ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/06/2020 - 11:21
נושא ההודעה: יצירת קבצי HEADER מ TTF.

מישהו מכיר תוכנית ללינוקס שממירה פונטים מקבצי TTF ל C HEADER? אני מנסה לייצר קובץ פונט ל LCD.

הצלחתי באמצעות convert אבל הפונט צריך להיות מותקן וזה עושה רק לתו אחד כל פעם, ויש איתו בעיה בתו 127 (ESC).

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
מבולבלאורח · ·

הודעה פורסם: 12/06/2020 - 17:02
9 נושא ההודעה: Re: יצירת קבצי HEADER מ TTF.

Anonymous :
מישהו מכיר תוכנית ללינוקס שממירה פונטים מקבצי TTF ל C HEADER? אני מנסה לייצר קובץ פונט ל LCD.

הצלחתי באמצעות convert אבל הפונט צריך להיות מותקן וזה עושה רק לתו אחד כל פעם, ויש איתו בעיה בתו 127 (ESC).

יש לי סלט שלם בראש. בדרך כלל זה בגלל הראש. ההוא שנמצא בין המקלדת למסך. הנטיה הטבעית שלי היא להאשים את השף.
אם הצלחת באמצעות convert, מה הפקודה המצליחה המדויקת? האם הכונה ל convert של imagemagic? אם לא, לאיזה convert הכונה? מה זה קובץ פונט ל LCD?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/06/2020 - 19:18
נושא ההודעה:

https://docs.microsoft.com/en-us/typography/font-list/lcd

חזרה לתוכן הדיון
יותר מבולבל מאשר קודםאורח · ·

הודעה פורסם: 12/06/2020 - 20:01
9 נושא ההודעה: האם פותח השרשור פרסם את הלינק מעל? למה מי שפרסם עשה זאת?

Anonymous :

האם פותח השרשור פרסם את הלינק? למה מי שפרסם עשה זאת?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/06/2020 - 20:41
נושא ההודעה: Re: יצירת קבצי HEADER מ TTF.

מבולבל :
Anonymous :

יש לי סלט שלם בראש. בדרך כלל זה בגלל הראש. ההוא שנמצא בין המקלדת למסך. הנטיה הטבעית שלי היא להאשים את השף.
אם הצלחת באמצעות convert, מה הפקודה המצליחה המדויקת? האם הכונה ל convert של imagemagic? אם לא, לאיזה convert הכונה? מה זה קובץ פונט ל LCD?

כן, הכוונה ל convert מ imagemagic. וקובץ HEADER ל LCD הוא בעצם קובץ המכיל בייטים, שכל ביט בבייט מסמל פיקסל על המסך וכך ה LCD יכול בעצם "לצייר" כתב.

דוגמה לקובץ כזה

ואני מנסה פקודות שונות - זה מייצר לי XBM לכל אות, אבל באיכות נוראית, לא משנה באיזה פרמטרים אני משתמש. אני ממשיך לשחק עם הפרמטרים בינתיים.

בנוסף מצאתי כמה פרוייטים שמייצרים קצבי HEADER כמו שאני רוצה, אבל הרוב 7 BIT ואני צריך 8 BIT. ואלו שהם 8 BIT מייצרים קוד COMPRESSED ואני צריך RAW. אני משחק עם כמה סורסים של כמה פרוייקטים, עם אחד מהם אפילו הצלחתי לייצר משהו ממש קרוב למה שאני רוצה אבל הקורדינציות של כל אות שם דפוקה והוא מביא רק חלק מהאות... אז גם עם זה אני משחק.

בקיצור, המון משחקים למרות שהייתי בטוח שיש כבר משהו כזה פעיל ושמיש ליצירת קבצי HEADER מ TTF.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/06/2020 - 23:26
נושא ההודעה: Re: יצירת קבצי HEADER מ TTF: סלט אמיתי

Anonymous :
מבולבל :
Anonymous :

כן, הכוונה ל convert מ imagemagic. וקובץ HEADER ל LCD הוא בעצם קובץ המכיל בייטים, שכל ביט בבייט מסמל פיקסל על המסך וכך ה LCD יכול בעצם "לצייר" כתב.

דוגמה לקובץ כזה

ואני מנסה פקודות שונות - זה מייצר לי XBM לכל אות, אבל באיכות נוראית, לא משנה באיזה פרמטרים אני משתמש. אני ממשיך לשחק עם הפרמטרים בינתיים.

בנוסף מצאתי כמה פרוייטים שמייצרים קצבי HEADER כמו שאני רוצה, אבל הרוב 7 BIT ואני צריך 8 BIT. ואלו שהם 8 BIT מייצרים קוד COMPRESSED ואני צריך RAW. אני משחק עם כמה סורסים של כמה פרוייקטים, עם אחד מהם אפילו הצלחתי לייצר משהו ממש קרוב למה שאני רוצה אבל הקורדינציות של כל אות שם דפוקה והוא מביא רק חלק מהאות... אז גם עם זה אני משחק.

בקיצור, המון משחקים למרות שהייתי בטוח שיש כבר משהו כזה פעיל ושמיש ליצירת קבצי HEADER מ TTF.

להבנתי, XBM ו TTF קשורים ל X. הקובץ שהבאת קשור לטרמינל, קונסול, vt, איך שלא תקרא לזה. כך נראה לי. אז לא ברור לי למה הנחתת כאן LCD. בנוסף, convert של imagemagic הוא לתמונות. בקצור, לי נראה שהכנת סלט אמיתי. אולי https://unix.stackexchange.com/questions/161890/how-can-i-make-a-psf-font-for-the-console-from-a-otf-one הוא מעט בכיוון. לדעתי כיוון טוב יותר הוא להניח לגמרי בצד כל מה שמתקרב ל X. ולבדוק איך ליצר פונטים psf, כלומר https://en.wikipedia.org/wiki/PC_Screen_Font . אבל יתכן שאתה דוקא מכון ל https://en.wikipedia.org/wiki/Glyph_Bitmap_Distribution_Format . או ל https://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Compiled_Format .

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/06/2020 - 00:31
נושא ההודעה:

באמת תודה לך על האיכפתיות (לא בציניות). אבל זה ממש לא סלט, אולי לא הסברתי עצמי כמו שצריך -
ניתן להשתמש בתוכן של קובץ XPM כ HEADER לכל דבר - פשוט תסתכל בתוכן שלו Wink

הצלחתי להתגבר על הבעיה באמצעות סקריפט פייטון שמתשמש ב ImageMagic לייצר לי את ה HEADER הדרוש, עם כל הכיוונונים שרציתי (גודל "פיקסל", גודל הפונט, וגם את ה threshold שעוזר לכיוונון ב TTF בעייתים. מחר אשייף את הסקריפט כדי שאוכל לשתף בגיטהאב ושגם אחרים יוכלו ליצור בעצמם את הקבצים הנחוצים ל LCD.

ההתייחסות שלי ל LCD היא כיון שספריות LCD (כמו בפרוייקט שלי) משתמשות בקבצים הללו לטעון גופנים. ככה אנחנו עובדים. לא סלט, וגם לא שקשוקה. רק קצת חפירה Cool

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/06/2020 - 17:33
נושא ההודעה: Re: האם פותח השרשור פרסם את הלינק מעל? למה מי שפרסם עשה זאת?

יותר מבולבל מאשר קודם :
Anonymous :

למה אתה מרעיש כל כך הרבה?

חזרה לתוכן הדיון
ירחמיאלאורח · ·

הודעה פורסם: 14/06/2020 - 00:19
נושא ההודעה: Re: האם פותח השרשור פרסם את הלינק מעל? למה מי שפרסם עשה זאת?

Anonymous :
יותר מבולבל מאשר קודם :
Anonymous :

למה אתה מרעיש כל כך הרבה?

הוא לא מרעיש. זו שאלה נכונה. הלינק מוביל לפונט סטייל ‎7-segments, אבל מה שמיסטר אורח מחפש זה פונט ביטמפ, לא סגמנטים.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 14/06/2020 - 06:31
נושא ההודעה:

אני הייתי מחפש בכיוון של כלי גופנים (לדוגמה: fontforge). נדמה לי שיש להם כל מיני כלים. והם מכירים את הגופים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/06/2020 - 09:47
נושא ההודעה:

טוב, מלא מלא הסברים...

יש שני סוגים של גופנים: בעל רוחב קבוע (בדרך כלל רואים אותם במסופים או בתוכנות עריכה) ובעלי רוחב משתנה.

קובץ true type font (וויקיפדיה: https://en.wikipedia.org/wiki/TrueType) מגדיר איך לצייר גופן בעל אורך משתנה (מרווח בין אותיות, מרווח בין שורות וכו').

ב־bios משתמשים במפת סיביות שבה לכל אות מוגרים 16 בתים (או 8 בכמה screen modes). כל בית מגדיר שורה ב"תו" (בדרלל כלל תו הוא בגובה 16 שורות). ה־LSB נמצא בצד שמאל, והפינה השמאלית העליונה היא התו הראשון שמצויין (משמאל לימין, מלמעלה למטה, אלא אם כן היין והשעה מבלבלים אותי).

אני מניח שהקוד שב־LCD יודעים לצייר טקסט על בסיס ההגדרה השנייה, נכון? אם כן, אתה צריך קבוע רוחב, ובגובה 16 בתים). יש כבר fonts כאלו... אתה קישרת אל אחד, מה רע בו?

חזרה לתוכן הדיון
האם קטנוני?אורח · ·

הודעה פורסם: 14/06/2020 - 11:48
נושא ההודעה: שאלות שמוצגות כסברות, או כהצעות

רק שואל:
Anonymous :

יש שני סוגים של גופנים: בעל רוחב קבוע (בדרך כלל רואים אותם במסופים או בתוכנות עריכה) ובעלי רוחב משתנה.
קובץ true type font (וויקיפדיה: https://en.wikipedia.org/wiki/TrueType) מגדיר איך לצייר גופן בעל אורך משתנה (מרווח בין אותיות, מרווח בין שורות וכו').

סבור שהדברים החשובים ביותר הם איך לציר את הגופן על מסכים בעלי רזולוציה שונה, ואיך להשתמש באותו קובץ כאשר גודל הפונט המבוקש משתנה. וזה מכתיב מרווח בין אותיות, מרווח בין שורות.
Anonymous :

ב־bios משתמשים במפת סיביות שבה לכל אות מוגרים 16 בתים (או 8 בכמה screen modes). כל בית מגדיר שורה ב"תו" (בדרלל כלל תו הוא בגובה 16 שורות).

ההדגשה אינה במקור. סבור שהיה עדיף להשתמש כאן במלה פיקסלים. לא במלה שורות. כדי לא להתבלבל עם שורות במסך. 25. או 24. כמה שורות שיש, שנהוג לספור. ולא עם מספר התוים בכל שורה. 80, 72, מה שיהיה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/06/2020 - 19:15
נושא ההודעה:

אני חושב שהסיבה לכך שאין כלי מוכן, היא שאין סטנדרט אחיד.

אני מניח שכשפותח השרשור כותב "מסך LCD", הכוונה אינה למסך מחשב רגיל בטכנולוגיית LCD, אלא למסך לפרויקטים של מיקרו בקרים סטייל ארדואינו, או כזה שמתחבר לGPIO ב-Raspberry Pie וחברים.

מדובר במגוון של פאנלים LCD / OLED חלקם שחור לבן, חלקם עם תמיכה בצבעים, שיש להם בקר שמתקשר עם הלוח בi2c או SPI, ולפעמים גם חיבור סיריאלי כלשהו.

לא VGA / HDMI שרוב האנשים מכירים.

הצרה היא, שהפנלים האלה מקבלים פיקסלים בצורות שונות ומשונות.
למשל, adafruit 1306 oled (והשכפולים הסיניים שלו) מסדרים פיקסלים בעמודות של 8 - כל בית שאתה כותב למסך לא מייצג 8 פיקסלים בשורה, אלא מייצג 8 שורות של פיקסל אחד, והבית הבא מייצג את העמודה הבאה.

בקיצור - סלט גדול.

בנוסף, מדובר בד"כ במסכים בעלי רזולוציה מאוד נמוכה, כשלכל תו מוקצה 8x8 פיקסלים או אפילו 6x6.

פונטים מודרניים, שכוללים antializing לא ממש בנויים לייצר אותיות בגדלים כאלה.

לדעתי, ויכול להיות שזה כבר לא רלוונטי כי השואל המקורי מצא פתרון, השיטה לייצר פונט איכותי לשימוש כזה תהיה להדפיס את כל האותיות על תמונה בתוכנה גרפית סטייל GIMP, לערוך ידנית היכן שצריך כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר, ואז לשמור בפורמט שקל לפרסור כמו PPM או XPM, ומשם יהיה די טרוויאלי להמיר את זה למערך C שישב בקובץ header.

לסיכום - אם נמצא פתרון עובד - נהדר!
אם לא, יעזור מאוד אם השואל המקורי יציין באיזה דגם בדיוק של LCD הוא משתמש, כדי שנדע לאיזה סידור ביטים ה-LCD הזה מצפה.

--לב

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח [מבולבל]