ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

 
 
  כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ירחמיאלאורח · ·
 

הודעה פורסם: 05/07/2018 - 17:46
נושא ההודעה: קבלת אתרעה כשמגיעה הודעה ל-gmail שלך

ל-gmail יש/היה פיצ'ר נחמד שמאפשר לך לראות את רשימת ההודעות האחרונות שקיבלת באמצעות RSS (ליתר דיוק ATOM). זה מאפשר לך לכתוב notifier שעובד בשורת הפקודה. כתובת ה-RSS היא:

https://USERNAME:PASSWORD@mail.google.com/mail/feed/atom

דא עקא, הם עכשיו, מסיבות של בטיחות, מאפשרים גישה ל-RSS הזה רק בפרוטוקול אימות 2.0 OAuth. השאלה שלי: איך אפשר לגשת לכתובת הזו דרך שורת הפקודה בפרוטוקול הזה?

החלופה היא להשתמש בלקוח IMAP (או POP3), אבל גם הוא צריך לתמוך ב-OAuth, ואני לא יודע על אחד כזה (ניסיתי את mutt). אל תגידו לי "תשתמש בפיירפוקס!" כי אני מדבר על שורת הפקודה.

אני יודע שאני יכול לאפשר, בהגדרות חשבון הגוגל שלי, "גישה ל-clients לא ממש מאובטחים" (תרגום חופשי שלי), אבל אז גוגל מפציצים אותי בהתרעות על נסיונות התחברות "חשודים" לחשבון שלי, ואני לא רוצה להסתכן בסגירת החשבון (הם פעם סגרו לי אחד).

אני יודע שיש לגוגל APIs, ואחד מהם מאפשר גישה לחשבון הדואר שלך, אבל לא ממש מצאתי קוד שעושה את הפעולה. אצטרך לקרוא הרבה חומר ולחקור לא מעט בשביל לגשת לזה (זה מה שאני מתכנן לעשות בלית ברירה, אבל זה ייקח הרבה זמן). האם מישהו כבר עשה זאת?

אני יודע שיש גם אפשרות בגימייל עשות forward לכתובת דואר אחרת, ובתאוריה אוכל לבחור בשירות דואר שאין עליו מגבלות "בטיחות" כאלה, אבל אין לי כרגע שירות כזה ואני קצת חושש מזה כי אני מקבל הודעות עם מידע רגיש (ססמה לחשבון בנק, למשל), אז אני לא רוצה לפתוח חשבון על איזה שרת שלך תדע מי צופה בו. תאורטית, אם היתה אפשרות לעשות forward רק ל-title של הודעת הדואר זה היה מושלם, אבל זה לא ניתן....

הקיצר, אני אובד עצות: איך עושים נוטיפיקציה ל-gmail בשורת הפקודה?

בטח תגידו שיש מיליון packages שעושים זאת, אבל האם אתם מכירים אחת שבאמת פועלת בימינו? (ולא כזו שפעלה כשלא היה צורך ב-OAuth). עניין אחר: אני משתמש במנהל חלונות מינימלי (xmonad) ולכן אני מעדיף פתרון בסיסי, שפשוט יאפשר לי עצמי לדעת מה קרה בתיבת הדואר שלי וישאיר את חופש הפעולה בידי, על פני תוכנה "דעתנית" שלא תתן לי גישה למידע הזה אלא תחליט בעצמה איך צריך לידע את המשתמש (כי אם, למשל, התוכנה הזו תנגן קובץ אודיו, אולי האוזניות לא עליי? ואם היא תשים אייקון ב-tray, הרי איך לי כזה, ואם היה - לא הייתי שם לב לאייקון קטן....)

(אגב, אני יודע שאני יכול להקליד את השאלה בגוגל. לא נולדתי אתמול. אבל אני לא מוצא שם פתרונות.)
 
   
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

  1. אורח [ירחמיאל]