ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ירחמיאלאורח · ·

הודעה פורסם: 04/06/2020 - 18:03
נושא ההודעה: העתק/הדבק בעברית, ב-vnc או בין מחשבים באופן כללי

אני משתמש ב-vnc כדי לגשת למחשב מרוחק (הוא למעשה נמצא באותו חדר; זה פשוט חוסך לי מעבר לכיסא אחר כל פעם).

אני עובד גם בתוך לקוח ה-vnc, וגם מחוצה לו.

אני יכול לבצע העתק/הדבק לטקסט, מלקוח ה-vnc לישום שמחוצה לו, ולהיפך.

הבעיה שלי היא שזה עובד רק לטקסט באנגלית.

אם הטקסט בעברית (או בשפה אחרת שאיננה אנגלית), אז או שאני מקבל ג'יבריש (כשאני משתמש ב-TigerVNC + autocutsel) או שאני מקבל קידוד דמוי url (כשאני משתמש ב-vnc4server + vncconfig). ניסיתי להחליף לקוח vnc וזה לא עוזר (ניסיתי גם xtigervncviewer וגם remmina).

האם יש לכם רעיון לפתרון?

חשבתי לכתוב תוכנית "שרת clipboard" (שלא קשורה ל-vnc): אם המשתמש מעתיק טקסט, הוא נשלח לשרת, וכל המחשבים האחרים ימשכו משם את הטקסט. למעשה, גיגלתי עכשיו clipboard server וראיתי שתי תוכנות שמתיימרות לעשות דבר דומה. אבל יקח לי זמן לבדוק את הדברים: הן לא ארוזות בחבילות להתקנה, ועדיין איני יודע אם הן תומכות בעברית. האם במקרה יש למישהו כאן נסיון עם דבר דומה?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/06/2020 - 02:47
נושא ההודעה: Re: העתק/הדבק בעברית, ב-vnc או בין מחשבים באופן כללי

ירחמיאל :
אני משתמש ב-vnc כדי לגשת למחשב מרוחק (הוא למעשה נמצא באותו חדר; זה פשוט חוסך לי מעבר לכיסא אחר כל פעם).

אני עובד גם בתוך לקוח ה-vnc, וגם מחוצה לו.

אני יכול לבצע העתק/הדבק לטקסט, מלקוח ה-vnc לישום שמחוצה לו, ולהיפך.

הבעיה שלי היא שזה עובד רק לטקסט באנגלית.

אם הטקסט בעברית (או בשפה אחרת שאיננה אנגלית), אז או שאני מקבל ג'יבריש (כשאני משתמש ב-TigerVNC + autocutsel) או שאני מקבל קידוד דמוי url (כשאני משתמש ב-vnc4server + vncconfig). ניסיתי להחליף לקוח vnc וזה לא עוזר (ניסיתי גם xtigervncviewer וגם remmina).

האם יש לכם רעיון לפתרון?

חשבתי לכתוב תוכנית "שרת clipboard" (שלא קשורה ל-vnc): אם המשתמש מעתיק טקסט, הוא נשלח לשרת, וכל המחשבים האחרים ימשכו משם את הטקסט. למעשה, גיגלתי עכשיו clipboard server וראיתי שתי תוכנות שמתיימרות לעשות דבר דומה. אבל יקח לי זמן לבדוק את הדברים: הן לא ארוזות בחבילות להתקנה, ועדיין איני יודע אם הן תומכות בעברית. האם במקרה יש למישהו כאן נסיון עם דבר דומה?

לדעתי הפתרון הוא teamviewer Smile

חזרה לתוכן הדיון
ירחמיאלאורח · ·

הודעה פורסם: 07/06/2020 - 21:37
נושא ההודעה: Re: העתק/הדבק בעברית, ב-vnc או בין מחשבים באופן כללי

Anonymous :
לדעתי הפתרון הוא teamviewer Smile

תודה על ההמלצה.

בדקתי את התוכנה הזו, teamviewer. נראית תוכנה נחמדה. כנראה אמצא לה שימוש מסוים בעתיד.

הבעיה שהיא זוועה.

- קודם כל הביצועים. היא נורא sluggish (גם כשהשתמשתי במנהל חלונות מינימלי, ללא אפקטים גראפיים). אולי צריך לקנפג אותה. אצטרך ללמוד זאת.

- דבר שני, ההקלדה. היא מחרבשת מקשים. אם אני מקליד gedit אני מקבל gdttt. צריך להקליד מאוד לאט כדי שזה לא יקרה.

- דבר שלישי, משום מה כאשר בשני המחשבים יש ממשק gnome, התצוגה מחורבשת לאללה.

- (דבר רביעי: התחברות לאנדרואיד. עוד לא הצלחתי להבין איך עושים זאת.)

הקיצר, תוכנה מעולה בתאוריה, אבל עם הרבה עוגמת נפש במציאות.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [ירחמיאל]
  2. אורח
  3. אורח [ירחמיאל]