ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
F16 לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2018 - 10:11
נושא ההודעה: איתור מיקום ללא צורך בgps

שלום,
לאחרונה שמתי לב שכשאני משתמש באפליקציות גוגל מפות/moovit בטלפון עם מערכת אנדרואיד שלי, לאפליקציות יש גישה למיקום שלי גם ללא אישור שימוש בgps, אלא רק מיקום בעזרת האינטרנט.
חיפשתי ולא מצאתי איך הדבר הזה קורה? איך המכשיר יודע את מיקומי המדוייק ללא שימוש בgps, גם במהלך תנועה, כשאני מחובר ל3g בלבד?

תודה.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2018 - 10:16
נושא ההודעה: Re: איתור מיקום ללא צורך בgps

F16 לא מחובר :
שלום,
לאחרונה שמתי לב שכשאני משתמש באפליקציות גוגל מפות/moovit בטלפון עם מערכת אנדרואיד שלי, לאפליקציות יש גישה למיקום שלי גם ללא אישור שימוש בgps, אלא רק מיקום בעזרת האינטרנט.
חיפשתי ולא מצאתי איך הדבר הזה קורה? איך המכשיר יודע את מיקומי המדוייק ללא שימוש בgps, גם במהלך תנועה, כשאני מחובר ל3g בלבד?

תודה.

פיירפוקס וכרום סורק את הרשתות שלך ויודע לדעת את המיקום שלך לפי ה WiFi שיש באזורך, והמזההים של הדפדפן שלך

https://techlogon.com/2013/04/23/how-to-disable-geolocation-in-ie-chrome-or-firefox/

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2018 - 10:23
נושא ההודעה:

א. מיקום בעזרת אנטנות סלולאר. אם יודעים לאיזה אנטנה אתה מחובר אפשר לדעת בצורה כללית באיזה איזור אתה. אם משלבים נתונים על כל האנטנות שהמכשיר שלך רואה ועצמת האות של כל אחת אפשר להגיע לדיוק גבוה יותר.
ב. מיקום בעזרת רשתות WIFI. גוגל מנסים למפות את המיקום של כל רשתות ה-WIFI ובסביבה עירונית לפחות אפשר להגיע לדיוק לא רע רק לפי הרשתות שהמכשיר שלך רואה והעוצמה שלהן.

חזרה לתוכן הדיון
F16 לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2018 - 15:37
נושא ההודעה:

מעניין,
אבל במקרה הספציפי שלי, נסעתי באוטובוס בכביש מהיר ללא wifi, והמכשיר עדיין זיהה את המיקום המדוייק שלי(נניח רדיוס של כמה מטרים).
באמת ניתן להגיע למיקום כ"כ מדוייק בעזרת רשת האנטנות בלבד?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2018 - 16:04
נושא ההודעה:

F16 לא מחובר :
מעניין,
אבל במקרה הספציפי שלי, נסעתי באוטובוס בכביש מהיר ללא wifi, והמכשיר עדיין זיהה את המיקום המדוייק שלי(נניח רדיוס של כמה מטרים).

כן (aGPS מאפשר זיהוי טוב מספיק)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2018 - 16:07
נושא ההודעה:

F16 לא מחובר :
מעניין,

ללא ציניות -
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9F#%D7%90%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9F_%D7%98%D7%9C%D7%A4%D7%95%D7%9F_%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%A8%D7%99

https://www.youtube.com/watch?v=rlDm-rwH06E

חזרה לתוכן הדיון
queencyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/11/2008 · הודעות: 2139 ·

הודעה פורסם: 27/10/2018 - 09:21
נושא ההודעה:

תסתכל על זה ככה.
אם בשביל לזהות את מיקומך המדויק ב GPS צריך 3 לווינים.

אז כאשר יש לך עשר נקודות איכון בaGPS או WIFI או במה שזה לא יהיה
כמה מסובך זה כבר יכול להיות .?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2018 - 11:46
נושא ההודעה:

זאת השוואה גרועה מאוד, קודם כל זה לא נכון, ניסית פעם לקבל מיקום כשאתה קולט רק 3 לווינים?

אולי בתאוריה צריך רק שלושה לווינים אבל במציאות בגלל אי דיוקים בשעונים ובמדידות זה לא באמת מספיק. בפועל הטלפון שלי משתמש כרגע במעל 10 לוויני GPS בשביל לקבוע את המיקום ברמה שאנחנו רגילים לה בשימוש יומיומי.

מעבר לזה ללוויני GPS יש מיקום ידוע ופרוטוקול שידור שכל המטרה שלו היא לאפשר את מדידת המרחק מהלוויין בדיוק מקסימלי. לנסות לאתר מיקום בעזרת מדידת עצמת שידור מאנטנות WIFI שיש להן רק מיקום כללי משוער זו אופרה אחרת לגמרי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/10/2018 - 12:12
נושא ההודעה:

זה שילוב של:

אנטנות 3G / LTE

נקודות WiFi (שצריך רק לדעת שהן שם - מה שאומר שאפשר לקלוט אותן ממרחק רב בהרבה מזה שיוצג כרשת להתחבר אליה; בניו יורק יצא לע לראות הדגמה שבה השתמשו ב- AP שהיה בקומה 15 של בנין לאיכון, למרות שאף טלפון נייד לא הראה אותה כאופציה לחיבור)

כתובת IP - תלוי בספק שלך, לפעמים כתובת. -IP אינפורמטיבית ברמה של קילומטר או שניים

Dead Reckoning - מעקב אחרי מד התאוצה מהמיקום האחרון שידוע היטב.

לוויני מיקום - GPS, Galileo, GLONASS, Beidou

ככלל, הטלפון מנסה להצליב את כל המידע שיש לו. בתוך עיר בין בניינים גבוהים, כמו בניו יורק, הלוויינים עוזרים בקושי אבל מקבלים דיוק של מטרים מהדברים האחרים.

בכביש מהיר אבל עם ישוב או חנויות מצדדיו, אפשר לקבל איכון מדויק למדי מ- WiFi ואנטנות סלולריות.

המתמטיקה מאחורה היא בעיקר Kalman Filtering

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [F16 לא מחובר]
  2. אורח