ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
הרוקיאורח · ·

הודעה פורסם: 05/08/2018 - 12:24
נושא ההודעה: התקנת לינוקס על טאבלט סיני

יש לי טאבלט סיני מסוג
Smartpad by kaya 52061
הוא מפוצץ רוגלות סיניות וחשבתי שיהיו ה שימושי אם אתקין עליו לינוקס ממש קליל ואהפוך אותו לקורא ספרים נייד.
איך עושים את זה ומאיפה מתחילים?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/08/2018 - 12:46
נושא ההודעה:

תצבע בכחול ותזרוק לים

ברצינות חבל על הזמן שלך אי אפשר להתקין לינוקס על הדבר הזה

חזרה לתוכן הדיון
F16 לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 06/08/2018 - 07:59
נושא ההודעה:

האמת שאני מצטרף לשאלה. יש לי סמארטפון סיני שעובד טוב עם אנדרואיד , אבל הייתי שמח להתקין עליו מערכת הפעלה יותר חופשית(פעם שמעתי על אובונטו פון אבל הבנתי שכבר לא נתמך) למישהו יש רעיונות?

חזרה לתוכן הדיון
דווח אם עובדאורח · ·

הודעה פורסם: 06/08/2018 - 09:08
נושא ההודעה:

https://mytabletguru.com/china-tablet-pattern-unlocking-software/

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6253 ·

הודעה פורסם: 06/08/2018 - 10:03
נושא ההודעה:

דווח אם עובד :
https://mytabletguru.com/china-tablet-pattern-unlocking-software/

עובד מה?
אתה כולה נתת קישור לתוכנה סגורה שרצה על חלונות (ובטח היא מפוצצת רוגלות) שבגדול מוחקת את ה-data partition של הטאבלט. משהו שאתה יכול לעשות בעצמך ללא תוכנה.

לשואל המקורי - אם יש לך יכולת ללמוד, תוך כשנה תוכל להפעיל לינוקס על זה, על ידי זה שתעבוד קשה מאוד ותפרוץ אותו ואז תבנה לזה קרנל ודרייברים משלך (קריא: אתה צריך לכתוב דרייברים בעצמך).

תשובה קצרה - לא, אין לך מה לעשות עם זה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/08/2018 - 10:24
נושא ההודעה:

כותבים 'קרי', ולא 'קריא.'

אבל, יפה שלפחות ידעת את המילה הזו Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/08/2018 - 19:39
נושא ההודעה: Re: התקנת לינוקס על טאבלט סיני

הרוקי :
יש לי טאבלט סיני מסוג
Smartpad by kaya 52061
הוא מפוצץ רוגלות סיניות וחשבתי שיהיו ה שימושי אם אתקין עליו לינוקס ממש קליל ואהפוך אותו לקורא ספרים נייד.

ראשית, דע כי אין למכשיר רום מקוסטם דוגמת LineAge ודומיו.
שנית, עליך לבדוק אם ה-Bootloader במצב unlocked ע"מ שיהיה ניתן להתקין custome recovery כמו twrp ודומיו למקרה שתמצא רום כזה. אם ה-bootloader אכן במצב unlocked (אם הוא locked אז אכלת אותה וצריך לפנות ליצרן ע"מ שיבצע לך unlock) אז צריך למצוא תוכנה שיודעת לעשות פלאשינג ל-boot partition ואז להתקין את ה-recovery הרצוי, ולבסוף לנקות את ה-data partition לפני כל התקנה של רום מקוסטם. אם המכשיר מבוסס mtk אז יש תוכנות סיניות שיודעות בצורה גנרית לבצע פלאשינג כזה של custom recovery.

לגבי ubuntu או כל לינוקס אחר מההפצות השולחניות, אני בספק אם היצרן יידע לספק דרייברים רלוונטיים מכיוון שרוב הדרייברים של טאבלטים וטלפונים הינם קושחה סגורה. קח בחשבון שגם לא ניתן "להתקין" לינוקס כרגיל עם מנהל הפעלה grub ודומיו מכיוון שאין כאן BIOS, מדובר ב-BOOT כמו של טלפונים עם bootloader+recovery עם מחיצות מסומנות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/08/2018 - 19:44
נושא ההודעה: Re: התקנת לינוקס על טאבלט סיני

Anonymous :
הרוקי :
יש לי טאבלט סיני מסוג
Smartpad by kaya 52061

ראשית, דע כי אין למכשיר רום מקוסטם דוגמת LineAge ודומיו.
שנית, עליך לבדוק אם ה-Bootloader במצב unlocked ע"מ שיהיה ניתן להתקין custome recovery כמו twrp ודומיו למקרה שתמצא רום כזה. אם ה-bootloader אכן במצב unlocked (אם הוא locked אז אכלת אותה וצריך לפנות ליצרן ע"מ שיבצע לך unlock) אז צריך למצוא תוכנה שיודעת לעשות פלאשינג ל-boot partition ואז להתקין את ה-recovery הרצוי, ולבסוף לנקות את ה-data partition לפני כל התקנה של רום מקוסטם. אם המכשיר מבוסס mtk אז יש תוכנות סיניות שיודעות בצורה גנרית לבצע פלאשינג כזה של custom recovery.

לגבי ubuntu או כל לינוקס אחר מההפצות השולחניות, אני בספק אם היצרן יידע לספק דרייברים רלוונטיים מכיוון שרוב הדרייברים של טאבלטים וטלפונים הינם קושחה סגורה. קח בחשבון שגם לא ניתן "להתקין" לינוקס כרגיל עם מנהל הפעלה grub ודומיו מכיוון שאין כאן BIOS, מדובר ב-BOOT כמו של טלפונים עם bootloader+recovery עם מחיצות מסומנות.

ושכחתי עוד לציין. אם כבר תצליח לפרוץ את ה-bootloader ולמצוא דרייברים ללינוקס (מה שהסיכוי שלו אפסי), תהיה צריך להתקין גרסה מקומפלת ל-arm כגון arm-bian או ubuntu mate arm ולהטמיע שם את הדרייברים. כפי שכבר כתבו לך פה, זה לא ממש מעשי. זה הרבה יותר בתיאוריה ולכן לדעתי עדיף לך לרדת מהרעיון של "לינוקס" על המכשיר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/08/2018 - 21:27
נושא ההודעה:

למה אתם מסבכים את הבן אדם, יש לך אחלה קרש חיתוך, אפשר לחתוך עליו סלט לטבעונים או לדפוק עליו סטייקים לקרניבורים.

איך אני שונא את המוצרים הסינים בכלל ואת הסינים סינים בפרט.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [הרוקי]
  2. אורח
  3. אורח [F16 לא מחובר]