ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/10/2018 - 13:23
נושא ההודעה: איך להתקין מערכת עם DUAL BOOT?

אני עומד להתקין ארץ' על מחשב נייח ורוצה להגדיר נכון את המחיצות כך שאוכל לבצע dual boot עם win 7.
התקנת לינוקס תהיה על דיסק נפרד בגודל 500G ואת ווינדוס אתקין על דיסק נפרד בגודל 160G.
מנסיון קודם בהתקנה דומה היתה בעיה של לינוקס בזיהוי ווינדוס. גם os-prober וגם גראב לא מצאו את ווינדוס.
לכן בהתקנה הזו אני מנסה להבין מה צריך להגדיר במחיצות:
האם להשתמש ב BIOS או UEFI?
GPT או MBR?
בקיצור - מה צריך להגדיר בכדי שאוכל לבצע DUAL BOOT?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/10/2018 - 17:04
נושא ההודעה:

למה שלא תלך לפי הוויקי שלהם?

איציק

חזרה לתוכן הדיון
חיפשתי וחיפשתי ולבסוף...אורח · ·

הודעה פורסם: 14/10/2018 - 18:22
נושא ההודעה:

מצאתי את הקודם שלך Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/10/2018 - 19:44
נושא ההודעה:

מתחיל להיות חולני כאן
עקבתי אחר הוויקי אבל זה לא עבד.
הכי יעזור לי שמישהו עם DUAL BOOT יציג כאן את מבנה המחיצות שלו

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/10/2018 - 22:57
נושא ההודעה:

יי

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/10/2018 - 09:40
נושא ההודעה:

Anonymous :
מתחיל להיות חולני כאן
עקבתי אחר הוויקי אבל זה לא עבד.
הכי יעזור לי שמישהו עם DUAL BOOT יציג כאן את מבנה המחיצות שלו

מזמן חולני ובכל מקום - בערך לאחר המהפכה החקלאית שבני אדם התיישבו בישובי קבע.
״זה לא עובד״ - זו הגדרה לא משהו למה הבעיה,
בדרך כלל נהוג לציין ״בסעיף שש, כשהרצתי פקודה X, קבלתי פלט לא צפוי ולא ידעתי לאן להמשיך״ - כמובן שהרצת פקודה X, שווה לפעולה Y כגון לחצתי על חלוקה ידנית למחיצות.

ֿאגב,
לדעתי יותר יעזרו לך הגרות ה-grub של מישהו עם dual boot.
מבנה המחיצות בdual boot במערכת שבה כל מערכת הפעלה מותקנת על ד׳סק פיזי אחר, לא שונה ממבנה המחיצות של מערכת אחת שמותקנת על דיסק אחד,
במילים אחרות לארץ׳ בdual boot יהיו בדיוק אּת אותן המחיצות ועל זה לא צריך להתעכב - לדעתי.

אגב סדר הפעולות שעליך לבצע הוא כזה:
התקן ווינדוס על כונן 1
התקן לינוקס על כונן 2
הגדר בביוס להעלאות מכונן 2
הגדר את גראב שיידע לזהות את דיסק 1 ואת הווינדוס שרץ עליו - osprober או כל דרך אחרת שנוחה לך.
הדגש הוא להתקין קודם ווינדוס ורק אז לינוקס.
למרות ש..... נזכרתי במה שכתבתי בפסקה למעלה - בגלל שזה על דיסקים פיזיים נפרדים, הווינדוס לא ידרוס את הMBR של הדיסק לינוקס - אם אני לא טועה, בכל מקרה הייתי מקין קודם ווינדוס, ואז מחבר עוד כונן ומתקין עליו לינוקס ואז מגדיר בביוס - ביוס יקר אנא התחל מדיסק הלינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/10/2018 - 12:07
נושא ההודעה:

ציטוט:
זה לא עובד״ - זו הגדרה לא משהו למה הבעיה,

נכון בדרך כלל אבל במקרה הזה נדמה שדווקא מתאים והפירוט קצת מיותר - הכוונה שהתקנתי לפי הוויקי והוספתי את os-prober ואז הגדרתי בביוס שלינוקס יעלה קודם, אבל בהרצה של גראב הוא לא זיהה את ווינדוס.

למיטב הבנתי גראב אמור לזהות אוטומטית במקרה שגם ווינדוס מותקן. אבל לפי דבריך צריך לשנות משהו ידנית?

בגלל שלא עבד בפעם הקודמת אז חשבתי שאולי צריך הגדרה מיוחדת למחיצות?

גם אני חושב שסדר התקנת ווינדוס ולינוקס אינו חשוב במקרה של דיסקים נפרדים, אבל נתקין את ווינדוס קודם ונראה אולי הפעם זה יעבוד..

תודה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/10/2018 - 11:53
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

נכון בדרך כלל אבל במקרה הזה נדמה שדווקא מתאים והפירוט קצת מיותר - הכוונה שהתקנתי לפי הוויקי והוספתי את os-prober ואז הגדרתי בביוס שלינוקס יעלה קודם, אבל בהרצה של גראב הוא לא זיהה את ווינדוס.

למיטב הבנתי גראב אמור לזהות אוטומטית במקרה שגם ווינדוס מותקן. אבל לפי דבריך צריך לשנות משהו ידנית?

גם אני חושב שסדר התקנת ווינדוס ולינוקס אינו חשוב במקרה של דיסקים נפרדים, אבל נתקין את ווינדוס קודם ונראה אולי הפעם זה יעבוד..

תודה

לא יודע מאיפה הבנת שגראב מזה אוטומאטית שווינדוס מותקן.
לפחות לפי הלינק הבא שאומנם מדבר על אובונטו, בפירוש נאמר שמטרתו של הos-prober היא לזהות שמותקנת עוד מערכת הפעלה.
https://askubuntu.com/questions/197868/grub-does-not-detect-windows

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/10/2018 - 14:45
נושא ההודעה:

ציטוט:
לפחות לפי הלינק הבא שאומנם מדבר על אובונטו, בפירוש נאמר שמטרתו של הos-prober היא לזהות שמותקנת עוד מערכת הפעלה.

נכון - כפי שציינתי, בהתקנה הקודמת התקנתי את os-prober אבל הוא לא זיהה את ווינדוס, וכמובן שגם גראב לא.
לפי המתואר בקישור (שתואם את מה שעשיתי), יש להריץ קודם את os-prober , שאמור לזהות את ווינדוס, ואז הרצת גראב יוצרת אוטומטית את מסך dual boot כשהמחשב עולה. הבעיה ש os-prober לא זיהה את ווינדוס..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/10/2018 - 17:25
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

נכון - כפי שציינתי, בהתקנה הקודמת התקנתי את os-prober אבל הוא לא זיהה את ווינדוס, וכמובן שגם גראב לא.
לפי המתואר בקישור (שתואם את מה שעשיתי), יש להריץ קודם את os-prober , שאמור לזהות את ווינדוס, ואז הרצת גראב יוצרת אוטומטית את מסך dual boot כשהמחשב עולה. הבעיה ש os-prober לא זיהה את ווינדוס..

אשמח לראות את הפלט של os prober לאחר ההתקנות השונות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/11/2018 - 13:33
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

תודה

האם זכרת לשחק לוודא את סוג החיבור לכונן (AHCI לעומת משהוא אחר במחשב שלך) ?

בעת ההתקנה (boot מ live) - אם יש לך NVMe ו SATA ואתה עולה ב legacy למשל אתה לא תראה את ה NVMe כלל (כי צריך דריבר בשביל ה NVMe).

grub יכול לזהות רק מה שהוא יכול לגשת אז os-prober לאחר שווידאת שאתה רואה את ה הכוננים ב /dev.

לאחר שאתה מריץ os-prober ושומר את הפלט אתה צריך להפעיל update-grub בשביל לשמור את המידע.

חזרה לתוכן הדיון
עסוקאורח · ·

הודעה פורסם: 12/11/2018 - 22:18
נושא ההודעה: האם פותח השרשור עדין מחפש את התשובה גם כאן? אם לא, למה לא?

האם פותח השרשור עדין מחפש את התשובה גם כאן?
אם לא, למה לא?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח