ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/01/2019 - 02:11
נושא ההודעה:

שלום שוב.
שאלה קטנה והפעם זה קשור בוקטורים.
אני מבין שאסור לחלק בהם או שבעצם אין דבר כזה לחלק וקטור בוקטור.
איך שאתה פתרת את התרגיל, כשלא מדובר בוקטורים, אלא באורכים רגילים, ברור לי למה מותר לעשות את השברים האלו.
אבל התשובה שראיתי כן קשורה בוקטורים.
בסוף בסוף כשמגיעים לסוף התרגיל, רואים שהצלע/וקטור BK היא בדיוק 4BE/7 ומכאן מסיקים שהצלע/וקטור KE היא ההשלמה לשלם, כלומר 3BE/7.
ואם אכן משווים את היחס הזה בין שתי הצלעות (אך ללא BE!) ליחס t/3 מגיעים לתשובה הנכונה.
מה שאני לא מבין זה למה כאן זה כן בסדר לחלק בוקטור?
יש פה עניין חמקמק.
אני מבין שהרעיון הוא שלא מחלקים כאן באמת בוקטור אלא באורכו, אבל אנו לא יודעים את אורכו.
אנו רק יודעים לומר ששתי הצלעות הן שבר כלשהו כפול הצלע הגדולה שמרכיבה את שתיהן (BE).
העניין הוא שבסוף מתעלמים מ-BE ויוצרים את השבר רק מהסקלר (שכופל את BE) של שתי הצלעות האלו (שמרכיבות את BE) ואותו משווים ליחס שנתנו לנו בשאלה עצמה (t/3).
למה מתעלמים מ-BE?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/01/2019 - 08:02
נושא ההודעה:

אין שום קשר לוקטורים. וקטור הוא גודל פיסקלי עם כיוון במרחב תלת מימדי. זה יחס לא גודל פיסקלי לא כיוון ובמרחב דו ממדי.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%95%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%A8_(%D7%A4%D7%99%D7%96%D7%99%D7%A7%D7%94)

חזרה לתוכן הדיון
עמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 13/01/2019 - 10:58
נושא ההודעה:

ציטוט:
בסוף בסוף כשמגיעים לסוף התרגיל, רואים שהצלע/וקטור BK היא בדיוק 4BE/7 ומכאן מסיקים שהצלע/וקטור KE היא ההשלמה לשלם, כלומר 3BE/7.
ואם אכן משווים את היחס הזה בין שתי הצלעות (אך ללא BE!) ליחס t/3 מגיעים לתשובה הנכונה.
מה שאני לא מבין זה למה כאן זה כן בסדר לחלק בוקטור?

לא ראיתי, כמובן, את כל דרך הפיתרון, אבל כמו שהזכרת בעצמך, מדובר כאן בכפל של וקטור בסקלאר. הוקטורים BE, BK ו-KE נמצאים על אותו ישר ולכן יש סקלארים, נניח x ו-y כך שמתקיים
קוד:
BE = x * BK, BE = y * KE

בכל מקרה, לא תוכל, כנראה, ללמוד את כל המתמטיקה רק משאלות כאן. עדיף לקחת ספר טוב (או קורס או משהו דומה) וללמוד בצורה מסודרת.

לאורח שהעיר שאין קשר לוקטורים – ההערה שלך רחוקה מלהיות נכונה. יש משמעות לוקטור "פיזיקלי", ויש וקטור במובן המתמטי הרחב (וגם הוקטור הפיזיקלי הוא, כמובן, קודם כל וקטור מתמטי, רק שמייחסים לו משמעויות פיזיקליות קונקרטיות). גם בקישור שאתה עצמך הפנית אליו יש התייחסות לוקטור באלגברה. (אה, וגם בפיזיקה יש וקטורים עם 4 מימדים.)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/01/2019 - 12:11
נושא ההודעה:

ציטוט:

לאורח שהעיר שאין קשר לוקטורים – ההערה שלך רחוקה מלהיות נכונה. יש משמעות לוקטור "פיזיקלי", ויש וקטור במובן המתמטי הרחב (וגם הוקטור הפיזיקלי הוא, כמובן, קודם כל וקטור מתמטי, רק שמייחסים לו משמעויות פיזיקליות קונקרטיות). גם בקישור שאתה עצמך הפנית אליו יש התייחסות לוקטור באלגברה. (אה, וגם בפיזיקה יש וקטורים עם 4 מימדים.)

אתה מבלבל פה מושגים שלא קשורים. וקטור מתמטי משתשמים באלגברה ליניארית במשמעות של מרחב וקטורי. וקטור בפיסיקה זה גודל עם כיוון. מה שהוא מדבר עליו זה יחס שאין לו גודל פיסיקלי ובטח לא כיוון. זה יכול להיות 2\3 קילוגרם או מטר או קילומטר זה חסר משמעות במושגים של הנדסת המישור. וכן וקטורים בדר"כ משתמשים בתלת מימד כי זה העולם הפיסיקלי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/01/2019 - 17:02
נושא ההודעה:

עמית זה בדיוק מה שאני עושה.
אמנם אני לא לומד מספר אלא מהפרק הזה:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLW3u28VuDAHLxBWDKAnzIdj0Nvl7VV7ly
אבל אני כן פותר תרגילים (שלא מגיעים מספר אבל הם קיימים לגמרי Smile).
אני אפתור הכל ואז אשאל שוב את אותה שאלה שעכשיו אני מקווה שתהיה מובנת יותר.
המשולש המעודכן (שלך) הוא זה:
Image
אני יודע מראש שנקודה E חוצה (בדיוק באמצע!) את AC.
הנקודה D חותכת את BC ביחס של 2:3 (כלומר אורך BD חלקי אורך DC שווה 2/3).
ולבסוף הנקודה K חותכת את BE ביחס של t:3.
Image
Image
Image
Image
Image
האם ברור מה אני לא מבין?
כי לכאורה כן יש כאן חלוקה של חלק מסויים של וקטור בחלק האחר של הוקטור וזה שווה ליחס שקיבלתי מראש (t:3).
זו נקודה די מטרידה כי אני מבין שאי אפשר לחלק וקטור בוקטור אבל זה (לכאורה) מה שאני עושה כאן בשוויון (בצד שמאל שלו) רק שמתעלמים מ-BE שנכפל בסקלאר גם במונה וגם במכנה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/01/2019 - 17:20
נושא ההודעה:

או במילים אחרות למה זה לא ניראה ככה:
Image

וככה כמובן שזה לא יכול להיות כי אי אפשר לחלק וקטור בוקטור.
האם עכשיו ברור מה לא מסתדר לי בראש?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 13/01/2019 - 17:25
נושא ההודעה: אורך רוח

הטעות שלך היא שבמשוואות שלך שכחת לכתוב את הסימן || מסביב לקטע כדי לסמן את אורכו: אתה יכול להכפיל וקטור בקבוע ולחבר שני וקטורים (וגם להשוות את התוצאה), אבל הפעולות שעשית היו פעולות שונות: פעולות על אורכי הקטעים.

ולכן בהמשך הסתבכת כשניסית לפתור את אותן משוואות כאילו הן מתייחסות לתתקטורים ולא לאורכיהם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/01/2019 - 17:43
נושא ההודעה:

וואלה.
כלומר מה שהייתי צריך לעשות זה את הדבר הבא:
Image
ואז ממילא האורכים מתקזזים וזה בסדר כי הם מספרים אז אין בעיה לחלק אחד בשני.
נהדר.
תודה רבה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח