ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אלייהאורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2018 - 16:45
נושא ההודעה: האם מכשירים סינים באמת מרגילים אחרינו?

לאור העבודה כי nasa/fbi האשימו את החברות הסיניות בריגול ברצוני לדעת למה עדיין אנשים קונים את המכשירים שלהם Question

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 28/03/2018 - 17:05
נושא ההודעה:

בהנחה שזה נכון, אולי כי הם מעדיפים את זה על הריגול של NSA וה-FBI (אם נשכח לרגע את זה של גוגל ואפל עצמן) ?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
למה קונים?אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2018 - 17:24
נושא ההודעה:

אולי כי אנשים דווקא כן רוצים שירגלו אחריהם? Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2018 - 18:34
נושא ההודעה:

לפני כמה ימים, מנהל הסניף שבו מתנהל החשבון שלי המליץ
שאני אתחיל ללמוד ולהשתמש באפליקציות סמארטפון.

כששאלתי אותו אם סמארפון סיני הוא דרך בטוחה לנהל את החשבון הוא אמר שאבטחת האפליקציות לא נפגעת בגלל
שימוש בסמארטפון סיני.

האמנם ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2018 - 18:35
נושא ההודעה:

Anonymous :
לפני כמה ימים, מנהל הסניף שבו מתנהל החשבון שלי המליץ
שאני אתחיל ללמוד ולהשתמש באפליקציות סמארטפון.

כששאלתי אותו אם סמארפון סיני הוא דרך בטוחה לנהל את החשבון הוא אמר שאבטחת האפליקציות לא נפגעת בגלל
שימוש בסמארטפון סיני.

האמנם ?

הכוונה לחשבון בנק

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2018 - 19:08
נושא ההודעה: Re: האם מכשירים סינים באמת מרגילים אחרינו?

אלייה :
לאור העבודה כי nasa/fbi האשימו את החברות הסיניות בריגול ברצוני לדעת למה עדיין אנשים קונים את המכשירים שלהם Question

כי אין הרבה ברירה , זה או הסינים או האמריקאיים את מי אתה מעדיף ?

קראת פעם את הסכם השימוש של הטלפון שלך או של הענן שאתה משתמש בו ?

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 28/03/2018 - 19:23

אלייה :

ומנושא לנושא:

https://www.themarker.com/technation/1.5956025

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2018 - 19:43

אלייה :

The nothing to hide argument

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2018 - 21:45

אלייה :

האמת היא שאני לא קונה מכשירים סיניים מובהקים (סה"כ הרוב כן מיוצר בסין) בין היתר בגלל זה, עדיין עניי עירי קודמים, ואני מעדיף שה-NSA או ה-CIA או אפילו אפל (יש לי אייפון) ירגלו אחריי ולא הסינים והערבים.....

המערב עדיין רוצה שקט ובטחון, השאר רוצים כאוס טרור ושינוי סדר עולמי, גם ככה הדמוקרטיה והחופש שאנחנו רגילים אליהם ב70 השנים האחרונות הולכים ודועכים.

נכון שזה מגוכך, אבל זו גם אחת הסיבות שאני מעדיף אייפון, מוצר אמריקאי (למרות שמיוצר בסין) ואם כבר הייתי חייב אנדרויד, קניתי נוקיה 2(שוב, מיוצר בסין, אבל שייך לחברה פינית HMD GLOBAL שמורכבת מיוצאי נוקיה ויש להם עדיין את ה-DNA של נוקיה, וגוגל, גם חברה אמריקאית).

באופן אישי לי זה חשוב, לכן כשאני צריך לבחור מוצר אני משתדל קודם כל כחול לבן, אחר כך מערב, אחר כך רוסיה ורק אם איו ברירה סין ויתר המזרח, גם אם זה עולה טיפה יותר, לכן יוצא שמיימי לא הזמתי כלום מעלי איכספרס ויתר הקקמייקות, מקסימום מאמזון אמריקה או אמזון UK.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/03/2018 - 21:53
נושא ההודעה:

הסינים כנראה לא מרגלים אחרי כל משתמש אנדרואיד, אבל כנראה יש להם **יכולת** ריגול אחרי כל משתמש אנדרואיד שלהם.

חזרה לתוכן הדיון
דמוקרט עד מוותאורח · ·

הודעה פורסם: 29/03/2018 - 02:01
נושא ההודעה:

ציטוט:
גם ככה הדמוקרטיה והחופש שאנחנו רגילים אליהם ב70 השנים האחרונות הולכים ודועכים.

מה הטעם בדמוקרטיה שאינה מסוגלת להתמודד עם כוחות הרשע אשר מנצלים אותה בהצלחה גדולה כדי לזרוע טרור ושחיתות?!
אנשים מתים, ומזי רעב זקוקים לדמוקרטיה כמו כוסות רוח למת.
המדינות הדמוקרטיות של אירופה כבר מזמן הפכו לבדיחה של טימטום.

יש גם אחת כזו במזה"ת. Razz

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/03/2018 - 04:24
נושא ההודעה:

זו שאלה מטעה ולא נכונה.
מכשיר כזה בהגדרתו הוא מכשיר מעקב ויותר גרוע מאזיק אלקטרוני או איתוראן.
עוד לפני הטלפונים החכמים היתה שערוריה בכוס תה שהמכשיר משדר אותות וניתן לאתר אותו גם כשהוא כבוי.
גגל פריזם ואשלון וראה את הסרט סנודן.

Sent from my nokia 6120

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 29/03/2018 - 11:32
נושא ההודעה:

https://www.reddit.com/r/Android/comments/7t6joy/statement_from_oneplus_on_the_latest_clipboard/

לפני כמה שבועות - מישהו התחיל לחטט בקוד של OnePlus וגילה הרבה קוד ששולח מידע לשרתים בסין. הוא מצא גם פונקציה שיודעת לזהות מספרי כרטיס אשראי.

האם בטוח שתשתמש באפליקציה של הבנק במכשיר סלולרי? תלוי איזה הגנה יש לך (מספר? טביעת אצבע? אני לא חושב שצורה זה מספיק מאובטח, זיהוי פנים גם כן).

בכל מיקרה - אל תעתיק ותדביק מספרים של כרטיס אשראי. הוא יהיה זמין לכל תוכנה שמאזינה ל-clipboard במכשיר שלך.

אני עם boot loader לא נעול, ועם adb פתוח מעל usb.המכשיר שלי לא מאובטח ולכן אני לא מתקין בו משהו שקשור לבנק שלי. אני גם מצפה לאבד אותו.

בכל מקרה - לשאול פקיד בבנק לגבי אבטחה? לא חכם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/04/2018 - 00:51
נושא ההודעה: כולם מרגלים אחרי כולם

אם אתה איך שהוא קשור למרשתת ופעמים רבות גם בלי זה,
מישהו זר כבר ראה את החומר שלך.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/04/2018 - 01:58
נושא ההודעה:

elcuco :
https://www.reddit.com/r/Android/comments/7t6joy/statement_from_oneplus_on_the_latest_clipboard/

לפני כמה שבועות - מישהו התחיל לחטט בקוד של OnePlus וגילה הרבה קוד ששולח מידע לשרתים בסין. הוא מצא גם פונקציה שיודעת לזהות מספרי כרטיס אשראי.

האם בטוח שתשתמש באפליקציה של הבנק במכשיר סלולרי? תלוי איזה הגנה יש לך (מספר? טביעת אצבע? אני לא חושב שצורה זה מספיק מאובטח, זיהוי פנים גם כן).

בכל מיקרה - אל תעתיק ותדביק מספרים של כרטיס אשראי. הוא יהיה זמין לכל תוכנה שמאזינה ל-clipboard במכשיר שלך.

אני עם boot loader לא נעול, ועם adb פתוח מעל usb.המכשיר שלי לא מאובטח ולכן אני לא מתקין בו משהו שקשור לבנק שלי. אני גם מצפה לאבד אותו.

אדם שמשתמש באפליקציה של הבנק שלו על המכשיר הסלולארי שלו לא באמת מתנהג כאדם חכם. (אדם חכם יודע להמנע מדברים שאדם פיקח יודע לצאת מהם כמו להריץ VM או מי יודע מה )

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/04/2018 - 11:15
נושא ההודעה:

elcuco :

קוד:

People need to stop linking to that clown. Every time he thinks he finds something, he calls out OnePlus employees directly on Twitter and every time he ends up wrong about it.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/04/2018 - 11:53
נושא ההודעה:

הכי טוב זה טלפון של signal שנבדק והוכשר משעת קצירה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/06/2018 - 17:44
נושא ההודעה: אלייה

אני מקפיץ את אשכול זה גם לאחר זמן רב לאור חוסר מענה באתר הזה ובאתרים שונים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/06/2018 - 20:41
נושא ההודעה: Re: אלייה

Anonymous :
אני מקפיץ את אשכול זה גם לאחר זמן רב לאור חוסר מענה באתר הזה ובאתרים שונים.

הנושא כבר נידון מספיק בהרחבה גם בשרשור זה.
כעקרון כל מכשירי הטלפון וההתקנים החכמים שמחוברים לאינטרנט (אלקסה לדוגמה)מרגלים אחרינו.
עוד יותר עמוק, אז גם הטלפון הרגיל שלך מרגל אחריך, הוא כל הזמן משדר איפה אתה נמצא.
הסינים כנראה יותר מרגלים אחרי סינים מאשר מערביים, אבל כנראה יש להם את היכולת לעשות את זה אם הם רוצים (וכנראה גם עושים במדינות שיש להם אינטרס בהם כגון אמריקה או אנגליה).
גם טלפונים מערביים כגון אייפון או בלקברי כנראה מרגלים אחרינו אבל יותר לכיוון המערב או גוגל/אפל.
עידן הפרטיות שידענו פעם כנראה מת.

אני מקווה (כבר הרבה זמן למען האמת) שמישהו ירים את הכפפה כמו שצריך ותצא גרסת לינוקס כללית שתתאים לכל הפלאפונים וכך נוכל לשלוט במה שמותקן לנו במכשיר, אני מודע לזה שיש בעיות חומרה שמונעות את זה, אבל אני עדיין מקווה, כל הפתרונות היום מדברים על דגמים מאוד ספציפיים כגון יולה או מכשירים תוצרת עצמית ורובם לא מוכרים לישראל.

בינתיים ובאופן אישי, אני מעדיף להשתמש בטכנולוגיה מערבית (אייפון במקרה דנן) אולי פחות "פתוח" אבל לפחות לא מוכר אותי למדינות ציר הרשע.

אני מכיר גם את האמרה שבתור פרטים אנחנו לא מעניינים אף אחד, סהכ רובנו משעממים טיכו, אבל וכאן האבל הגדול, האם יכול להיות שהסטארטאפ שלנו מעניין? שמקום העבודה שלנו מעניין? ואולי החבר "הדימוקולו" שלנו עושה דברים מעניינים שיכולים לעניין אחרים? אולי הדודה שושנה כן מעניינת?

פרטיות כיום זה עניין מסובך.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/06/2018 - 23:37
נושא ההודעה:

When China Rules the World

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/06/2018 - 15:58

אלייה :

כי הם הכי זולים

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/06/2018 - 19:10

Anonymous :
אלייה :

כי הם הכי זולים

אם נניח את הפרטיות והריגול בצד, לסינים יש דווקא יתרון, הם נותנים יחסית הרבה טלפון במחיר קטן, אפשר לקנות טלפון סיני שמיש מבחינת ביצועים עם מסך סביר גם במחיר של 600 שקל פלוס מינוס

החסרון הוא איכות הרכיבים, מעטים הסינים ששורדים יותר משנה שנה וחצי בשימוש ממוצע וכמובן בפרטיות.....

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/06/2018 - 10:46
נושא ההודעה:

ואם כבר בנושא הזה - רכשתי מכשיר Akai לפני 4 שנים לצרכי WhatsApp, והוא שירת אותי נאמנה - הוא בא עם גרסת Android שמבקשת רשות לפני כל שימוש במצלמה/מיקרופון/GPS וכו', ונותן לי לעשות כל מה שאני רוצה.

למרבה הצער, הוא בשלבי התפרקות מתקדמים, לא תמיד מוכן לטעון את הסוללה וסביר שבקרוב אאלץ להפרד ממנו.

אני רוצה לקנות מכשיר חדש (לא יד שניה), זול ככל האפשר, רצוי עד 500 ש"ח, שאפשר לעשות משהו לגבי הפרטיות בו - כלומר, להתקין LineageOS, או לפחות root ולהתקין איזשהו מנהל הרשאות שמאפשר לחסום מצלמה/מיקרופו/GPS ודיווחים לגוגל ולפייסבוק. מצאתי אי אלו מכשירים שנראים לא רע אפילו ב- 350 ש"ח (Samsung J-1, Xiaomi Redmi 4A) אבל לא נראה שלאף אחד מביניהם יש מה שאני רוצה - ולא מצאתי גם במכשירים יקרים יותר.

מה אתם ממליצים?

למען השלמות - מדובר בטלפון שני, שאני מניח שכל מה שנמצא בו עובר לכל דיכפין, לעומת הראשי שלי, שעליו אני לא מתקין כמעט כלום, בפרט לא שום דבר שיש לו גישה לספרי טלפונים וכו'.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/06/2018 - 20:50
נושא ההודעה:

Anonymous :
ואם כבר בנושא הזה - רכשתי מכשיר Akai לפני 4 שנים לצרכי WhatsApp, והוא שירת אותי נאמנה - הוא בא עם גרסת Android שמבקשת רשות לפני כל שימוש במצלמה/מיקרופון/GPS וכו', ונותן לי לעשות כל מה שאני רוצה.

למרבה הצער, הוא בשלבי התפרקות מתקדמים, לא תמיד מוכן לטעון את הסוללה וסביר שבקרוב אאלץ להפרד ממנו.

אני רוצה לקנות מכשיר חדש (לא יד שניה), זול ככל האפשר, רצוי עד 500 ש"ח, שאפשר לעשות משהו לגבי הפרטיות בו - כלומר, להתקין LineageOS, או לפחות root ולהתקין איזשהו מנהל הרשאות שמאפשר לחסום מצלמה/מיקרופו/GPS ודיווחים לגוגל ולפייסבוק. מצאתי אי אלו מכשירים שנראים לא רע אפילו ב- 350 ש"ח (Samsung J-1, Xiaomi Redmi 4A) אבל לא נראה שלאף אחד מביניהם יש מה שאני רוצה - ולא מצאתי גם במכשירים יקרים יותר.

מה אתם ממליצים?

למען השלמות - מדובר בטלפון שני, שאני מניח שכל מה שנמצא בו עובר לכל דיכפין, לעומת הראשי שלי, שעליו אני לא מתקין כמעט כלום, בפרט לא שום דבר שיש לו גישה לספרי טלפונים וכו'.

לא הבנתי אם השאלה שלך היא רק לגבי דגמים לא סיניים.

אם אתה בכל זאת הולך על סיני, העיקר שניתן יהיה להתקין בו lineage - אז קנהXiaomi Remi Note 4 Qualcomm - mido. ניתן להתקין עליו lineage ללא בעייה :
פותחים חשבון mi (דורש רק מייל וההרשמה היא ובחינם), ושולחים לחברה בקשה לפתיחת ה-bootloader. לאחר כ-96 שעות הבקשה מאושרת ואז מחברים את הטלפון למחשב ב-ADB ומבצעים את ה-unlock. לאחר מכן, באמצעות fastboot מתקינים TWRP ואז את ה-lineage. המכשיר נתמך כבר ב-lineage 15.1 (אנדרואיד oero) ועובד נפלא.

אגב, על ה-Mido האישי שלי אפילו התקנתי LinuxDeploy ואני מריץ באמצעותו אובונטו מלא ב-chroot של המכשיר וניגש אליו דרך אפליקציית VNC כשאני בדרכים ורוצה לבצע משימות דסקטופיות דחופות (עד כמה שזה באמת מעשי על המסך הקטן של הסמארטפון... אבל הי, לפחות יש לי אובונטו מלא בתוך הכיס של המכנסיים)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/06/2018 - 21:51
נושא ההודעה:

Anonymous :

אם אתה בכל זאת הולך על סיני, העיקר שניתן יהיה להתקין בו lineage - אז קנהXiaomi Remi Note 4 Qualcomm - mido. ניתן להתקין עליו lineage ללא בעייה :
פותחים חשבון mi (דורש רק מייל וההרשמה היא ובחינם), ושולחים לחברה בקשה לפתיחת ה-bootloader. לאחר כ-96 שעות הבקשה מאושרת ואז מחברים את הטלפון למחשב ב-ADB ומבצעים את ה-unlock. לאחר מכן, באמצעות fastboot מתקינים TWRP ואז את ה-lineage. המכשיר נתמך כבר ב-lineage 15.1 (אנדרואיד oero) ועובד נפלא.

אגב, על ה-Mido האישי שלי אפילו התקנתי LinuxDeploy ואני מריץ באמצעותו אובונטו מלא ב-chroot של המכשיר וניגש אליו דרך אפליקציית VNC כשאני בדרכים ורוצה לבצע משימות דסקטופיות דחופות (עד כמה שזה באמת מעשי על המסך הקטן של הסמארטפון... אבל הי, לפחות יש לי אובונטו מלא בתוך הכיס של המכנסיים)

אני לא השואל המקורי (כן השואל האחרון), ומבחינתי אין הבדל בין סינים לאמריקאים - בכל מקרה הכל בלי יוצא מהכלל מיוצר בסין, וגוגל נותנים הכל לאמריקאים....

תודה על ההסבר, נשמע מצוין, אם כי מסתבר שהשבוע היבואן התנער סופית מה- Redmi 4A ו- Redmi Note 4 ... ושוב, כמו לפני חצי שנה, אין יותר בקלות בנמצא טלפונים חדשים בסביבות מחיר של 350 ש"ח; בשבוע שעבר, עוד היה קל למצוא 4A במחיר כזה (לא בדקתי לגבי ה- Note), והשבוע אין. אני אחכה עוד כמה שבועות לראות מה יכנס למשבצת של המחיר הזול, בתקווה שה- Akai הישן לא ישבוק.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/06/2018 - 02:31
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

אני לא השואל המקורי (כן השואל האחרון), ומבחינתי אין הבדל בין סינים לאמריקאים - בכל מקרה הכל בלי יוצא מהכלל מיוצר בסין, וגוגל נותנים הכל לאמריקאים....

תודה על ההסבר, נשמע מצוין, אם כי מסתבר שהשבוע היבואן התנער סופית מה- Redmi 4A ו- Redmi Note 4 ... ושוב, כמו לפני חצי שנה, אין יותר בקלות בנמצא טלפונים חדשים בסביבות מחיר של 350 ש"ח; בשבוע שעבר, עוד היה קל למצוא 4A במחיר כזה (לא בדקתי לגבי ה- Note), והשבוע אין. אני אחכה עוד כמה שבועות לראות מה יכנס למשבצת של המחיר הזול, בתקווה שה- Akai הישן לא ישבוק.

ממליץ לך לא ללכת כברירת מחדל על ההכי "זול". נתתי כדוגמא את שיאומי כי גם מחירו נמוך אבל מצד שני הוא מעבד 64 ביט וגם 4 גיגה ראם וזה אומר תמיכה קדימה לעוד הרבה זמן. מאידך, אין בו NFC (למשל, לא תוכל להטעין רב קו על המכשיר הזה).

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [אלייה]
  2. mksoft
  3. אורח [למה קונים?]