ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/04/2020 - 09:32
נושא ההודעה: מחפש המלצה על תוכנת עריכת וידיאו

מעוניין בתוכנת עריכת וידיאו. המערכת שלי היא ארץ' עם גנום כך שאם אפשר עדיף שהתוכנה תתאים יותר לגנום.
מצד אחד כמובן שמעדיף יישום שמעמיס כמה שפחות את המערכת ועובד מהר, אבל שיהיה כלי מספיק חזק.
הנטייה שלי בדרך כלל, ללכת על יישום שיחסית ידידותי למתחילים שמתאים לעריכות פשוטות, אבל גם שניתן לגדול איתו ולעבור לעריכות יותר מורכבות, מבלי צורך לעבור וללמוד כלי אחר.
המקבילה בתחום עריכת תמונות היא gimp, שאמנם דורשת קצת השקעה בלימוד התחלתי, אבל ניתן להמשיך איתה לדברים מורכבים..

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 19/04/2020 - 12:33
נושא ההודעה:

לא משתמש יותר מדי בזה, לכן קשה לי להמליץ. אולי המאמר Best Free Video Editing Software for Linux יעזור לך.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
חתוללא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/11/2007 · הודעות: 1034 ·

הודעה פורסם: 19/04/2020 - 13:07
נושא ההודעה:

בעבר עבדתי עם OpenShot והיא נוחה. כל תוכנות עריכת הווידאו מעמיסות על המחשב.
כיום אני בדרך כלל עורך באנדרואיד, יותר מהר ודורש פחות משאבים.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/04/2020 - 13:27
נושא ההודעה:

הכי מקצועית זה DaVinci Resolve אבל אף אחד לא יטען שהיא קלה לשימוש או חסכונית במשאבים

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/04/2020 - 14:08
נושא ההודעה: השואל המקורי

גם לפי הקישור לעיל וגם במאמרים רבים אחרים, kdenlive ו openshot מדורגים גבוה מבחינת יחס ביצועים/ידידותיות.
נראה ש kdenlive יותר מקצועית אבל הצירוף kde קצת מלחיץ משתמש גנום :wink
לא בא לי להעמיס את המערכת עם חבילות שלא בשימוש בשוטף. וגם כנראה שהתוכנה יותר כבדה.
משיקול זה ומשיקולי נוחות למשתמש המתחיל, כפי שצוין גם כאן, נראה שאלך על openshort
תודה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/04/2020 - 20:02
נושא ההודעה:

ציטוט:
הכי מקצועית זה DaVinci Resolve אבל אף אחד לא יטען שהיא קלה לשימוש או חסכונית במשאבים

אולי בכל זאת אנסה לקפוץ למים עמוקים על ההתחלה..
מבין שיש להם גרסה חינמית. הולך לנסות אותה ומקווה שיש מדריכים טובים ביוטיוב.
וגם שהמחשב יעמוד בעומס..
תודה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/04/2020 - 11:19
נושא ההודעה: שואל מקורי

DaVinci Resolve אמנם נראית תוכנה מקצועית וגם הגרסה החינמית נראית בהחלט מספיקה, ואם נתעלם לרגע מעקומת לימוד יחסית קשה למתחילים.. היא ירדה מהפרק בשל חומרת מחשב בלתי מספיקה. התקנתי אותה אבל לא הצלחתי להפעילה. גם בדרישות החומרה הרשמיות שלה רואים שהיא גדולה עלי..

לאחר עיון נוסף בביקורות/השוואות דווקא נראות עכשיו שתי אפשרויות מעניינות: shotcut, blender.
shotcut הותקנה ועובדת יפה - נראית יחסית לא כבדה ונוחה לשימוש. מקווה למצוא מדריך טוב.

מן הקצה השני blender נראית מקצועית יותר, קצת יותר כבדה ודורשת השקעה בלמידה. הבעיה שלא הצלחתי להתקין אותה עקב תקלה בהתקנת אחת החבילות:
קוד:
error: failed retrieving file 'python-numpy-1.18.2-1-x86_64.pkg.tar.zst'

כאמור המערכת שלי ארץ' ומקווה שזו תקלה זמנית שתפטר מאוחר יותר..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/04/2020 - 14:49

הבעיה שצויינה בפוסט הקודם עם התקנת blender, נפתרה על ידי הפתרון הידוע של עדכון המערכת לפני ההתקנה..
באופן מפתיע blender עולה יפה - חששתי שכבד מדי למחשב שלי - נקווה למצוא מדריך טוב..

חזרה לתוכן הדיון
חתוללא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/11/2007 · הודעות: 1034 ·

הודעה פורסם: 23/04/2020 - 01:01
נושא ההודעה:

בלנדר היא תוכנה לאנימציית תלת ממד, לא לעריכת ווידאו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 23/04/2020 - 09:29
נושא ההודעה:

לא רק:
https://www.blender.org/features/video-editing/

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2020 - 09:46

ציטוט:
בלנדר היא תוכנה לאנימציית תלת ממד, לא לעריכת ווידאו.

לפי סרטוני הדרכה/מבחני השוואה, כנראה שזה היה נכון בעבר, ובזמן האחרון הוסיפו אפשרויות עריכה. ניתן לראות השוואה שכזו גם בקישור לעיל שצירף mksoft.

ראיתי סרטון הדרכה וניסיתי לערוך סרטון דוגמא, ודווקא אני די אוהב אותה. יש לה אפשרויות מרשימות כתוצאה משילוב יכולות תלת מימד ואנימציה. נראית ממש מקצועית וגדולה עלי כמשתמש מתחיל בכמה רמות, אך יחד עם זאת מבחינתי נוחה לשימוש. יש חסרון עם פונטים ל TEXT ועברית ואולי יש לזה פתרון מסוים. יש אפשרות proxy שמורידה רזולוציה ופחות מעמיסה את המחשב בשלב preview ומקלה על העריכה.

הבעיה העקרית מבחינתי עם בלנדר שדורשת משאבים מהמחשב. היא עובדת יפה על הדסקטופ שלי עם כרטיס גרפי בסיסי של NVIDIA, אולם לא עולה בלפטופ. לצורך כך אני לומד כרגע את shotcut שניתנת להתקנה על לפטופ ויש לה פונטים ויותר פשוטה לשימוש בסרטונים רגילים. לדברים יותר מתוחכמים נדרש לבלנדר. החסרון של shotcut מעבר לקריסות מדי פעם, שאין אפשרות proxy ולכן preiview סובל מ lags ומקשה בשלב העריכה. מבין שצוות הפיתוח עובד על זה..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2020 - 09:51
נושא ההודעה:

רואה שבזמן שכתבתי את הפוסט האחרון mksoft הוסיף עוד קישור בענין עריכה בבלנדר..
כאמור, תוכנה ממש מרשימה
תודה לכולם

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/04/2020 - 08:14

אגב בלנדר, כפי שציינתי יש בעיה עם פונטים של TEXT וגם עברית, וראיתי פתרון שעוקף אותה וצריך עזרה קטנה.
עבור פונטים אנגלית יש אפשרות לגשת עם browser ולייבא פונטים מתיקיית: /usr/share/fonts.
אבל לא מצאתי באיזו תיקייה נמצאים פונטים עברית? אשמח להוראות ניווט..
המערכת שלי ארץ'/גנום

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/04/2020 - 08:58

הורדתי מהרשת פונטים בעברית לתיקיה מקומית, אבל כשהעלתי אותם לבלנדר, התברר שאין אפשרות לכתיבה מימין לשמאל (RTL), אז יש בעיה..

ביתיים מצאתי תוכנה חדשה - קוד פתוח שעדיין בתהליכי פיתוח בשלב אלפא - OLIVE.
https://www.olivevideoeditor.org/

התקנתי וממבט ראשוני נראית תוכנה מודרנית שמשלבת מורכבות של בלנדר ועוד תוכנות סופר מקצועיות, יחד עם ידידותיות מרשימה. נעשתה גם עבודה טובה מבחינת המנוע הגרפי' כך שהיא עולה גם על המחשב הנייד שלי (ללא כרטיס גרפי מיועד), ורצה יפה כמעט ללא לאגים.
תוכלו לראות בסרטון הדרכה הבא כמה היא אינטואיטיבית, ואיך בכמה קליקים ניתן לעשות מעשי כשפים..
https://www.youtube.com/watch?v=oZ-WR_CueKQ

התוכנה נראית מבטיחה עם צוות שיודע מה המשתמש צריך. הבעיה כרגע שהיא בשלב אלפא עם לא מעט באגים שהספקתי לגלות. נקווה שהכיוון ימשך ותעבור לשלב בטא בהקדם..
וגם בחירת השם מצאה חן בעיני ומתאימה לדיאטה ים תיכונית: שום פלפל ושמן זית.. Wink

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. mksoft