ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/07/2017 - 10:44
נושא ההודעה: מסרבי המאגר הביומטרי יאלצו לחדש את דרכונם בעוד 5 שנים בעלות

מסרבי המאגר הביומטרי יאלצו לחדש את דרכונם בעוד 5 שנים בעלות של 130 ש''ח

אני רק מניח את זה כאן: http://rotter.net/forum/scoops1/413400.shtml

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/07/2017 - 21:41
נושא ההודעה:

אנחנו עולם שהולך ומאבד את פרטיותו, והטכנולוגיה רק דוחופת את האנשים לכך.
לצעירים של היום ניתן לדעת בוודאות היכן הם היו ומה הם עשו כל רגע כמעט באמצעות תמונות ופוסטים.
גם המבוגרים יותר סוחבים מכשיר מעקב פר אקסלנס בכיס וחלקם אפילו משלמים על הזכות הזאת יותר מאלף דולר. למכשיר סטייליסטי וכל זאת על מנת לדעת שהדודה של מישהו שעשית איתו מילואים ישבה בארומה.

כמה חבל לי, ועוד יותר מוזר לי שלא מצליחים ליצור מערכת הפעלה חופשית לטלפון, כמו לינוקס שלא תהיה תלויה באגריגטור של מידע וכסף כגוגל ואפל או המפלגה הקומוניסטית של סין למעדיפי מערכות ההפעלה הסיניות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/07/2017 - 02:28
נושא ההודעה:

Anonymous :
כמה חבל לי, ועוד יותר מוזר לי שלא מצליחים ליצור מערכת הפעלה חופשית לטלפון, כמו לינוקס שלא תהיה תלויה באגריגטור של מידע וכסף כגוגל ואפל או המפלגה הקומוניסטית של סין למעדיפי מערכות ההפעלה הסיניות.

זו לא בעיה לייצר מערכת הפעלה חופשית לטלפון (יש מספיק מאיפה לקחת). הבעיה זה ה eco system מסביב. מי יפתח אפליקציות ומי יעדכן אותן? אף אחד. ראה אובונטו, ארגנוס (או איך שלא קראו להם, מצטער, זה היה כל כך מזמן) ואחרים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/07/2017 - 09:11
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

זו לא בעיה לייצר מערכת הפעלה חופשית לטלפון (יש מספיק מאיפה לקחת). הבעיה זה ה eco system מסביב. מי יפתח אפליקציות ומי יעדכן אותן? אף אחד. ראה אובונטו, ארגנוס (או איך שלא קראו להם, מצטער, זה היה כל כך מזמן) ואחרים.

זו בעייה מאוד גדולה לפתח מערכת הפעלה חופשית -

(בטלפון יש שני מערכות הפעלה , אחת סגורה שמנהלת את התקשורת בפועל מה שמכונה כ radio firmware או RTOS ואחת בשביל ה UI).

יש לך גם DSP/VSP שמעבדים את האות עצמו.

אתה צריך שייצרנים ירצו להתקין את התוכנה שלך לא פחות ממשתמים שיהיו מוכנים להפעיל זאת על המכשירים שלהם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/07/2017 - 13:34
נושא ההודעה:

התחלנו ממערכת הפעלה חופשית לטלפון, והתגלגלנו לטלפון חופשי - אלו 2 דברים שונים כידוע.

יום טוב איש.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/07/2017 - 21:56
נושא ההודעה:

סטנדרניזציה של רכיבי החומרה בטלפון הייתה אמורה לפתור את זה, בדיוק כמו PC שמאפשר להריץ וינדוס לינוקס BSD ואפילו אפל(גם BSD).
אפליקציות? אני מתאר לעצמי שכמו שלינוקס היא אחוז אחד מכלל משתמשי המחשב ועדיין יש לה אפליקציות שחלקן אפילו לא רעות בכלל (קריטה, בלנדר, ואפילו ליברה) ככה יהיו מפתחים גם לפלטפורמה החופשית, אז אולי לא יהיו מליון וחצי אפליקציות, אבל עדיין יהיה בסיס סביר.

אני יודע שיש בעיות פולטיות מצד הגדולות אנדרויד היא ביצת הזהב השניה של גוגל וכמובן אפל שמרוויחות לא רע מחנות האפליקציות שלהן, באופן אישי אני יודע שהם הפעילו לחצים על חברות אפליקציות לא לייצר גרסה לוינדוס פון אז אני מתאר שגם מ"ה חדשה תסבול מזה.

לאובונטו פון הייתה בעיה אחרת בגלל חוסר הסטנדרטים, היא הייתה חייבת להיות מותאמת לחומרה ספציפית וזה כמובן לא עבד כי אובונטו לא עמדה בקצב החומרות שיוצאות ומתקדמות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/07/2017 - 02:48
נושא ההודעה:

לא יודע אם למישהו מכם כבר יצא להצטרף למאגר הביומטרי. לי, בכל אופן, לא הייתה ברירה, כי הייתי צריך לחדש דרכון וכבר לא היה ניתן לחדש דרכון לא ביומטרי. אז רק לידיעכם, לא ניתן להוציא דרכון בלי למסור טביעות אצבע. מה שכן, במידה שאינכם מעוניינים שטביעת האצבע שלכם תישמר במאגר, אתם תצטרכו לסמוך על הפקידה בלשכת האוכלוסין וההגירה שתמחוק (כך הבטיחה לי) את טביעות האצבע שמסרתם מייד כשתסיים לפתוח את בקשת הנפקת התעודה במחשב. כן, זאת לא בדיחה. לא הייתה לי שום אפשרות להוציא דרכון בלי לתת טביעות אצבעות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/07/2017 - 14:05
נושא ההודעה:

חבל שאנשים מתחילים להיות מודעים מעט מדי מאוחר מדי.
הכותרת שגויה. למאגר נכנסים בכל מקרה עם טביעת פנים. מי שמבקש לא להכניס למאגר גם את טביעת האצבע (ומאמין לרשיויות) מקבל אצווה של חמש שנים.

היתה לי תעודה שפגה תוקף רק בגלל חוק שהנבזים חוקקו כי בת"ז היה כתוב רק תאריך הנפקה.
בסוף מאי ביליתי יום שלם ביחד עם מליון אזרחים אחרים במשרד הפנים כדי לקבל תעודה ודרכון לא ביומטרים עם אצווה של דקאדה. אלא אם השיטרידרעי יחליט אחרת.

היה שלום no2bio . היה נעים לקרוא אותך כמעט עשור אבל הפסדנו. בגדול. איפה הממחטות....

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/07/2017 - 17:51
נושא ההודעה:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ll8mixSCGJwJ:www.themarker.com/technation/1.4215546+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=us

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/07/2017 - 20:53
נושא ההודעה:

זה פשוט לא יאמן.. לא משנה אם אתה בעד המאגר או נגדו, המדינה מתנהלת באופן חובבני ע"י אנשים שלא הייתי נותן להם לנהל מכולת שכונתית. וזה, אותי לפחות, מטריד הרבה יותר מהמאגר (שהוא מאוד מטריד בפני עצמו)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2017 - 21:40
נושא ההודעה:

סתם לידע כללי, מה רע כל כך במאגר הביומטירי? הרי רובנו נתנו טביעת אצבעות ושיניים לצבא כשהתגייסנו אז אנחנו כבר במאגר ככה שנראה לי שההתנגדות אליו די מיותרת.
אני אומנם לא אוהב את אובדן הפרטיות שלנו מול חברות מסחריות כגון אפל גוגול ופייסבוק, אבל דווקא המאגר הזה נראה לי הכי פחות בעייתי.
מה הם כבר יעשו עם הטביעת אצבע שלי?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/07/2017 - 00:12
נושא ההודעה:

Anonymous :
סתם לידע כללי, מה רע כל כך במאגר הביומטירי? הרי רובנו נתנו טביעת אצבעות ושיניים לצבא כשהתגייסנו אז אנחנו כבר במאגר ככה שנראה לי שההתנגדות אליו די מיותרת.

יש הבדל גדול בין מאגר ממוחשב שנגיש מיידית לכל מי שמריץ חיפוש לבין זה שטביעות האצבעות שלי מלפני 20+ שנה שוכבות באיזה מחסן צהלי על נייר שרוב הסיכויים שכבר התפורר מזמן.

ציטוט:

אני אומנם לא אוהב את אובדן הפרטיות שלנו מול חברות מסחריות כגון אפל גוגול ופייסבוק, אבל דווקא המאגר הזה נראה לי הכי פחות בעייתי.

לממשל יש הרבה יותר כוח מאשר לחברות מסחריות ואני מעדיף לא לתת לו עוד כוח בלי סיבה טובה. לא חסרות דוגמאות של שלטון שמנצל את כוחו לרעה והיכולת לקטלג בצורה מיידית ואוטומטית כל אזרח היא לא משהו טריוואלי בעיני.

השאלה שצריכה להשאל זה לא מה כל כך רע אלה למה זה כל כך טוב? מושקעים בזה הרבה משאבים וכסף, אנחנו כאזרחים מוותרים פה על פרטיות אבל מה בדיוק אנחנו מקבלים בתמורה? למה זה שווה את זה?[/quote]

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/07/2017 - 15:39
נושא ההודעה:

כבר לפחות 7 שנים שטביעות האצבעות בשרשרת החיול נלקחות בסורק דיגיטלי ומוכנסות למאגר מרכזי. ולך תדע, אולי גם סרקו את הטביעות אצבעות הישנות שעל נייר למחשב.

דקה 1:28
https://www.youtube.com/watch?v=_9dQ5r8YUPY

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/07/2017 - 01:12
נושא ההודעה:

Anonymous :

הבעייה היא שדווקא בגלל שמדובר בממשלה שלנו אז יש סיכוי גבוה מאוד שהוא יודלף ומרגע זה האפשרויות הן אינסופיות (כלומר טרור ופלילים ברמה בינלאומית).

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 05/12/2023 - 10:30
נושא ההודעה:

Anonymous :
לא יודע אם למישהו מכם כבר יצא להצטרף למאגר הביומטרי. לי, בכל אופן, לא הייתה ברירה, כי הייתי צריך לחדש דרכון וכבר לא היה ניתן לחדש דרכון לא ביומטרי. אז רק לידיעכם, לא ניתן להוציא דרכון בלי למסור טביעות אצבע. מה שכן, במידה שאינכם מעוניינים שטביעת האצבע שלכם תישמר במאגר, אתם תצטרכו לסמוך על הפקידה בלשכת האוכלוסין וההגירה שתמחוק (כך הבטיחה לי) את טביעות האצבע שמסרתם מייד כשתסיים לפתוח את בקשת הנפקת התעודה במחשב. כן, זאת לא בדיחה. לא הייתה לי שום אפשרות להוציא דרכון בלי לתת טביעות אצבעות.

למי שרלוונטי - בשנה הקרובה (לפחות?) אין אפשרות לבקש שטביעות האצבע לא יישמרו ואין אפשרות להגיש בקשה למחיקת טביעות האצבע.

https://www.gov.il/he/departments/news/news91123

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/12/2023 - 11:50
נושא ההודעה: This is a private video. Please sign in to verify that ...

Anonymous :
כבר לפחות 7 שנים שטביעות האצבעות בשרשרת החיול נלקחות בסורק דיגיטלי ומוכנסות למאגר מרכזי. ולך תדע, אולי גם סרקו את הטביעות אצבעות הישנות שעל נייר למחשב.

דקה 1:28
https://www.youtube.com/watch?v=_9dQ5r8YUPY

Private video
Sign in if you've been granted access to this video
Sign in
This is a private video. Please sign in to verify that you may see it.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/12/2023 - 15:27
נושא ההודעה:

ציטוט:
שימו לב
בעקבות מלחמת חרבות ברזל, החל מיום 08.11.2023 ועד 07.11.2024:

בעת הנפקת תעודת זהות או דרכון, טביעות האצבעות ונתוני זיהוי נוספים יישמרו במאגר הביומטרי גם ללא מתן הסכמת התושב.
לא ניתן להגיש בקשה למחיקת טביעות אצבעות מהמאגר הביומטרי.
למידע נוסף ראו אתר רשות האוכלוסין וההגירה

https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%A1%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%91_%D7%9C%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%A8%D7%AA_%D7%98%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%AA_%D7%90%D7%A6%D7%91%D7%A2_%D7%91%D7%9E%D7%90%D7%92%D7%A8_%D7%94%D7%91%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%99

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/12/2023 - 09:10
8 נושא ההודעה:

דוביקס :
Anonymous :

למי שרלוונטי - בשנה הקרובה (לפחות?) אין אפשרות לבקש שטביעות האצבע לא יישמרו ואין אפשרות להגיש בקשה למחיקת טביעות האצבע.

ברור בארור ... הכל לטובתנו ולמען ביטחוננו ! Evil or Very Mad Evil or Very Mad

ציטוט:
על רקע אירועי הלחימה בהם אנו נמצאים לאור העובדה כי רבים מהנעדרים והנרצחים זוהו בזכות המידע הביומטרי השמור במאגר, אושר היום בכנסת תיקון לחוק הביומטריה, כהוראת שעה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/12/2023 - 11:50
נושא ההודעה: כאילו שמי שאתה מצביע לו בבחירות טוב יותר.

Anonymous :
דוביקס :

ברור בארור ... הכל לטובתנו ולמען ביטחוננו ! Evil or Very Mad Evil or Very Mad

ציטוט:
על רקע אירועי הלחימה בהם אנו נמצאים לאור העובדה כי רבים מהנעדרים והנרצחים זוהו בזכות המידע הביומטרי השמור במאגר, אושר היום בכנסת תיקון לחוק הביומטריה, כהוראת שעה.

כאילו שמי שהכותב מצביע לו בבחירות טוב יותר. לא מכיר את הכותב. לא יודע למי הוא מצביע. אולי אינו מצביע. אבל בטוח שמי שהוא מצביע לו לא יותר טוב. דמוקרטיה.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 06/12/2023 - 17:25
נושא ההודעה:

הנושא מוצה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004