ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2020 - 15:23
נושא ההודעה: פתאום אין גישה לאתר של אישי

פתאום אני לא מצליח לגשת לאתר שלי. כשאני פונה באמצעות IP מקומי מקבל את השגיאה הבאה:
קוד:
NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID

מותקן אצלי Let's Encrypt
לא יודע מאיפה להתחיל לבדוק את הבעיה..

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2020 - 17:24
נושא ההודעה:

יכול להיות שהשגיאה הזו היא בגלל הפניה: המשמעות של השגיאה הזו היא: פנית את אתר שאמור להיקרא, לדוגמה whatsup.org.il אבל הוא טוען לקוראים לו sometinh-different.co.il .

יכול להיות שניגשת לאתר באופן מקומי בשם אחר?

(וזה ללא קשר לבעיה המקורית)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2020 - 17:45
נושא ההודעה:

כתבת "באמצעות IP מקומי", אני מניח שאתה מנסה לגלוש לכתובת בסגנון https://192.168.1.2 ?
אם כן, הרי הסרטיפיקט שמותקן, הוא עבור דומיין מסויים, והיות שהדפדפן מנסה לגשת לפי IP ולא לפי הדומיין, הדפדפן מתריע על בעיה.

פתרון נוח, אם יש צורך לגשת לאתר באמצעות IP פנימי, הוא לערוך את קובץ ה- /etc/hosts במחשב, ולציין שהדומיין המתאים לסרטיפיקט נמצא ב-IP הפנימי. כמובן קל לשכוח הגדרה זו, ואז לתהות לגבי כל מיני הבדלים בהתנהגות שעלולים לצוץ בעקבות זאת Laughing

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2020 - 18:18
נושא ההודעה:

מה שמוזר שלא שיניתי כלום וזה קרה פתאום.. ראיתי ברשת שיש הרבה פוסטים בנושא אבל לא מצאתי פתרון..
כשאני פונה באמצעות שם האתר, כפי שתמיד עשיתי, אני מקבל: This site can’t be reached
וכשאני כותב את הכתובת ברשת המקומית (רק IP בלי https) אני מקבל את השגיאה שרשמתי בפוסט הראשון.

לא בטוח שהבנתי לגמרי את דברי צפריר - אשמח להבהרה..
לגבי ההערה של האורח בנושא עריכת קובץ /etc/hosts: הכוונה לעשות את זה במחשב שעליו רץ האתר? ומה בדיוק צריך לעשות בקובץ?
יכול להיות שיש גם אפשרות לערוך את קובץ הקונפיג של השרת nginx, כדי שיהיה ניתן לפנות לאתר גם עם שם האתר וגם עם הכתובת המקומית - צריך לבדוק איך עושים זאת..

תודה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2020 - 21:16
נושא ההודעה:

מעניין, האם כשאתה כותב רק את ה-IP הוא מפנה אותך ל-HTTPS בעצמו? כי אם זה HTTP, אז לא ברור לי מאין השגיאה צצה..
כוונתי הייתה דווקא על המחשב ממנו אתה גולש. כשהדפדפן מנסה להתחבר לאתר, הוא מקבל ממנו סרטיפיקט שבו רשום "אני חותם על הדומיין xyz.com". הדפדפן מסתכל ורואה שגלשת בכלל ל"דומיין" 192.168.1.2 לדוגמה, כלומר יש אי התאמה בין האתר אליו גלשת לדומיין עליו הסרטיפיקט חותם. אם "תעבוד" על הדפדפן, במובן שתגלוש לדומיין המקורי, xyz.com, אך אצלך במחשב בקובץ hosts תדאג ש-xyz.com יתורגם ל-192.168.1.2, הרי הדפדפן יצליח להתחבר לאתר (לכתובת הפנימית), והפעם לא תהיה אי התאמה בין מה שהסרטיפיקט אומר, לבין הדומיין אליו גלשת.

בכל מקרה, נראה שהבעיה בכלל בזה שהאתר הפסיק לעבוד. האם ה-DNS מביא את ה-IP הנכון? נסה למשל להריץ dig xyz.com . אם ה-DNS עובד כהלכה, אם אתה מוריד את nginx, ומאזין במקומו עם nc -v -l -p 443 (אולי יש צורך ב-root), האם אתה רואה שהשרת מקבל את החיבור שמבחוץ? (כמובן כשמדבגים את זה הדומיין צריך להפנות לכתובת החיצונית, ולא הפנימית אם ערכת את ה-hosts). אם הוא מצליח לקבל את החיבור, כנראה הבעיה ב-nginx, נסה לחפש בלוגים. אם לא מצליח, כנראה משהו מונע מהפקטות להגיע ליעדן, אולי iptables, אולי רכיב כלשהו בדרך?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2020 - 22:02
נושא ההודעה:

אורח יקר! נראה שעלית על משהו אבל לא מבין בדיוק מה קורה..
שורה תחתונה - עשיתי מה שהצעת, כלומר: הוספתי את השורה הבאה לקובץ /etc/hosts במחשב שאני גולש ממנו: IP of the server domain name
ולאחר שהפעלתי מחדש את networkmanager, כתבתי את שם האתר והצלחתי לגלוש לאתר Laughing
הבעיה שאני לא מבין למה צריך את זה ומדוע הכל עבד בלי זה עד עכשיו? מה השתנה? האם באמת צריך את זה או שיש בעיה וככה אני עוקף אותה? נראה לי מוזר שצריך להוסיף בכל מחשב ברשת המקומית את השורה הזו כדי שאוכל לגלוש לאתר..

ציטוט:
מעניין, האם כשאתה כותב רק את ה-IP הוא מפנה אותך ל-HTTPS בעצמו? כי אם זה HTTP, אז לא ברור לי מאין השגיאה צצה..

לפני הוספת השורה ב hosts,כשאני כותב IP הוא עובר לכתובת האתר אבל אז מופיעה הודעת שגיאה..

לאור הנתונים הנל, אם יש איזו בדיקה שאני צריך לעשות אנא עדכן אותי.

תודה

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח [צפריר]