ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אלטא זאכןאורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 00:21
נושא ההודעה: מה עושים עם ענתקיה/גרוטאת מיחשוב?

עשיתי סדר במחסן ומצאתי מחשב שקניתי בשנת 2006. עושה רושם שה- motherboard הלך, אבל אני חושב שיש 2GB של DDR2 שעדיין עובדים, כרטיס GeForce שכנראה עובד, וספק כוח שעובד. את ההארד-דיסק (שעובד) אני חוקר עכשיו. מבחינת כוח מחשוב, הוא מן הסתם חזק מעט יותר מ- Raspberry Pi 3+, אבל לא בהרבה.

ונשאלת השאלה:

א) יש מישהו שיכול להיות מעוניין בגרוטאה הזאת לחלקי חילוף? אם כן איפה לפרסם?

ב) בהנחה שלא, איך ממחזרים את זה, אם בכלל?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 10:06
נושא ההודעה:

הדבר היחיד שאולי מעניין שם זה ספק הכוח, לפרוייקטי "עשה זאת בעצמך" שמחפשים משהו שיוציא שלל מתחים (3.3, 5, 12).

השאר - למחזור. פנה לעירייה/רשות מקומית/אזורית שלך ושאל איפה יש אזורי איסוף למחזור אלקטרוניקה (אם במקרה אתה באזור בית הכרם בירושלים אני יודע שפעם היה אחד בחניה מעל המרכז המסחרי של רמת בית הכרם Very Happy )

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 10:34
נושא ההודעה:

שים אותו ליד הפח ברחוב, מישהו כבר ימצא בו עניין ויקח אותו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 13:00
נושא ההודעה:

retro gaming הולך חזק היום. הרבה משחקים לא עובדים טוב על חומרה מודרנית ולא כל דבר יש בGOG. חוץ מזה יש קסם מסוים בלשחק משחק מסוים על החומרה שתיכננו שתריץ אותו.
תנסה אולי למכור ביד2

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 13:14
נושא ההודעה:

כשאומרים retro gaming לרוב מדברים על דברים מאזור סוף שנות השמונים עד תחילת/אמצע התשעים.

זו חומרה חדשה מדי בשביל שימוש כזה, ולא בטוח בכלל שתציע יתרון כלשהו על פני משהו בן 5, או אפילו RPi.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 14:17
נושא ההודעה:

ציטוט:
כשאומרים retro gaming לרוב מדברים על דברים מאזור סוף שנות השמונים עד תחילת/אמצע התשעים.

זו חומרה חדשה מדי בשביל שימוש כזה, ולא בטוח בכלל שתציע יתרון כלשהו על פני משהו בן 5, או אפילו RPi.

לא נכון, כשאומרים רטרו גיימינג מתכוונים לכל דבר שהוא לא מודרני. מודרני זה כמובן יחסי וכל אחד יכול לפרש את זה אחרת, אבל עצם העובדה שב2006 מחשבים בעלי ליבות מרובות לא היו מיינסטרים, יחס המסך השכיח היה שונה מהיום (3:4 אז) עושה את זה רטרו. הדברים האלא הם הראשונים שעולים לי בראש אבל כמובן שיש עוד בעיות תאימות אפשריות למשחקים מהתקופה הזאת.
מחשב בן 5 שנים הוא בעל אותם מיגרעות כמו מחשב חדש יותר, הוא לרוב מרובה ליבות וכרטיס המסך יכול לא לתמוך היטב במשחקים ישנים יותר.
RPi הוא בעל מעבד עם ארכיטקטורה שונה (ARM לעומת x86) אז כל דבר שמבוסס על ווינדוס ידרוש אמולטור, שאני לא יודע אם קיימים ועד כמה הם טובים. עבור קונסולות ידוע לי שיש אמולטורים אבל הם לא מושלמים, היתרון שבהם הוא שהם זמינים יותר מקונסולות ישנות.
אני לא טוען שפותח האשכול צריך לשמור אותם עד סוף חייו, רק מציין שיש כאלא שיהיו מעוניינים בהם.
לעוד מידע לגבי רטרו גיימינג, חפש ביוטיוב. צ'אנל מומלץ philscomputerlab שם הוא מכסה גם דברים משנות ה-90 וגם דברים משנות ה-2000.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 14:58
נושא ההודעה:

ב-2006 מערכת ההפעלה הנפוצה ביותר היתה Windows XP, שמספיק דומה לגרסאות ווינדוס שיש היום כך שלא באמת תהיה בעיית תאימות.
זה שיחס המסך שונה לא רלוונטי כאן. גם זה שהיום מחשבים הם מרובי־ליבות לא יפריע.

עיקר הבעיה של תוכנות ישנות היא מערכות הפעלה וספריות, אבל מ-2006 לא השתנה יותר מדי - בטח לא בצד החומרה. בעיה ייחודית למשחקים היא בעיית המהירות - בעבר משחקי מחשב עבדו תמיד במהירות המקסימלית שהמעבד התיר, כך שבמחשבים מהירים יותר המשחק רץ מהר יותר - לפעמים מהר מכדי להיות שימושי. זו גם הסיבה לכך שבעידן ה-386/486 היו כפתורי Turbo - למעשה כפתור ה-Turbo שימש להאטת המעבד, ולא להאצה - מעבד רץ למשל דרך קבע במהירות של 66 מה"ץ, ואפשר היה להאט אותו ל-33 מה"ץ בעזרת כפתור הטורבו, כך שמשחקים שנכתבו למחשבים איטיים יותר ירוצו במהירות סבירה.
מתחילת שנות התשעים בערך כבר לא כותבים משחקים ככה, אלא מגבילים בכל מקרה את המהירות (בעזרת המתנה ל-VSync או ספירת פריימים וכיוב').

הכוונה שלי היתה שמשחקים שדורשים חומרה מתקופתם כדי לרוץ בצורה סבירה הם משחקים הרבה יותר ישנים מהחומרה המדוברת, ולכן בהם אין לה יתרון על פני חומרה עדכנית יותר (שתהיה קטנה וחסכונית יותר בחשמל). גם למשחקים מאמצע שנות התשעים או אחרי היא לא תציע יתרון ניכר, כי החסרונות שלה יהיו דומים עד זהים לאלה של כל חומרה עדכנית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 15:10
נושא ההודעה:

ועוד דבר רציתי להגיד,
אדם שקורא למחשב ddr2 "ענתקיה/גרוטאת מיחשוב", "אלטא זאכן" ועוד אומר ש"הוא מן הסתם חזק מעט יותר מ- Raspberry Pi 3+, אבל לא בהרבה", הוא בעיניי איננו חתול לינוקס גיזעי, אשר מסוגל להבין בחומרה ולהסיק את המסקנות הראויות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 15:30
נושא ההודעה:

אני מכיר את הבעייתיות של ה386.
אין לי איך לאמת או לסתור את מה שאתה אומר לגבי הספריות של מערכת ההפעלה, יש לי רק את הניסיון שלי בלהפעיל משחקים ישנים על חומרה עדכנית ופה כל התיאוריות לא עומדות במבחן המציאות. להתחיל לחפש פאצ'ים לכל משחק לשכתב קבצי מערכת, בלבלול מוח שלם רק כדי לשחק קצת במחשב. לכן הטענה שלך שמשחקים שדורשים חומרה מתקופתם כדי לרוץ בצורה סבירה היא לא נכונה, כיוון שיש משחקים מהתקופה המדוברת שלא רצים כלל על חומרה מודרנית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 15:55
נושא ההודעה:

Anonymous :
ועוד דבר רציתי להגיד,
אדם שקורא למחשב ddr2 "ענתקיה/גרוטאת מיחשוב", "אלטא זאכן" ועוד אומר ש"הוא מן הסתם חזק מעט יותר מ- Raspberry Pi 3+, אבל לא בהרבה", הוא בעיניי איננו חתול לינוקס גיזעי, אשר מסוגל להבין בחומרה ולהסיק את המסקנות הראויות.

מחשב ddr2 הוא אכן עלטא זאכן ומקומו הראוי הוא בפח האשפה, בכמה מאות שקלים בודדים ניתן לרכוש היום מחשב יותר טוב, רק שהוא מחודש.
ו ״חתולי לינוקס גזעיים״ מעולם לא היו קיימים, ואם הם היו קיימים הם היו נכחדים מהר מהכאפות שהם היו מקבלים.

חזרה לתוכן הדיון
מיאו ו ו ו ו ו ו ו ואורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 16:53
נושא ההודעה:

ציטוט:
הוא אכן עלטא זאכן...

מה אתה יכול לעשות עם ה-i5 שלך שאני לא? (במהירות סבירה) (סוקט 775 של השנים האחרונות שלה)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 17:03
נושא ההודעה:

"השנים האחרונות" של 775 זה 2010-2011, לא 2006.
נראה אותך רואה סרטון יוטיוב ב-1080p על מעבד מ-2006.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 17:32
נושא ההודעה:

http://www.ecommunity.org.il/

איציק

חזרה לתוכן הדיון
ירחמיאלאורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 18:29
נושא ההודעה:

ציטוט:

מחשב ddr2 הוא אכן עלטא זאכן ומקומו הראוי הוא בפח האשפה,

מה פתאום. אני משתמש במחשב כזה. אספתי אותו מהרחוב. עד לא מזמן היה לי DDR1.

ברור שיש דברים שאני לא יכול לעשות:

- וירטואליזציה. במחשב הקודם שלי VirtualBox סירב לרוץ. לא יודע לגבי המחשב הנוכחי.

- פיתוח ב-Drupal הוא כנראה לא ממש מציאותי (לכן פרשתי ממנו. אבל זה היה לפני שנים. אולי היום, עם המחשב החזק יותר שלי, לא תהיה בעיה. גם PHP 7 נעשה מהיר.)

ציטוט:

נראה אותך רואה סרטון יוטיוב ב-1080p על מעבד מ-2006.

ברירת המחדל שלי היא 720p. לא ניסיתי 1080p וזה לא מעניין אותי. הסרטונים אצלי רצים חלק, כי mpv מריץ אותם, לא הדפדפן.

הבעיה היא בוידאו שאיננו סרטים. כמו למשל בתוכנת פלנטריום -- הכוכבים לא יזוזו חלק כמו בסרט מדע בדיוני Smile (אם כי בסרטי מדע בדיוני הם זזים בצורה מאוד לא נכונה: בגלל תורת היחסות אנחנו אמורים לראות אותם "מתרחקים", ובגלל דופלר החלל אמור להפוך לבהיר Wink )

ציטוט:

יש 2GB של DDR2 שעדיין עובדים, כרטיס GeForce שכנראה עובד

פרסם את זה באתר אגורה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 22:05
נושא ההודעה:

ירחמיאל - איזה מעבד יש לך? הדיון היה על מעבדים סטנדרטיים מ-2006.
ולהגיד ש-1080p לא מעניין אותך זה לא רלוונטי - השאלה היתה מה אפשר לעשות על מחשב מהיום (או מלפני 5 שנים) שאי אפשר על מחשב מלפני 12 שנה.
אתה יכול גם להגיד שכל מה שמעניין אותך זה להשתמש במחשב כמשקולת נייר, אז הוא יכול להיות גם בן 30.

חזרה לתוכן הדיון
אידיוט!אורח · ·

הודעה פורסם: 17/09/2018 - 23:39
נושא ההודעה:

ציטוט:
ולהגיד ש-1080p לא מעניין אותך זה לא רלוונטי

בערימת השטויות הקודמת שלך זה כן היה רלוונטי

חזרה לתוכן הדיון
אידיוט!אורח · ·

הודעה פורסם: 18/09/2018 - 00:01
נושא ההודעה:

ציטוט:
ו ״חתולי לינוקס גזעיים״ מעולם לא היו קיימים,

הם אומנם הולכים ומתמעטים, אבל מאז ומעולם היו קיימים, אחרת כל גירסאות i686 של ההפצות הללו..
היו נכחדות.

יש לך מושג כמה עבודה זו לכתוב 53 הפצות על פני השנים?!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/09/2018 - 10:26
נושא ההודעה:

אידיוט! :
ציטוט:
ולהגיד ש-1080p לא מעניין אותך זה לא רלוונטי

בערימת השטויות הקודמת שלך זה כן היה רלוונטי

אתה קורא או רק מגיב?

חזרה לתוכן הדיון
אלטא זאכן פותח השרשוראורח · ·

הודעה פורסם: 18/09/2018 - 19:30
נושא ההודעה: תודה לכל המגיבים

תודה לכל המגיבים. לוח האם לא עובד, כך שמדובר בחלפים בלבד. אפנה ל- ecommunity אחרי יום כיפור, אבל אופתע אם ירצו אותו.

בנוסף, לא מדובר בחתול לינוקס גיזעי - אלא בקיפוד : בטרם מסר נשמת ביטיו לבורא, הוא הריץ Hoary Hedgehog

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/09/2018 - 22:16
נושא ההודעה:

הם אוספים את זה גם בשביל המיחזור (ככה הם התחילו)

הבעיה היחידה היא אם אין להם איסוף באזור שלך

איציק

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/09/2018 - 19:08
נושא ההודעה: Re: מה עושים עם ענתקיה/גרוטאת מיחשוב?

אלטא זאכן :
עשיתי סדר במחסן ומצאתי מחשב שקניתי בשנת 2006. עושה רושם שה- motherboard הלך, אבל אני חושב שיש 2GB של DDR2 שעדיין עובדים, כרטיס GeForce שכנראה עובד, וספק כוח שעובד. את ההארד-דיסק (שעובד) אני חוקר עכשיו. מבחינת כוח מחשוב, הוא מן הסתם חזק מעט יותר מ- Raspberry Pi 3+, אבל לא בהרבה.

ונשאלת השאלה:

ב) בהנחה שלא, איך ממחזרים את זה, אם בכלל?

לפרסם בפרוייקט אגורה, למקרה שמישהו צריך כזה (בחינם):

https://www.agora.co.il

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [אלטא זאכן]