ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
RELPLTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/10/2016 · הודעות: 6 ·

הודעה פורסם: 03/01/2018 - 10:36
נושא ההודעה: כרטיס קול עם דרייבר ASIO שתומך בלינוקס

היי,

אני מריץ אבלטון לייב על לינוקס באמצעות Wine. הבעיה היא שיש latency של 200 מילישניות וזה מאוד מקשה על הקלטה ונגינה בלייב. לכן כדי למזער את הlatency וכדי לחבר מיקרופון בעתיד, אני צריך כרטיס קול חיצוני.

צריך שהכרטיס קול ייתמוך בלינוקס עם דרייבר ASIO, יתחבר דרך USB (מן הסתם) צריך שיהיה לו חיבור INPUT רבע אינץ' ורצוי גם XLR. ושיהיה כמה שיותר זול.

תודה לכל העוזרים.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/01/2018 - 10:40
נושא ההודעה:

אני מריץ אובונטו 17.10

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 03/01/2018 - 18:45
נושא ההודעה:

ASIO הוא ממשק לדרייברים במערכת חלונות. אתה רוצה חומרה שרצה במערכת לינוקס דרך wine. במקרה הזה הקול עובר דרך ALSA ושאר מערכות הקול.

wine מחליף את מערכת ההפעלה. אם אתה רוצה לעבוד עם ASIO בתוכנות חלונות, אתה צריך דרייברים ברמה שלו. יש מיזם ששמו wineasio שראיתי הפניות אליו מכל מיני מקומות, אבל לא ראיתי בו עדכון מאז 2013:
https://sourceforge.net/projects/wineasio/

הוא עובד דרך שרת הקול JACK, שדורש הגדרות משל עצמו.

אין צורך בדרייברי ASIO לחומרה שבה תשתמש (אלא אם כן אתה מתכוון להשתמש באותו כרטיס ישירות במערכת חלונות). מהניסיון המועט שלי, ללינוקס (דרך ALSA) יש תמיכה טובה בכרטיסי קול.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 03/01/2018 - 23:41
נושא ההודעה: Re: כרטיס קול עם דרייבר ASIO שתומך בלינוקס

RELPLT :
היי,

אני מריץ אבלטון לייב על לינוקס באמצעות Wine. הבעיה היא שיש latency של 200 מילישניות וזה מאוד מקשה על הקלטה ונגינה בלייב. לכן כדי למזער את הlatency וכדי לחבר מיקרופון בעתיד, אני צריך כרטיס קול חיצוני.

צריך שהכרטיס קול ייתמוך בלינוקס עם דרייבר ASIO, יתחבר דרך USB (מן הסתם) צריך שיהיה לו חיבור INPUT רבע אינץ' ורצוי גם XLR. ושיהיה כמה שיותר זול.

תודה לכל העוזרים.

בדרייברים הרגילים של לינוקס אני מקבל בערך 5-10 מילי שניות. מספיק טוב לעריכה, אבל לא לנגינה לייב. אני צריך ללמוד לעבוד מול jack שאולי ישפר את המצב... אבל זה משהו מאוד מסורבל. ולא נראה לי שווה את המאמץ.

כרטיסי הקול כנראה יעבדו מהקופסה בלינוקס - אבל מה שיהרוס לך זה ה-user space. אתה (כנראה) חייב לעבוד מול jack ולא pulse audio. יש אנשים שמשתמשים בלינוקס לטובת עריכת מוסיקה - אז יש פתרון לבעייה.

אני אישית - לא בטוח ששווה לי להשקיע בזה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. RELPLT
  2. אורח