ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/06/2019 - 11:15
נושא ההודעה: מחפש קורס און ליין בהנדסת חומרה

אני מחפש קורס חינמי ברשת בנושא הנדסת חומרה - מרמת הטרנסיסטור עד לרכיבים מורכבים יותר.
משהו דומה לקורס הבא במדעי המחשב: https://cs50.harvard.edu/2018/fall/
יכול להיות בעברית או אנגלית.
אם מישהו מכיר אז אני פה..

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/06/2019 - 19:39
נושא ההודעה:

הנדסת חומרה זה תחום מאוד מאוד רחב בלשון המעטה.
גם 4 שנים של לימודי תואר ראשון לא מכסים את כולו.
לכן יעזור אם תמקד מה אתה בדיוק רוצה ללמוד.

יש ביוטיוב לדוגמא כל מיני קראש קורס באלקטרוניקה אם זה עוזר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/06/2019 - 22:58
נושא ההודעה:

ציטוט:
הנדסת חומרה זה תחום מאוד מאוד רחב בלשון המעטה.
גם 4 שנים של לימודי תואר ראשון לא מכסים את כולו.
לכן יעזור אם תמקד מה אתה בדיוק רוצה ללמוד.
יש ביוטיוב לדוגמא כל מיני קראש קורס באלקטרוניקה אם זה עוזר.

ברור לי שמדובר בתחום רחב. אבל גם מדעי המחשב, כימיה, פיסיקה, ביולוגיה.. זה תחום רחב ועדיין יש קורסים ברשת.. כמובן שהייתי רוצה להתחיל עם קורס מבוא שיכיל את הבסיס ולאחר מכן ניתן להתמקד במה שמעניין יותר.
אני קצת מכיר רכיבים ויחסית לומד מהר מקורסים ברשת, כך שאם יש קורסים בסגנון הנל הם יתאימו לי. מצאתי קורסים טובים בתחומים אחרים כפי שציינתי לעיל (אפילו בעברית ברמה גבוהה באתר קמפוס: https://campus.gov.il/courses ), אבל דווקא בחומרה משום מה לא מצאתי..

יש לך לינק לדוגמא למה שציינת ביוטיוב?

תודה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/06/2019 - 23:52
נושא ההודעה:

מנסיון קורסים אוניברסיטאים בהנדסת חשמל מאוד קשה לתרגם למשהו פרקטי שאפשר לעשות איתו משהו ובכלל בתור שיטת לימוד לא לא לומדים רכיבים, לומדים מעגלים מסוגים שונים.
בדיוק כמו הקישור לקורס של מדעי המחשב אין בעיה למצוא ברשת קורסים של הנדסת חשמל:
https://www.edx.org/xseries/mitx-circuits-and-electronics

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/06/2019 - 02:46
נושא ההודעה:

דווקא מהנסיון שלי הרבה מהתאוריה שלמדנו בקורסים ראינו מתקיימת הלכה למעשה במעבדות: מעגלים ספרתיים, מעגלים לינאריים וכו'.

הקורס הבסיסי שכל סטודנט להנדסת חשמל לומד הוא מבוא להנדסת חשמל, בו לומדים לנתח מעגלים בסיסיים עם קבל וסליל במישור הזמן ובמישור התדר. אולי כדאי להתחיל בו.

כדאי לדעת קצת אינטגרלים, נגזרות ומשוואות דיפרנציאליות לפני, אבל לא חובה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/06/2019 - 10:00
נושא ההודעה:

הקורס במדעי המחשב (המצוין) הוא בחינם. הקורס בקישור שלך נראה מתאים - אתה יודע האם גם הוא חינמי? ראיתי בקישור USD ולא יודע אם זה לגבי הקורס או לגבי תוכנית אחרת > פשוט קצת אלרגי ל $ Smile https://www.edx.org/xseries/mitx-circuits-and-electronics
ברצינות: אין לי בעיה לשלם קצת אם הקורס שווה, אבל מניסיון בנושאים אחרים, ראיתי שיש לא מעט קורסים שווים חינמיים..

ציטוט:
דווקא מהנסיון שלי הרבה מהתאוריה שלמדנו בקורסים ראינו מתקיימת הלכה למעשה במעבדות: מעגלים ספרתיים, מעגלים לינאריים וכו'.
הקורס הבסיסי שכל סטודנט להנדסת חשמל לומד הוא מבוא להנדסת חשמל, בו לומדים לנתח מעגלים בסיסיים עם קבל וסליל במישור הזמן ובמישור התדר. אולי כדאי להתחיל בו.
כדאי לדעת קצת אינטגרלים, נגזרות ומשוואות דיפרנציאליות לפני, אבל לא חובה.

אין לי בעיה עם קצת אינטגרלים, נגזרות ושאר ענינים שניוטון השתעשע איתם Smile
אכן אני מעוניין בקורס מבוא להנדסת חשמל - האם הכוונה שלך לקורס בקישור לעיל או שיש לך המלצה אחרת?

תודה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/06/2019 - 10:16
נושא ההודעה:

התאוריה בוודאי נכונה אין מי שיתווכח על זה. הבעיה היא שמה שנלמד נותן רק את היכולת לנתח ולהבין מעגלים שגם הם די בסיסיים יש לומר, בין זה לבין היכולת לתכנן מעגלים חדשים שמתאימים לשימוש בעולם האמיתי יש פער גדול שלא מטפלים בו בכלל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/06/2019 - 10:20
נושא ההודעה:

ההבנה שלי שאפשר להרשם לקורסים בחינם ורק אם אתה רוצה את התעודה הרשמית אתה נדרש לשלם אבל יכול להיות שאני טועה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/06/2019 - 11:08
נושא ההודעה:

ציטוט:
ההבנה שלי שאפשר להרשם לקורסים בחינם ורק אם אתה רוצה את התעודה הרשמית אתה נדרש לשלם אבל יכול להיות שאני טועה.

נראה לי שאתה צודק - ניתן ללמוד בחינם ללא תעודה במצב AUDIT. הבעיה הקטנה כרגע היא הקורסים הנל מתחילים רק ב 20.6.. אם יש קורסים אחרים אשמח לדעת.
סהכ התחום חשוב לסביבה הטכנולוגית בישראל, ואני חושב שרצוי שהטכניון או אחת האונ' ירימו את הכפפה ויביאו קורס ברמה, כמו שיש בנושאים אחרים באתר קמפוס. קורס טוב חינמי ממנף את יתרון הזמינות בלימוד און ליין, מביא לחשיפת ידע נרחבת, וגם מעורר תיאבון למי שמעונין ללכת על לימודים לצורך תואר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/06/2019 - 16:22
נושא ההודעה:

Image

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא