ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_link SQL Server on Linux for Windows Users

מעבר לעמוד 1, 2  הבא
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
pituachאורח · ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 07:56
נושא ההודעה: SQL Server on Linux for Windows Users

👍 הזמנה להרצאה פתוחה👍
התקנת שרתי SQL Server על מערכות הפעלה Linux
מומלץ מאוד❗

https://www.meetup.com/Data-platform-Meetup-Israel/events/240751736/

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 10:55
נושא ההודעה:

זה די אסור לפי תנאי השימוש - אסור לך לספר מה הולך שם .

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 11:14
נושא ההודעה:

מה זאת אומרת אסור לספר? מי אוסר ועל מה בדיוק?

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 11:14
נושא ההודעה:

הא? זה מוצר של מיקרוסופט:
https://whatsup.org.il/article/7235

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 12:05
נושא ההודעה:

קוד:

You will not give feedback that is subject to a license that requires
Microsoft to license its software or documentation to third parties because we
include your feedback in them. These rights survive this agreement.

6.   CONFIDENTIAL INFORMATION. The software, including its user interface,
features and documentation, is confidential and proprietary to Microsoft and its
suppliers.
   a.   Use. For five years after installation of the software or its commercial
release, whichever is first, you may not disclose confidential information to
third parties. You may disclose confidential information only to your employees
and consultants who need to know the information. You must have written
agreements with them that protect the confidential information at least as much
as this agreement.
   b.   Survival. Your duty to protect confidential information survives this
agreement.
   c.   Exclusions. You may disclose confidential information in response to a
judicial or governmental order. You must first give written notice to Microsoft
to allow it to seek a protective order or otherwise protect the information.
Confidential information does not include information that
      -   becomes publicly known through no wrongful act;
      -   you received from a third party who did not breach confidentiality
obligations to Microsoft or its suppliers; or
      -   you developed independently.

15.   LIMITATION ON AND EXCLUSION OF REMEDIES AND DAMAGES. You can recover from
Microsoft and its suppliers only direct damages up to U.S. $5.00. You cannot
recover any other damages, including consequential, lost profits, special,
indirect or incidental damages.

This limitation applies to
   -   anything related to the software, services, content (including code) on
third party Internet sites, or third party programs; and
   -   claims for breach of contract, breach of warranty, guarantee or
condition, strict liability, negligence, or other tort to the extent permitted
by applicable law.

It also applies even if Microsoft knew or should have known about the
possibility of the damages. The above limitation or exclusion may not apply to
you because your country may not allow the exclusion or limitation of
incidental, consequential or other damages.

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=746388

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 13:49
נושא ההודעה:

התנאים האלה אמנם נראים מפחידים בהתחלה אבל כיוון שהמידע כבר נמצא פתוח וגלוי באתר של מיקרוסופט זה כנראה לא באמת בעיה על פי הסעיף הבא:
קוד:

Confidential information does not include information that
      -   becomes publicly known through no wrongful act;
      -   you received from a third party who did not breach confidentiality
obligations to Microsoft or its suppliers;

* IANAL נא לא לראות בזה יעוץ משפטי וכו'

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 14:04
נושא ההודעה:

יש פה יותר מדי סעיפים שאוסרים לתת פידבק או לספר מה יש בתוכנה או איך משתמשים, זה הסכם סודיות ולכן צריך לחשוב טוב מאוד לפני שהולכים לשם או מתקינים את זה.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 17:05
נושא ההודעה:

Anonymous :
יש פה יותר מדי סעיפים שאוסרים לתת פידבק או לספר מה יש בתוכנה או איך משתמשים, זה הסכם סודיות ולכן צריך לחשוב טוב מאוד לפני שהולכים לשם או מתקינים את זה.

אני רוצה לראות מישהו שמגיע להרצאה הזאת, מפרסם משהו בבלוג שלו (בעצם משווק אותם) והם תובעים אותו.

לפי דעתי - בתור "משתמש קצה" אתה לא תיפגע. אין להם יכולת לפגוע בך... וזה לא מריח כמו הסכם משתמש חוקי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 17:16
נושא ההודעה:

הם למדו מאורקל Evil or Very Mad

בתכל׳ס מפחדים/לא רוצים שאנשים יפרסמו מבחני ביצועים. רק זה חסר לנו, לחזור לתכנות קנייניות עם תנאים דרקוניים.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 17:36
נושא ההודעה:

נכון - עדיף תוכנה חופשית (עלק) עם תנאי רישיון דרקוניים:

https://jaxenter.com/react-native-goes-open-source-kills-the-buzz-with-patent-license-grant-115978.html
https://github.com/facebook/react/issues/7293

הסבר פשוט:
חברת Facebook שיחררו framework לפיתוח אפליקציות Android/IOS מבוסס JS ומרנדר את עצמו על רכיבים של הפלטפורמה (ולא HTML). הרישיון שימוש של ה־Framework אוסר עליך המפתח שמשתמש ב־Framework לתבוע את Facebook.

בהתחלה פורסם שמיקרוסופט וגוגל אוסרים על מפתחים שלהם להשתמש בטכנולוגיה הזאת... ולאחר מכן התברר שיש פיתוחים בזה... כי.. בטוח לגוגל ואפל יש הסכמים שאוסרים תביעות הדדיות ...

לך המשתמש הפשוט... לך תזדיין. או שתוותר מראש על הזכות החוקית שלך לתבוע, או שלא תיגע בטכנולוגיה הקדושה שלנו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 18:36
נושא ההודעה:

> אני רוצה לראות מישהו שמגיע להרצאה הזאת, מפרסם משהו בבלוג שלו (בעצם משווק אותם) והם תובעים אותו.

אני רוצה לראות מישהו שמשתמש בקוד של פייסבוק (משווק אותם) והם תובעים אותו.

התוכנה חופשית (מבחינת זכויות יוצרם). אם יש לפייסבוק פטנטים עליה, יש להם אפשרות לתבוע על הפרת פטנט במקרה של סכסוך פטנטים. כל זה לא מעניין את המשתמש הקטן. זה די מעניין כל מיני חברות (ולכן מי שהעלה את הבעיה היה קרן דווקא אפאצ'י). וכמו שהם זיהו בדיוק: בהנחה שיש לפייסבוק פטנטים רלוונטיים: לא מדובר כאן על תוכנה חופשית.

זה דומה. קרוב מאוד. אבל זה לא. תוכנה חופשית היא תוכנה שבה אין גוף אחד עם מונופול על השימוש והפיתוח.

וחזרה לענייננו:

> אני רוצה לראות מישהו שמגיע להרצאה הזאת, מפרסם משהו בבלוג שלו (בעצם משווק אותם) והם תובעים אותו.

ומה עם מי שמספר על המוצר ולא מקדם אותם? האם הוא חשוף לתביעות? האם כל מי שמספר על המוצר יודע שאם הוא יקטול יותר מדי, הוא עלול לאבד את הרישיון?

חזרה לתוכן הדיון
כל מדינה והצ-חוק שלהאורח · ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 19:20
נושא ההודעה:

ציטוט:
הרישיון שימוש של ה־Framework אוסר עליך המפתח שמשתמש ב־Framework לתבוע את Facebook.

נראה לי דרקוני מידי ובניגוד לחוק.
אם יש משהו בהסכם שהוא מתנגש בחוק, החוק תמיד קובע.
החוק תמיד גובר על כל הסכם למרות שהוא לכאורה חתום מבחירה חופשית.
(לכן טוב תמיד לבדוק מה קובע החוק לפני שמרימים ידיים...)

ישנם מצבים שבהם אדם אינו רשאי לוותר על זכויותיו החוקיות למרות שלכאורה וויתר עליהם בהסכם או בכל דרך אחרת. ראה דיני עבודה במדינת ישראל. (חוקי מגן)
לעומת זאת, יש מצב שבו אדם חותם על ויתור זכותו לתביעה, וזה כבר משהו אחר...
בארה"ב זה תופס לעת עתה, כי רוצים לשנות זאת. אינני יודע מה המצב בישראל.

אבל כאמור, לאסור על מישהו לתבוע נראה לי חסר סיכוי משפטי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 19:39
נושא ההודעה:

כל מדינה והצ-חוק שלה :
ציטוט:
הרישיון שימוש של ה־Framework אוסר עליך המפתח שמשתמש ב־Framework לתבוע את Facebook.

נראה לי דרקוני מידי ובניגוד לחוק.

...

אבל כאמור, לאסור על מישהו לתבוע נראה לי חסר סיכוי משפטי.

כי זה לא נכון.

מותר לך להשתמש במוצר ללא הגבלה, לשנותו וגם להפיץ את השינויים. כל זה אמור לגבי זכויות יוצרים.

לעניין פטנטים: אם יש לפייסבוק פטנטים שנדרשים לצורך השימוש בתוכנה: יש לך רישיון להשתמש בהם. הרישיון הזה יפוג אם תגיש איזושהי תביעת פטנטים נגד פייסבוק (כל פטנט שהוא).

לשם השוואה, רישיון אפאצ'י כולל סעיף מקביל עם תנאים שונים:
* הוא נכלל ברישיון עצמו ולכן חל על כל מי שמפיץ את תוכנה (לא רק פייסבוק. מה אם למיקרוסופט או גוגל יש פטנטים שנדרשים למימוש ריאקט?)
* הוא יותר מחמיר בכך שהוא מבטל את רישיון השימוש בפטנט גם במקרה של תביעת נגד.
* אבל, וזה הכי חשוב, הוא מבטל את הרישיון רק במקרה של תביעה שרלוונטית למוצר.

כמובן שהן רישיון אפאצ'י והן רישיון הפטנטים הנוסף של פייסבוק לא מונעים ממך לתבוע כאוות נפשך. אתה עלול (במקרים מסוימים) להידרש לשלם רישיון שימוש בפטנטים שונים. אבל זכותך הקדושה לתבוע כפי יכולתך לא נפגעת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 20:49
נושא ההודעה:

elcuco :
Anonymous :

אני רוצה לראות מישהו שמגיע להרצאה הזאת, מפרסם משהו בבלוג שלו (בעצם משווק אותם) והם תובעים אותו.

לפי דעתי - בתור "משתמש קצה" אתה לא תיפגע. אין להם יכולת לפגוע בך... וזה לא מריח כמו הסכם משתמש חוקי.

אתה רוצה להיות האדם שינסה את זה ?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 21:12
נושא ההודעה:

elcuco :
נכון - עדיף תוכנה חופשית (עלק) עם תנאי רישיון דרקוניים:

https://jaxenter.com/react-native-goes-open-source-kills-the-buzz-with-patent-license-grant-115978.html
https://github.com/facebook/react/issues/7293

הסבר פשוט:
חברת Facebook שיחררו framework לפיתוח אפליקציות Android/IOS מבוסס JS ומרנדר את עצמו על רכיבים של הפלטפורמה (ולא HTML). הרישיון שימוש של ה־Framework אוסר עליך המפתח שמשתמש ב־Framework לתבוע את Facebook.

בהתחלה פורסם שמיקרוסופט וגוגל אוסרים על מפתחים שלהם להשתמש בטכנולוגיה הזאת... ולאחר מכן התברר שיש פיתוחים בזה... כי.. בטוח לגוגל ואפל יש הסכמים שאוסרים תביעות הדדיות ...

לך המשתמש הפשוט... לך תזדיין. או שתוותר מראש על הזכות החוקית שלך לתבוע, או שלא תיגע בטכנולוגיה הקדושה שלנו.

ברור, הרי שניהם אותו דבר Razz בלי קשר, למה לעבוד עם ריאקט היום? Vue עדיפה לדעתי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/07/2017 - 21:16
נושא ההודעה:

מי שרק שומע הרצאה בלי להוריד ולהתקין את התוכנה לא אישר את הרשיון והתנאים האלה לא חלים עליו ככה שמזה בטח שלא הייתי דואג.

בכל מקרה לא חסרים ברשת אנשים שפרסמו בלוג בנושא ואף אחד מהם לא נתבע בינתיים.

חזרה לתוכן הדיון
צחי_לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/03/2004 · הודעות: 378 ·

הודעה פורסם: 04/08/2017 - 13:41
נושא ההודעה:

אני חושב שאתם נלחצים יותר מדי. בסופו של דבר מיקרוסופט שיחררה את SQL Server ללינוקס כדי שישתמשו בו, לא כדי לתבוע אנשים. אם מישהו מפר זכויות יוצרים, ברור שהוא חושף עצמו לתביעות. זאת אפילו עבירה פלילית. אבל אם אתה לוקח את המערכת, מתקין אותה ומשתמש בה, אני לא רואה איזה אינטרס יש למיקרוסופט לתבוע אותך.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/08/2017 - 20:50
נושא ההודעה:

צחי_ :
אני חושב שאתם נלחצים יותר מדי. בסופו של דבר מיקרוסופט שיחררה את SQL Server ללינוקס כדי שישתמשו בו, לא כדי לתבוע אנשים. אם מישהו מפר זכויות יוצרים, ברור שהוא חושף עצמו לתביעות. זאת אפילו עבירה פלילית. אבל אם אתה לוקח את המערכת, מתקין אותה ומשתמש בה, אני לא רואה איזה אינטרס יש למיקרוסופט לתבוע אותך.

נגיד.
אבל למה שמישהו ירצה להשתמש בזה ... בפרודקשן?!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/08/2017 - 00:00
נושא ההודעה:

Anonymous :
צחי_ :

נגיד.

מי שכבר מושקע ב-SQL SERVER? מי שצריך לעבוד בשיתוף פעולה עם שרתי SQL SERVER ? מי שרוב השרתים שלו זה וינדוס ורק קצת לינוקס?

אני לא יודע באילו חברות רוב המגיבים עובדים פה, אבל SQL server (וגם אורקל) הם בסיסי נתונים כמעט וודאיים בכל חברת אנטרפרייז או חברה גדולה, לא תמיד בלעדיים, לא תמיד העיקריים, אבל בהחלט נמצאים.
אצלנו SQL SERVER הוא בסיס הנתונים הראשי, ואני גם חייב לציין כמה שהוא מצוין, מאוד אמין, הרבה יותר פשוט מאורקל והרבה יותר קל לתחזוקה.

מאוד שמחתי על ההכרזה הזאת, בגללה נוכל להגדיל את היצע שרתי הלינוקס שלנו בלי צורך לשבור את הראש בנושא הנתונים ובלי לשלם סכומי שוד לאורקל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/08/2017 - 06:59
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
צחי_ :

נגיד.

מי שכבר מושקע ב-SQL SERVER? מי שצריך לעבוד בשיתוף פעולה עם שרתי SQL SERVER ? מי שרוב השרתים שלו זה וינדוס ורק קצת לינוקס?

אני לא יודע באילו חברות רוב המגיבים עובדים פה, אבל SQL server (וגם אורקל) הם בסיסי נתונים כמעט וודאיים בכל חברת אנטרפרייז או חברה גדולה, לא תמיד בלעדיים, לא תמיד העיקריים, אבל בהחלט נמצאים.
אצלנו SQL SERVER הוא בסיס הנתונים הראשי, ואני גם חייב לציין כמה שהוא מצוין, מאוד אמין, הרבה יותר פשוט מאורקל והרבה יותר קל לתחזוקה.

מאוד שמחתי על ההכרזה הזאת, בגללה נוכל להגדיל את היצע שרתי הלינוקס שלנו בלי צורך לשבור את הראש בנושא הנתונים ובלי לשלם סכומי שוד לאורקל.

מה שאלתי ומה ענית.
מי ש"מושקע" ב M$QL "מושקע" גם במערכת ההפעלה של אותה חברה.
מי ש"מושקע" נמצא עמוק עמוק בקונספט שהפיתרון היחיד לביצועים ירודים הוא הגדלת משאבים.
אז אני לא מדבר על גופים מפלצתיים ארכאים (לרוב ממשלתיים) שם לינוקס זה שרת מחמד שהסיסאדמין התקין בצד לעצמו לשעשוע ומרגיש גבר גבר, אני מדבר על גופים שצריכים לעמוד בממדדים.
אז אני שואל שוב - למה שמישהו יבחר בשעטנז הזה ?? (של MSQL על לינוקס)
ועוד שאלה אליך אישית - מאיפה הקרצת את אורקל ??? איזה מזל שלא צירפת גם את המיינפריים לדיון.

בטיטו. שעובד בחברה חלונאית (עם מיינפריים) וכל יום יוצא לגג עם שאר המעשנים. בשביל לקפוץ.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/08/2017 - 21:36
נושא ההודעה:

[quote="Anonymous"

מה שאלתי ומה ענית.
מי ש"מושקע" נמצא עמוק עמוק בקונספט שהפיתרון היחיד לביצועים ירודים הוא הגדלת משאבים.
אז אני לא מדבר על גופים מפלצתיים ארכאים (לרוב ממשלתיים) שם לינוקס זה שרת מחמד שהסיסאדמין התקין בצד לעצמו לשעשוע ומרגיש גבר גבר, אני מדבר על גופים שצריכים לעמוד בממדדים.
ועוד שאלה אליך אישית - מאיפה הקרצת את אורקל ??? איזה מזל שלא צירפת גם את המיינפריים לדיון.

בטיטו. שעובד בחברה חלונאית (עם מיינפריים) וכל יום יוצא לגג עם שאר המעשנים. בשביל לקפוץ.[/quote]

מה רע במיינפריים? או באורקל? שתי הכלים הללו היו מאוד שימושיים פעם ואפשרו לנו לעשות המון דברים גדולים ויפים, אנחנו אנשי טכנולוגיה, לא חברים בכת דתית ומשתמשים בכלים הכי טובים לביצוע המשימה שעומדת לפנינו בין אם זה בתוכנה חופשית ובין עם זה בתוכנה קניינית או ותיקה כמיינפריים.....

חזרה לתוכן הדיון
בטיטואורח · ·

הודעה פורסם: 06/08/2017 - 00:21
נושא ההודעה:

Anonymous :

מה רע במיינפריים? או באורקל? שתי הכלים הללו היו מאוד שימושיים פעם ואפשרו לנו לעשות המון דברים גדולים ויפים, אנחנו אנשי טכנולוגיה, לא חברים בכת דתית ומשתמשים בכלים הכי טובים לביצוע המשימה שעומדת לפנינו בין אם זה בתוכנה חופשית ובין עם זה בתוכנה קניינית או ותיקה כמיינפריים.....

נכון! לפעמים sqlite הוא הכלי הכי טוב למשימה!
(הדיון הזה מידרדר מדכי אל בכי)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/08/2017 - 09:16
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
Anonymous :
צחי_ :

נגיד.

מה שאלתי ומה ענית.

בטיטו. שעובד בחברה חלונאית (עם מיינפריים) וכל יום יוצא לגג עם שאר המעשנים. בשביל לקפוץ.

דעתך חשובה , אבל היא לא המצב בכל מקום ומקום, יש חברות שעובדות בצורה אחת ויש שעובדות בצורה אחרת.

החברה שאני עובד בה מחזיקה המון מוצרים שדורשים שבסיס המידע יהיה SQL Server , זה לא אומר שאנו עובדים רק על וינדוס מגרסה מסויימת. השרתים שמחזיקים את SQL Server מריצים וינדוס אבל מערכת ההפעלה יכולה להיות מוחלפת אם התוצאות יהיו טובות יותר בריצה על אובנטו או משהוא אחר.

אפילו חוזי העבודה מדברים על בסיס נתונים ולא גירסת מערכת הפעלה.

יש אחזקה של בסיס נתונים ויש אחזקה של מערכת הפעלה , אלו הם דברים שונים שמבוצעים ע"י אנשים שונים ודורשים ידע שונה.

ריצה של MSSQL בתוך docker למשל מאפשרת אחזקה הרבה יותר פשוטה מאשר התקנה של מופע בתוך מערכת הפעלה.

אני לקוח פוטנציאלי של ההרצאה הזאת , אבל אם יש אמת בהודעות פה אעדיף לא להתקרב לזה בכלל.

חזרה לתוכן הדיון
צחי_לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/03/2004 · הודעות: 378 ·

הודעה פורסם: 19/08/2017 - 23:06
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
Anonymous :
צחי_ :

נגיד.

מה שאלתי ומה ענית.

פחחח M$SQL. לא יודע אם שמת לב, אבל השנה היא 2017. אתה עדיין מתייחס למיקרוסופט כאילו אנחנו ב-1990. מיקרוסופט היום משקיעה המון בלינוקס ובמק, בכלי פיתוח ובפריימוורקים.

לדבר על ביצועים ירודים בהקשר של SQL Server זה להודות שאין לך מושג על מה אתה מדבר. SQL Server זה אחד הדאטאבייסים המובילים בשוק, בטח יותר מכל בסיס נתונים רלציוני בקוד פתוח.

ואני לא יודע באיזה עולם אתה חי, אבל בעולם שבו אני חי, כמעט כל המערכות העיסקיות רצות על windows, ומפותחות על windows. לא כי זאת ברירת מחדל, אלא כי זה הרבה יותר קל.

SQL Server על לינוקס הוא לא שעטנז. הוא עוד בסיס נתונים, תחשוב עליו כמוצר חדש, שרץ על לינוקס, למי שמעונין או צריך.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2017 - 10:45
נושא ההודעה:

צחי_ :
Anonymous :
Anonymous :
Anonymous :
צחי_ :

נגיד.

מה שאלתי ומה ענית.

פחחח M$SQL. לא יודע אם שמת לב, אבל השנה היא 2017. אתה עדיין מתייחס למיקרוסופט כאילו אנחנו ב-1990. מיקרוסופט היום משקיעה המון בלינוקס ובמק, בכלי פיתוח ובפריימוורקים.

לדבר על ביצועים ירודים בהקשר של SQL Server זה להודות שאין לך מושג על מה אתה מדבר. SQL Server זה אחד הדאטאבייסים המובילים בשוק, בטח יותר מכל בסיס נתונים רלציוני בקוד פתוח.

ואני לא יודע באיזה עולם אתה חי, אבל בעולם שבו אני חי, כמעט כל המערכות העיסקיות רצות על windows, ומפותחות על windows. לא כי זאת ברירת מחדל, אלא כי זה הרבה יותר קל.

SQL Server על לינוקס הוא לא שעטנז. הוא עוד בסיס נתונים, תחשוב עליו כמוצר חדש, שרץ על לינוקס, למי שמעונין או צריך.

הו שלום לך מר שטוקהולם.
אתה צודק, אין לי מושג מהחיים שלי, אז הלכתי לשאול את אינטרנט.
אינטרנט יודע יותר טוב ממך, ואינטרנט אומר שמבחינת ביצועים המריה והmysql לוקחים ביי פאר בהליכה את הM$SQL. ביי פאר!
מבחינת תכנות המריה תומכת בפי שניים שפות!
ה mysql ידע לעבוד multithreading הרבה לפני שה M$ למד לדבר.
אבל בעולם של צחי כל המערכות הן מיקרוסופטיות אז זה בטח משיקולים ענייניים כמו performance.

בקיצור יאללה יאללה.
אם תתלהם יותר זה לא יהפוך אותך לצודק.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2017 - 14:50
נושא ההודעה:

אני לא יודע מה אתך, אבל אני לא נוטה להתייחס ברצינות למי שמשתמש בשם M$‎.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/08/2017 - 16:06
נושא ההודעה:

צפריר :

דבר בנתונים גיברת, דבר במספרים, דבר בבנצ'מארקים.
אבל הכי קל לדחוף לדיון שטויות לא קשורות כמו אורקל ולהיתפס לזוטות כמו M$

הדיון הזה מיצה את עצמו מזמן מבחינתי, תהנו עם חזיר המשאבים הזה משוכנעים שזה בסיס הנתונים הרלציוני הכי טוב בעולם.

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 21/08/2017 - 08:17
נושא ההודעה: -

צפריר :

אני לא יודע מה איתך, אבל אני לא נוטה להתייחס ברצינות למי שפוסל אדם או לא מתייחס כי הוא אוהב לעבוד עם מוצר מסוים .

לא יודע מה הסיפור שלכם, אבל אתם מקשקשים בכל דיון שקשור למוצר שהוא לא קוד פתוח.
ברור לי שזה פורום של קוד פתוח אבל זה לא אומר שמוצר שהוא קוד פתוח הוא תמיד יותר טוב או יותר מאובטח, כי זה פשוט לא נכון.
מה גם שבעסקים בוחרים מוצר שנותן את הפיתרון המתאים מכל מיני סיבות ונסיבות ולא בוחרים רק לפי קוד פתוח או לא.

תענו לעניין, בלי קשר לשינאה שלכם לקוד סגור שכבר הופך אותכם ללא אובייקטיבים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/08/2017 - 09:35
נושא ההודעה:

לא אובייקטיביים? השאלה הכי פשוטה ובסיסית: כמה עולה להשתמש בדבר הזה בפרודקשן?
לשלם לפי ליבות? מה קורה כאשר אני משדרג חומרה? למה שאצטרך את כאב הראש הזה במקום ראש שקט שמוצר פתוח נותן לי?

עזבתי בזמנו את אורקל בגלל השטויות האלה, לחזור כעת למיטה חולה?

ועוד קצת שמן למדורה:
https://www.pg-versus-ms.com/

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 21/08/2017 - 11:03
נושא ההודעה: -

mksoft :
לא אובייקטיביים? השאלה הכי פשוטה ובסיסית: כמה עולה להשתמש בדבר הזה בפרודקשן?
לשלם לפי ליבות? מה קורה כאשר אני משדרג חומרה? למה שאצטרך את כאב הראש הזה במקום ראש שקט שמוצר פתוח נותן לי?

עזבתי בזמנו את אורקל בגלל השטויות האלה, לחזור כעת למיטה חולה?

ועוד קצת שמן למדורה:
https://www.pg-versus-ms.com/

עזוב רגע עלויות בצד.אני מסכים איתך לגבי זה, אבל זאת לא הנקודה שלי.

אני אישית לא עובד עם MS . מעדיף לעבוד עם לינוקס וקוד פתוח שאפשר.
עם זאת, שבאים לבחור מוצר בודקים את הצד הטכני וגם העלויות וכל מה שמסביב וכל אחד בוחר מה שמתאים לו.לפעמים יש צורך לבחור במוצר קוד סגור מסיבות כאלו ואחרות ואני לא רואה בעיה בזה.

ואני שם לב, שכל פעם שפותחים דיון על מוצר קוד סגור, אם זה של מיקרוסופט , אורקל או כל חברה אחרת, אנשים לא אובייקטיבים והטון של הדיון משתנה מהר מאוד לכיוונים לא קשורים.

מיקרוסופט הוציא MS SQL ללינוקס, וזה דבר מבורך. לא מעניין אותי מה הסיבות לכך, כנראה שיש לקוחות שביקשו את זה.
הם שינו כיוון בגישה שלהם ומקווה שימשיכו כך.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [pituach]
  2. אורח
  3. אורח