ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אש (לא מחובר)אורח · ·

הודעה פורסם: 18/11/2017 - 23:02
נושא ההודעה: סביבות מבוססות קוד פתוח לבקרה ואוטומציה

אני רוצה להרכיב מערכת בקרה למכונה. המכונה קיימת וכבר עבדה בעבר, אולם לאחר מכן פורקו ממנה חלקים, ואחרי זה אני קניתי אותה פחות או יותר כ scrap value

בפרט, פורק הבקר (מתוצרת Omron) ויחידות קלט/פלט. כלומר, בלוח החשמל של המכונה קיים מקום ריק ולצידו כמות של חוטים מנותקים. חלקם מוליכים אותות מחיישנים (היו קלט לבקר), וחלקם אותות הפעלה לממסרים, שסתומים, סולונואידים, ממירי תדר למנועים וכדומה (פלט מהבקר). כל זה עובד ב 24V DC

כמובן שאני יכול לנסות לרכוש בקר "רגיל" כלשהוא (של Omron, AB ואחרים. שמגיעים אם suite קנייני משלהם), אולם אני מתעניין : האם קיימים פתרונות המאפשרים :

- בקר שתומך מצד אחד בסיגנלים של 24V וניתן להתקנה בלוח, ומצד שני בהתממשקות מול סביבת קוד פתוח בה ניתן לתכנת אותו, לתקשר איתו, ולבנות יישומים (למחשב PC שיוצמד למכונה ויחובר לבקר, למשל ב 232) שיעבדו מולו

- בקר שתומך מצד אחד בסיגנלים של 24V וניתן להתקנה בלוח, ומצד שני פשוט מעביר את כל העבודה כולה למחשב PC שמחובר אליו (כשהבקר משמש רק כ I/O), וניתן לעבוד מולו בסביבת קוד פתוח

בגדול. פעולת המכונה דורשת רק דברים כמו סדר פעולות לוגי (להפעיל משהוא עד להגעת סיגנל מחיישן), טיימרים, מונים, אני לא חושב שיש צורך למשל ב PID

האם יש משהוא כזה בנמצא ?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/11/2017 - 23:05
נושא ההודעה:

לא מכיר משהו כזה בדיוק, אבל אתה כנראה יכול לבנות בלי יותר מדי מאמץ עם ארדואינו + "מגן" ממסרים.

אפשרות אחרת היא לקנות RaspberryPi ולקנות/לבנות מתאם מ-GPIO ל-24V (ככה"נ עם ממסרים או MOSFET)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/11/2017 - 07:44
נושא ההודעה:

יש לא מעט פרוייקטים פתוחים בתחום הזה גם מהצד של התוכנה וגם חומרה שמלבישה תוספות תעשייתיות מסביב ארדואינו או פיי.
http://www.openplcproject.com
https://controllino.biz
https://www.adafruit.com/product/3418

חזרה לתוכן הדיון
אש (לא מחובר)אורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2017 - 11:05
נושא ההודעה:

יש כאלה שמהווים GPIO ל PC וללא מעבד עצמאי ?

ומה אם החלק התוכנתי של העניין ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2017 - 12:58
נושא ההודעה:

מה הכוונה ללא מעבד עצמאי?
מישהו צריך לעשות את התרגום.
טכנית אתה יכול לעשות bit-banging ב-serial, ואולי זה אפשרי אפילו ב-USB, אבל זאת דרך מצויינת להשתגע ולסיים עם קוד נוראי ובלתי אפשרי לתחזוקה.

לכל הפחות אתה רוצה משהו שידע לדבר ב-USB, וזה מצריך איזשהו עיבוד. אתה יכול לקנות רק משהו כזה (אאל"ט חיפוש FTDI יביא אותך בכיוון הנכון), אבל זה ככה"נ יהיה יותר מסובך.

הרבה יותר פשוט להשתמש בראספברי פי או בארדואינו.

לגבי תכנה - מה הצרכים שלך? אם הלוגיקה והעיבוד פשוטים יכול להיות שהכי קל יהיה לכתוב משהו בעצמך (C אם בחרת בארדואינו, ותאורטית כל מה שרץ על לינוקס אם בחרת ראספברי).

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2017 - 14:30
נושא ההודעה:

אש (לא מחובר) :
יש כאלה שמהווים GPIO ל PC וללא מעבד עצמאי ?

ומה אם החלק התוכנתי של העניין ?

מה ההגדרה שלך ל־PC? מה אתה לא יכול להריץ על rPi או מחשבים דומים?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2017 - 18:15
נושא ההודעה:

הלינק הראשון שהבאתי הוא תוכנה בלבד אתה יכול להריץ אותו על כל מיני סוגי חומרה מ-pi ועד pc.
אם אתה מריץ אותו על pc אז יש שם אפשרות של שליטה דרך פרוטוקול modbus ונראה שיש מודולים כאלה של IO שהמחשב יכול לשלוט בהם, כמובן שאז אתה צריך חומרה שתומכת בפרוטוקול הזה.

חזרה לתוכן הדיון
אש (לא מחובר)אורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2017 - 21:24
נושא ההודעה:

עברתי יותר לעומק על הלינקים לחומרה שהבאתם, וגם כמה דומים אחרים שמצאתי. על פניו נראה נחמד, אלא שאני מחפש משהוא שיש לו כמות כניסות ויציאות גדולה בהרבה. 100 כניסות ו 100 יציאות אוליי, ולאחת מהמכונות גם זה לא יספיק, אלא אם אני אחלק אותה לבקרים נפרדים (מעדיף שלא)

ללא מעבד עצמאי הכוונה שהחומרה הנוספת מתפקדת אך ורק לקישור אל ה PC, כלומר כל פעולה לוגית מתבצעת על ידיי העברת המידע ל PC, פעולת הקוד על ה PC והעברת המידע החוצה

אני לא יודע עד כמה פתרון כזה יתאים (למשל, האם לא יקרה מצב שבוכנה מפספסת את החיישן בצורה משמעותית וגם לא אחידה, כתוצאה מ latency של מערכת כזו, שיכולה גם להיות תלויה בדברים אחרים שמתרחשים על ה PC כמו פעילות משתמש), אולם אם יש פתרון כזה, אהיה נכון לנסות אותו

מה שמפריע לי בארדואינו ו Pi הוא כמות הכניסות/יציאות הזמינה (מעט מידי, אפילו יחד אם מגדל של מגינים), וגם זה שיהיה צורך להלביש על כולן באפר נוסף כי כל הציוד עובד ב 24V ולא ב 5V, וגם בזרמים גבוהים יותר (סולונואידים להפעלת פנאומטיקה, ממסרים לא הכי קטנים...) ממה שארדואינו או Pi יכולים להוציא

אם אנחנו באופציה של I/O ישירות ל PC :

אני לא מחפש פתרונות כמו bit banging, אלא משהוא שניתן לתכנת בצורה לא עקומה. כלומר לכל פין יש כתובת ושם, וניתן לעבוד איתו בקוד שלא שונה בהרבה מקוד של ארדואינו

במידה ויש אפשרות להשתמש ב 232, זה מתאים, אני לא חושב שיש צורך לעבוד רק אם USB

ההגדרה ל PC היא Desktop PC. אם אני בוחר באפשרות של להריץ את הלוגיקה על ה PC, היתרונות הפוטנציאליים מול PI שאני מתעניין בהם :

- צפוי שיהיה ניתן להתקין יותר כניסות ויציאות על מחשב Desktop PC : בין אם על ידיי חיבור כרטיסי I/O PCI לכל הסלוטים הפנויים, ובין אם על ידיי חיבור כרטיסים שמוסיפים חיבורי 232, אליהם ניתן לחבר בלוקים של יחידות I/O

- על מחשב PC ניתן להתקין דברים כיד הדמיון, שאולי יהיו כבדים ל PI : דסקטופ מלא אם כלי IDE לתכנות הקוד וכן לבניית GUI Frontend להפעלה פשוטה יותר של המכונה בהמשך

- יש לי כמה מחשבי PC שעומדים ולא עושים כלום... אם ניתן להסתפק בהוספת יחידות I/O "טיפשות" ואם ניתן לקנות יחידות כאלה במחיר נמוך יותר מ PI, אני מעוניין

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [אש (לא מחובר)]
  2. אורח
  3. אורח