ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ירחמיאלאורח · ·

הודעה פורסם: 30/03/2020 - 19:56
נושא ההודעה: סיפור עצוב (איך הלינוקס הרס לי את הסורק)

היי.

אני הברנש ששאל פעם "איך למנוע את הצורך ב-reset כשיישום לוקח את כל הזכרון הפנוי?". שם כתבתי שלינוקס נתקע כשהזכרון מנוצל כולו.

תשמעו, לינוקס זה חָרָא בַּלַבַּנֶה.

זה לא שהגעתי לתובנה הזו היום, אלא שהיום קרה לי משהו שהביא לי ת'חשק לחלוק עמכם את התובנה הזו.

עסקתי בסריקה של כמה דפים, ולא שמתי לב שברקע פיירפורס שותה עוד ועוד זכרון. פתאום שמתי לב שאני מתקרב ל-100% ניצול זכרון. כדי שאצליח להרוג את פיירפוקס (ולהתחמק מהצורך לעשות reset), הוצאתי את כבל ה-usb של הסורק מהמחשב כדי שמלאכת הסריקה תעצר (כי לאחר כל סריקת דף קופץ אצלי חלון שמראה את התמונה הסרוקה, וזה גוזל זכרון, דבר שיתקע אותי). (לא יכולתי לעצור את תוכנת הסריקה בצורה נורמלית, כי רק הבאת החלון שלה אל החזית היתה גוזלת זכרון קריטי.)

לכאורה הצלחתי. הצלחתי להשתלט על המחשב: הרגתי את פיירפוקס, והזכרון שוב תחת שליטה (שליטה שלי. אלוהים יודע למה מערכת ההפעלה לא מסוגלת לשלוט על הזכרון. הרי זה אמור להיות התפקיד שלה, לא?!)

אבל... מסתבר שהסורק הפסיק לעבוד. נראה שהוצאת הכבל באמצע הסריקה דפקה אותו.

אני לא מבין. החבר'ה שכותבים את הקוד של לינוקס לא לקחו קורס במערכות הפעלה?! שילכו למכור מלפפונים בשוק אם הם לא יודעים לתכנת.

(ולא שיש לי בעיה עם ירקנים, כן? פעם עבדתי בחנות מחשבים ואיזה לקוח אמר לי שעדיף שאלך למכור מלפפונים בשוק, לכן אני זוכר את האמירה הזו.)

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
לולילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/11/2005 · הודעות: 2257 ·

הודעה פורסם: 30/03/2020 - 20:14
נושא ההודעה:

כמה זכרון יש למחשב שלך? איזה מעבד? באיזו מערכת הפעלה אתה משתמש?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 30/03/2020 - 20:45
נושא ההודעה:

זה מוזר, אני סורק בכמויות די גדולות ללא בעיות. כמו כן, יש OOM Killer שמטפל במצבים של חוסר זכרון. ומה קשר למערכת הפעלה לסורק שנדפק אם מנתקים כבל? בנוסף לשאלות של לולי, באיזו חומרה מדובר?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
ירחמיאלאורח · ·

הודעה פורסם: 30/03/2020 - 22:12
נושא ההודעה:

לולי :

Memory: 4 GB.
CPU: Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz, 2 cores.

(מערכת ההפעלה איננה החדשה ביותר, כי אני נצמד ל-LTS. ידוע לי שהבעיה היתה קיימת גם בגרסאות ישנות יותר.)

(בקרוב אעבור למחשב קצת יותר מודרני, עם 8 GB זכרון, ואתקין שם אובונטו 64 bits החדשה ביותר.)

חזרה לתוכן הדיון
ירחמיאלאורח · ·

הודעה פורסם: 30/03/2020 - 22:15
נושא ההודעה:

mksoft :

זה מוזר, אני סורק בכמויות די גדולות ללא בעיות

כמובן. הבעיה איננה בסריקה. אני סורק המון ומעולם לא נתקלתי בבעיות. הבעיה היא שעצרתי את הסורק ע"י הוצאת כבל ה-USB המחבר אותו למחשב.

mksoft :

ומה קשר למערכת הפעלה לסורק שנדפק אם מנתקים כבל?

קשר של סיבה ותוצאה. אם מערכת ההפעלה לא היתה בעייתית, לא היה בכלל עולה בדעתי לנתק את הכבל.

mksoft :

יש OOM Killer שמטפל במצבים של חוסר זכרון.

תודה על ההפניה. גיגלתי את זה כעת. מאוד מעניין. אני רואה גם שאלה ב-unix.stackexchange.com. יקח לי זמן ללמוד את זה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/03/2020 - 00:47
נושא ההודעה:

אם הסורק נדפק מהוצאת כבל, הבעיה בסורק ולא בתוכנה.

ומשהו ששווה לנסות: לנתק את הסורק מכל דבר אחר - גם להוציא את הסורק מהחשמל אם יש לו עוד חיבור חשמל מעבר ל-usb, ללחוץ על כל הכפתורים של הסורק כשהוא מחוץ לחשמל - שניה כל כפתור. לספור עד 30, לחבר ולנסות שוב. לאורך השנים ״תיקנתי״ ככה לחברים ומשפחה עשרות מחשבים ומכשירי חשמל.

המכשירים של היום חכמים מדי, ולא באמת כבים חשמלית כשמכבדים אותם אלא עוברים ל-low power mode שעדיין מריץ תוכנה, ואם יש באג בתוכנה הזאת, או גליץ׳ חשמלי שמביא את הזכרון או המעבד למצב לא מתוכנן, עלול לא לחזור למצב פעיל. תפקיד הלחיצה על הכפתורים וההמתנה הם לפרוק את כל הקיבולים החשמליים - 30 שניות בדרך כלל מספיק. אבל כמה שיותר, יותר טוב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/03/2020 - 00:54
נושא ההודעה:

למגיב שמעלי, קבל Applause

לפותח הדיון, האם ניסית להפעיל את הסורק התקול גם עם חלונות?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/04/2020 - 10:07
נושא ההודעה:

ציטוט:
קשר של סיבה ותוצאה. אם מערכת ההפעלה לא היתה בעייתית, לא היה בכלל עולה בדעתי לנתק את הכבל.

בהצלחה עם windows. רק תיזהר שם עם הכבלים. לך תדע, אולי יש USB ב-windows.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/04/2020 - 19:40
נושא ההודעה:

ירחמיאל :
לולי :

Memory: 4 GB.
CPU: Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz, 2 cores.

(מערכת ההפעלה איננה החדשה ביותר, כי אני נצמד ל-LTS. ידוע לי שהבעיה היתה קיימת גם בגרסאות ישנות יותר.)

(בקרוב אעבור למחשב קצת יותר מודרני, עם 8 GB זכרון, ואתקין שם אובונטו 64 bits החדשה ביותר.)

במערכת 32 ביט אפילו ה 4 ג'יגה זכרון אינם באים לידי ביטוי.

חזרה לתוכן הדיון
ירחמיאלאורח · ·

הודעה פורסם: 02/04/2020 - 16:31
נושא ההודעה:

ציטוט:

משהו ששווה לנסות: [...] ללחוץ על כל הכפתורים של הסורק כשהוא מחוץ לחשמל - שניה כל כפתור. לספור עד 30, לחבר ולנסות שוב.

ניסיתי. לא עבד. אבל תודה על העצה.

ציטוט:

האם ניסית להפעיל את הסורק התקול גם עם חלונות?

אין טעם. dmesg לא מראה כלום כשאני מחבר/מנתק את כבל ה-USB. אין תקשורת (למרות שהסורק עצמו עובד). החלפתי כבל וניסיתי שקע אחר, ללא שינוי.

עלה בדעתי שאולי בסך הכל שקע ה-USB בסורק נדפק, אבל בבדיקה שביצעתי בו לאחר הפירוק גיליתי שהמגעים בתוכו בסדר.

ציטוט:

בהצלחה עם windows. רק תיזהר שם עם הכבלים. לך תדע, אולי יש USB ב-windows.

רק שתדע, לינוקס גם דפק לי שני עכברים שונים (באחד כפתור ימני; בשני כפתור ימני וגלגלת).

ציטוט:

עד לפני כשנתיים היו לי רק 2 ג'יגה, גלשתי באופרה גרסה 12, והייתי מאושר. נאלצתי לשנות את הרגליי לאחר שאופרה 12 ללינוקס הפסיק לתמוך ב-https עדכני.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/04/2020 - 17:56
נושא ההודעה:

איש אחד החליט ללמד את הסוס שלו לא לאכול. הוא כמעט הצליח, אבל יום לפני כן הסוס מת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/04/2020 - 19:05
נושא ההודעה:

נשמע שיש לך בעיה חשמלית בשקע ה-USB במחשב או בעיית הארקה כללית שגורמת למתח גבוה מדי פעם. אני לא יכול לחשוב על שום דרך בה תוכנה יכולה לגרום ל-USB controller להדפק, או לכפתור עכבר; מתח גבוהה עושה את שניהם בקלות. וזה שכולם קרו לך מרמז על זה שהבעיה היא חשמלית במחשב.

(אם מדובר בנייח, חשוב לוודא שהבית שלך מוארק כראוי. בתים ישנים לפעמים חסרי הארקה ומדובר בסכנת התחשמלות. החוק דורש הארקה משנות השמונים של המאה הקודמת, אבל בתים שנבנו לפני לא חויבו בתוספת הארקה, ובחלקם עדיין אין; וגם אם הבית כולו מוארק, יתכן שיש בעיה בשקע ספציפי.
מחשבים נייידים מתוכננים שלא להצטרך הארקה, אבל כבר היו דברים מעולם שתקלה חשמלית גרמה למתח גבוה על ה-USB, במיוחד אם יש לך עוד מיקרופון או רמקולים או מגבר מחוברים בשקע אוזניות שמחוברים לעוד מקור חשמל בצד השני)

חזרה לתוכן הדיון
עף על זהאורח · ·

הודעה פורסם: 02/04/2020 - 19:45
נושא ההודעה: סקרן, אך לא מספיק, כדי לחפש על יותר מ 3G זכרון.

ירחמיאל :

אורח :

עד לפני כשנתיים היו לי רק 2 ג'יגה, גלשתי באופרה גרסה 12, והייתי מאושר. נאלצתי לשנות את הרגליי לאחר שאופרה 12 ללינוקס הפסיק לתמוך ב-https עדכני.

סבור ש 3G, בערך, מה 4G, כן מנוצלים. אולי, אולי, אפשר לעשות תרגילים בתוכנה כדי להשתמש באופן חלקי גם ב 1G הנותר. אני סקרן, אך לא מספיק כדי לחפש באינטרנט על שני הנושאים. אם מישהו יעשה זאת ויפרסם כאן, כנראה שאעיף מבט. אני יודע. אינכם מתרגשים מזה שאעיף מבט.

חזרה לתוכן הדיון
ירחמיאלאורח · ·

הודעה פורסם: 03/04/2020 - 00:03
נושא ההודעה:

Anonymous :
נשמע שיש לך בעיה חשמלית בשקע ה-USB במחשב או בעיית הארקה כללית שגורמת למתח גבוה מדי פעם

תודה על ההודעה המפורטת.

עמדתי לכתוב לך שזה לא נראה לי הגיוני. אבל אני כעת נזכר שיש לי מספר ספקי כוח, ויתכן שהשתמשתי באחד שלא מתאים למדפסת (אלה ספקים של HP, עם שלושה חוטים. המדפסת הזו זקוקה רק לחוט אחד שמספק מתח (32V,Gnd,NC), וייתכן שחיברתי ספק שבו שני חוטים שמספקים מתח (32V,Gnd,16V). אולי זה דפק אותה. הנחתי שהפלאגים של הספקים שונים פיזית זה מזה ושלא ניתן יהיה לחבר למדפסת ספק לא מתאים.)

ציטוט:

אני לא יכול לחשוב על שום דרך בה תוכנה יכולה לגרום ל-USB controller להדפק, או לכפתור עכבר; מתח גבוהה עושה את שניהם בקלות. וזה שכולם קרו לך מרמז על זה שהבעיה היא חשמלית במחשב.

לא, לא. הכפתורים בעכברים שלי לא נדפקו בגלל בעיית חשמל: התעצבנתי (לא זוכר בדיוק למה, אולי בגלל שהפיירפוקס רץ לאט מדי באופן לא מוצדק) והטחתי את העכבר בשולחן. כפי שהסברתי קודם, מבחינתי לינוקס אשם: הקשר הוא סיבתי.

ציטוט:

מחשבים נייידים מתוכננים שלא להצטרך הארקה, אבל כבר היו דברים מעולם שתקלה חשמלית גרמה למתח גבוה על ה-USB, במיוחד אם יש לך עוד מיקרופון או רמקולים או מגבר מחוברים בשקע אוזניות שמחוברים לעוד מקור חשמל בצד השני)

תודה על כל האינפורמציה!

חזרה לתוכן הדיון
ירחמיאלאורח · ·

הודעה פורסם: 03/04/2020 - 00:08
נושא ההודעה: Re: סקרן, אך לא מספיק, כדי לחפש על יותר מ 3G זכרון.

עף על זה :

אולי, אולי, אפשר לעשות תרגילים בתוכנה כדי להשתמש באופן חלקי גם ב 1G הנותר

זה לא יפתור לי את הבעיה.

נניח שהלינוקס שלי ינצל את כל ה-4 GB במקום, נניח, רק 3.25 GB מהם. מה זה ייתן לי? הרי פיירפוקס יאכל עוד ועוד זכרון ובמהרה יגיע ל-4 GB, ולינוקס שוב ייתקע.

כבר יש לי פתרון לבעיה: סקריפט שרץ ברקע והורג את פיירפוקס כשהזכרון מתקרב לניצול מלא (קראתי לו Memory Dome, כהוקרה ל-Iron Dome). הבעיה שלא השתמשתי בו באותו יום שסרקתי.

חזרה לתוכן הדיון
LMD3 קינמוןאורח · ·

הודעה פורסם: 03/04/2020 - 01:21
נושא ההודעה:

לא אומר את זה כדי להקניט, אבל לא ברור לי כיצד אתה מביא מערכת 32ביט עם 4 ג' זיכרון למצב שהיא נתקעת בגלל חוסר זיכרון. זה מדהים אותי ולו רק משום שאני עובד עם מחשב של 1.5ג' זיכרון עם דפדפן FF+תוסף noscript ועוד נשאר לי חצי ג'יגה פנויים.

יש אתרים שחולבים כמות אדירה של זיכרון מהדפדפן - על האתרים האלה אני מפעיל את התוסף וזה פותר לי בקלות את הבעיה. זה לא הדפדפן/הלינוקס אשמים, אלה האידיוטים שבנו את האתרים הללו אשמים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/04/2020 - 01:24
נושא ההודעה:

"הוצאתי את כבל ה-usb של הסורק מהמחשב כדי שמלאכת הסריקה תעצר "

מרגע זה אין קשר בכלל למערכת ההפעלה.

חזרה לתוכן הדיון
נפנפאי בכיראורח · ·

הודעה פורסם: 03/04/2020 - 11:34
נושא ההודעה: מתקשה להבין, ולא בנפנוף ידים, איך 3G זכרון משנה בין 32 ל 64

LMD3 קינמון :
לא אומר את זה כדי להקניט, אבל לא ברור לי כיצד אתה מביא מערכת 32ביט עם 4 ג' זיכרון למצב שהיא נתקעת בגלל חוסר זיכרון. זה מדהים אותי ולו רק משום שאני עובד עם מחשב של 1.5ג' זיכרון עם דפדפן FF+תוסף noscript ועוד נשאר לי חצי ג'יגה פנויים.

יש אתרים שחולבים כמות אדירה של זיכרון מהדפדפן - על האתרים האלה אני מפעיל את התוסף וזה פותר לי בקלות את הבעיה. זה לא הדפדפן/הלינוקס אשמים, אלה האידיוטים שבנו את האתרים הללו אשמים.

האם במערכת 64 ביט עם 3 ג' זיכרון זה לא אמור לקרות?
  • אם לא אמור לקרות:
    למה לא?
  • אם כן אמור לקרות:
    האם 3 ג' זכרון, ואפילו פחות, אינה תצורה נפוצה? אם היא נפוצה, האם בוני האתרים האלו לא מקבלים בקורת רבה שעליהם לתקן זאת?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/04/2020 - 11:53
נושא ההודעה:

ירחמיאל :
לא, לא. הכפתורים בעכברים שלי לא נדפקו בגלל בעיית חשמל: התעצבנתי (לא זוכר בדיוק למה, אולי בגלל שהפיירפוקס רץ לאט מדי באופן לא מוצדק) והטחתי את העכבר בשולחן. כפי שהסברתי קודם, מבחינתי לינוקס אשם: הקשר הוא סיבתי.

טוב. מבחינתי ומבחינת רוב האנושות, אתה אשם ומנסה להתחמק מאשמה ע״י העברתה לעצם מופשט שלא יכול להתגונן.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/04/2020 - 12:15
נושא ההודעה: Re: מתקשה להבין, ולא בנפנוף ידים, איך 3G זכרון משנה בין 32 ל

נפנפאי בכיר :
LMD3 קינמון :

• אם לא אמור לקרות:
    למה לא?
  • אם כן אמור לקרות:
    האם 3 ג' זכרון, ואפילו פחות, אינה תצורה נפוצה? אם היא נפוצה, האם בוני האתרים האלו לא מקבלים בקורת רבה שעליהם לתקן זאת?

האם אתה שואל, או מנסה לדבר בהתנשאות? Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/04/2020 - 17:55

נפנפאי בכיר :

צריכת הזכרון היא במידה רבה תוצאה משינויי ארכיטקטורה בדפדפנים שבשנים האחרונות נאלצו להפריד בין האתרים בטאבים השונים בצורה הרמטית מסיבות אבטחה. בתור מישהו שמעורב בבניית אתרים נדיר מאוד שמישהו יעניין אותו מה קורה במערכות עם פחות מ-3 גיגה זכרון אפילו לטלפון יש היום יותר מזה. מי שמתעקש להשתמש במחשב בן עשר שנים לא רואים אותו בתור לקוח פוטנציאלי.

חזרה לתוכן הדיון
נפנפאי בכיראורח · ·

הודעה פורסם: 03/04/2020 - 22:23

Anonymous :
נפנפאי בכיר :
LMD3 קינמון :

• אם לא אמור לקרות:
    למה לא?
  • אם כן אמור לקרות:

האם אתה שואל, או מנסה לדבר בהתנשאות? Smile

אני שואל. לא מתנשא. האם אתה יודע, מנפנף בידים הסברים, או אפשרות אחרת, למשל לא משיב מלכתחילה? האם השאלה האחרונה היא התנשאות?

חזרה לתוכן הדיון
נפנפאי בכיראורח · ·

הודעה פורסם: 03/04/2020 - 22:35
נושא ההודעה: איך LMD3 קינמון מסתדר עם 1.5 ג'? האם הוא ב 32 או ב 64?

Anonymous :
נפנפאי בכיר :

צריכת הזכרון היא במידה רבה תוצאה משינויי ארכיטקטורה בדפדפנים שבשנים האחרונות נאלצו להפריד בין האתרים בטאבים השונים בצורה הרמטית מסיבות אבטחה. בתור מישהו שמעורב בבניית אתרים נדיר מאוד שמישהו יעניין אותו מה קורה במערכות עם פחות מ-3 גיגה זכרון אפילו לטלפון יש היום יותר מזה. מי שמתעקש להשתמש במחשב בן עשר שנים לא רואים אותו בתור לקוח פוטנציאלי.

לא הבנתי האם זה מנסה להסביר איך LMD3 קינמון מסתדר עם הרבה פחות, או לא מנסה.
הוא, LMD3 קינמון, לא כתב האם הוא עובד ב 64 ביט. או ב 32 ביט, כמו ירחמיאל.

חזרה לתוכן הדיון
אש (לא מחובר)אורח · ·

הודעה פורסם: 04/04/2020 - 17:59
נושא ההודעה:

ל HP אכן יש כמה ספקים בעלי חיבור 3 מגעים, חלקם 16-0-32V, חלקם NC-0-32... אני לא מצליח לדמיין בשביל מה, אם הסורק משתמש ב 32V בלבד, יהיה בכלל משהוא מחובר בתוכו למגע של ה 16V. ואם כן, למה שהבעיה תתרחש רק בעת ניתוק ה USB. אני חושב שאין קשר בין הדברים

תקינות הארקה : החשש הוא מסגירת מעגל של מתח הרשת דרך מגעי ה DATA בחיבור USB, באותו חלקיק שניה שבו שולפים את ה USB ולמה שהוא נוצר מצב בו מגעי ה DATA נוגעים וה GND לא (למרות שחיבור ה USB בנוי להבטיח את סדר הניתוק הנכון, כש GND הוא האחרון שמאבד מגע, אבל הסדר יכול לא להתרחש כמתוכנן אם החיבור רופף או מלוכלך)

המעגל השלם הוא אם כן :

מתח הרשת -- קבל Y בספק הכוח של הסורק -- אדמת ה DC ביציאה של הספק -- המיקרו במעגל של הסורק -- קווי ה DATA ב USB -- רכיב ה PCH במחשב -- אדמת המחשב -- אדמת ספק הכוח -- הארקה מהשקע

הזרם שעובר בקבלי Y הוא קטן מאוד, אבל המתח שמתקבל (בין מוצא ספק הכוח ה "צף" לאדמה) הוא כ 110V, והוא מספיק בשביל לשרוף את פורט ה USB ב PCH או במיקרו שבתוך הסורק אם הוא מגיע למגעי ה DATA

במקרה הנוכחי אין קשר לבית ישן או חדש, מכיוון שתקלות הארקה בבתים ישנים הן בעיקר ניתוק הארקה הראשית מצינור המים (כשהארקה של כל הבית צפה), וכאן מדובר על סגירת מעגל הזליגה של קבלי ה Y מהארקה לא תקינה (למשל בסורק) להארקה תקינה (למשל במחשב). זה יכול לקרות במקרה שהארקה בספק הכוח של הסורק אינה מחוברת (לא ישירות ולא דרך נגד 1M לספיגת הזליגה), או שאחד מהכבלים הוא כבל אם תקע אירופאי שלא יוצר חיבור להארקה בשקע ישראלי

לדעתי הסורק פשוט שומר מידע כלשהוא של מכונת המצבים של הבקרה שלו ב flash (אם כי לא מובן לי למה שיתכננו אותו בצורה כזו....), ניתקת את ה USB - עכשו מכונת המצבים לא מצליחה לעלות למצב ההתחלתי עם המידע שנמצא שם....

במעבדים קיים PAE, ובעיקרון יש תמיכה ב PAE בהפצות לינוקס, כך שאין מניעה להשתמש גם מעבר ל 4GB במערכת 32 ביט. תהיה מגבלה של 4GB פר יישום, לא לכל המערכת. ייתכן שה PAE אינו מאופשר בברירת מחדל בחלק / רוב ההפצות..

הגישה של מפתחי אתרי אינטרנט היום היא חולנית - הם חושבים שכל משאבי המערכת של המחשב של המשתמש מיועדים בשביל הדגמת כישורי ה JS שלהם

מבחינתי, אתר אמור להיות בנוי כך שהוא מנצל כמות זיכרון מינימלית ואינו מכיל JS כלל או מעבר למינימום הנדרש לתיפקוד תקין שלו

מה הסיבה לדרישות אלה מצידי ? אני לא חייב ליידע את מפתח האתר מה הסיבה. יתכן שיש לי מחשב בן 10 שנים, יתכן שיש לי מחשב שנקנה אתמול בעל 128GB זיכרון, ואני לא מעוניין שיילכו ולו 500MB מתוכם בשביל שההוא יוכל להעלות שם frameworkים שלמים של JS בשביל לממש תפריט קופץ

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/04/2020 - 13:47
נושא ההודעה:

קוד:
free -h
              total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:           1.5G        425M        1.7G         17M        825M        2.3G

חזרה לתוכן הדיון
מנסה להציג בצורה שונהאורח · ·

הודעה פורסם: 05/04/2020 - 15:19
נושא ההודעה: רושם את הפלט של free -h באופן שלי נראה ברור יותר, עם תרגום

Anonymous :
קוד:
free -h

איני מפרסם ההודעה המצוטטת. התקשיתי לקרוא, מאד יתכן שבעיה שלי בלבד. אז ארגנתי באופן שלי נראה ברור יותר, עם תרגום שלי שכנראה אינו מוצלח:
סה"כ: 1.5G
בשימוש: 425M
חופשי: 1.7G
משותף: 17M
מטמון: 825M
זמין: 2.3G

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/04/2020 - 15:51
נושא ההודעה:

Applause

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/04/2020 - 16:02
נושא ההודעה: Re: האם רק לי הפלט של free -h נראה משונה?

מנסה להציג בצורה שונה :
Anonymous :
קוד:
free -h

איני מפרסם ההודעה המצוטטת. התקשיתי לקרוא, מאד יתכן שבעיה שלי בלבד. אז ארגנתי באופן שלי נראה ברור יותר, עם תרגום שלי שכנראה אינו מוצלח:
סה"כ: 1.5G
בשימוש: 425M
חופשי: 1.7G
משותף: 17M
מטמון: 825M
זמין: 2.3G

האם מישהו יכול להסביר מה קורה כאן? האם רק לי זה נראה משונה?

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 05/04/2020 - 16:29
נושא ההודעה:

לא, גם לי נראה משונה. איך available או free גדול מה־total?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
ירחמיאלאורח · ·

הודעה פורסם: 08/04/2020 - 10:54
נושא ההודעה:

אש (לא מחובר) :

תקינות הארקה : החשש הוא מסגירת מעגל של מתח הרשת דרך מגעי ה DATA בחיבור USB, באותו חלקיק שניה שבו שולפים את ה USB ולמה שהוא נוצר מצב בו מגעי ה DATA נוגעים וה GND לא [...]

המעגל השלם הוא אם כן :

תודה על המידע! הבנתי רק חלק (כמובן), אבל נהניתי מכל מלה. עשית לי חשק ללמוד חשמל/אלקטרוניקה.

ציטוט:

בעיקרון יש תמיכה ב PAE בהפצות לינוקס, כך שאין מניעה להשתמש גם מעבר ל 4GB במערכת 32 ביט. תהיה מגבלה של 4GB פר יישום

כן, קראתי על זה. תודה.

ציטוט:

גישה של מפתחי אתרי אינטרנט היום היא חולנית [...]

מבחינתי, אתר אמור להיות בנוי כך שהוא מנצל כמות זיכרון מינימלית ואינו מכיל JS כלל או מעבר למינימום הנדרש לתיפקוד תקין שלו

מה הסיבה לדרישות אלה מצידי ? אני לא חייב ליידע את מפתח האתר מה הסיבה.

אני מסכים.

(אבל זו מלחמה אבודה.)

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [ירחמיאל]