ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
רוביק9אורח · ·

הודעה פורסם: 23/05/2019 - 11:17
נושא ההודעה: כדאי לקנות שיאומי?

אני מתלבט אם לקנות טלפון שיאומי ואולי מישהו כאן יכול לייעץ לי. אני מבין שאלה מכשירים טובים ואפילו קראתי הבוקר כתבה שמחמיאה לדגם החדש שלהם - תראו פה https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5513358,00.html - וגם המחירים ממש אטרקטיביים - כמו שאפשר לראות פה https://www.ivory.co.il/catalog.php?act=cat&id=28638 . העניין הוא שאני חושש שטלפון סיני, כמה שהוא לא יהיה טוב, עדיין לא יהיה נוח כמו אלה מאירופה ואמריקה, אני צודק? בטח הממשק מאוד שונה, לא? ומה עם החרם הזה של גוגל על וואוי? זה יכול לדעתכם להגיע לעוד חברות סיניות וגם לשיאומי? ויש דגם של שיאומי שהוא יותר מומלץ מהאחרים?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/05/2019 - 11:38
נושא ההודעה:

לי יש xiaomi mi a1 ולאמא שלי קניתי את ה- a2 lite.
שניהם חלק מתוכנית Android One של גוגל ומקבלים עדכונים לתקופה הרבה יותר ארוכה ממכשירים אחרים.
הם לא מכשירי הדגל אבל הם מספיק טובים למשתמש הממוצע. Arrow

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/05/2019 - 14:49
נושא ההודעה:

אם סיני אז רק android one. ב mi יש צרות לפעמים

חזרה לתוכן הדיון
ש.י. אומיאורח · ·

הודעה פורסם: 24/05/2019 - 10:47
נושא ההודעה:

אני משתמש מרוצה של שיאומי Redmi Note 4 כבר כשנתיים. אני לא יכול להשוות אותו למכשירים אחרים, אבל מבחינתי הוא עושה את העבודה. לא נתקלתי בבעיות בממשק, וצריך גם לציין שרכשתי אותו בכלל בהודו :-) (התקנתי ממשק עברי תקני, כדי להסיר ספקות.)

הסוללה שלו, שעד כמה שאני יודע גם מקבלת ביקורות טובות, עדיין מחזיקה אצלי יום שלם ויותר ללא בעיה, אבל אני משתמש מאד לא כבד - אני משתמש במכשיר בעיקר לשיחות, הודעות ומייל, ופה ושם גלישה או קריאה של טקסטים (המסך מספיק גדול כדי שזה יהיה נוח).

שיאומי מוציאים כל כמה חודשים עדכונים שמותקנים בקלות.

בשורה התחתונה, בהתחשב בכך שהוא עלה לי כ-700 ש"ח, אני מרוצה. כמובן שכל מה שכתבתי סובייקטיבי ומבוסס על הניסיון האישי שלי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/05/2019 - 11:50
נושא ההודעה:

לא מכיר את שיאומי אבל לפי ביקורות ברשת וגם תגובות בשרשור הזה, מניח שהוא בסדר למשתמש הממוצע.
העניין הוא שכנראה שיש מכשירים סיניים ברמה טובה יותר אבל לא כל כך מוכרים כאן.
לדוגמא לי יש מכשיר של חברת oppo - מכשיר די ישן מסוג find 7a שעדיין עובד כמו שעון אבל כרגע חסרים לי עדכונים. בזמנו הוא היה קצת יותר יקר משיאומי אבל הרבה יותר טוב. מדובר בחברת סלולר מהגדולות בעולם, אבל פחות מוכרות כאן. חושב שהיא יצרנית גם של one plus שיותר מוכר כאן אבל די יקר.
בזמנו היו אתרים כמו iandroid עם סקירות על מגוון מכשירים כך שהיה ניתן להחליט יותר חכם. מישהו מכיר אתרים/פורומים כאלו היום?

חזרה לתוכן הדיון
משה אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 24/05/2019 - 12:49
נושא ההודעה: גם לי יש redmi note 4 ומרוצה, שים לב כי קיימות 2 גרסאות

ש.י. אומי :
אני משתמש מרוצה של שיאומי Redmi Note 4 כבר כשנתיים. אני לא יכול להשוות אותו למכשירים אחרים, אבל מבחינתי הוא עושה את העבודה. לא נתקלתי בבעיות בממשק, וצריך גם לציין שרכשתי אותו בכלל בהודו Smile (התקנתי ממשק עברי תקני, כדי להסיר ספקות.)

הסוללה שלו, שעד כמה שאני יודע גם מקבלת ביקורות טובות, עדיין מחזיקה אצלי יום שלם ויותר ללא בעיה, אבל אני משתמש מאד לא כבד - אני משתמש במכשיר בעיקר לשיחות, הודעות ומייל, ופה ושם גלישה או קריאה של טקסטים (המסך מספיק גדול כדי שזה יהיה נוח).

שיאומי מוציאים כל כמה חודשים עדכונים שמותקנים בקלות.

בשורה התחתונה, בהתחשב בכך שהוא עלה לי כ-700 ש"ח, אני מרוצה. כמובן שכל מה שכתבתי סובייקטיבי ומבוסס על הניסיון האישי שלי.

גם לי יש remdmi note 4 וגם לאשתי.
לאשתי יש את דגם ה-MTK והיא מאוד מרוצה מכל הבחינות אבל אינה משתמשת "כבדה".
לי יש את דגם ה-qualcomm והתקנתי עליו lineage 15.1.
גם אני מרוצה מרוב הבחינות.

שיאומי אחר שבדקתי כמה ימים ועובד נהדר הוא redmi note 5 pro (גם גרסת קוולקום, לדעתי קנו אותו בKSP). מה שיפה ב-note 5 pro הוא שהמסך יותר גדול ונותן חוויה נהדרת כמעט ברמה של מחשב קטן ועם זאת זה כמעט לא מורגש (המימדים) כשסוחבים אותו בכיס המכנסיים. הרספונסיביות של המכשיר מדהימה. עובד חלק ומהר, אתה מרגיש בידיים כאילו זה טלפון של 3000 שקל (במחיר של 800 שקל).

כמו שכתבו כאן, יש סיניים יותר טובים עם מצלמות יותר טובות וכו' אבל ההפרש במחיר בהתאם. לדעתי למשתמש הממוצע גם רדמי נוט 4 וגם רדמי נוט 5 מספקים ושווים את הכסף שמשלמים עליהם.

מקווה שעזרתי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/05/2019 - 13:53
נושא ההודעה:

האמת?
HTC

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2019 - 16:49
נושא ההודעה:

כל הטלפונים היום, כמעט בלי יוצא מהכלל, מיוצרים בסין - אני לא יודע על אף טלפון שמיוצר בארה״ב או אירופה.

ככלל, דגמי A של שיומי (לדוגמא 6A) הם אנדרואיד בסיסי, שזה כפי הנראה מה שאתה רוצה - ללא תוספות ייחודיות של שיומי.

ב-350 ש״ח שהוא עולה, אין טלפון חדש יותר טוב. פשוט, ועובד. מצלמה לא מי יודע מה אבל מתפקדת

אל תצפה לעדכוני אבטחה לאורך זמן (או בכלל), למרות שיש סיכוי שתקבל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2019 - 19:10
נושא ההודעה:

Anonymous :

ככלל, דגמי A של שיומי (לדוגמא 6A) הם אנדרואיד בסיסי, שזה כפי הנראה מה שאתה רוצה - ללא תוספות ייחודיות של שיומי.

רק דגמי ה-A1 A2 הם אנדרואיד נקי, כל שאר הדגמים הם עם MIUI שזה התוספות של שיומי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2019 - 20:06
נושא ההודעה:

יש לי את השיומי 5A. לפני כמה ימים מחקתי משהו בטיפשותי. אז התחלתי לחפש האם וכיצד ניתן לשחזר דברים במקרה כזה. אז קראתי והבנתי שצריך להעשות לטלפון root. פעולה לא מסובכת אך עם פוטנציאל נזק גדול למדי. רק מה, שיומי נועלת את הbootloader וכדי לבטל את הנעילה הזאת צריך לעבור שבעה מדורי גיהנום. אני עושה הכל לפי המדריך שלהם וכל הזמן צצות בעיות.
אם אתה קונה את זה לסבתא\סבא\דודה\ילדים קטנים - אין בעיה, אבל אם יש פוטנציאל לשימוש שכולל נניח הרבה צילום (בדגש על כמות ולא איכות) או שימוש יומיומי, תוותר, החיסכון הכספי יעלה בעוגמת הנפש כשתצטרך להתעסק איתו בצורה קצת יותר מתקדמת.
ואם נעזוב את המירמור שלי מהימים האחרונים בצד, אז הmiui לא משהו בכלל, לא מרגיש אפוי בכלל. פרסומות באפליקציות שהגיעו עם המכשיר (צריך לבטל איזה service). כבר זמן מה אני חושב על הרעיון של להחליף רום, וזה כנראה מה שאעשה אחרי שאסיים את העיניין עם השיחזור.
חושב על AOSP extended. ולקנות כרטיס זיכרון גדול שישמור את הדברים החשובים...

חזרה לתוכן הדיון
אחד למעלהאורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2019 - 20:11
נושא ההודעה:

שכחתי לכתוב, לא משנה איזה מותג אתה בוחר, אל תיקח את האלא עם המינימום זיכרון, 16 ו-32 ג"ב לא יספיקו לך לכולם במיוחד לא עם כל הבלואטוור שכל היצרנים אוהבים לדחוף.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/05/2019 - 23:46
נושא ההודעה:

לכל חובבי הפרטיות לא מומלץ להתקרב לטלפונים סיניים בכלל, על פי השמועות כולם מלשינים למשטר ולכולם יש דלת אחורית שהמשטר יכול להכנס אליהם.

הטלפון הסדרתי היחידי עם הכי מעט גניבת פרטיות הוא כנראה האייפון, אומנם הוא מלשין לא מעט לאפל, אבל יחסית אפל היא חברה ששומרת על פרטיות המשתמשים וכל פעם מגיעה גם לבתי משפט על זה.

ובכלל, שיאומי ויתר הסינים מגעילים, מסך ״מת״ (מלשון פגר) ללא חיים, מגע לא מדהים, בעצם שם דבר שם לא מדהים חוץ מהמחיר, אולי הסינים זולים אבל מתקשים לחיות מעבר לשנה בשימוש יום יומי, סמסונגים ואייפונים חיים שנתיים שלוש בכיף.

חזרה לתוכן הדיון
Google Pixel 3A ($399)אורח · ·

הודעה פורסם: 27/05/2019 - 02:41
נושא ההודעה:

https://www.geektime.co.il/google-pixel-3a-and-pixel-3a-xl/

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא