ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
עשהאללא בפורום כעת ת.הצטרפות: 20/07/2005 · הודעות: 325 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 02/05/2016 - 14:16
נושא ההודעה: עברית ב-lyx, בגרסאות חדשות של ubuntu

התקנתי לאחרונה את הגרסה החדשה של ubuntu, ואני לא מצליח לגרום ל-lyx לקמפל בה עברית.

מצאתי באינטרנט כמה מדריכים, אבל נראה שהם נועדו לגרסאות קודמות, ושמות החבילות בהם לא מעודכנים. גם כשניסיתי להתקין את החבילות המתאימות (לפי ניחוש ותחושת בטן...), לא הצלחתי לגרום לזה לעבוד.
זכור לי שגם בגרסאות הקודמות (שהן יותר חדשות מהגרסאות שעבורן המדריכים נכתבו), ההגדרה הייתה מסובכת, והיה צריך לעשות כל מיני טריקים. כעת, אני לא מצליח למצוא את הטריק הנכון Sad

קצת פרטים יותר טכניים: התקנתי את החבילות lyx (בגרסה 2.1.4-2) ו-texlive-lang-other (בגרסה 2015.20160223-1), ואת install-tl-ubuntu (מ-https://github.com/scottkosty/install-tl-ubuntu/). כשאני מנסה לקמפל, אני מקבל את השגיאה Font LHE/cmr/m/n/10=jerus10 at 10.0pt not loadable: Metric (TFM) file not found

למישהו יש פתרון?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/05/2016 - 16:39
נושא ההודעה:

עבדתי אתמול לפי המדריך הזה וזה עבד מצויין:
https://www.dropbox.com/s/wdyve80415gcd2x/Installation_of_LyX_in_Hebrew_on_Ubuntu_14.04.pdf?dl=0

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/05/2016 - 18:02
נושא ההודעה:

וידאתי עכשיו שמותקנות אצלי כל החבילות שכתובות שם (מלבד texlive-lang-hebrew, שהוחלפה ב-texlive-lang-other) וזה עדיין לא עובד Sad
יכול להיות שזה בגלל שלא התקנתי לפי הסדר?

אגב, גיליתי שאם אני מריץ את lyx כ-root, הוא מקמפל כמו שצריך. אין לי מושג מה יכול לגרום לזה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/05/2016 - 18:40
נושא ההודעה:

מגיע לך אם אתה משתמש בדבר כזה.
מזוכיזם טהור.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/05/2016 - 23:10
נושא ההודעה:

ידוע. אני צריך מתישהו ללמוד latex, אבל אין לי זמן לזה...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/05/2016 - 18:05
נושא ההודעה: Re: עברית ב-lyx, בגרסאות חדשות של ubuntu

עשהאל :
התקנתי לאחרונה את הגרסה החדשה של ubuntu, ואני לא מצליח לגרום ל-lyx לקמפל בה עברית.

מצאתי באינטרנט כמה מדריכים, אבל נראה שהם נועדו לגרסאות קודמות, ושמות החבילות בהם לא מעודכנים. גם כשניסיתי להתקין את החבילות המתאימות (לפי ניחוש ותחושת בטן...), לא הצלחתי לגרום לזה לעבוד.
זכור לי שגם בגרסאות הקודמות (שהן יותר חדשות מהגרסאות שעבורן המדריכים נכתבו), ההגדרה הייתה מסובכת, והיה צריך לעשות כל מיני טריקים. כעת, אני לא מצליח למצוא את הטריק הנכון Sad

קצת פרטים יותר טכניים: התקנתי את החבילות lyx (בגרסה 2.1.4-2) ו-texlive-lang-other (בגרסה 2015.20160223-1), ואת install-tl-ubuntu (מ-https://github.com/scottkosty/install-tl-ubuntu/). כשאני מנסה לקמפל, אני מקבל את השגיאה Font LHE/cmr/m/n/10=jerus10 at 10.0pt not loadable: Metric (TFM) file not found

למישהו יש פתרון?

על פי תחושת בטן בדרך כלל מכנים סלט טעים.
jerus10 at 10.0pt not loadable: Metric (TFM) file not
לא מוצא או אין גישה לקובץ jerus10.tfm הקובץ הזה אמור להגיע מ http://ftp.us.debian.org/debian/pool/main/i/ivritex/ivritex_1.1.1-6_all.deb
לפי הסקריפת חבילה ישנה כבר לא זמינה בכתובת שיש בסקריפט, וחבילות אחרות מספקות את חלק מקבצי TeX font metric שהיא סיפקה.

תבדוק איפה jerus10 נמצא אצלך במערכת ומה ההרשאות שלו.

חזרה לתוכן הדיון
אלכס___אורח · ·

הודעה פורסם: 06/05/2016 - 18:05
נושא ההודעה:

זה אני

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 07/05/2016 - 14:19
נושא ההודעה:

מה שצריך זה להשתמש בגופנים יותר נורמליים ובקידוד יותר נורמלי.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 07/05/2016 - 15:46
נושא ההודעה:

התחלתי לכתוב איך אפשר לתקן את זה. אתם מוזמנים לקחת את מה שיש במאגר של ivritex ולדאוג שהחבילות שבהפצות (אם לא חבילת babel הראשית) יכללו תמיכה בזה.
מאגר Ivritex:
https://sourceforge.net/p/ivritex/code/HEAD/tree/culmus-latex/

אבל זה נראה די דבילי להתחיל להוסיף תמיכה מפורשת בכל גופן. גרסאות חדשות יותר של TeX יודעות להשתמש בגופני המערכת (הפצת Tex-Live שמגיעה עם ההפצות כוללת כמה גרסאות של TeX: המנוע הבסיסי). הבעיה היא שזה לא תואם את babel. הנה דוגמה למסמך מהסוג החדש ברמת LaTeX:
קוד:

\documentclass{article}

\usepackage{fontspec}
\usepackage{polyglossia}
%\usepackage{bidi}

\setmainlanguage{hebrew}
\setmainfont{David CLM}

\begin{document}

שלום, World!

\end{document}

אז מה עושים בליקס? בהגדרות המסמך (גופנים) סימנתי את "שימוש בגופני Non-TeX" (בראש הדיאלוג). זה משפיע על כל מיני מקומות (לדוגמה: עכשיו ברירת המחדל היא להשתמש ב־xelatex ליצור PDF). אבל לא הצלחתי להתקדם משם הלאה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/05/2016 - 19:07
נושא ההודעה:

צפריר :

אז מה עושים בליקס? בהגדרות המסמך (גופנים) סימנתי את "שימוש בגופני Non-TeX" (בראש הדיאלוג). זה משפיע על כל מיני מקומות (לדוגמה: עכשיו ברירת המחדל היא להשתמש ב־xelatex ליצור PDF). אבל לא הצלחתי להתקדם משם הלאה.

בשלב הבא אתה צריך להוסיף ב preamble את הפונט שתשתמש בו, אם אני זוכר נכון משהו כמו:
קוד:
\newfontfamily\hebrewfont[Script=Hebrew]{David}

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 08/05/2016 - 08:40
נושא ההודעה:

תיקון: מה שצריך לעשות זה להגדיר במפורש גופנים שכוללים תמיכה בעברית. ואז זה עובד.

מה שצריך לתקן:

1. הפצות לינוקס מגיעות כבר עם גופנים טובים שכוללים תמיכה בעברית (ולא מעט שפות אחרות). האם אפשר לשנות את ברירת המחדל של הגופנים שבשימוש במצב של xelatex?

2. האם אפשר להיפטר מהתמיכה המפורשת והלא מוצלחת בהפיכת עברית בממשק של ליקס? במקור ליקס נכתב ב־XForms ודרש תמיכת bidi מפורשת. הוא שוכתב כבר מזמן להשתמש ב־QT. אבל נראה שתמיכת ה־bidi לא מרוויחה מזה. נראה שהתמיכה המשופרת ב־bidi ברמה הבסיסית של TeX היא ההזדמנות להפטר מהקוד הזה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/05/2016 - 18:47

Anonymous :
עשהאל :

למישהו יש פתרון?

על פי תחושת בטן בדרך כלל מכנים סלט טעים.
jerus10 at 10.0pt not loadable: Metric (TFM) file not
לא מוצא או אין גישה לקובץ jerus10.tfm הקובץ הזה אמור להגיע מ http://ftp.us.debian.org/debian/pool/main/i/ivritex/ivritex_1.1.1-6_all.deb
לפי הסקריפת חבילה ישנה כבר לא זמינה בכתובת שיש בסקריפט, וחבילות אחרות מספקות את חלק מקבצי TeX font metric שהיא סיפקה.

תבדוק איפה jerus10 נמצא אצלך במערכת ומה ההרשאות שלו.

לאחר הרבה חיפושים באינטרנט, מצאתי את קבצי הפונטים הישנים, ושמתי אותם ביחד עם שאר קבצי ה-tfm (בתיקיה /usr/share/texmf/fonts/tfm/public). זה לא עזר.
חוץ מזה, כפי שציינתי לעיל, ב-root הקימפול מצליח (גם בלי הקבצים האלו).

חזרה לתוכן הדיון
אלכס___אורח · ·

הודעה פורסם: 08/05/2016 - 20:33

עשהאל :

לאחר הרבה חיפושים באינטרנט, מצאתי את קבצי הפונטים הישנים, ושמתי אותם ביחד עם שאר קבצי ה-tfm (בתיקיה /usr/share/texmf/fonts/tfm/public). זה לא עזר.
חוץ מזה, כפי שציינתי לעיל, ב-root הקימפול מצליח (גם בלי הקבצים האלו).

אתה עוד פעם עושה סלט?
רוב נסכוים הבעיה נוצרה. כי השתמשתה בחבילות ההתקנה של ההפצה וגם השתמשתה בסקריפט חיצוני עם שיטות התקנה והגדרות שונות. אתה זורק קבצים במקומות שהתוכנה לא מחפשת אותם רוב הסכוים.

בלינק יש מידע על איך ללברר את המקום נכון איפה צריך לשים את הקבצים.
"Finding out where LATEX looks for stuff"
http://latex.silmaril.ie/formattinginformation/configuration.html

ההצעה של צפריר נשמעת סבירה וקלה למימוש.
בכל מקרה בהצלחה.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 09/05/2016 - 12:49
נושא ההודעה:

שכחתי לציין ש־xelatex הוא (אצלי במערכת: דביאן Stretch) חלק מהחבילה texlive-xetex:.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/05/2016 - 03:54
נושא ההודעה:

תבדוק טוב מה ההבדלים בין ההפעלה כ-root להפעלה כמשתמש רגיל.
ההערכה שלי - Document Class לא נכון.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. עשהאל
  2. אורח