ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/07/2020 - 17:47
נושא ההודעה: עדכון ארוך עם חבילת GIT

אני רוצה להתחיל לעבוד קצת עם תוכנת עריכת וידיאו OLIVE. היא נראית די מבטיחה אבל עדיין בשלב אלפא. המערכת שלי היא ארץ' ואני רואה שיש שתי חבילות להתקנה:
https://aur.archlinux.org/packages/olive/
https://aur.archlinux.org/packages/olive-git/
התקנתי את זאת עם סיומת GIT, והיא עובדת יפה אבל מה שקצת מפריע לי זה שבכל עדכון מערכת שדורש גם עדכון של OLIVE, אז מתבצע עדכון מאוד ארוך. למיטב הבנתי זה נראה כמו קומפילציה של מקור מעודכן של OLIVE - דומה לעדכונים בג'נטו - וזה לוקח המון זמן. למיטב זכרוני החבילה באפשרות הראשונה (בלי GIT) העדכון נעשה יותר מהר, כנראה כמו ברוב העדכונים של ארץ' עם קבצים בינאריים.

אציין שאיני הכי מבין בדברים האלו אבל מעניין לדעת, גם באופן כללי לגבי חבילות GIT - מה ההבדל בין שתי החבילות ברמת העדכון, והאם תמיד חבילות GIT דורשות קומפילציה?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/07/2020 - 18:51
נושא ההודעה:

git היא מערכת שמאכסנת קוד מקור, כשכתוב git בשם החבילה תצפה שהמערכת תמשוך את הקוד ותבצע קומפילציה.
בדרך כלל חבילות git מושכות ישירות את גרסת הפיתוח האחרונה, זה אומר שזה הכי מעודכן שאפשר אבל זו גרסה שלא נבדקה בכלל, אל תופתע כשתיתקל בבאגים ולפעמים תקבל חבילה שבכלל לא עובדת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/07/2020 - 19:08
נושא ההודעה:

ציטוט:

git היא מערכת שמאכסנת קוד מקור, כשכתוב git בשם החבילה תצפה שהמערכת תמשוך את הקוד ותבצע קומפילציה

ואין מצב ש GIT תאכסן קוד בינרי לאחר קימפול? כלומר השאלה היא בעצם: האם אני יכול לקבל גרסה הכי מעודכנת (בהנחה שאני מוכן להסתכן בחוסר יציבות מסוימת..) אבל עדיין שתהיה מקומפלת? הרי זה המצב ברוב החבילות בארץ' - הן מעודכנות ולאחר קימפול..

בשורה התחתונה אם אני מבין נכון , יותר כדאי לי לעבוד עם החבילה מהסוג השני כלומר לא GIT, אלא אם כן אצטרך עדכון יותר מתקדם..

תודה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/07/2020 - 19:22
נושא ההודעה:

ציטוט:
אין מצב ש GIT תאכסן קוד בינרי לאחר קימפול?

טכנית זה אפשרי אבל אתה לא תיתקל בזה. האנשים שמפתחים ומעלים את הקוד ל-git בדרך כלל לא מתעסקים בבניה של החבילות להפצות השונות ואם מישהו עושה את כל התהליך אז יש מקומות יותר מתאימים לשמור בהם את הקבצים הבינאריים מאשר ב-git.

ציטוט:
הרי זה המצב ברוב החבילות בארץ' - הן מעודכנות ולאחר קימפול..

עדכון זה ענין יחסי, רוב החבילות בארץ מעודכנות לגרסה היציבה האחרונה של הפרוייקט, חבילות git מעודכנות לקוד שהמפתח כתב אתמול בלילה.

חזרה לתוכן הדיון
חתוללא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/11/2007 · הודעות: 1034 ·

הודעה פורסם: 21/07/2020 - 23:22
נושא ההודעה:

רוב החבילות ב־AUR מהדרות את התוכנה מקוד מקור וגם olive הרגילה עושה זאת. יש חבילות שמשתמשות בקבצים בינריים והן אמורות להיות מסומנות בסיומת bin (אם כי לפעמים לא מקפידים על כך).
ייתכן שהאיטיות בהתקנת חבילת הגיט נגרמה מכך שהיא מורידה את כל מאגר הגיט לפני בניית החבילה ולא מההידור של הקוד.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח