ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2020 - 12:58
נושא ההודעה: פיתוח פרוייקט שנגנז

יש איזה פרוייקט שמאורח בגיטהאב עם רשיון GPL-2.0, שהמפתח עשה לו ARCHIVE ולא ניתן יותר לשלוח תיקונים.

אני מעוניין להמשיך את הפרוייקט, אבל המפתח גם לא משיב לאימיילים שלי. האם אני יכול פשוט לעשות פורק ולהמשיך את הפרוייקט, או שעלי לקרוא לו בשם אחר (בקוד יש copyright רלוונטי לשם הפרוייקט הנוכחי). כמובן שאני מתעתד לשחרר את הקוד בהתאם לרשיון הקיים.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
חסר ידע משפטיאורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2020 - 14:54
נושא ההודעה: לא רשמת האם לשם יש הגנות נוספות. האם שינוי שם לא קצר יותר?

Anonymous :
יש איזה פרוייקט שמאורח בגיטהאב עם רשיון GPL-2.0, שהמפתח עשה לו ARCHIVE ולא ניתן יותר לשלוח תיקונים.

אני מעוניין להמשיך את הפרוייקט, אבל המפתח גם לא משיב לאימיילים שלי. האם אני יכול פשוט לעשות פורק ולהמשיך את הפרוייקט, או שעלי לקרוא לו בשם אחר (בקוד יש copyright רלוונטי לשם הפרוייקט הנוכחי). כמובן שאני מתעתד לשחרר את הקוד בהתאם לרשיון הקיים.

לא רשמת האם יש לו הגנות חזקות יותר לשם. ראה https://softwareengineering.stackexchange.com/questions/201442/what-to-do-when-somebody-forks-my-open-source-project-with-the-same-name . אם אני מבין נכון את הקישור, ב GPL3 הם יותר נתנו את דעתם לענין השם. אז עם GPL2 יש חוסר בהירות לענין זה.
לא פשוט יותר לבחור שם אחר? באיזו מידה השם הנוכחי יקדם את הענין? כמה זמן חיכית כדי שיענה? אולי תמיכת, או תקנון, גיטהאב יתנו תשובות? לא רשמת מה אתה מתכנן. אולי זה יותר take over מאשר fork? ואין לי מושג עד כמה גם fork וגם take over הם מונחים משפטיים בהקשר זה.
מה הקישור לגיטהאב?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2020 - 16:23
נושא ההודעה:

זה הפרוייקט: https://github.com/furrtek/portapack-havoc
יש לו כבר כמה פורקים, לכמה יש שם אחר, לאחרים לא. אני לא אוהב מה שאחרים עושים ממנו, לכן אני לא מצטרף לפורק קיים.

ניסיתי ליצור קשר עם המפתח גם בטוויטר - שום תגובה.
אין לי שום בעיה ליצור פורק עם שם אחר, אני רק רוצה לדעת שאני עושה את הדבר הנכון Rolling Eyes

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2020 - 17:15
נושא ההודעה: לא יודע

Anonymous :
יש לו כבר כמה פורקים, לכמה יש שם אחר, לאחרים לא. אני לא אוהב מה שאחרים עושים ממנו, לכן אני לא מצטרף לפורק קיים.

ניסיתי ליצור קשר עם המפתח גם בטוויטר - שום תגובה./מקומי/תל_אביב
אין לי שום בעיה ליצור פורק עם שם אחר, אני רק רוצה לדעת שאני עושה את הדבר הנכון Rolling Eyes

אני לא משפטן. במבט שטחי, נראה לי שאין בעיה. כמובן שהאחריות עליך. אם הבנתי נכון, יש שם פורום אחד, או יותר. אולי לפרויקטים של האחרים. ויש גם יצרן חומרה מאחור. שוב, אם הבנתי נכון. אז אם אינך בטוח, נסה לשאול בפורומים, ואת היצרן.
האם אתה יכול להסביר יותר מה החומרה, והפרויקטים, עושים?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2020 - 18:02
נושא ההודעה: Re: לא יודע

Anonymous :
Anonymous :

ניסיתי ליצור קשר עם המפתח גם בטוויטר - שום תגובה./מקומי/תל_אביב

אני לא משפטן. במבט שטחי, נראה לי שאין בעיה. כמובן שהאחריות עליך. אם הבנתי נכון, יש שם פורום אחד, או יותר. אולי לפרויקטים של האחרים. ויש גם יצרן חומרה מאחור. שוב, אם הבנתי נכון. אז אם אינך בטוח, נסה לשאול בפורומים, ואת היצרן.
האם אתה יכול להסביר יותר מה החומרה, והפרויקטים, עושים?

"נראה לי שאין בעיה" - לאיזה פתרון? להשאר עם השם? ליצור שם חדש?

והפרוייקט הוא FIRMWARE ל SDR שבאמצעותה ניתן לתכנת מקודדים ל RF - לקלוט כל מיני סיגנלים ולנסות לפענח אותם, ולהפך (להפוך הודעה לסיגנל בהתאם לפרוטוקול ולשלוח). הרבה כיף.

https://en.wikipedia.org/wiki/Software-defined_radio

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/06/2020 - 19:31
נושא ההודעה: האם לא ענית לבד על השאלה?

Anonymous :
יש לו כבר כמה פורקים, לכמה יש שם אחר, לאחרים לא.
Anonymous :
"נראה לי שאין בעיה" - לאיזה פתרון? להשאר עם השם? ליצור שם חדש?

בהנחה שאין בעיה עם מה שמתכנתים אחרים עושים בענין השם, האם לא ענית לעצמך? האם לא התכונת מה מותר מבחינה משפטית? בהנחה שאין בעיה משפטית עם מה שאחרים עושים, האם התשובה לא ברורה?
לא אתפלא אם יצרן החומרה, ואולי גורמים נוספים, מעודדים את שתי האפשרויות.
האם ניסית לשאול אותם, את המתכנתים האחרים ואת היצרן, מה ששאלת כאן?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 07/06/2020 - 16:01
נושא ההודעה:

ברור שאפשר. כל המטרה של תוכנה חופשית היא שאין מישהו שיש לו שליטה מוחלטת על הקוד.

המחבר יכול לטעון שיש לו בעלות על השם. אם הוא הפסיק לפתח: כנראה שהוא לא מתנגד[1]

אבל רצוי מאוד להגיע מהר למצב שיש רק מיזם אחד עם השם האמור. אם יש אחרים שממשיכים לפתח, כדאי להגיע מהר להבנות: האם אתה והם מתכוונים להמשיך לעבוד בצורה יחסית תואמת, ומדובר על ענפי פיתוח שונים של אותו מיזם, או שמא מדובר על כיוונים שונים ובסופו של דבר תיקונים שיגיעו לאחד מהמיזמים לא יעבדו גם על האחר.

במקרה הראשון כנראה שעדיף לשמור על השם. במקרה השני חשוב להגיע להבנות איך ליצור בידול ברור בין המיזמים לטובת המשתמשים.

-------

[1] אני לא עורך דין, אבל סתם השערה שני זורק: שם מסחרי הוא בעל משמעות רק אם יש מאחוריו אכיפה ברורה. לעניות דעתי זה לא המקרה כאן, אלא אם כן מישהו סיפק במפורש הבהרה.

בניגוד למה שנכתב כאן:גרסה 2.0 של GPL לא שונה בצורה מהותית מגרסה 3 לצורך העניין הזה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/06/2020 - 16:35
נושא ההודעה:

תודה רבה צפריר על התשובה הברורה.
אמשיך בפיתוח עם השם המקורי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/06/2020 - 19:29
נושא ההודעה: האם לסימן מסחר אין אכיפה ברורה? האם אין הבדל בין GPL2 ל 3?

1. צפריר :
    אני לא עורך דין, אבל סתם השערה שני זורק: שם מסחרי הוא בעל משמעות רק אם יש מאחוריו אכיפה ברורה. לעניות דעתי זה לא המקרה כאן, אלא אם כן מישהו סיפק במפורש הבהרה.

כנראה שאין כאן שם מסחרי. גם בגלל שאחרים משתמשים. אם רוצים להיות בטוחים בכך, צריך לבדוק. בשם מסחרי הכונה לערך בויקיפדיה העברית סימן מסחר. האם לסימן מסחר אין אכיפה ברורה?
  2. צפריר :

בניגוד למה שנכתב כאן:גרסה 2.0 של GPL לא שונה בצורה מהותית מגרסה 3 לצורך העניין הזה.
    יתכן שאיני מבין, וגם לא ודאתי מה שכתוב ב
    https://softwareengineering.stackexchange.com/questions/201442/what-to-do-when-somebody-forks-my-open-source-project-with-the-same-name
    ציטוט:

If you license your project under GPLv3, then you could also add the name-change as additional condition to your copyright license, but I am not sure how effective that really is (ask a lawyer if you want to be sure).

But both of these options only work if you apply them before the name re-use takes place. If you have not taken preventive measures, the only option is to ask the maintainer of the other software nicely

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/06/2020 - 19:38
נושא ההודעה: עם המשך בשם המקורי, איך תיצר את הבידול שצפריר לא הזכיר?

Anonymous :
צפריר :

אבל רצוי מאוד להגיע מהר למצב שיש רק מיזם אחד עם השם האמור. אם יש אחרים שממשיכים לפתח, כדאי להגיע מהר להבנות: האם אתה והם מתכוונים להמשיך לעבוד בצורה יחסית תואמת, ומדובר על ענפי פיתוח שונים של אותו מיזם, או שמא מדובר על כיוונים שונים ובסופו של דבר תיקונים שיגיעו לאחד מהמיזמים לא יעבדו גם על האחר.

במקרה הראשון כנראה שעדיף לשמור על השם. במקרה השני חשוב להגיע להבנות איך ליצור בידול ברור בין המיזמים לטובת המשתמשים.

תודה רבה צפריר על התשובה הברורה.
אמשיך בפיתוח עם השם המקורי.

ואיך לא יתבלבלו בין העבודה שלך לזו של אחרים? מישהו, ללא הפניה מדויקת, ינסה להגיע לעבודה שלך ויגיע לזו של אחרים. ולהיפך. בלגן. האם זו המטרה?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח [חסר ידע משפטי]
  3. אורח