ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_link מיזם חזו"ן

מעבר לעמוד הקודם  1, 2, 3
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/11/2009 - 15:32
נושא ההודעה:

צפריר :
הבנתי. אתם מניחים שיש לכם הרשאה ליצור בסיס נתונים:

http://bazaar.launchpad.net/~hazon/hazon/hazon_newest/annotate/head%3A/Administrators/config_first.php

קישור לצורך העתיד:
http://bazaar.launchpad.net/~hazon/hazon/hazon_newest/revision/14/Administrators/config_first.php

מצד שני, ב־firstrun.php אתם מניחים שהוא כבר קיים.

ועוד שאלה קטנה: מה קורה אם אני מגיע ישירות אל:
http://bazaar.launchpad.net/~hazon/hazon/hazon_newest/annotate/head%3A/Administrators/admin_subpages/addschool.php
?

בקשר לבעיית האבטחה, הפיתרון הזמני הוא להגן בסיסמה על התיקייה של admimn_subpages.

יש למישהו רעיון להגנה? אתם מוזמנים לעזור בזה.

בקשר לבעיה הראשונה, revision מספר 16 מכיל אזהרה לגבי זה.

תודה!

בברכה, ליאל.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/11/2009 - 18:29
נושא ההודעה:

Anonymous :
צפריר :
הבנתי. אתם מניחים שיש לכם הרשאה ליצור בסיס נתונים:

http://bazaar.launchpad.net/~hazon/hazon/hazon_newest/annotate/head%3A/Administrators/config_first.php

קישור לצורך העתיד:
http://bazaar.launchpad.net/~hazon/hazon/hazon_newest/revision/14/Administrators/config_first.php

מצד שני, ב־firstrun.php אתם מניחים שהוא כבר קיים.

ועוד שאלה קטנה: מה קורה אם אני מגיע ישירות אל:
http://bazaar.launchpad.net/~hazon/hazon/hazon_newest/annotate/head%3A/Administrators/admin_subpages/addschool.php
?

בקשר לבעיית האבטחה, הפיתרון הזמני הוא להגן בסיסמה על התיקייה של admimn_subpages.

יש למישהו רעיון להגנה? אתם מוזמנים לעזור בזה.

בקשר לבעיה הראשונה, revision מספר 16 מכיל אזהרה לגבי זה.

תודה!

בברכה, ליאל.

בכל מקרה, מי מוכן לעזור במיזם?

חזרה לתוכן הדיון
ירוןשאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2009 - 23:08
נושא ההודעה: לכל הספקנים

לא מתיימר להיות מומחה גדול במודל אבל בחנתי כמה היבטים במערכת על ידי נסיון בתוכנה בתנאים לא מחמירים במיוחד לצורך בדיקת מעמסה ופתרונות פדגוגיים

ראשית כל:
מערכת המודל הותקנה על המחשב בו עבדתי באמצעות XAMPP ואני חייב לציין שהמערכת היתה ממש איטית, החיבור נעשה באמצעות loopback אל המחשב המקומי (localhost) ונאלצתי להמתין לעליה של הדפים
גם אם זה היה משרת את המטרה, זה נראה לכם סביר שעל מחשב מקומי יש לי זמני המתנה כה גדולים? (כמובן שכדי להיות הוגן התקנתי גם Wordpress ו־Drupal ו־Joomla לא במקביל רק כדי לבחון את הביצועים והמערכות האלו עבדו מהר יותר פי כמה ואני מדבר רק על טעינה ראשונית לאחר התקנה והגדרה מבלי תוספות)

מסקירת ההגדרות בזמן התקנת מודל נוכחתי שאין כל קשר בין המערכת המדוברת לבין מערכת משו"ב המיועדת לצרכים לוגיסטיים סביב ההתנהלות החינוכית (אם נזנח לרגע את המינוח הרשמי זוהי מערכת שיועדה לעקוב אחר הישגי הילדים והתנהלותם במסגרת הבית ספרית הן כתלמידים והן כאזרחים בוגרים במדינת ישראל לעתיד)

משו"ב אינה מספקת כלים חינוכיים לצורכי לימוד בפועל אלא מטא חינוכיים למדידת ביצועי הילדים בבית הספר וסיוע בשמירת קשר ישיר עם ההורים והמורים (גם הילדים נמצאים במשוואה הזאת כמובן)

בהגדרת המשימה של משו"ב אל מול הגדרת המשימה של מודל (מגני"ב) ניכרים פערים גדולים במטרות והיעדים שלשמם פותחו התוכנות השונות (לרבות היבטי רישוי התוכנה ונגישות המשתמשים לקוד המקור)

לפיכך אני רואה את מיזם חזו"ן כמיזם מועיל וחיוני במערכת החינוך הישראלית

משרד החינוך דחה בעבר יוזמות חינוכיות כגון אלה, הפחד הגדול ביותר מולו ניצבים מקימי המיזם ושותפיהם (שמא אומר קהילת הקוד הפתוח כולה) היא דחיית השימוש במיזם לטובת חלופה קניינית כפי שנהוג כיום וזאת לאחר השקעת מאמצים בלתי נלאים מצד מקימי המיזם והשותפים השונים לו

אם המיזם יעלה יפה אני רואה כאן פתח והזדמנות ליוזמות חינוכיות חופשיות בעתיד וקידום קהילת הקוד הפתוח באמצעות מערכת החינוך הישראלית, מהלך שעשוי להחדיר את השימוש בחלופות הקוד הפתוח בתחומים רבים ונוספים בעתיד והלעאת המודעות בקרב דור העתיד בכל הנוגע לתוכנה חופשית

אני רואה פוטנציאל גדול במיזם ומבקש מחברי הקהילה להבין פוטנציאל זה גם כן

בברכה,
ירון שהרבני

חזרה לתוכן הדיון
ליאל פרידמןאורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2009 - 17:05
נושא ההודעה: Re: לכל הספקנים

ירוןש :
לא מתיימר להיות מומחה גדול במודל אבל בחנתי כמה היבטים במערכת על ידי נסיון בתוכנה בתנאים לא מחמירים במיוחד לצורך בדיקת מעמסה ופתרונות פדגוגיים

ראשית כל:
מערכת המודל הותקנה על המחשב בו עבדתי באמצעות XAMPP ואני חייב לציין שהמערכת היתה ממש איטית, החיבור נעשה באמצעות loopback אל המחשב המקומי (localhost) ונאלצתי להמתין לעליה של הדפים
גם אם זה היה משרת את המטרה, זה נראה לכם סביר שעל מחשב מקומי יש לי זמני המתנה כה גדולים? (כמובן שכדי להיות הוגן התקנתי גם Wordpress ו־Drupal ו־Joomla לא במקביל רק כדי לבחון את הביצועים והמערכות האלו עבדו מהר יותר פי כמה ואני מדבר רק על טעינה ראשונית לאחר התקנה והגדרה מבלי תוספות)

מסקירת ההגדרות בזמן התקנת מודל נוכחתי שאין כל קשר בין המערכת המדוברת לבין מערכת משו"ב המיועדת לצרכים לוגיסטיים סביב ההתנהלות החינוכית (אם נזנח לרגע את המינוח הרשמי זוהי מערכת שיועדה לעקוב אחר הישגי הילדים והתנהלותם במסגרת הבית ספרית הן כתלמידים והן כאזרחים בוגרים במדינת ישראל לעתיד)

משו"ב אינה מספקת כלים חינוכיים לצורכי לימוד בפועל אלא מטא חינוכיים למדידת ביצועי הילדים בבית הספר וסיוע בשמירת קשר ישיר עם ההורים והמורים (גם הילדים נמצאים במשוואה הזאת כמובן)

בהגדרת המשימה של משו"ב אל מול הגדרת המשימה של מודל (מגני"ב) ניכרים פערים גדולים במטרות והיעדים שלשמם פותחו התוכנות השונות (לרבות היבטי רישוי התוכנה ונגישות המשתמשים לקוד המקור)

לפיכך אני רואה את מיזם חזו"ן כמיזם מועיל וחיוני במערכת החינוך הישראלית

משרד החינוך דחה בעבר יוזמות חינוכיות כגון אלה, הפחד הגדול ביותר מולו ניצבים מקימי המיזם ושותפיהם (שמא אומר קהילת הקוד הפתוח כולה) היא דחיית השימוש במיזם לטובת חלופה קניינית כפי שנהוג כיום וזאת לאחר השקעת מאמצים בלתי נלאים מצד מקימי המיזם והשותפים השונים לו

אם המיזם יעלה יפה אני רואה כאן פתח והזדמנות ליוזמות חינוכיות חופשיות בעתיד וקידום קהילת הקוד הפתוח באמצעות מערכת החינוך הישראלית, מהלך שעשוי להחדיר את השימוש בחלופות הקוד הפתוח בתחומים רבים ונוספים בעתיד והלעאת המודעות בקרב דור העתיד בכל הנוגע לתוכנה חופשית

אני רואה פוטנציאל גדול במיזם ומבקש מחברי הקהילה להבין פוטנציאל זה גם כן

בברכה,
ירון שהרבני

ירון, תודה!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2009 - 17:22
נושא ההודעה:

אני לא חושב שPHP זאת השפה המתאימה. אני גם לא חושב ששני אנשים יכולים לכתוב מערכת כזאת לבד, ולצערי, אני לא יכול לעזור (תיכון, לחץ, מבחנים)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2009 - 19:37
נושא ההודעה:

Anonymous :
אני לא חושב שPHP זאת השפה המתאימה. אני גם לא חושב ששני אנשים יכולים לכתוב מערכת כזאת לבד, ולצערי, אני לא יכול לעזור (תיכון, לחץ, מבחנים)

למה PHP לא מתאימה?

ובקשר לבעיית כוח האדם: בדיוק בשביל זה פתחתי את הפוסט, בשביל לגייס מפתחים.

חזרה לתוכן הדיון
ליאל פרידמןאורח · ·

הודעה פורסם: 13/11/2009 - 20:36
נושא ההודעה: ה־Revision ה־21 הועלה!

Revision 21 הועלה לפני זמן מה, כולל מאות אם לא אלפי שורות קוד Very Happy .
מישהו מוכן סוף־סוף לעזור בתכנות? זה יאיץ את מהירות הפיתוח.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/12/2009 - 18:49
נושא ההודעה: Re: ה־Revision ה־21 הועלה!

ליאל פרידמן :
Revision 21 הועלה לפני זמן מה, כולל מאות אם לא אלפי שורות קוד Very Happy .
מישהו מוכן סוף־סוף לעזור בתכנות? זה יאיץ את מהירות הפיתוח.

?

חזרה לתוכן הדיון
ליאל פרידמןאורח · ·

הודעה פורסם: 21/03/2010 - 14:15
נושא ההודעה:

הקפצה.

חזרה לתוכן הדיון
צחי_לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/03/2004 · הודעות: 378 ·

הודעה פורסם: 03/09/2020 - 22:00
נושא ההודעה:

חיפשתי משהו על משו"ב, והגעתי לדיון העתיק הזה, שלהפתעתי גם תרמתי לו קצת בזמנו. אז מעניין אותי לדעת מה היה גורלו בסוף?

ו-11 שנה מבוגר יותר, אני יכול לומר היום שאין שום סיכוי בעולם שמשרד החינוך היה מסכים להשתמש במערכת שנתמכת ע"י חבורה של תיכוניסטים. אם אתם קוראים את זה היום, אתם בטח יודעים כל מה שצריך על חוזי שרות, חשבוניות לתשלום, וכל מה שקשור בהתנהלות של גופים ממשלתיים.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/09/2020 - 23:05
נושא ההודעה:

צחי_ :
חיפשתי משהו על משו"ב

https://he.wikipedia.org/wiki/תוכנת_משו"ב :
משו"ב (ראשי תיבות של: מיידיות, שקיפות ובקרה) היא מערכת ניהול בתי ספר אינטרנטית (SMIS) שפותחה בשנת 2006 ופועלת נכון ל-2019 ב-1,153 בתי ספר ומוסדות חינוך ברחבי ישראל.

צחי_ :
, והגעתי לדיון העתיק הזה, שלהפתעתי גם תרמתי לו קצת בזמנו. אז מעניין אותי לדעת מה היה גורלו בסוף?

לא יודע לספק נתונים עובדתיים לשאלה.
צחי_ :

ו-11 שנה מבוגר יותר, אני יכול לומר היום שאין שום סיכוי בעולם שמשרד החינוך היה מסכים להשתמש במערכת שנתמכת ע"י חבורה של תיכוניסטים. אם אתם קוראים את זה היום, אתם בטח יודעים כל מה שצריך על חוזי שרות, חשבוניות לתשלום, וכל מה שקשור בהתנהלות של גופים ממשלתיים.
נמנע מלהגיב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2020 - 00:27
נושא ההודעה:

הפרויקט ננטש בסביבות 2011-2012.
מאז השתנו לא מעט דברים. גם אין לי מושג מה המצב עם משו״ב כיום.
הקוד עדיין זמין ב־launchpad אבל הוא לא באמת מתפקד.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [ליאל פרידמן]
  2. TAsn
  3. אורח [צפריר]