ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
מיכל.אורח · ·

הודעה פורסם: 13/06/2016 - 18:26
נושא ההודעה: אפאש אופן אופיס או ליבראופיס?

שלום חברים,

לפני כמה שנים התקנתי אצלי גרסה של אופן אופיס שענתה לצרכי הלא רבים (בדר"כ משמשת אצלי לקליטה ועבודה על מסמכים שנוצרו על ידי אחרים באופיס של מיקרוסופט, והועברו אלי ככאלה), ולכן לא נזקקתי מאז לשינויים ועדכונים בתוכנה והותרתי אותה כמות שהיא.

במשך הזמן כשהצצתי כאן בפורום, ראיתי שהשיחה עברה להתייחס לתוכנת ליברה אופיס כמחליפה של האופן אופיס הישנה אבל לא התעמקתי ואיינני יודעת לגביה הרבה.

לאחרונה נזקקתי להתקין עבור בני משפחה תכנת אופיס פתוחה על מחשב נייד, ומצאתי את האפאש אופן אופיס, שאחרי התקנה וקצת משחק נראתה לי עדכנית ומתעדכנת, ועובדת היטב בעברית.

במבט מהיר, לא ראיתי התייחסות לאופציה הזאת בפורום הזה (שהתחיל במקור כפורום לאופן אופיס), לאור זאת אני תוהה מה בעצם ההבדל בין שתי האופציות הפתוחות האלה, והאם החמצתי משהו בקשר לכך.

אשמח לשמוע כל אינפוט. תודה.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
queencyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/11/2008 · הודעות: 2139 ·

הודעה פורסם: 13/06/2016 - 19:41
נושא ההודעה:

http://www.howtogeek.com/187663/openoffice-vs.-libreoffice-whats-the-difference-and-which-should-you-use/

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 13/06/2016 - 20:02
נושא ההודעה:

אפאצ'י אופן אופיס עדיין לא מת רשמית אבל די קרוב לזה. אל תבזבזי עליו את זמנך. הגרסה (הראשית) האחרונה שהם פרסמו (4.1.0) הייתה באוקטובר 2014, לפני יותר משנה וחצי. העדכון האחרון שהם פרסמו (4.1.2) היה באוקטובר 2015: לפני יותר מחצי שנה. לקח להם כמעט חצי שנה להוציא אותו, אחרי שכבר היה חור אבטחה ידוע.

לכל צורך מעשי, השם הנוכחי של אופן אופיס הוא ליברה אופיס. הוא ממשיך להתפתח ולהתקדם.

חזרה לתוכן הדיון
מיכל.אורח · ·

הודעה פורסם: 13/06/2016 - 21:14
נושא ההודעה:

תודה רבה על התגובות הזריזות והמועילות.

אם אני מסכמת את שתיהן, ולמרות שהלינק למאמר המשווה הוא לא לגמרי עדכני, אז בגדול אין הבדל בין שתי התוכנות מבחינת נקודת ראות של משתמש קצה שצריך כלי עבודה פשוט. ההבדל הוא במידת התמיכה והפתוח של התוכנות (כולל תיקון באגים אני מניחה, מה הופך את העדכני יותר לעדיף יותר).

אז אם כך, שאלת השאלות שנותרה לי היא מה קורה עם העברית בשתי התוכנות? מאחר שעם האפאש אופן אופיס שיחקתי קצת בעצמי, השאלה שלי היא השוואתית אבל נוגעת בעיקר לליברה-אופיס: עברית מוטמעת? עברית בתוסף? מצב הכיווניות (בידי)? יש מילון?

להסרת ספק, ראיתי את השאלות והתשובות האחרונות שהיו בנושאים אלה בפורום, וקצת קשה לי מהן מה המצב בליברה-אופיס (במיוחד הטרידה אותי התשובה לשאלה בעניין הכיווניות, שמעידה על צורך בהתאמה קצת מסובכת יותר של הכיווניות משהורגלתי. אבל, בהחלט ייתכן שאני לא מספיק מבינה את מה שקראתי).

אני אשמח לשמוע מידע משלים בנושא זה.

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 13/06/2016 - 21:57
נושא ההודעה: עברית בליברה אופיס

מיכל. :
תודה רבה על התגובות הזריזות והמועילות.

אם אני מסכמת את שתיהן, ולמרות שהלינק למאמר המשווה הוא לא לגמרי עדכני, אז בגדול אין הבדל בין שתי התוכנות מבחינת נקודת ראות של משתמש קצה שצריך כלי עבודה פשוט. ההבדל הוא במידת התמיכה והפתוח של התוכנות (כולל תיקון באגים אני מניחה, מה הופך את העדכני יותר לעדיף יותר).

אז אם כך, שאלת השאלות שנותרה לי היא מה קורה עם העברית בשתי התוכנות? מאחר שעם האפאש אופן אופיס שיחקתי קצת בעצמי, השאלה שלי היא השוואתית אבל נוגעת בעיקר לליברה-אופיס: עברית מוטמעת? עברית בתוסף? מצב הכיווניות (בידי)? יש מילון?

להסרת ספק, ראיתי את השאלות והתשובות האחרונות שהיו בנושאים אלה בפורום, וקצת קשה לי מהן מה המצב בליברה-אופיס (במיוחד הטרידה אותי התשובה לשאלה בעניין הכיווניות, שמעידה על צורך בהתאמה קצת מסובכת יותר של הכיווניות משהורגלתי. אבל, בהחלט ייתכן שאני לא מספיק מבינה את מה שקראתי).

אני אשמח לשמוע מידע משלים בנושא זה.

אני עובד רק עם ליברה אופיס (לא עם השני) ויותר בלינוקס מאשר בחלונות, ולכן אוכל לענות לגביו :
1) לליברה אופיס יש תמיכה לא רעה בעברית. צריך להיכנס בתפריט TOOLS ל-OPTIONS, ללכת ל-Language Settings ולבחור "CTL Language Support" ולבחור בעברית.
2) על מנת להשיג ממשק בעברית, יש להוריד תוסף Interface עברי מהאתר הרשמי של ליברה אופיס. באובונטו ודומיו ישנה גם האפשרות להוריד דרך Apt-Get אם הוספת את ה-PPA למאגרים.
3) בחלונות ובמק התקנה נקייה של ליברה אופיס אמורה לתמוך בכל הפונטים המייקרוסופטיים הרגילים ARIAL ודומיו. בלינוקס חסרים Core-Fonts החלונאיים (באובונטו ניתן להתקין את החבילה msttcorefonts ע"י Apt-Get.

מקווה שעזרתי...

חזרה לתוכן הדיון
לולילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/11/2005 · הודעות: 2257 ·

הודעה פורסם: 13/06/2016 - 23:34
נושא ההודעה:

את ה core fonts של מיקרוסופט ניתן להתקין בקלות בכל הפצה לינוקסית על ידי העתקתם לספריה הנסתרת fonts. שבתקיית הבית. זה הכל.

חזרה לתוכן הדיון
עבריתאורח · ·

הודעה פורסם: 14/06/2016 - 00:26
נושא ההודעה:

https://www.libreoffice.org/download/libreoffice-fresh/?type=rpm-x86&version=5.1&lang=he

חזרה לתוכן הדיון
מיכל.אורח · ·

הודעה פורסם: 14/06/2016 - 00:54
נושא ההודעה:

שוב תודה על התגובות. בהחלט עוזרות (וגם חוויה מתקנת לקבל כל כך הרבה תגובות ענייניות, ותוך זמן קצר. מניסיוני, זה לא תמיד קורה בפורומים כאלה.

ידעתי שהייתי צריכה להבהיר אך שכחתי, מדובר במחשב שעובד על חלונות (וגם במשתמשת שמכירה רק עבודה עם חלונות. לא נעים להודות באתר של קהילה לינוקסאית, אבל זה המצב Smile

אז אני מבינה שאין שום בעיה להפעיל את הליברה בעברית, ואפילו לקבל תוספים משלימים (עזרה, תפריטים וגם סרגל ניקוד, שקראתי כאן למעלה שאמור לעבודה גם בפיצול הזה) - אגב, אם כך, בכל זאת עוד נקודה קטנה לטובת האפאש אופן אופיס, שמציעה את עצמה להורדה בגרסה עברית, ויוצאת עם חלק מהתכונות ישר מהאריזה, כולל כפתורי כיוון בסרגל - אבל הייתי שמחה לקבל תשובה ברורה גם לגבי עניין הכיווניות:

האם שילוב של עברית-אנגלית עובד בליהרה-אופיס באופן חלק, או שחורק?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/06/2016 - 01:13
נושא ההודעה:

ליבר אופיס עובד גם בחלונות.
התמיכה בעברית ואנגלית עובדת כפי שהיא עבדה באופן אופיס (ויתכן מאוד שיותר טוב)
סרגל הניקוד עד כמה שאני זוכר לא מגיע ברירת מחדל עם התוכנה.
ליבר אופיס מתורגם לעברית

חזרה לתוכן הדיון
לולילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/11/2005 · הודעות: 2257 ·

הודעה פורסם: 14/06/2016 - 07:20
נושא ההודעה:

בעניין ניקוד קראי כאן:
https://www.mediawiki.org/wiki/Help:Extension:UniversalLanguageSelector/Input_methods/he-standard-2012-extonly/he
נדמה לי שבחלונות 10 צריך לבחור בסוג העברית הנכון כדי שזה יעבוד - יש שם סוגים אחדים.
בְּלִינוּקס עוֹבֵד נפלא.

חזרה לתוכן הדיון
מיכל.אורח · ·

הודעה פורסם: 15/06/2016 - 14:19
נושא ההודעה:

תודה על המידע בעניין המקלדת העברית החדשה. לא הייתי מודעת לכך (מכירה את האפשרות לייצר ניקוד בחלונות באמצעות שורת הספרות במקלדת. זה יהיה בנוסף או במקום?). זה יכול להיות מאוד שימושי מתישהו, ולו רק בשל מקשי הכיווניות.

בכל מקרה, את שאלותי המקוריות נראה לי שמיצינו, אז שוב תודה על כל התגובות.

חזרה לתוכן הדיון
חתוללא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/11/2007 · הודעות: 1034 ·

הודעה פורסם: 16/06/2016 - 11:04
נושא ההודעה:

זה בנוסף לשיטת הניקוד הישנה (והבלתי נוחה).

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [מיכל.]
  2. queency