ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_link מעבר לרכב חשמלי

מעבר לעמוד הקודם  1, 2
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/06/2020 - 23:59
נושא ההודעה:

אש (לא מחובר) :

נתונים ? האם ההבדל הוא 5% או 200% ? על אילו רכבים "ישנים" (בני כמה) מדובר ? - בלי זה ניתן לטעון הרבה טענות, שאין דבר וחצי דבר בינן לבין רצון אמיתי להגן על הסביבה

תקרא את המאמר הבא, הוא מסביר בדיוק את מה שטענתי לגבי ירידה בזיהום האוויר של רכבים לאורך זמן כולל נתונים: https://www.nature.com/articles/s41612-018-0037-5

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 11:24
נושא ההודעה:

Anonymous :

אתה כותב שכדאי להישאר עם הרכב הישן כמה שיותר. אתה יודע שרכבים ישנים הם הרכבים המזהמים ביותר? מה אתה מציע שתמשיך לנהוג ברכב הישן והמזהם שלך בעוד כולנו נושמים את אדי הדלק הרעילים שלך? זאת גישה אגואיסטית לחלוטין, אני אמשיך לנהוג ברכב מזהם ושאנשים אחרים יחלו בסרטן ושאר מחלות נחמדות שנגרמות מזיהום אוויר.

ומה תגיד על המוני האזרחים שלא הולכים עם מסיכה בחוץ היום? האזרחים שמעשנים ברחוב? לפי הטענה למעלה, רוב האזרחים אגואיסטים.
אז למה נראה לך שבגלל אידאליזם הם יעברו לרכב חשמלי?

MG זה לא בריטי?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 11:56
נושא ההודעה:

Anonymous :

ומה תגיד על המוני האזרחים שלא הולכים עם מסיכה בחוץ היום? האזרחים שמעשנים ברחוב? לפי הטענה למעלה, רוב האזרחים אגואיסטים.

MG זה לא בריטי?

זה נכון הרוב אגואיסטים. ברור לי שרוב האנשים לא יקנו חשמליות ממניעים אידיאולוגיים של לשפר את איכות האוויר ולמנוע מוות של אלפי אזרחים, זה בכלל לא מעניין אותם. רוב האנשים יסתכלו רק על השיקול הכלכלי. עדיין יש מספיק אנשים שאכפת להם מהסביבה ומאנשים אחרים.

MG היה בריטי הרבה שנים, הוא נרכש ע"י קונצרן SAIC הסיני.

חזרה לתוכן הדיון
WobnI - offline‏אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 12:08
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

MG זה לא בריטי?

זה נכון הרוב אגואיסטים. ברור לי שרוב האנשים לא יקנו חשמליות ממניעים אידיאולוגיים של לשפר את איכות האוויר ולמנוע מוות של אלפי אזרחים, זה בכלל לא מעניין אותם. רוב האנשים יסתכלו רק על השיקול הכלכלי. עדיין יש מספיק אנשים שאכפת להם מהסביבה ומאנשים אחרים.

MG היה בריטי הרבה שנים, הוא נרכש ע"י קונצרן SAIC הסיני.

שוב, חוזרים למה שנאמר בהתחלה, אתה באמת מצפה שבמצב הנוכחי, השיקול האידיאולוגי יגבר על השיקול הכלכלי ברוב המקרים?
בכללית אידיאולוגיה לא מנצחת לרוב (אחרת היינו חיים בכולם הרבה יותר טוב מזה שאנחנו חיים בו היום)

תמצא יבואן שחי ע"פ אידיאולוגיה והוא ימכור המון מכוניות חשמליות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 12:31
נושא ההודעה:

ציטוט:
שוב, חוזרים למה שנאמר בהתחלה, אתה באמת מצפה שבמצב הנוכחי, השיקול האידיאולוגי יגבר על השיקול הכלכלי ברוב המקרים?
בכללית אידיאולוגיה לא מנצחת לרוב (אחרת היינו חיים בכולם הרבה יותר טוב מזה שאנחנו חיים בו היום)

המצב דומה בקטע הטבעוני: יש לי קרובת משפחה חמודה חזק בקטע הטבעוני (שולחת סרטי אימה..), פעילה עם אג'נדה.. אמרתי לה שהתמריץ הטוב ביותר הוא שינוי תדמית (לעשירים בלבד..) והורדת מחיר של המוצרים הטבעוניים, שהיצור של רובם זול מהמזון הרגיל. היא טענה שזה לא נכון בדיוק, וניתן לרכוש בכל מיני מקומות במחירים סבירים.
אני לא צריך לכתת רגלי לכל מיני פינות רחוקות - המוצרים צריכים להיות בהישג יד וכיס כדי לחולל מהפכה.
היצרנים/יבואנים רוצים לגזור קופון ותופסים טרמפ על אידאולוגיה.. ככה לא בונים מהפכה!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 12:36
נושא ההודעה:

WobnI - offline‏ :

ברור שלא, ברוב המקרים יגבור השיקול הכלכלי וזה גם מובן במצב הנוכחי.
כמו שאתה אומר אם האידיאולוגיה הירוקה היית מנצחת (ולא מדבר רק על חשמליות אלא גם על מעבר לאנרגיה ירוקה וסגירה של תחנות כוח מזהמות) העולם היה הרבה יותר טוב וגם הכלכלה הייתה מרוויחה מזה.
אין שום סיכוי שיקום בארץ יבואן כזה, אצלם האידיאולוגיה הירוקה זה צבע הדולרים שהם מרוויחים.
שינוי משמעותי כמו מעבר לרכב חשמלי מתחיל לאט, קודם עם האנשים האידיאולוגיים ואלה שמבינים שאפשר להרוויח מזה כסף וליהנות מחווית נהיגה מדהימה. אח"כ בהדרגה מצטרפים עוד אנשים אחרי שהם נתקלים במכוניות חשמליות אצל אנשים שהם מכירים ורואים את היתרונות הגדולים.
בסופו של דבר תוך מספר שנים תראה כאן המון חשמליות, אפילו עם התמיכה העלובה של הממשלה לעומת מדינות אירופאיות. פשוט שוק הרכב עובר לחשמליות וזאת עובדה.

Anonymous‏ :

המצב דומה בקטע הטבעוני: יש לי קרובת משפחה חמודה חזק בקטע הטבעוני (שולחת סרטי אימה..), פעילה עם אג'נדה.. אמרתי לה שהתמריץ הטוב ביותר הוא שינוי תדמית (לעשירים בלבד..) והורדת מחיר של המוצרים הטבעוניים, שהיצור של רובם זול מהמזון הרגיל. היא טענה שזה לא נכון בדיוק, וניתן לרכוש בכל מיני מקומות במחירים סבירים.
אני לא צריך לכתת רגלי לכל מיני פינות רחוקות - המוצרים צריכים להיות בהישג יד וכיס כדי לחולל מהפכה.
היצרנים/יבואנים רוצים לגזור קופון ותופסים טרמפ על אידאולוגיה.. ככה לא בונים מהפכה!

מהפכה זה מושג קצת דרמטי בעיני, אבל שינוי יכול לבוא מכל אחד כולל אתה. לכל אחד יכול להיות תרומה קטנה לחברה טובה יותר.

חזרה לתוכן הדיון
WobnI - offline‏אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 17:47
נושא ההודעה:

חווית נהיגה אפשר לקבל גם עם רכב יוקרה...
החוק הוא פשוט, צריך לוודא שהחבילה אטרקטיבית לאדם הרגיל ולא לאידיאליסט.
ככול שיותר יקנו את החבילה, ככה המחיר שלה ירד.
איך שאני רואה את זה, יקח כמה שנים טובות.

זה מזכיר לי שפעם היה משחק בשם סים סיטי 2000, תמיד הייתי בונה עיר ירוקה (הטפלת מים, אנרגיה מרוח ומרכז מחזור.
כל פעם שעשיתי ככה, העיר קרסה.
היא הצרילה רק שהשתמשתי בשירותים מזהמים...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 19:08
נושא ההודעה:

WobnI - offline‏ :

זה מזכיר לי שפעם היה משחק בשם סים סיטי 2000, תמיד הייתי בונה עיר ירוקה (הטפלת מים, אנרגיה מרוח ומרכז מחזור.

כן זה יקח עוד כמה שנים אבל כבר השנה יש כפול מכירות של חשמליות לעומת שנה שעברה.
ברגע שיגיעו לארץ עוד דגמים והמחירים ירדו קצת אז המכירות יתחילו לגדול במהירות.
שאנשים יראו את השכנים שלהם טוענים בחניה המשותפת רכבים חשמליים ולא מתדלקים בבנזין יקר, זה יהיה מקדם המכירות הכי טוב. הישראלים לא אוהבים להרגיש פראיירים.

מכיר את המשחק טוב, אני זוכר שהוא היה ממכר.
צריך להוציא גרסה חדשה של המשחק עם אג'נדה ירוקה Laughing

חזרה לתוכן הדיון
WobnI - offline‏אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 20:36
נושא ההודעה:

Anonymous :
WobnI - offline‏ :

כן זה יקח עוד כמה שנים אבל כבר השנה יש כפול מכירות של חשמליות לעומת שנה שעברה.
ברגע שיגיעו לארץ עוד דגמים והמחירים ירדו קצת אז המכירות יתחילו לגדול במהירות.
שאנשים יראו את השכנים שלהם טוענים בחניה המשותפת רכבים חשמליים ולא מתדלקים בבנזין יקר, זה יהיה מקדם המכירות הכי טוב. הישראלים לא אוהבים להרגיש פראיירים.

מכיר את המשחק טוב, אני זוכר שהוא היה ממכר.
צריך להוציא גרסה חדשה של המשחק עם אג'נדה ירוקה Laughing

יש לך מספרים?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 21:10
נושא ההודעה:

WobnI - offline‏ :

יש לך מספרים?

אני יודע שברבעון הראשון של 2020 (שלושה חודשים ראשונים) נמכרו יותר מ-600 רכבים חשמליים (לא כולל יבוא אישי שברובו הוא יבוא של רכבי פלאג-אין וחשמליים ולא מפרסמים לזה נתונים).
זה קצב יפה מאוד שאם ישמר אומר בערך 2,500 רכבים חשמליים ב-2020. מקווה שהקצב ישמר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 21:29
נושא ההודעה:

יבוא אישי.. חשבתי על זה במהלך הדיון. בחלק גדול מהמוצרים אנחנו מצליחים היום לחתוך מחירים בזכות היבוא דרך הרשת. מעניין מה קורה בענף הרכב החשמלי. בתאוריה אמור להיות הבדל משמעותי. אך העבר מלמד שליבואני הרכב יש לובי הון-שלטון, די חזק והמרחק בין תאוריה למעשה רחוק למדי..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 21:41
נושא ההודעה:

ועוד משהו שעלה לי עכשיו.. איך כל זה קשור ללינוקס, קוד פתוח?
יש מצב למשהו בסגנון כחלק מרכב חשמלי??

חזרה לתוכן הדיון
WobnI - offline‏אורח · ·

הודעה פורסם: 01/07/2020 - 21:44
נושא ההודעה:

Anonymous :
WobnI - offline‏ :

יש לך מספרים?

אני יודע שברבעון הראשון של 2020 (שלושה חודשים ראשונים) נמכרו יותר מ-600 רכבים חשמליים (לא כולל יבוא אישי שברובו הוא יבוא של רכבי פלאג-אין וחשמליים ולא מפרסמים לזה נתונים).
זה קצב יפה מאוד שאם ישמר אומר בערך 2,500 רכבים חשמליים ב-2020. מקווה שהקצב ישמר.

וכמה רכבים נמכרים בשנה? לדעתי זה פרומיל

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/07/2020 - 01:56
נושא ההודעה:

Anonymous :
יבוא אישי.. חשבתי על זה במהלך הדיון. בחלק גדול מהמוצרים אנחנו מצליחים היום לחתוך מחירים בזכות היבוא דרך הרשת. מעניין מה קורה בענף הרכב החשמלי. בתאוריה אמור להיות הבדל משמעותי. אך העבר מלמד שליבואני הרכב יש לובי הון-שלטון, די חזק והמרחק בין תאוריה למעשה רחוק למדי..

יבוא אישי לרכבים אפשרי אבל כרוך בבירוקרטיה לא פשוטה, רוב האנשים לא יעשו את זה.

WobnI - offline :

ב-2019 נמסרו 250,000 רכבים, ככה ש-2,500 רכבים זה 1%
הרבה יותר מפרומיל. זה עדין נמוך למרות שזאת התחלה לא רעה.

חזרה לתוכן הדיון
WobnI - offlineאורח · ·

הודעה פורסם: 03/07/2020 - 11:34
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

יבוא אישי לרכבים אפשרי אבל כרוך בבירוקרטיה לא פשוטה, רוב האנשים לא יעשו את זה.

WobnI - offline :

ב-2019 נמסרו 250,000 רכבים, ככה ש-2,500 רכבים זה 1%
הרבה יותר מפרומיל. זה עדין נמוך למרות שזאת התחלה לא רעה.

ההנחה שתגיע ל-2500 שגוייה.
250,000 זה רק חדש מהשקית?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/07/2020 - 16:54
נושא ההודעה:

WobnI - offline :

ההנחה שתגיע ל-2500 שגוייה.
250,000 זה רק חדש מהשקית?

בכל מקרה תהיה עליה של לפחות פי שתיים וכנראה פי שלושה ברכישת חשמליות. זה ימשיך ויתחזק ב-2021.
250,000 זה רכבים חדשים שנרכשו ב-2019.

חזרה לתוכן הדיון
נועזתאורח · ·

הודעה פורסם: 03/07/2020 - 20:54
נושא ההודעה: קלנועית עם ארבע גלגלים, מקום לנוסע אחד, וגם מקום למִטְעָן

אז מה דעתכם על קלנועית של קלת אפיקים, עם ארבע גלגלים, מקום לנוסע אחד, וגם מקום למִטְעָן?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/07/2020 - 18:15
נושא ההודעה:

בדיוק מה שכתבתי, כתבה מהיום ב-YNET:
שוק הרכב מתאהב בשקע - עלייה מרשימה במספר החשמליות: https://www.ynet.co.il/wheels/news/article/B1IPxAWkP

מי שמתכנן לרכוש רכב בקרוב, כדאי לו מאוד לשקול את האופציה החשמלית או להישאר מאחור!

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 07/07/2020 - 18:48
נושא ההודעה:

„בכך מגיע נתח השוק של כלי הרכב החשמליים ל-0.7% מסך המכוניות החדשות שנמכרו בארץ עד סוף חודש יוני, לעומת 0.2% בלבד בשנה שעברה.״

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/07/2020 - 19:14
נושא ההודעה:

צפריר :
„בכך מגיע נתח השוק של כלי הרכב החשמליים ל-0.7% מסך המכוניות החדשות שנמכרו בארץ עד סוף חודש יוני, לעומת 0.2% בלבד בשנה שעברה.״

זה עליה של פי 3.5 והיא מרשימה.
זה ימשיך גם בשנים הבאות עד להפסקת היצור של הרכב המזהם לקראת 2030.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/07/2020 - 19:38
נושא ההודעה:

כולכם מתברברים פה על עלויות וזיהום של הרכב עצמו תחת אידאולוגיה ירוקה, מה שבאמת יתרום לכדור הארץ זו תחבורה ציבורית נורמלית וירוקה שתייתר לרוב את הרכב האישי.
גם לרכב חשמלי יש בעיות זיהום, כגון יצור החשמל, החשמל שמיוצר גם מגז מזהם מאוד, יצור חשמל גרעיני מסוכן מאוד ויצור חשמל סולרי/טורבינות כרגע לא מספק, פלסטיק שלא מתכלה, צבע מזהם ועוד, ככה שרכב חשמלי בעקיפין מזהם מאוד גם כן.

לטבעוני, אכן המוצרים הטבעוניים יקרים מאוד אלא אם כן אתה מסתפק בטחינה וירקות, למרות זאת אני בטוח שבעתיד, אפילו לא כזה רחוק, יסתכלו על אכילת מוצרים מהחי כמו שמסתכלים היום על עבדות וקולוניאליזם, או על היחס ללהט״ב עד לפני כמה שנים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/07/2020 - 20:54
נושא ההודעה:

Anonymous :
כולכם מתברברים פה על עלויות וזיהום של הרכב עצמו תחת אידאולוגיה ירוקה, מה שבאמת יתרום לכדור הארץ זו תחבורה ציבורית נורמלית וירוקה שתייתר לרוב את הרכב האישי.
גם לרכב חשמלי יש בעיות זיהום, כגון יצור החשמל, החשמל שמיוצר גם מגז מזהם מאוד, יצור חשמל גרעיני מסוכן מאוד ויצור חשמל סולרי/טורבינות כרגע לא מספק, פלסטיק שלא מתכלה, צבע מזהם ועוד, ככה שרכב חשמלי בעקיפין מזהם מאוד גם כן.

לטבעוני, אכן המוצרים הטבעוניים יקרים מאוד אלא אם כן אתה מסתפק בטחינה וירקות, למרות זאת אני בטוח שבעתיד, אפילו לא כזה רחוק, יסתכלו על אכילת מוצרים מהחי כמו שמסתכלים היום על עבדות וקולוניאליזם, או על היחס ללהט״ב עד לפני כמה שנים.

התחבורה הציבורית חשובה מאוד אבל היא לא יכולה להחליף בחלק גדול מהמקרים את הרכב הפרטי וזה ברור לכולם אלא אם כן אתה חי בעולם אחר. כרגע הרוב הגדול של האוטובוסים הם מונעים בדיזל ומהווים מוקד זיהום אדיר. המטרה זה להחליף את האוטובוסים המזהמים בחשמליים. לצערי רק חלק קטן מאוד מהאוטובוסים כיום הוא חשמלי. צעד חשוב שעושים עכשיו ומתקדם בקצב די מהיר הוא חשמול הרכבת.

לגבי יצור החשמל, עד 2030 מתוכנן ש-30% מיצור החשמל יגיע מאנרגיה ירוקה לפי משרד האנרגיה. לפי תוכניות של הארגונים הירוקים והמשרד להגנת הסביבה ניתן להגיע עד 2030 ל-80% אנרגיה ירוקה! כך שהרכב והחשמלי לא רק שלא יזהם את רחובות הערים אלא גם לא יגרום בעקיפין לזיהום אוויר.

לגבי בעלי חיים, הצורך לשמור ולהגן עליהם הוא חשוב ביותר בכל אידיאולוגיה ירוקה שחושבת על עתיד העולם שלנו. הסבל של בעלי החיים הוא נורא.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/07/2020 - 01:35
נושא ההודעה: תשתיות לרכב פרטי: הרבה שטח, והן גם יקרות

התשתיות עבורו עולות בהרבה שטח. והן גם יקרות: חניונים תת קרקעיים, הרבה נתיבים, מחלפים. וכל עבודה שנדרשת בהן מיצרת בלי סוף אילוצים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/07/2020 - 10:05
נושא ההודעה: Re: תשתיות לרכב פרטי: הרבה שטח, והן גם יקרות

Anonymous :
התשתיות עבורו עולות בהרבה שטח. והן גם יקרות: חניונים תת קרקעיים, הרבה נתיבים, מחלפים. וכל עבודה שנדרשת בהן מיצרת בלי סוף אילוצים.

צריך להקטין את העומס בכבישים ע"י אמצעים כמו שיפור התחבורה הציבורית, הרחבת העבודה מהבית, מערכת להסעת המונים, הפיכת מרכזי הערים לאזורים שאסורה עליהם כניסה של רכבים פרטיים ועוד, אבל צריך להיות ריאליים ולהבין שתמיד יהיו רכבים פרטיים ואוטובוסים וחייבים לדאוג שהם יפסיקו לזהם. יש רק פתרון אחד לזה מעבר לתחבורה נקייה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2020 - 19:16
נושא ההודעה:

ציטוט:
זה אולי היה נכון לתקופת טרום קורונה.. אם היבואנים יטעו לחשוב שהצרכן הישראלי ימשיך להיות פרייאר ולשלם הרבה יותר משאר העולם, הם יגלו במהרה שלא רק שטעו בגדול אלא שהסינים יכנסו לשוק וישברו אותו, והם יפספסו את ההזדמנות לבלי שוב. כמובן שגם המדינה צריכה לסייע בהורדת המס לחשמליות.

כפי שכתבתי לעיל היבואנים ממשיכים עם החזירות:
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3865975,00.html
אבל לא לעולם חוסן..
המדינה מנסה לעודד בהורדת המס, אבל היבואנים חושבים שגם הפעם יוכלו לרכב על גב הפרייארים עם אג'נדה ירוקה..
להערכתי במקרה זה הם הולכים להפסיד בגדול: הסינים ישתלטו על השוק כמו שהם יודעים וזה יהיה בלתי הפיך.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח [WobnI - offline]
  3. אורח