ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/11/2017 - 06:41
נושא ההודעה: עיירית מינכן פורשת מלינוקס וחוזרת לווינדוס

לפני מספר שנים עיירית מינכן עברה לעבוד על טהרת הקוד הפתוח במיכשור שלה אבל מסתבר שבעקבות בעיות בשימושיות הם הולכים להעביר את כל המכשירים לחזור לרוץ עם מוצרי מיקרוסופט.
להרחבה:
https://www.theregister.co.uk/AMP/2017/11/13/munich_committee_says_all_windows_2020/

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 15/11/2017 - 09:17
נושא ההודעה:

כמו בד"כ, זה יותר פוליטי מטכני. השלטון התחלף וזה שמיקרוסופט העבירה למינכן את המטה שלה, בטח לא הזיק.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/11/2017 - 10:07
נושא ההודעה:

במחיר הנכון אפשר לקנות גם את סטולמן... (טוב בזה אני לא בטוח...) Laughing

חזרה לתוכן הדיון
טרול עוטף עיתוןאורח · ·

הודעה פורסם: 15/11/2017 - 17:33
נושא ההודעה:

https://whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=3360

https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=60751

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/11/2017 - 19:49
נושא ההודעה:

לא קשור לפוליטיקה, קשור לסטנדרטים ועם זה אין מה לעשות, לעסקים/ארגונים ציבוריים קשה לחיות בלי אופיס ורק עם ליברה, נושא התאימות ממש בעוכריה של ליברה.
בנוסף גם ככה הם מקבלים את המחשבים עם וינדוס ויכול להיות גם עם אופיס, אם רוצים או לא רוצים, להמיר את המחשבים חזרה ללינוקס עולה להם יותר מאשר רשיון וינדוס במחשב עסקי.

תוכנה חופשית עושה חיל ברקע, אבל בפרונט עדיין תוכנה קניינית שולטת כמעט באופן מוחלט, גם תוכנה קניינית שנכתבה במקור עם כלים פתוחים.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 16/11/2017 - 09:08
נושא ההודעה:

פוליטי גם פוליטי. מי שבאמת זקוק שיזדקקו לדברים האלה זו מיקרוסופט עצמה.

חבילות משרדיות כבר לא חשובות, לא מעט ארגונים משתמשים בכלים מקוונים (שמאפשרים גם מתן גישה עריכה משותפת) מי צריך את כאב הראש ופרצת האבטחה הזו? בשבילי לפתוח יישום משרדי (גם ליברה) זה עונש.

לדעתי מכל אלו שיש להם את החבילות המשרדיות, רק 10% אולי באמת זקוקים להן, בזבוז משווע.

כמו כן, מהיכרות עם מחלקות IT כאלה, כל ארגון בסדר גודל סביר, קל וחומר בסדר גודל כזה, לא משתמש במה שבא על המחשב. יש להם image משלהם, שהם צריכים לתחזק ולנהל, עדכוני אבטחה שצריך לבדוק ולאשר לפני שמפיצים למשתמשים וכן הלאה (בדיוק כמו שעשו עם ההפצה שלהם). כל האופרציה הזו עולה לא פחות ואף יותר מאשר מה שיש להם כעת.

שלא לדבר על זה שהם יצטרכו site license, גם למערכת ההפעלה (ואז הם בעצם ישלמו פעמיים) וגם לחבילות המשרדיות היקרות והמיותרות.

חזרה לתוכן הדיון
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 18/11/2017 - 12:14
נושא ההודעה:

לא סביר שהבעיה היא עם ליברה אופיס, ולו בגלל שעדיין לא בטוח שהם בכלל יעברו לחבילת אופיס אחרת, הם אומרים שאת זה הם יבדקו בעוד שנה אחרי שידעו את המחיר הכללי של המעבר חזרה לחלונות.
לכן מגיעה השאלה, מה בדיוק היה חסר להם בלינוקס? הם אומרים שהיו דברים שלא עבדו בלינוקס אבל לא אומרים מה ולא אומרים איך הם ניסו לעקוף את הבעיה, ההרגשה שלי היא שהם לא ממש ניסו לטפל בבעיה מהשורש, אחרת היינו שומעים על זה לפחות בכתבות מהסוג הזה אם לא לפני כן.

לכן לדעתי זה באמת פוליטי ולא בגלל עניינים טכניים

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/11/2017 - 23:33
נושא ההודעה:

משה-נחמיאס :

בניגוד לשכנוע של מערכת שלמה לשדרג גרסה לדוגמה של אופיס נניח או של וינדוס שבה אפשר להגיד שהיו לחצים של מיקרוסופט להציג עירייה שלמה בוינדוס 10 ובטח שמערכת גדולה כעיריית מינכן (עשרות אלפי תחנות אם אני זוכר נכון).

לעבור מלינוקס לוינדוס (או ההיפך) זו מהפכה ממש, באפליקציות, ברשיונות, במערכות המידע, במערכות הציבוריות בנגישות בהכשרת העובדים בקישוריות, בשירות לאזרח, בהכל, בטח שלא נציג IT עם מצגת של כמה שקופיות שיווקיות יכול לעשות את זה, צריך וואחד מצגת וואחד טיעונים על מנת להגיע למצב כזה, בטח כשהוא צריך להסביר למה לעירייה יהיה הרבה יותר טוב להתחיל לשלם על רשיונות וינדוס ואופיס ויתר הטררם שבא עם מערכות וינדוס.

גם אם ראש העיר, מנהל ה-IT וכמה מעוזריו מעריצים עיוורים של מיקרוסופט, עדיין יהיה להם מאוד קשה לעשות את זה בלי ערימת טיעונים והצדקות.

וגם אם מאחורה מיקרוסופט עודדה וסיפקה "כלי נשק" למערכה, זה בוודאות לא רק פוליטי.

לפעמים צריך להכיר באמת, לינוקס די נכשלה בשולחן העבודה, אם היא הייתה הצלחה כולם היה עובדים בלינוקס חינמית ולא במיקרוסופט.
גם הצלחת התוכנה החופשית הוא נושא שנתון לויכוח והיה דיון פה לא מזמן על זה, בעיקר שאומנם המון חברות משתמשות היום בתוכנה חופשית אבל בעיקר על מנת ליצור תוכנה סופית סגורה, ועם תרומה מועטה חזרה לקוד החופשי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 19/11/2017 - 23:51
נושא ההודעה:

לא נכשלה ולא כלום, פוליטי גם פוליטי:

קוד:
"An Italy-based spokesman for the Document Foundation, which is in charge of LibreOffice, attributed the decision to politics. "IT issues are normal regardless of operating system," he said. "When it's political, technology cannot do anything."

https://www.theregister.co.uk/2017/11/13/munich_committee_says_all_windows_2020/

חזרה לתוכן הדיון
נכון!אורח · ·

הודעה פורסם: 20/11/2017 - 00:41
נושא ההודעה:

ציטוט:
זה בוודאות לא רק פוליטי.

עכשיו,
בוא תסביר לי אתה מדוע הם טרחו להרים דף כזה...

כי באמת שאין לי מושג Rolling Eyes

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/11/2017 - 10:35
נושא ההודעה:

ציטוט:

לפעמים צריך להכיר באמת, לינוקס די נכשלה בשולחן העבודה, אם היא הייתה הצלחה כולם היה עובדים בלינוקס חינמית ולא במיקרוסופט.

טעות. כולם עובדים עם מיקרוסופט כי זה מה שמוכרים להם. מיקרוסופט למשתמש הסופי היא בחינם. לא כולם מספיק מומחים בשביל להתקין מערכת הפעלה בעצמם וקונים את מה שיש בחנות. כשיש להם לינוקס בצורת אנדרואיד הם קונים גם את זה.

אבל אני לא מסכים עם זה שאופיס לא רלוונטי. אופיס הוא נקודת מכירה מאוד משמעותית עבור מיקרוסופט ועבור המשתמשים. גם אם יש תחליפים זה בעייתי עם תאימות וכו'.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/11/2017 - 21:36
נושא ההודעה:

נכון! :
ציטוט:
זה בוודאות לא רק פוליטי.

עכשיו,

מיקרוסופט מנסה לשחק אותה חברתית קהילתית וכיפית ולכן היא רצה לחתום ולתמוך על כל דבר תחת הכותרת "Dont be evil", לפי המאזנים האחרונים נראה שזה מצליח לה בהווה, אבל עדיין אין לה שום מנוע צמיחה עתידי אבל זו כבר אופרה אחרת...

חזרה לתוכן הדיון
דג ממושקףאורח · ·

הודעה פורסם: 20/11/2017 - 22:02
נושא ההודעה:

Anonymous :
נכון! :
ציטוט:
זה בוודאות לא רק פוליטי.

עכשיו,

מיקרוסופט מנסה לשחק אותה חברתית קהילתית וכיפית ולכן היא רצה לחתום ולתמוך על כל דבר תחת הכותרת "Dont be evil", לפי המאזנים האחרונים נראה שזה מצליח לה בהווה, אבל עדיין אין לה שום מנוע צמיחה עתידי אבל זו כבר אופרה אחרת...

אתה לא רואה פה "על ראש הגנב בוער הכובע"?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. mksoft
  3. אורח