ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/08/2018 - 14:02
נושא ההודעה: PPA בהפצות אחרות

לאחרונה אני בודק הפצות שונות, הבעיה שהתחלתי מאובונטו והתרגלתי למגוון של הPPA שיש.
ועלתה לי התהיה הבאה:
למה לא מפרסמים בכל האתרים האלו את הקוד מקור ובכל הפצה יהיה אפשר להכניס פקודה של מקור לתוכנה שאותו המחשב מוריד ומקפל אותו וככה כל תוכנת קוד פתוח תהיה CrossPlatform ?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/08/2018 - 14:56
נושא ההודעה:

הלוואי וזה היה כל כך פשוט שהיה אפשר פשוט להוריד את הקוד ולקמפל.

אבל צריך ספריות, כלי בניה וכיוב', וצריך שהתלויות לא יתנגשו עם מה שיש לך במערכת, וצריך שקבצי ההפעלה והספריות יגיעו למקום הנכון כתלות בהפצה שלך וכיוב' עד בלי די.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/08/2018 - 15:04
נושא ההודעה:

Anonymous :

אבל צריך ספריות, כלי בניה וכיוב', וצריך שהתלויות לא יתנגשו עם מה שיש לך במערכת, וצריך שקבצי ההפעלה והספריות יגיעו למקום הנכון כתלות בהפצה שלך וכיוב' עד בלי די.

שמעתי שאופן סוזה עובדים בצורה כזאת

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/08/2018 - 15:35
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

שמעתי שאופן סוזה עובדים בצורה כזאת

באיזו צורה?

ג'נטו עובדת בגדול בצורה שהכל* נבנה מקומית מקוד מקור, ואפילו בדביאן יש לכל חבילה "תאום קוד מקור" (deb-src) כך שאפשר לבנות מקוד מקור, אבל זה מאוד curated - מוגדר שם בדיוק איזה תלויות, איזה חבילות ואיזה גרסאות שלהן צריך, והן כמובן הגרסאות שיש במערכת גם ככה, אז אין התנגשויות.
אפילו אם תיקח נגיד מג'נטו לדביאן, או חבילת src מגירסה אחת של דביאן לאחרת - יש סבירות מאוד מאוד גבוהה שתהיה התנגשות בגדסאות התלויות, ואז או שלא תוכל לקמפל מראש, או שתוכל ותתקע עם גרסאות כפולות של ספריות שיעשו לך סמטוחה במערכת.

*: טהרני ג'נטו מוזמנים לתקן, אבל עד כמה שאני זוכר מהנסיון המאוד קצר שלי עם ג'נטו לפני 15 שנה אפשר להגדיר מאיזה רמה אתה רוצה לקמפל, כאשר ברמה הכי נמוכה זה הקרנל וכל מע"ה, מעל זה ספריות בסיס וכלים, ומעל זה שאר האפליקציות. אם בחרת לקמפל הכל מהכל, השלב הראשון הוא לעבור על איזה 500 הגדרות של מה כן ומה לא לכלול בקרנל, ואז בניה שלו מאפס. משתמשים פחות פנאטים מקבלים את הקרנל ואולי עוד כמה דברים "אפויים מראש" ומקמפלים את השאר.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 19/08/2018 - 15:56
נושא ההודעה: Re: PPA בהפצות אחרות

Anonymous :
לאחרונה אני בודק הפצות שונות, הבעיה שהתחלתי מאובונטו והתרגלתי למגוון של הPPA שיש.
ועלתה לי התהיה הבאה:
למה לא מפרסמים בכל האתרים האלו את הקוד מקור ובכל הפצה יהיה אפשר להכניס פקודה של מקור לתוכנה שאותו המחשב מוריד ומקפל אותו וככה כל תוכנת קוד פתוח תהיה CrossPlatform ?

זה נקרא קוד מקור Smile ומפורסם באתר של הפרויקט.

להפצות יש מתודולוגיה משלהן (מקומות התקנה לדוגמה), גרסאות שונות של כללי בניה וכו'. גם אותה תוכנה על גרסאות שונות של אותה ההפצה עשויה להבנות בצורה שונה.

מעל זה, יש הפצות שמשנות את קוד המקור ומוסיפות פאצ'ים לאינטגרציה טובה יותר, שינוי התנהגות, מראה, backport של עדכוני אבטחה וכד', לעומת אחרות שכמעט לא נוגעות בקוד ובונות כמו שהוא מגיע מ־upstream.

את ג'נטו הזכירו כאן, זה די מה שהם עושים עם ebuild ו-overlays, בארץ' PKGBUILD ו-AUR, יש את ה-SRPM,‏ deb-src וכן הלאה.

עוד מגבלה היא זמן הבניה וצריך שיהיו כלי בניה וכל תלויות הבניה מותקנות, בלא מעט הפצות זה לא המצב.

נערך לאחרונה על-ידי mksoft בתאריך 19/08/2018 - 16:11, סך-הכל נערך פעם אחת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/08/2018 - 16:11
נושא ההודעה:

גם אני חשבתי פעם שיש צורך אמיתי ב-PPA...
עד שהתיגעתי והגעתי למסקנה שזה לא יותר מאשר בזבוז זמן. Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/08/2018 - 16:45
נושא ההודעה:

Anonymous :
גם אני חשבתי פעם שיש צורך אמיתי ב-PPA...
עד שהתיגעתי והגעתי למסקנה שזה לא יותר מאשר בזבוז זמן. Smile

אם היית מרחיב למה לדעתך אין צורך בPPA, אולי היינו יכולים לנהל דיון מעניין,
אבל לזרוק לאויר טענה/דעה בלי הסבר, זה סתם מבאס את הדיון.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח
  3. אורח