ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
yayaאורח · ·

הודעה פורסם: 24/05/2016 - 20:27
נושא ההודעה: נו, אז יש טאבלט שמריץ לינוקס "באמת"?

בכל פעם שהטלפון הנייד שלי או הטאבלט שובקים חיים ואני חושב על תחליף - אני מתחיל לבדוק מחדש: האם כבר יש פתרון סביר שיאפשר לי ליהנות מלינוקס (ולא אנדרואיד שמבחינתי כבודו במקומו מונח, אבל...) על מערכת מבוססת מגע?
גם עכשיו אני פוצח שוב בחיפושים ולאכזבתי מגלה שעדיין אין מוצר בשל לשימוש.
פרוייקט JOLLA שנראה מבטיח, כנראה נתקע, אחרי שמכרו איזה 300 מכשירים האתר מודיע כבר זמן רב שאין במלאי והעתיד נראה לוט בערפל. http://jolla.com/
אובונטו החלו לשווק לאחרונה בשיתוף עם איזו חברה סינית טבלט עם גרסת אובונטו. אבל הסקירות שאני רואה מתארות את מערכת ההפעלה (אובונטו טאצ') כלא בשלה מספיק לשימוש יום יומי.. למשל:
http://www.trustedreviews.com/bq-aquaris-m10-ubuntu-edition-review[url]
http://www.digitaltrends.com/tablet-reviews/bq-aquaris-m10-ubuntu-edition-review/#:uc3LiIcXDRF4gA[/url]
התקנה של אובונטו טאצ' בעצמי עם טבלט שנקנה עם אנדרואיד יורדת מהפרק מאותן סיבות - אם מערכת ההפעלה לא בשלה גם במכשירים שנתמכים רשמית, מה יעלה בגורל מכשיר אחר שלא ברור אם בכלל זמינים דרייברים עבורו ללינוקס.

זה הרושם שאני מקבל - עדיין אין טבלט שיודע להריץ לינוקס ברמה שתאפשר שימושיות ביום יום (ואני לא מתכוון לכמות האפליקציות הזמינות). האם מישהו יכול למסור התרשמות אחרת? האם מישהו רכש טאבלט שמריץ לינוקס ושמיש לחלוטין? או האם מישהו התקין על מכשיר אנדרואיד בהצלחה לינוקס (ברמה שניתן לשימוש יום יומי, לא לבדיקות ולא דרך chroot) ?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/05/2016 - 22:18
נושא ההודעה:

נכתב מהנקסוס 4 שלי (התחדשתי..)
עם כל כמה שאני חובב של אובונטו אני לא חושב שהמערכת בשלה לכאלו שרגילים לכל טוב של אנדרואיד/אפל ושות
דווקא בטאבלט יכול להיות שזה פחות מורגש.
אין אפשרות לאפליקציות לרוץ ברקע (חסכון בבטריה אולי..), ועוד אפשרויות בסיסיות כאלו שחסרות. המגוון של האפליקציות ממש מצומצם. מצד שני רוב הדברים שכן קיימים עובדים ממש חלק ונחמד.

להתקין על מכשיר שמריץ אנדרואיד אתה צריך שהוא יהיה ברשימה של המכשירים שנתמכים (תבדוק איזה פיצרים נתמכים בכל מכשיר)
אם המכשיר לא ברשימה אתה צריך לבצע פורט שזה קשה עד בלתי אפשרי תלוי לאיזה מכשיר כמובן.
יש טאבלטים של x86 שאתה יכול להתקין אובונטו דסקטופ הרגיל (עם unity 8 יתן חוויה כמו של טאבלט)

אבל כדאי להתעדכן , הם מבשלים את המערכת הפעלה על אש גבוהה, העדכונים ממש משמעותיים כל פעם, אולי זה יהיה תחליף אמיתי ואולי לא. ימים יגידו. (לא הייתי מהמר שזה יהיה תחליף אמיתי לאנדרואיד)

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 24/05/2016 - 22:25
נושא ההודעה:

בעיקרון שולחנות העבודה המודרניים אמורים לרוץ היטב על טאבלטים.

בפועל צריך גם לתמוך בכל החומרה של הטאבלט הדרוש.

ר' https://puri.sm/librem-11/

מכיוון שהחברה כבר הצליחה להפיק מוצרים, סביר להניח שהיא תוכל להפיק מוצר עובד בהינתן המימון. זה עדיין לא זול.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/05/2016 - 06:58
נושא ההודעה:

ubuntu phone הוא סוג של אנדרואיד ששינו אותו .

אם תקרא את הפסקה בהקשר ל porting אפשר להבין בין השורות שזה סוג של אנדרואיד שעשו בו שינויים .

וקראו לזה ubuntu , אין קשר בין ubuntu ל גרסה לדסקטופ שום קשר למעט העובדה שאלה אותם חברה .

לא מתפתח משהו באמת .

ולכן דה-פקטו android זאת המערכת ההמונית, שבאמת עובדת ואפשרי לעשות בה שימוש יומי.

בלינוקס בכל מיני פרוייקטים מכניסים תמיכה בכל מיני דברים אבל זה הולך לעט ובלי כיוון.

לדוגמה ב xorg יש תמיכה במסכי מגע .
עוד פרוייקט יש בו איזה משהו .
ב gnome יש הכנה לתמיכה עתידית במחשב לוח\טלפון

כפי שזה נראה, ברגע שמישהו ירים את הכפפה לפתח בקוד חופשי ,נראה שהרבה פרוייקטים אחרים ינסו לתמוך כמה שאפשר , אבל עדיין צריך שמישהו יעשה את העבודה .
ואז dbus יוסיף תמיכה באיזה פיצ'ר
וכן מיני פרוייקטים ...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/05/2016 - 08:20
נושא ההודעה:

צפריר :

בפועל צריך גם לתמוך בכל החומרה של הטאבלט הדרוש.

ר' https://puri.sm/librem-11/

מכיוון שהחברה כבר הצליחה להפיק מוצרים, סביר להניח שהיא תוכל להפיק מוצר עובד בהינתן המימון. זה עדיין לא זול.

הבעיה ברוב השולחנות עבודה זה התאמה לטאצ, כשאין לך עכבר, יהיה קשה ללחוץ על כפתורים של דסקטופ בטאבלט

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/05/2016 - 09:01
נושא ההודעה:

כל שולחנות העבודה של לינוקס תומכים בטאץ' כבר הרבה מאוד זמן. זאת לא הבעיה.
הבעיה שאנשים רוצים לינוקס שיריץ אפליקציות של אנדרואיד. אפילו עם הקרנל של אובונטו פון מבוסס על אנדרואיד זאת לא מערכת אנדרואיד. זה כמו לצפות שאפליקציות של אפל ירוצו על לינוקס. הרי שתיהן מערכות תואמות יונקס. אז זהו שזה לא עובד. מערכת הפעלה היא הרבה מעבר לקרנל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/05/2016 - 09:05
נושא ההודעה:

ועוד משהו. גוגל לאחרונה הודיעו שהם מביאם את ה- app store של אנדרואיד לכרום OS. כלומר שכרום OS תריץ אפליקציות אנדרואיד native. תאוריטית זה יאפשר להריץ אפליקציות אנדרואיד על כל מערכת לינוקס (גם שולחנית) אבל לא נראה שגוגל יאפשרו את זה (לא קוד פתוח).
לפי מה שאני מבין הרעיון של גוגל זה container שמכיל את כל ה- software stack של אנדרואיד על הקרנל של לינוקס. מענין אם זה יעבוד.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/05/2016 - 10:22
נושא ההודעה:

Anonymous :
ubuntu phone הוא סוג של אנדרואיד ששינו אותו .

לא בדיוק. הם מריצים את יוניטי ומֵר על ליבת אנדרואיד. ליבת אנדרואיד: מכיוון שקשה להם להשיג תמיכה בכל התקני החומרה. אבל עדיין מדובר על מֵר ברמה הבסיסית.

וזו גם בעיה שלי: מדובר על מֵר ולא על X11 או על ויילנד. לכן זה אובונטו ולא בדיוק לינוקס. לדוגמה: אם ארצה להריץ על המערכת הזו שולחן עבודה אחר, נראה לי שזה לא יעבוד.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 25/05/2016 - 10:26
נושא ההודעה:

Anonymous :
צפריר :

הבעיה ברוב השולחנות עבודה זה התאמה לטאצ, כשאין לך עכבר, יהיה קשה ללחוץ על כפתורים של דסקטופ בטאבלט

כאמור, גנום 3 תוכנן מראש עבור מסך מגע. הם הקריבו לא מעט שמישות עבור זה. כך גם גרסאות חדשות מספיק של יוניטי ונדמה לי שגם גרסאות שונות של KDE.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/05/2016 - 21:31
נושא ההודעה:

בקיצור כרגיל לינוקס לא מספקת את הסחורה, הכל לאט מידי ומאוחר מידי.
בעיני אנדרויד זו לא לינוקס, ואם מתעקשים פילוסופית, אז גם IOS היא איזושהו ליבה יוניקסית ובכל זאת זה לא.

האמת היא שבין הכתובים בתגובות מעל העלו לי רעיון רק שאין לי עכשיו כסף לנסות לממש אותו:

הרי ישנם מלא מכשירים היברדים שמריצים וינדוס ומתפרקים לטאבלט ולמקלדת, מעניין יהיה לנסות להתקין על אחד כזה לינוקס דסקטופ ולראות איך זה עובד, אולי נוכל לוותר בכלל על "הטובות" של היצרנים השונים "לטאבלט לינוקס" מקורי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/05/2016 - 23:44
נושא ההודעה:

Anonymous :
בעיני אנדרויד זו לא לינוקס, ואם מתעקשים פילוסופית, אז גם IOS היא איזושהו ליבה יוניקסית ובכל זאת זה לא.

האמת היא שבין הכתובים בתגובות מעל העלו לי רעיון רק שאין לי עכשיו כסף לנסות לממש אותו:

הרי ישנם מלא מכשירים היברדים שמריצים וינדוס ומתפרקים לטאבלט ולמקלדת, מעניין יהיה לנסות להתקין על אחד כזה לינוקס דסקטופ ולראות איך זה עובד, אולי נוכל לוותר בכלל על "הטובות" של היצרנים השונים "לטאבלט לינוקס" מקורי.

כרגיל לא ברור מה אתה רוצה ונראה שלא הבנת כלום. אנדרואיד זה לא לינוקס במובן של לינוקס שולחני. זה כן לינוקס במובן של הקרנל (כלומר זה קרנל לינוקס). ios היא לא לינוקס היא מערכת יוניקס וגם לינוקס היא מערכת תואמת יוניקס. אפשר להריץ מערכת לינוקס שולחנית על קרנל של אנדרואיד (אובונטו פון) רק שאמרת שזה לא משה שאתה רוצה. עכשיו אתה אומר שכן. הקרנל של אנדרואיד לא רק שזה לינוקס זה גם קוד פתוח. אז גם את התרוץ הזה אין לך. בסוף אתה רוצה לקנות טאבלט וונדוס. לך תבין. אתה רוצה ווינדוס תקנה ווינדוס.

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2016 - 02:01
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

כרגיל לא ברור מה אתה רוצה ונראה שלא הבנת כלום. אנדרואיד זה לא לינוקס במובן של לינוקס שולחני. זה כן לינוקס במובן של הקרנל (כלומר זה קרנל לינוקס). ios היא לא לינוקס היא מערכת יוניקס וגם לינוקס היא מערכת תואמת יוניקס. אפשר להריץ מערכת לינוקס שולחנית על קרנל של אנדרואיד (אובונטו פון) רק שאמרת שזה לא משה שאתה רוצה. עכשיו אתה אומר שכן. הקרנל של אנדרואיד לא רק שזה לינוקס זה גם קוד פתוח. אז גם את התרוץ הזה אין לך. בסוף אתה רוצה לקנות טאבלט וונדוס. לך תבין. אתה רוצה ווינדוס תקנה ווינדוס.

לפי כל השרשור - אם הבנתי נכון אז שורה תחתונה:
הוא רוצה טאבלט שמריץ הפצת לינוקס שולחנית מלאה כלשהי, ושהטאץ' יעבור תקין עם אפשרות למקלדת על המסך. זה הכל. מבחינתו לא משנה כרגע אם זה X86 או ARM - העיקר שמנהל החבילות יעבוד Out of the box ושהטאץ' יעבוד Out of the box.
לדוגמה אפשרות: טאבלט אולטרהבוק X86 (שיכול גם להריץ חלונות) ונתקין עליו אובונטו 16.04 עם Grub (כדי לזפזפ בין חלונות לאובונטו), נתקין sudo apt-get install onboard ונקווה ש-unity יתמוך בטאץ' בצורה מלאה. אם כך - הידד! יש לנו טאבלט לינוקס מלא.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2016 - 06:52
נושא ההודעה:

אובונטו טאץ'.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2016 - 13:51
נושא ההודעה:

כמו שאמרו לך .

יש טאבלטים שהם x86 שניתן להתקין עליהם איזה מערכת הפעלה שאתה רוצה windows\linux
(באותה דרך שאתה מתקין על מחשב רגיל)

הם למעשה מחשבים רגילים רק יותר קטנים ובגודל טאבלט (ויש להם גם מעבדים רגילים i3\i5\i7)

ולכן הם עולים בהתאם .

כי הם לא בארכיטקטורה של arm
ויש להם חומרה רגילה אבל מוקטנת

כאלה מחשבים יש לכמה יצרנים ואפשרי גם לקנות אותם מהמזרח הרחוק ביותר זול

הזול ביותר (סביב 300-400 $ )

חזרה לתוכן הדיון
yayaאורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2016 - 14:56
נושא ההודעה:

היי,

אני פותח השרשור ולא האורח שזכה ל"שטיפה" קודם. אבל כדאי בכל מקרה לשמור את הדיון ענייני אפילו שמישהו המליץ על חלונות...
מה שרציתי לבדוק זה האם אני מפספס משהו, או שאכן עדיין אין מוצר לינוקס טטבלטי בשל.
אני מבין שאין כאן בפורום אף אחד שמשתמש בפועל בטבלט שמריץ לינוקס. וזו בעצם דרך אחרת לנסח את השאלה שלי. כנ"ל לגבי טלפון.
So... Keep calm and use Linux

חזרה לתוכן הדיון
yayaאורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2016 - 14:57
נושא ההודעה:

ועוד משהו:
אני יודע שאפשר להתקין לינוקס על כל מיני מכשירים, כולל טאבלטים. השאלה היא האם זה שמיש כטאבלט לשימוש יום יומי ולא רק להוכיח נקודה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2016 - 19:34
נושא ההודעה:

yaya :
ועוד משהו:
אני יודע שאפשר להתקין לינוקס על כל מיני מכשירים, כולל טאבלטים. השאלה היא האם זה שמיש כטאבלט לשימוש יום יומי ולא רק להוכיח נקודה.

תגדיר "שימוש" בתור אחד שאין לו טאבלט כרגע אני לא כל כך יודע מה אנשים משתמשים בזה מעבר לצפייה במיילים תמונות וכדו'. כשהיה לי טאבלט זה פחות או יותר היו השימושים שלי בו.. זה ניתן לעשות בכל מערכת שלא תהיה אלו דברים בסיסיים למדי.

(רק שאובונטו טאצ כרגע לא מספיקה למיליים אם אין שרותי רקע)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2016 - 20:26
נושא ההודעה:

אני זה שזכה לשטיפה Confused
אני חייב לציין שהבנת הנקרא היא לא משהו אצל רובכם כנראה, בשום מקום לא המלצתי על וינדוס, אמרתי שמוכרים היום מחשבים פריקים עם וינדוס ושווה לנסות להתקין עליהם לינוקס לשולחן עבודה ולראות איך הם עובדים.
הבעיה היא שחשבתי שהפורום בגר ויודע לקרוא ולהבין, כנראה טעיתי ושעדיין קוראים פה את המילה וינדוס מקבלים גננה ומיד מתחילים לתקוף, חברי כת לכל דבר, עם זה כת מק, חרדים, הארי קרישנה ויתר השטויות........ Crying or Very sad

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2016 - 23:08
נושא ההודעה:

Anonymous :
אני זה שזכה לשטיפה Confused
אני חייב לציין שהבנת הנקרא היא לא משהו אצל רובכם כנראה, בשום מקום לא המלצתי על וינדוס, אמרתי שמוכרים היום מחשבים פריקים עם וינדוס ושווה לנסות להתקין עליהם לינוקס לשולחן עבודה ולראות איך הם עובדים.
הבעיה היא שחשבתי שהפורום בגר ויודע לקרוא ולהבין, כנראה טעיתי ושעדיין קוראים פה את המילה וינדוס מקבלים גננה ומיד מתחילים לתקוף, חברי כת לכל דבר, עם זה כת מק, חרדים, הארי קרישנה ויתר השטויות........ Crying or Very sad

לא יודע מה אתה רוצה (שוב). כל מה שאמרתי זה שמי שרוצה ווינדוס שיתקין ווינדוס. זה הכל. לא ראיתי שתקפתי אותך (או את הבחור הקודם או את שניכם) בשום מקום על זה שאתה רוצה להתשמש בווינדוס וזה ממש לא אכפת לי אם אתה רוצה לקנות ווינדוס כדי להתקין לינוקס או לקנות ווינדוס כדי להשתמש בזה. זאת לא בעיה שלי.

חזרה לתוכן הדיון
yayaאורח · ·

הודעה פורסם: 27/05/2016 - 13:43
נושא ההודעה:

כשאני מדבר על שימוש בטאבלט ביום יום אני מתכוון לגלישה באינטרנט, מיילים, קריאת ספרים דיגיטליים, סרטים, מוזיקה. מעבר לזה - הרעיון שעומד מאחורי האובונטו טאצ' - של טבלט שעושה את כל זה - וכאשר מחברים אותו למסך ומקלדת הופך לגרסת דסקטופ מלאה - מאוד מוצא חן בעיני. הלוואי.
אבל... דרישת הבסיס היא שממשק המגע יעבוד טוב. ההתאמה של ממשק משתמש כלשהו, שולחן עבודה כלשהו (גנום למשל) למגע - אינה טריוויאלית. אני לא מסתפק בהפעלה של לינוקס על טאבלט ושאצטרך "לריב" עם המכשיר בכל פעם שאנסה להשתמש באצבע במקום שבדסקטופ הייתי משתמש בעכבר. זה לא אותו דבר וזה לא נוח לשימוש ביום יום.
אז הכוונה שלי - מעבר לדברים שאני אישית עושה עם טאבלט - היא שמערכת ההפעלה תומכת בהיות המכשיר מבוסס מגע קודם כל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/05/2016 - 22:58
נושא ההודעה:

שלום לכולם

כבר הרבה שנים שאני מחפש מערכת לינוקס שתעבוד יפה עם מסך מגע.
משהו שניתן להתקין אותו על מחשבים ישנים שמוסיפים להם מסך מגע, או raspberry pi

בתחילת דרכה ל BODHI היה ממשק מגע שנראה מבטיח. עם הגרסאות של enlightenment שבאן בהמשך ממשק המגע הוזנך וכרגע שממש אינו עובד.

ניסיתי לעודד את החברה של BODHi לטפל החבילות - אבל זה לא ממש עניין אותם.

המשכתי לחפש ומצאתי התחלה אחרת - בשם XPAD
ראו לינק
http://penkia.blogspot.co.il/2010/12/xpad-01-released.html
זה פרויקט שאחד בשם PENK התחיל ולא המשיך..

יש שם להורדה קובץ ISO

הבחור שכתב את זה פרסם פה את הקוד ( למיטב הבנתי )
https://github.com/penk/mkxpud

אולי משהו מכם שמבין ב QT יכול להציץ על הקוד הזה ולראות מה יש שם ?
אולי ניתן לאסוף קבוצה קטנה של חובבי לינוקס וליצור על בסיס זה משהו יפה !!

אסף

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/05/2016 - 23:35
נושא ההודעה:

הסבירו לך פה שכל מערכת לינוקס תומכת במסך מגע.
אסף.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2016 - 13:00
נושא ההודעה:

דוגמא:

https://www.youtube.com/watch?v=tK-w-wDvRTg
אסף.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2016 - 13:25
נושא ההודעה:

Anonymous :
דוגמא:

אסף.

זה אולי דוגמה לתמיכה יפה בדרייברים
אבל זה נראה קשה לשימוש

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2016 - 13:59
נושא ההודעה:

Anonymous :
שלום לכולם

כבר הרבה שנים שאני מחפש מערכת לינוקס שתעבוד יפה עם מסך מגע.
משהו שניתן להתקין אותו על מחשבים ישנים שמוסיפים להם מסך מגע, או raspberry pi

איזה מסך מגע בדיוק? מודולים זולים יותר של מסך מגם עם רזיסטיביים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/05/2016 - 14:24
23 נושא ההודעה:

Anonymous :
דוגמא:

אסף.

איכס, פאי.
Sad

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2016 - 13:09
נושא ההודעה:

חברים.

להזיז את סמן העכבר בעזרת מסך מגע ולבצע קליק זה עניין אחד.
אבל אני מתכוון לקצת יותר מזה:

1. שיהיה דפדפן שניתן לנווט בו בעזרת מסך מגע.
2. ניהול קבצים באמצעות מסך מגע, גלילה, קליק ימני...
3. מקלדת וירטואלית עם תמיכה ביותר משפה אחת.
4. שהמקלדת הוירטואלית תקפוץ כשצריך אותה אם זה בדפדפן, בטרמינל, בעריכת טקסט...

משהו מכיר סביבת לינוקס שיש לה את אילו ?

אסף

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2016 - 18:52
נושא ההודעה:

כן אובונטו טאץ'.
אסף

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/05/2016 - 18:53
נושא ההודעה:

גם chromeos.
אסף

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 31/05/2016 - 00:14
נושא ההודעה:

אני די נוטה לקנות את הטאבלט שקישרתי מתחילת הדיון, אבל אין לי מושג איך הוא אמור לעבור במכס (אין לי בעיה לשלם מכס סביר. יש לי בעיה עם עיכוב לא סביר במכס).

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [yaya]
  2. אורח
  3. אורח [צפריר]