ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/10/2019 - 13:55
נושא ההודעה: מה הייתרון של להשתמש ב mkinitcpio על crypttab ?

ציטוט:

יש דברים שהוא יוכל להקל על העבודה. לא בנושא תיקיות הבית, אך אצלי יש שתי מחיצות מוצפנות עם אותה סיסמה. החלפתי ב-HOOKS של mkinitcpio את encrypt ב-sd-encrypt, כעת אני צריך להזין את הסיסמה פעם אחת בהפעלה (הוא מבצע cache בזמן האתחול) וללא צורך בשימוש ב-crpyttab (את מחיצת ה-home אני מעביר בתור פרמטר במנהל האתחול).

אבל מה הייתרון בגישה הזאת על crypttab והאם אתם יכולים לרשום מדריך קטן לזה ?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 05/10/2019 - 23:59
נושא ההודעה:

mkinitcpio זה מה שמייצר את ה-initrd (לפחות בארץ'). ה-hooks שבו קובעים במה הטעינה ההתחלתית תומכת.

בהתקנות קודמות השתמשתי ב־hook של encrypt, על המחשב הנוכחי החלפתי אותו ב־sd-encrypt:

https://wiki.archlinux.org/index.php/Dm-crypt/System_configuration#Using_encrypt_hook
https://wiki.archlinux.org/index.php/Dm-crypt/System_configuration#Using_sd-encrypt_hook

מוסבר שם גם על ההבדלים העיקריים ביניהם:
קוד:
Note: Compared to the sd-encrypt hook, the encrypt hook has some limitations. It does not support:

Unlocking multiple encrypted disks (FS#23182). Only one device can be unlocked in the initramfs.
    Using a detached LUKS header (FS#42851).

אצלי sd-encrypt פותח את שתיהן, ולהבדיל מ־encrypt, אני צריך להזין סיסמה הזהה עבורן פעם אחת, ואין צורך לשים את הסיסמה ב-crpyttab כדי שתפתח לי את תיקית הבית אם לא ארצה להקליד את הסיסמה פעמיים ב-boot.

כמו כן משתמש ב-rd.luks.name כמוסבר בקישורים לעיל להגדיר את המחיצות ב-options לקרנל.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/10/2019 - 19:40
נושא ההודעה:

הסברת למה sd-encrypt עדיף על encrypt ולא למה mkinitcpio עדיף על crypttab ( בקישור שלך יש את שתי האפשריות mkinitcpio ו crypttab)

אתה גם לא חייב לשים סיסמה פעמים אם אתה משתמש בcrypttab (אתה יכול להשתמש ב keyfile למשל )

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 06/10/2019 - 22:30
נושא ההודעה:

לא הבנתי את הקשר, mkinitcpio מייצר את ה-initrd, משתמשים בו בין אם encrypt או sd-encrypt (כמו כן אני מעדיף סיסמה).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. mksoft