ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/08/2017 - 15:28
נושא ההודעה: מבקש המלצה על סמרטפון שניתן להתקין עליו לינוקס, העדפה לדביאן

העדפה למסך קטן מ "5

מכשיר עם לינוקס מהמדף - עוד יותר טוב

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/08/2017 - 16:10
נושא ההודעה:

חחח. כל חצי שנה אתה מנג'ס עם זה. התשובה היא פשוטה: אין כזה דבר.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 24/08/2017 - 16:45
נושא ההודעה:

אין כרגע משהו כזה.

לפרטים (או כיוונים לפרטים) על מה שיש:
https://wiki.debian.org/Mobile/

חזרה לתוכן הדיון
מקווהאורח · ·

הודעה פורסם: 24/08/2017 - 19:41
נושא ההודעה: בקרוב

http://www.omgubuntu.co.uk/2017/08/purism-librem-5-linux-phone-crowdfunding?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+d0od+%28OMG%21+Ubuntu%21%29

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/08/2017 - 21:18
נושא ההודעה:

גם אני רוצה, אבל לא תהיה חיה כזאת שתחזיק מעמד.
כל עוד לא יהיה סטנדרט בחומרה של הטלפונים אז זה בלתי אפשרי וחסר טעם, בלתי אפשרי כי צריך דרייבר ייעודי לכל התקן במכשיר, חסר טעם כי אין אפליקציות ואם צריך אמולציה לאנדרויד על מנת שיהיו אפליקציות אזי עדיף כבר טלפון אנדרויד (בכלל אייפון אבל לא משנה) במקום אמולטור.

לצערי לינוקס החמיצה את הרכבת גם בתחום הזה, ולכל התגרנים, אנדרויד ו-IOS זה לא לינוקס, זה מוצר סגור של גוגל/אפל שעוקב אחריך לכל מקום ואוסף עליך כל מה שאפשר גם אם עמוק בפנים יש קרנל לינוקסי כלשהו.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 25/08/2017 - 03:32
נושא ההודעה:

Purism מתחילים פיתוח של טלפון כזה שאמור גם להריץ דביאן.

האם הם יצליחו? שאלה טובה. בינתיים הם כבר מוכרים מחשבים ניידים (טובים) מתוצרתם כבר כמה שנים טובות (אני אישית שוקל לקנות מחשב כזה כמחשב האישי הבא שלי, למרות מחירו). הם בשלבים סופיים של הטאבלט שלהם. החברה עצמה היא חברה רצינית עם מחויבות אמיתית לתוכנה חופשית.

https://puri.sm/shop/librem-5/

הטלפון נמכר שם ב־600 דולר. הם מנסים לגייס סכום מאוד רציני: מיליון וחצי דולרים.

אני הולך לשים את הכסף שלי שם ולאחר להם הצלחה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/08/2017 - 09:54
נושא ההודעה:

צפריר :
Purism מתחילים פיתוח של טלפון כזה שאמור גם להריץ דביאן.
האם הם יצליחו? שאלה טובה. בינתיים הם כבר מוכרים מחשבים ניידים (טובים) מתוצרתם כבר כמה שנים טובות (אני אישית שוקל לקנות מחשב כזה כמחשב האישי הבא שלי, למרות מחירו). הם בשלבים סופיים של הטאבלט שלהם. החברה עצמה היא חברה רצינית עם מחויבות אמיתית לתוכנה חופשית. https://puri.sm/shop/librem-5/
הטלפון נמכר שם ב־600 דולר. הם מנסים לגייס סכום מאוד רציני: מיליון וחצי דולרים.
אני הולך לשים את הכסף שלי שם ולאחר להם הצלחה.

נשמע טוב, ונראה רציני - בדיוק מה שאני מחפש
אבל מדובר על שנה וחצי המתנה - וזה לא זול - אז
אולי נכון להמתין עם העברת תשלום ... ?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 25/08/2017 - 11:32
נושא ההודעה:

זו השקעה שצריך לעשות עכשיו, או שלא יהיה.

או שיהיו אחרים שזה יהיה מספיק חשוב להם בשביל לשים את הכסף. וכן, אני בהחלט מבין אותך. אבל אולי הנושא מאוד חשוב לך.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/09/2017 - 08:37
נושא ההודעה:

למי שמתמצא
מה הפואנטה של המשפט הבא

While the phone will use as much free software as possible Purism do concede that the mobile baseband will likely use ROM loaded firmware (but with a FOSS kernel driver).

http://www.omgubuntu.co.uk/2017/08/purism-librem-5-linux-phone-crowdfunding?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+d0od+%28OMG!+Ubuntu!%29

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 02/09/2017 - 10:24
נושא ההודעה:

ראשית כל, יש מי שמתייחסים רק לתוכנה שרצה על המעבד הראשי. אבל לדעתם של אחרים צריך לדאוג שתרוץ תוכנה חופשית גם על רכיבים אחרים במערכת: גם הם מריצים קוד.

מעבד ה־baseband הא הרכיב שאחראי לקשר עם רשת הטלפוניה.

פעם היו טלפונים פשוטים שזה כל מה שהיה להם. יצא לי להיתקל במערכת שלמה שרצה על רכיב כזה בשם sim800. אפשר להריץ עליו אפילו מיקרו פייתון.

אבל לרוב משאירים לו את ניהול הטלפוניה ושמים מעבד ראשי. לדוגמה, בטלפון המאולתר שנקרא ZeroPhone יש רכיב sim800 שאחראי לתקשורת הסלולרית ויש יחידת rPi0 שמנהלת את הכל: אחראית לתקשורת IP, מנהלת את התקשורת הסלולרית דרך sim800, וגם מציגה את ממשק המשתמש (ארבע שורות טקסט, למיטב זכרוני).

ברוב הטלפונים המצב די הפוך. צריך לזכור שלמרות שאנחנו משתמשים בהם כמחשבים שיש להם יכולות טלפוניה, הם תוכננו מראש כטלפונים. מעבד ה־baseband חשוף לעולם החיצון (דרך התקשורת הסלולרית). אין כיום כמעט מעבד כזה עם קושחה חופשית (למעט חריגים בודדים, שגם הם ישנים. ר' מיזם OsmocomBB). פענוח קושחה של מעבד כזה דורש עבודה מאוד מאומצת של מומחים, ומן הסתם גם מזל. בטלפון הזה לא יכולים להרשות את זה. כתחליף הם מנסים לבודד ככל האפשר את אותו המעבד:

* אפשר לנתק אותו (כמו גם את המצלמה, המיקרופון והווי־פי/בלוטות') עם מתג פיזי.
* המערכת תוכננה עם כמה שיותר הפרדה של מעבד ה־baseband.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/09/2017 - 06:41
נושא ההודעה:

ולשואל המקורי - קל מאוד להתקין לינוקס על רוב האנדרואידים בעזרת תוכנות כמו GNUroot שנמצא בחנות של גוגל (יש עוד כמה וריאציות), רק שזה לא במקום האנדרואיד אלא בנוסף, ומסתמך על הקרנל והדרייברים של האנדרואיד.

אם המטרה היא להריץ כל מיני דברי לינוקס, זה יכול לספק אותך.

אם המטרה היא לא להריץ אנדרואיד, או להריץ טלפוניה של לינוקס - זה כנראה לא יספק אותך.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 06/09/2017 - 07:26
נושא ההודעה:

עוד מיזם מעניין מהזמן האחרון: postmarkerOS. כמו ששמו רומז, הוא מכוון למכשירים ישנים, שכבר אי אפשר לקנות (אבל אפשר להשיג יד שניה. ואולי במחירים נוחים). הם כבר לא נתמכים על ידי היצרנים. המטרה היא להריץ עליהם לינוקס (לא אנדרואיד. וההפצה שנבחרה מבוססת על Alpine ולא על דביאן) עם גרסת ליבה עדכנית מהעץ של mainline (נדמה לי שהמיזם מחזיק עץ ליבה אחד).

אז זו המטרה. מה שהם הראו בינתיים זו יכולת להתקין מערכת לינוקס בסיסית על כמה דגמי טלפונים. אז כרגע מה שיש שם מיועד בעיקר למפתחים שזה מאוד מעניין אותם ויש להם זמן פנוי.

https://www.postmarketos.org/

https://www.postmarketos.org/blog/2017/09/03/100-days-of-postmarketos/

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/09/2017 - 12:27
נושא ההודעה:

קצת יותר באדיקות - כי אני עוקב אחרי המיזם הזה:

מי שמחפש להתקין אותו במכשיר שלו - הוא לא מוכן לשימוש כלל.

מי שמחפש לפתח עבורו:

המטרה היא שיהיה שני מקורות פיתוח לכל מכשיר: הקרנל, שכרגע הוא ייחודי פר מכשיר, ומערכת ההפעלה שהיא תהיה משותפת לכל המכשירים. המטרה הסופית שכל מכשיר יכול להשתמש באותו קרנל גם ותהיה הורדה אחת (ומקור תחזוקה אחד עבור כל המכשירים). מערכת ההפעלה היא פתוחה לגמרי ומורכבת מקוד חופשי בלבד, ו(כנראה) בעתיד יתחילו להשתמש ברכיבים הסגורים של אנדרואיד לטובת הדיבור עם המודם (RIL למי שמכיר). זה עוד לא בפיתוח כלל.

עוד מטרה היא מערכת הקבצים תהיה מוצפנת. הפתיחה (כרגע) נעשית על ידי telnet למכשיר ואז הכנסה של הססמה דרך ה-serial port (!), אבל עובדים על מקלדת וירטואלית שתעבוד בשלבי האתחול של המכשיר.

מנסים להשתמש ב-wayland עבור הסביבה הגרפית, ויש ניסיונות להריץ את הסביבה של KDE עבור מכשירים ניידים עליה. מנסים לתקן את הדרייברים כדי שיהיה scaling הגיוני. זה לא עובד על כל המכשירים, וחלק קטן מהם מריצים בקושי doom.

עוד לא נעולים על סביבה גרפית, ויש אנשים שמנסים להסב את הסביבה של Nokia N9 והחברים למערכת החדשה. גם אחרי שנפתור את בעיות הדרייברים, והסביבה הגרפית ודיבור מול המודם יש בעיות נוספות נתקלו בהן ונכשלו (מיקרוסופט, מוזילה, אובונטו, RIM/BlackBerry, HP, Nokia) - הבעייה היא eco-system: איך אני מתחבר ל-Whatsup, איך אני מתחבר לפייסבוק, איך אני מתחבר ל-Instagram, באיזה תוכנת ניווט אני אשתמש?

הפרוייקט בן 100 ימים, ועדיין לא ניסו לעשות משהו כזה. לכן אין מפתחים ואין ידע ואין באמת מערכות גרפיות שעובדות שם (KDE וגם GNome מתיימרים להיות תואמים, אבל אף אחד לא באמת הוכיח את עצמו בפלטפורמה כזאת). אין ניסיון קודם, וכל צעד קטן הוא התקדמות מטורפת לטובת הרעיון של להחזיק מכשיר סלולרי חופשי. אני רואה את זה בתור הרנסנס של מערכות הפעלה חופשיות לסלולרי, בדיוק כמו שבשנות ה-90 חשבנו על שלוחן העבודה ב-PC ורק בשנות ה-2000 זה נהיה מעשי (ורע מאוד, מי זוכר את KDE2? את GNome1).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/09/2017 - 13:42
נושא ההודעה:

אכן המיזם הזה בינתיים רחוק מלהיות מוכן לשימוש יומיומי, נקווה שהוא יבשיל בעתיד.

ברמה הפרקטית יותר jolla בשלבים מתקדמים של התאמת מערכת ההפעלה שלה sailfish למכשיר sony xperia x. המערכת כבר בבדיקות אצל קבוצת נסייני הבטא וכנראה בקרוב תוצא למכירה במחיר סביר, את המכשיר יהיה צריך לקנות בנפרד (1300 שקל מאמזון).
https://blog.jolla.com/sony-xperia-project-update

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/09/2017 - 08:00
נושא ההודעה: נראה שהמימון ל librem 5 תופס תאוצה ואני אצטרף

כמה יהיה לי לשלם מכס / מע"מ על ה $600 האלו

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 22/09/2017 - 17:41
נושא ההודעה: Re: נראה שהמימון ל librem 5 תופס תאוצה ואני אצטרף

Anonymous :

חשבתי שאין יותר מכס על מכשירים סלולרים... אני טועה?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/09/2017 - 21:24
נושא ההודעה: Re: נראה שהמימון ל librem 5 תופס תאוצה ואני אצטרף

elcuco :
Anonymous :

חשבתי שאין יותר מכס על מכשירים סלולרים... אני טועה?

בוטל מס של 15%, נשאר מע"מ של 17%.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/09/2017 - 22:08
נושא ההודעה:

שוב, כל הפרוייקטים הללו יפים תיאורטית אבל סופם ליפול מעשית.

כל עוד לא תהיה סטנדרניזציה בחומרה של טלפונים, לא יהיה סיכוי למערכת הפעלה משותפת שתהיה יעילה, עד שמתאימים אותה לדגם אחד ! של מכשיר הוא כבר מיושן ומפסיק להיות מיוצר.
בשוק של היום אורך חיים של מכשיר נמשך אפילו פחות משנה במכירות קמעונאיות.

היחידה שמצליחה כיום להפיץ את מערכת ההפעלה שלה ועידכונים שלה לכלל המכשירים שהיא רוצה זאת אפל, אבל אפל היא יצרן יחיד עם חומרה פחות או יותר אחידה.

הדרך לחנך את השוק היא ליצור מפרטים סטנדרטיים לחומרת טלפון נייד, אבל לכל החומרה, ולקוות כי יהיו מספיק יצרניות ולקוחות שירצו להשתמש בטלפון כזה על מנת שיווצר בסיס כלשהו ומשם לקוות לגדול למסה קריטית של משתמשים שידרשו מפרט תואם סטנדרטי שגם הגדולות ייאלצו לייצר מכשירים כאלו.
באופן אישי אני לא רואה את זה קורה, גם סמסונג הגדולה ניסתה עם טיזן ונכשלה אז בטח שכמה גיקים שרוצים לינוקס בטלפון לא יצליחו, לרוב האנשים אנדרויד ואפל מספיק טובים, ופרטיות לאט לאט הופכת להיות מילה גסה ומוקצית בחברה, הדורות הצעירים של היום דווקא רוצים כמה שיותר אסביציה וחשיפה, אפילו הראו היום בחדשות ילדה שעשתה מגופה עסק לגיטימי לכל דבר, ואני לא מדבר על ילדות שנדחפו עקב מצב כלכלי בלתי אפשרי לעיסוק במקצוע עתיק...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/09/2017 - 05:24
נושא ההודעה:

Anonymous :
שוב, כל הפרוייקטים הללו יפים תיאורטית אבל סופם ליפול מעשית.
כל עוד לא תהיה סטנדרניזציה בחומרה של טלפונים, לא יהיה סיכוי למערכת הפעלה משותפת שתהיה יעילה, עד שמתאימים אותה לדגם אחד ! של מכשיר הוא כבר מיושן ומפסיק להיות מיוצר.
בשוק של היום אורך חיים של מכשיר נמשך אפילו פחות משנה במכירות קמעונאיות.
היחידה שמצליחה כיום להפיץ את מערכת ההפעלה שלה ועידכונים שלה לכלל המכשירים שהיא רוצה זאת אפל, אבל אפל היא יצרן יחיד עם חומרה פחות או יותר אחידה.
הדרך לחנך את השוק היא ליצור מפרטים סטנדרטיים לחומרת טלפון נייד, אבל לכל החומרה, ולקוות כי יהיו מספיק יצרניות ולקוחות שירצו להשתמש בטלפון כזה על מנת שיווצר בסיס כלשהו ומשם לקוות לגדול למסה קריטית של משתמשים שידרשו מפרט תואם סטנדרטי שגם הגדולות ייאלצו לייצר מכשירים כאלו.
באופן אישי אני לא רואה את זה קורה, גם סמסונג הגדולה ניסתה עם טיזן ונכשלה אז בטח שכמה גיקים שרוצים לינוקס בטלפון לא יצליחו, לרוב האנשים אנדרויד ואפל מספיק טובים, ופרטיות לאט לאט הופכת להיות מילה גסה ומוקצית בחברה, הדורות הצעירים של היום דווקא רוצים כמה שיותר אסביציה וחשיפה, אפילו הראו היום בחדשות ילדה שעשתה מגופה עסק לגיטימי לכל דבר, ואני לא מדבר על ילדות שנדחפו עקב מצב כלכלי בלתי אפשרי לעיסוק במקצוע עתיק...

נראה שאתה מבין בעניין
במשך 10 שנים ראשונות - לינוקס היה פתטי
10 שנים אחרונות מותקן על המחשב שלי לינוקס בלבד, חצי שנה אחרונה - דביאן
נראה לי שהספור הזה יחזור על על עצמו עם הסמרטפון - סתם אנסטינקט

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/09/2017 - 21:24
נושא ההודעה:

Anonymous :

נראה שאתה מבין בעניין
במשך 10 שנים ראשונות - לינוקס היה פתטי
10 שנים אחרונות מותקן על המחשב שלי לינוקס בלבד, חצי שנה אחרונה - דביאן
נראה לי שהספור הזה יחזור על על עצמו עם הסמרטפון - סתם אנסטינקט

אני מסיר את הכובע שאין לי על כך שהמחשב שלך מריץ 10 שנים לינוקס,
לצערי לינוקס בשולחן עבודה היא מיעוט זניח, בערך אחוז פחות או יותר מכלל משתמשי המחשב בעולם.
לינוקס בשרתים זה כבר זו כבר אופרה אחרת, והיא בעיקר אבל לא רק חיה מזה שהיא חינם או לקוחות שבויים של לינוקסים לאנטרפרייז בתשלום.

והסיבה היחידה שיש לך לינוקס במחשב האישי ובשרת היא שכל החומרה היא סטנדרטית לא משנה איזה לוח אם יהיה לך הוא יהיה תואם, לא משנה הכרטיס הגרפי, הוא יהיה תואם, לא משנה הדיסק, הכרטיס רשת, המקלדת העכבר, המצלמה והמדפסת וכל יתר הפריפריילס שתתקין והם יהיו בתצורה סטנדרטית ולכן גם לינוקס וגם חלונות וגם מק (BSD) יוכלו להריץ אותם כמובן עם דרייבר מתאים.
הבעיה היא שבטלפונים זה לא ככה, כל חומרה יש לה הפעלה ייעודית, פסיקות ייעודיות ודרכי הפעלה שונים ומשונים, זה אפילו מגיע לכך שמצלמה אחת של סוני לא תואמת בהפעלתה למצלמה מדגם אחר של סוני (בטלפונים כמובן).
לעומת זאת מדפסת לדוגמה, כל דרייבר מדפסת לקסמרק או HP שתתקין מאותו סוג (לייזר, דיו ) יעבדו, אולי לא עם כל האפשרויות, אבל יעבדו.

עולם החומרה לטלפונים הוא עדיין גיהנום אחד שלם, לא לחינם עדכונים יוצאים יחסית לאט לאנדרויד.

באופן אישי אני מקווה שבאמת יום אחד זה יקרה, איך? אני לא יודע, כרגע כל הענקיים יש להם אינטרס שזה לא יקרה לא לאפל ולא לגוגל, יצרניות גדולות כסמסונג שניסו עם טיזן נכשלו, יולה עדיין מנסה להוציא גרסה לטלפון שהפסיקו את השיווק שלו לפני שנה ויותר, אז אני בנתיים מאוד פסימי.

אבל לטווח של 10 שנים? זה כמה עידנים בשוק הטכנולוגיה, לפני 10 שנים כולנו הלכנו עם נוקיה או סוני אריקסון עם צילצולים פוליפוניים וזלזנו "בצעצוע דור 2" שחברת אפל הציגו......

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/09/2017 - 21:46
נושא ההודעה:

בתור מישהו שמשתמש בלינוקס כבר 20 שנה (מאיר מזל טוב, אני נכנסתי לקטגוריה שלך), אני רוצה לתת כמה נקודות:

הבעייה של תאימות חומרה היא לא מעיננית. עובדה היא שבניגוד למה שחושבים, בפיסי העולם שונה למדי. אני זוכר את הימים הראשונים של בקרי SATA שלא כולם נתמכים. אני זוכר מחשבים שלינוקס פשוט לא היה עולה בהם. והמון חומרע שלא נתמכה. לאט לאט הבעיות נפתרו - אבל זה לא היה כזה פשוט כמו שחושבים (עד לפני שלוש שנים, היו לי מחשבים שהכילו כרטיסי רשת שלא עבדו...). אני זוכר טוב טוב מצלמה שהייתה לי בלנובו 3000 שאני שיפצרתי דרייבר כדי שתעבוד.

להמיר מכשיר שמריץ אנדרואיד ל-GNU Linux קלאסי זאת בעייה טריויאלית ביחס למה שהיה פעם. הרי יש דרייברים באנדרואיד ולגשר מהם אל לינוקס זה יחסית פשוט. יש לנו כלים. בנוסף, פרוייקט PostMarketOS מנסה לפתור גם את הבעייה הזאת - לכל המכשירים יש את אותו RootFS/User space כאשר בשלב ראשון הקרנל שונה, אבל השאיפה היא להריץ את אותו קרנל לכל המכשירים. וזה מתחיל לעבוד, יש כבר שניים או שלושה מכישירים שרצים מאותו קרנל.

הבעייה היא מה לעשות ברגע שהמערכת הפעלה עלתה. ניווט? אינסטגרם? פיייסבוק? ואטסאפ? כל הרשתות הללו סגורות, וגם כאשר התוכנה תעבוד מצויין - המכשיר יהיה מנותק מהעולם. זאת בעייה שצריך לפתור.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 23/09/2017 - 22:05
נושא ההודעה:

אבל זו בדיוק אותה הבעיה שהייתה למשתמשי לינוקס לפני עשרים שנים. היה סטאר אופיס (וכן, גם SIAG office ועוד כל מיני שטויות). היה נטסקייפ. שניהם לא ממש תמכו בעברית וגם בלי זה היו להם בעיות תאימות אחרות. הרבה תוכנות אחרות לא רצו.

גם זה פער שצריך לסגור. אבל צריך להתחיל איפשהו.

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 26/09/2017 - 12:27
נושא ההודעה:

מאמר מהיום, אולי יעזור.

https://www.addictivetips.com/ubuntu-linux-tips/install-ubuntu-touch-on-your-android-device/

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/09/2017 - 17:31
נושא ההודעה:

דוביקס :
מאמר מהיום, אולי יעזור.

https://www.addictivetips.com/ubuntu-linux-tips/install-ubuntu-touch-on-your-android-device/

התקנתי את זה על הנקסוס הז"ל שלי (1) ללא סים ונתקלתי בבעייה. ה-regulatory area לא היה מתאים. ברירת המחדל אצלי הייתה גרמניה או ארה"ב (לא זוכר) וזה לא הצליח למצוא את הרשת שלי. באנדרואיד מצאתי איך משנים את זה, לא מצאתי איפה משנים את זה באובונוטו טאצ'.

ידע כללי למי שנוגע במערכת הזאת ללא סים.

(1) http://cucomania.mooo.com/posts/434

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/09/2017 - 21:49
נושא ההודעה:

elcuco :
דוביקס :
מאמר מהיום, אולי יעזור.

התקנתי את זה על הנקסוס הז"ל שלי (1) ללא סים ונתקלתי בבעייה. ה-regulatory area לא היה מתאים. ברירת המחדל אצלי הייתה גרמניה או ארה"ב (לא זוכר) וזה לא הצליח למצוא את הרשת שלי. באנדרואיד מצאתי איך משנים את זה, לא מצאתי איפה משנים את זה באובונוטו טאצ'.

ידע כללי למי שנוגע במערכת הזאת ללא סים.

(1) http://cucomania.mooo.com/posts/434

אצלי בנקסוס 4 האובונטו טאצ היה סבבה. ברגע שהודיעו על סיום התחזוקה הרשמית חזרתי לאנדרואיד.
אי אפשר להיות עם טלפון בלי עתיד לאפליקציות אנדרואיד סטנדרטיות, ועד שזה לא ישתנה אין שום סיכוי לשום מערכת כזו או אחרת. התקווה הייתה שקנוניקל ידעו לעשות את הקשרים העסקיים הנכונים.
לדעתי לא נכון להשוות את זה ללינוקס בשולחן עבודה, השימושים האלמנטריים הם שונים לגמרי.
בעוד שבשולחן עבודה עם רוב הצרכים האלמנטריים אפשר להסתדר בלינוקס, בסמארטפון התמונה שונה. וויז, וואטצאפ, ועוד כמה, הם שימושים אלמנטריים והם לא יהיו בעתיד הנראה לעין

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/09/2017 - 10:57
נושא ההודעה:

Anbox מצליח להריץ whatsapp על לינוקס שולחני, אני מניח שזה עניין של (לא הרבה זמן) עד שיצליח להריץ אותו על Ubuntu Touch או Postmarket OS

חזרה לתוכן הדיון
fjtmtmאורח · ·

הודעה פורסם: 29/09/2017 - 21:13
נושא ההודעה: PureOS on the Librem 5 initially, upon shipment, will offer

basic communication services: phone, email, messaging, voice, camera, browsing, and will expand after shipment and over time to more free software applications

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 09/10/2017 - 09:29
נושא ההודעה:

עדכון: אחרי שבשלושים הימים הראשונים ה־Librem-5 התקדם בקצב איטי יחסית, עכשיו יש "רק" עוד כ־100,000 (מתוך 1,500,000) להשלים ב־14 מתוך שישים ימים.

אם לא רציתם לשים על זה כסף בגלל החשש שהוא לא ימומן: זה כנראה ימומן. ועומדים מאחוריו אנשים שכבר הצליחו להוציא מוצר ולהפוך אותו ממימון המונים למוצר מדף.

(וכן, זה יהיה זמין לפי התוכניות בשנת 2019. וכן, ר' הסתייגויות למעלה לגבי תמיכה באנדרואיד ושות')

חזרה לתוכן הדיון
Avinimniאורח · ·

הודעה פורסם: 10/10/2017 - 13:25
נושא ההודעה:

המימון עבר את המיליון וחצי Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/10/2017 - 16:54
נושא ההודעה:

אני לא השואל המקורי

הטלפון שלי מת, זה היה אנדרואיד 4 של אקאי, שבא מהקופסא עם הרשאות כמו של אפל - הכל אסור עד לשימוש הראשון, ואז הוא שואל, ומאפשר להרשות או לאסור סופן חד פעמי או לתמיד - שזה אפילו יותר מוצלח מאפל. הרצתי עליו GNUroot והכל היה טוב.

אבל הוא מת, וכל הטלפונים שמצאתי עד עכשיו מספרים הכל לגוגל בלי אפשרות כיבוי.

מישהו יכול להמליץ על טלפון זול (עד 400 ש״ח) שיש לו תוסף הרשאות זמין ו/או תמיכה ב- lineage ?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח
  3. אורח [צפריר]