ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
עיגולדרלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 30/07/2009 · הודעות: 142 · מיקום: באר שבע

הודעה פורסם: 14/08/2010 - 23:57
נושא ההודעה: success story: פדורה קלה וזריזה על נטבוק

היום, לראשונה, יצא לי ליצור רמיקס משלי לפדורה. אני משתמש מתקדם מאוד (בונה הפצה משלי ויש לי הרבה ניסיון עם הפצות כמו Arch) ועד עכשיו העדפתי להנות מהחוויה של GNOME כשולחן עבודה מלא ומקיף. עברתי מ-Arch לפדורה לפני משהו כמו חודש וחצי בגלל שהגיוס שלי קרוב ואני לא רוצה לקחת את הסיכון שטמון בשימוש בה, בין השאר בגלל שלא תהיה לי אפשרות לעדכן אותה תדירות. אין לי כוח להתקין כל דבר קטן וכל הזמן להתעסק עם קבצים ב-/etc.

לפני שבוע ויומיים קניתי נטבוק חדש, Eee PC 1001PX, שמשום מה הגיע עם חומרה של 1005PE פרט ליציאת USB נוספת וישר העפתי ממנו את מערכת ההפעלה הגועלית שהותקנה עליו מראש, עלייה שילמתי ממיטב כספי בלית ברירה. אחרי שהיא עפה התפנו 250 GB בשביל פדורה, בה השתמשתי כל הזמן הזה, אבל היום החלטתי שהגיע הזמן לשחק קצת ולהעיף את GNOME Laughing

הערת אגב: נטבוק די סטנדרטי עם Pinetrail, N450, 1GB DDR2 667 Mhz (לא ראיתי צורך לשדרג זיכרון, גם ככה הוא לא עובר את ה-500-600 מגה בשימוש כבד מאוד), תמיכה בתקן n, Bluetooth, שתי יציאות USB 2, יציאת 3.5 מילימטר אחת, מקלדת 95% (הנוחה שראיתי!), מסך 10.1', רחב, LED, כל הנטבוק מט, כולל המסך, אין טביעות אצבע, דוגמה של carbon fiber על ה-lid ובאזור ליד ה-touchpad.

הדבר הראשון שעשיתי הוא ליצור רמיקס פשוט של פדורה עם Xfce וכמה הבדלים קטנים מה-Xfce spin, שלא כל כך מצא חן בעיניי:
- החלפתי את Orage עם Osmo שאני אוהב בתור משתמש ומפתח נלהב של Puppy Linux.
- החלפתי את Ristretto עם Viewnior, משתי סיבות: אחת היא העובדה שהתאהבתי בו בשימוש ב-Puppy ושנייה היא שב-Ristretto יש תצוגה מקדימה מעצבנת של כל קבצי התמונה בתיקייה, זה מאט אותו ופשוט מעצבן בעין. המודל שלי בא עם HDD ולא SSD, הקריאה יותר איטית והתצוגה המקדימה מקרטעת אפילו על כוננים מהירים. עוד נקודה מעניינת היא ש-Viewnior דומה מאוד ל-EOG של GNOME.
- העפתי את Firefox ו-Midori הוא דפדפן ברירת המחדל: יותר קטן, הרבה יותר מהיר והרבה יותר טוב עם מסכים קטנים. הוא גם עובד טוב עם plug-inים שמיועדים למוזילה.
- Quodlibet או מה שהיה נגן המוזיקה הוחלף ב-Exaile וצירפתי את pidgin-musictracker שעובד מצויין. אני אוהב את פילוספיית ה-UNIX ו-KISS, אבל אני מוזיקאי עם שמיעה אבסולוטית נדירה, אני צריך נגן מוזיקה שעושה הכל מהכל שלא בנוי על Qt Smile
- החלפתי את xfce4-taskmanager עם lxtask ... בדרך כלל משתמשים בכלי שכזה כשהמערכת עמוסה, אז כדאי שהוא יהיה כמה שיותר קליל.
- העפתי את Parole (שנמצא כביכול תחת פיתוח, אפילו שאין אף שינוי ב-git מאז ינואר או מרץ, כבר לא זוכר) והחלפתי אותו ב-Totem.
- החלפתי את Claws-Mail ב-Sylpheed, יותר קטן, יותר קליל, יותר דוגל בפילוסופיית היוניקס, כל התוספים של Claws-Mail כבר זולגים הרחק הרחק מהפונקציונליות של תוכנת דואר לדעתי.
- החלפתי את Evince ב-epdfview, הרבה יותר קליל.
- החלפתי את GIMP ב-mtpaint, מסך של 10 אינץ' לא מספיק גדול בשביל להכיל את GIMP או להתעסקות עם גרפיקה מעבר לשינוי ניגודיות או חידוד רנדומלי Smile
- החלפתי את gparted ב-gnome-disk-utility שהוא הרבה יותר ידידותי למשתמש ובא עם עוד פונקציות שימושיות, הוא טוב גם ככלי לצפייה ותחזוקה ולא רק ככלי partitioning.

התוצאה היא livecd ששוקל בסביבות 610 מגה, x86_64. הוא רחוק מלהיות מושלם או מוצר מוגמר, אבל הכוונה הייתה ליצור פדורה רזה שממנה אפשר להמשיך.

העתקתי את ה-ISO ל-disk on key הישן והטוב עם dd והעלתי את המערכת ממנו. הרצתי את ההתקנה ולמרבה הפלא היא הייתה די קרובה לשלמות:
- Totem לא אוהב את הנטבוק שלי, ניסיון העבר הוכיח את זה וניסיתי לתת לו הזדמנות שנייה. הוא הוחלף ב-GNOME-Mplayer, שגם אותו אני אוהב. משום מה Totem מתחיל להאיץ ונתקע אחרי 10 שניות בכל קובץ וידאו שניסיתי עם שגיאות מוזרות. mplayer לא סובל מהבעיה הזאת ומנגן חלק.
- משום מה קבצי תמונה נפתחו בעזרת mtpaint כברירת מחדל, שיניתי את זה.
- הייתי צריך לקבוע את Midori ו-Sylpheed כדפדפן ותוכנת דואר בהגדרות של תוכנות ברירת המחדל. מוזר מאוד, קובץ ה-.ks שכתבתי ל-livecd-creator היה אמור לעשות את זה.
- חלקים קטנים מ-GNOME חדרו למערכת. הבנתי שאיכשהו GDM, ה-network manager וה-bluetooth manager (החלקים היחידים מ-GNOME שלהם נזקקתי ב-Xfce) תלויים איכשהו ב-GNOME settings manager, ב-Metacity וב-Nautilus. משום מה סייר הקבצים ומנהל ההגדרות מותקנים אבל נסתרים, הם לא מופיעים בתפריט. זה לא נורא, הם די קטנים. Blueman ו-Wicd פשוט לא עובדים, הראשון מתלונן ש-bluez לא רץ או שאין התקן Bluetooth בכלל והשני פשוט לא רץ בגלל שה-daemon של wicd לא עולה עם המערכת.
- למרות שניסיתי להעיף אותם, כמה דברים תלויים ב-CUPS ובתלויות שלו, כמו foomatic. ביטלתי את CUPS ועוד תהליכים שאני לא צריך.
- הפעלתי את חוסם הפרסומות המובנה של Midori (מגניב!) והתקנתי לו script שמחקה את FlashBlock הישן והטוב. בנוסף, הפעלתי עוד חסימה דרך /etc/hosts, למקסימום יעילות.
- שיניתי לגמרי את המראה של שולחן העבודה, יש פאנל אחד בצד ימין, למעלה יש תפריט, תפריט places, רשימת חלונות שנגישה דרך כפתור show desktop ו-launcherים לתוכנות שאני משתמש בהן לעתים קרובות. אז יש spacer שמתרחב אוטומטית ואחריו ה-notification area והמה-שמו של ה-workspaces. המסך הוא מסך רחב, אז עדיף לבזבז 28 פיקסלים על חשבון ה-1024 ולא מתוך ה-600.
- התקנתי את Jupiter (יסלח לי האל, הוא תלוי במונו) ותמיכה ב-Eee. אישית אני מתנגד לשימוש במונו ובפעם הראשונה חבילה עברה את הקו הדק בין "צריך" לבין "לא יכול, כואב ודואב" אצלי. 

אז הנה התוצאה!

לפני (התקנה נקייה של פדורה עם כל הבלגן של GNOME ודברים שאני לא צריך עם הנטבוק):

http://i33.tinypic.com/2s68xgn.png

אחרי (עם רמיקס שנבנה ידנית, Xfce, מבחר של תוכנות קלילות יותר והרבה שיפוצים under-the-hood):

http://i37.tinypic.com/feggeh.png

(לאלו שמתעניינים: כן, אפשר להשיג שקיפות בפאנל, אבל ה-compositing של xfwm4 הוא בזבוז משאבים על נטבוק עם מסך שגם ככה אין בו מספיק מקום ליותר מ-2-3 חלונות במקביל)

צריכת הזיכרון די דומה, וזה מתקבל על הדעת, בהתחשב בעובדה שהמערכת הראשונה הייתה i686 ובעובדה שכמה דברים כבדים דווקא נשמרו, כמו הכלי של הרשת ושל ה-Bluetooth. למרות זאת, אני רואה שהפדפן הרבה יותר מהיר, על מצב power save הוא טוען אתרים כבדים כמו Ynet ו-CNN בזריזות, בעוד שהמערכת הקודמת דרשה ממני high performance בשביל זה. גם אפשר לשים לב שוידאו Flash ב-Youtube מנוגן חלק ומבלי לקרטע עם power save, שזה מצויין. חלונות נעים חלק יותר, בזכות xfwm4, אהוב לבי ... הפאנל לא קורץ ורוטט, אין אפקטים גרפיים ובומים על קוליים כשאני מתחבר ... פשוט תענוג. אני ממליץ בחום על פדורה כמערכת הפעלה לנטבוקים, במיוחד כשזה spin עם Xfce (פשרה טובה בין ביצועים לפונקציונליות) או LXDE (מי שרוצה מערכת סופר קלילה ומוכן להתפשר).

אז אם יש פה עוד מעריצי פדורה או משתמשי נטבוקים ... השרשור הזה הוא לדורות הבאים Smile

נערך לאחרונה על-ידי עיגולדר בתאריך 15/08/2010 - 12:43, סך-הכל נערך פעם אחת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 15/08/2010 - 00:46
נושא ההודעה:

אם בא לך להשקיע...

מה ההבדל בין תוכנה 32 ביט ו־64 ביט? האם אתה מרגיש הבדל?
מה לגבי מהירות העלייה של המערכת הפעלה שלך, אתה יכול למדוד?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/08/2010 - 09:19
נושא ההודעה:

אני לא יכול למדוד, אבל יש כמה דברים ששמתי לב אליהם:
- כל מה שקורה לפני GDM הרבה יותר מהיר, כנראה בזכות כל ה-daemons והשירותים הלא נחוצים שעפו.
- הזמן בין ההתחברות להופעה של שולחן העבודה מהיר בהרבה.
- Midori מרנדר דפים בצורה חלקה ומולטימדיה לא מקרטעת כמו קודם, כשאני על מצב power save.

חזרה לתוכן הדיון
iTK98לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/11/2003 · הודעות: 570 · מיקום: Israel

הודעה פורסם: 15/08/2010 - 10:11
נושא ההודעה:

ההודעה לא נראת טוב על מסכים קטנים בגלל התמונות שמאריכות את המסך,
יש מצב שתשתמש ב-trim או בקוד אחר שההודעה לא תחרוג מגבולות המסך
(אין גם פס גרירה אופקי, באג במערכת?)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/08/2010 - 12:44
נושא ההודעה:

החלפתי img ב-url כמצוותך Wink

חזרה לתוכן הדיון
iTK98לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/11/2003 · הודעות: 570 · מיקום: Israel

הודעה פורסם: 15/08/2010 - 13:33
נושא ההודעה:

תודה רבה, עכשיו אני יכול לקרוא את ההודעה כמו שצריך בנטבוק שלי . Razz

בכל אופן, N450 חזק בכמה אחוזים טובים מהסדרה הישנה של הנטבוקים
שעדיין נמכרים בחלק מהחנויות (N270,N280 שהן עדיין x86). לא פירטת
איזה כרטיס מסך יש לך, שהיום הופך להיות חלק ממש חשוב בחיי היום יום
שלנו (עוד מעט גם הדפדפנים ישתמשו בהאצה של הכרטיס מסך).

אני אישית עובד עם Ubuntu 10.04 (גירסת דסקטופ) (N270,2GB Ram,i945GME)
והמחשב מגיב דיי טוב ואני עובד עם composite, פשוט יותר נוח לי
ככה לעבוד עם מספר שולחנות עבודה מקבילים, יותר אינטואיטיבי בשבילי.

הבעיה היחידה שיש לי זה שפלאש\html5 במסך מלא מקרטע (יוטיוב על
360P) ושלא לדבר על וידיאו ב-720P שגם לא רץ. חוץ מזה מספיקה לי
אובונטו המחשב מחזיק מעמד זמן מכובד עם כל מה שתואר במצב ondemand.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 15/08/2010 - 14:39
נושא ההודעה:

דבר אחד לא ברור לי:

אם מדובר על התקנה שמיועדת למחשב אחד בלבד: בשביל מה remix? לא עדיף פשוט לבחור את החבילות הרצויות (לפני או אחרי ההתקנה) ?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/08/2010 - 15:22
נושא ההודעה:

אי אפשר לבחור בזמן ההתקנה מה להתקין (זה לא דביאן פה) והסרה דרך PackageKit לא מסירה את התלויות, עדיף ללכת מלמטה למעלה. גם רציתי לוודא שאין חלקים של GNOME שלא באו בתור תלויות, אם הייתי מתקין פדורה נקייה ופשוט מסיר את GNOME הייתי נשאר עם הרבה בלגן, דברים שנשארו וקבצי קונפיגורציה מיותרים. אני פשוט מעדיף לעשות את זה נכון ולהשקיע, לטווח הארוך זה ישתלם יותר.

ולגבי הכרטיס מסך, זה מאיץ מובנה, 3150, כמו בכל הנטבוקים עם Pinetrail שראיתי. הוא מסוגל לנגן וידאו Youtube של 480p חלק לגמרי על מצב power save של ה-super hybrid engine על הפדורה החדשה, אם הוידאו תומך בכפתור הזה שמגדיל אותו ומשנה למסך רחב אז כבר צריך high performance. וידאו HD מקרטע ברוב המקרים, לפעמים הוא די בסדר, אבל מולטימדיה שלא מקודדת עם x264 ונשענת על פלאש זה סיפור אחר לגמרי, פשוט תענוג - אין קרטוע, אין גמגום, סאונד נקי וטוב. הפעלתי איזו אפשרות של decoding של MPEG דרך המאיץ הגרפי (במקום software decoding) ו-mplayer המופלא מסוגל לעבוד עם זה, פשוט מעולה ... לא יודע כמה זה טוב, אני רק יודע שוידאו מנוגן ממש חלק עם זה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/08/2010 - 15:43
נושא ההודעה:

עיגולדר :
אי אפשר לבחור בזמן ההתקנה מה להתקין (זה לא דביאן פה)

בטח שאפשר!
פשוט צריך להתקין מDVD ולא LiveCD.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/08/2010 - 15:50
נושא ההודעה:

עדיין, אין לך כזה חופש בחירה מטורף עם ה-DVD ... וזה דורש disk on key של 8 GB או יותר, משהו שאין לי.

ובלי קשר, הייתי צריך את ה-LiveCD כדי לבדוק שהבחירה של החבילות טובה ושהכל עובד ... אם לא הייתי הולך על הרמיקס ובוחר לעשות את זה עם ה-DVD לא הייתה לי אפשרות להריץ את המערכת ולשחק איתה כדי לוודא שזה בדיוק מה שאני צריך. למשל, Blueman הוכיח את עצמו ככשלון, אם לא הייתי מריץ את ה-LiveCD הייתי נאלץ לעשות משהו כמו 5-10 התקנות במקום ליצור LiveCD ולבדוק אותו, עניין של דקות.

תיקון: ה-DVD קטן ממה שחשבתי, רק 3.1 GB ... דווקא כן יכולתי להשתמש בו אבל אני עדיין לא מתחרט  Laughing

חזרה לתוכן הדיון
el.ilלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 24/07/2008 · הודעות: 869 ·

הודעה פורסם: 15/08/2010 - 15:58
נושא ההודעה:

אתה לא חייב אפילו דיסק און קי שיכול להכיל את כל הDVD.
אתה יכול להשתמש בקובץ ששוקל כמה מגה בתים בודדים שנמצא על הDVD כדי לעשות Network Boot לתוכנת ההתקנה, או לחלופין להשתמש בBFO
http://boot.fedoraproject.org/

סתם עוד בלוג: http://doom.co.il

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
מישהו12לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/07/2020 · הודעות: 137 ·

הודעה פורסם: 23/09/2020 - 18:35
נושא ההודעה: Re: success story: פדורה קלה וזריזה על נטבוק

עיגולדר :
היום, לראשונה, יצא לי ליצור רמיקס משלי לפדורה. אני משתמש מתקדם מאוד (בונה הפצה משלי ויש לי הרבה ניסיון עם הפצות כמו Arch) ועד עכשיו העדפתי להנות מהחוויה של GNOME כשולחן עבודה מלא ומקיף. עברתי מ-Arch לפדורה לפני משהו כמו חודש וחצי בגלל שהגיוס שלי קרוב ואני לא רוצה לקחת את הסיכון שטמון בשימוש בה, בין השאר בגלל שלא תהיה לי אפשרות לעדכן אותה תדירות. אין לי כוח להתקין כל דבר קטן וכל הזמן להתעסק עם קבצים ב-/etc.

לפני שבוע ויומיים קניתי נטבוק חדש, Eee PC 1001PX, שמשום מה הגיע עם חומרה של 1005PE פרט ליציאת USB נוספת וישר העפתי ממנו את מערכת ההפעלה הגועלית שהותקנה עליו מראש, עלייה שילמתי ממיטב כספי בלית ברירה. אחרי שהיא עפה התפנו 250 GB בשביל פדורה, בה השתמשתי כל הזמן הזה, אבל היום החלטתי שהגיע הזמן לשחק קצת ולהעיף את GNOME Laughing

הערת אגב: נטבוק די סטנדרטי עם Pinetrail, N450, 1GB DDR2 667 Mhz (לא ראיתי צורך לשדרג זיכרון, גם ככה הוא לא עובר את ה-500-600 מגה בשימוש כבד מאוד), תמיכה בתקן n, Bluetooth, שתי יציאות USB 2, יציאת 3.5 מילימטר אחת, מקלדת 95% (הנוחה שראיתי!), מסך 10.1', רחב, LED, כל הנטבוק מט, כולל המסך, אין טביעות אצבע, דוגמה של carbon fiber על ה-lid ובאזור ליד ה-touchpad.

הדבר הראשון שעשיתי הוא ליצור רמיקס פשוט של פדורה עם Xfce וכמה הבדלים קטנים מה-Xfce spin, שלא כל כך מצא חן בעיניי:
- החלפתי את Orage עם Osmo שאני אוהב בתור משתמש ומפתח נלהב של Puppy Linux.
- החלפתי את Ristretto עם Viewnior, משתי סיבות: אחת היא העובדה שהתאהבתי בו בשימוש ב-Puppy ושנייה היא שב-Ristretto יש תצוגה מקדימה מעצבנת של כל קבצי התמונה בתיקייה, זה מאט אותו ופשוט מעצבן בעין. המודל שלי בא עם HDD ולא SSD, הקריאה יותר איטית והתצוגה המקדימה מקרטעת אפילו על כוננים מהירים. עוד נקודה מעניינת היא ש-Viewnior דומה מאוד ל-EOG של GNOME.
- העפתי את Firefox ו-Midori הוא דפדפן ברירת המחדל: יותר קטן, הרבה יותר מהיר והרבה יותר טוב עם מסכים קטנים. הוא גם עובד טוב עם plug-inים שמיועדים למוזילה.
- Quodlibet או מה שהיה נגן המוזיקה הוחלף ב-Exaile וצירפתי את pidgin-musictracker שעובד מצויין. אני אוהב את פילוספיית ה-UNIX ו-KISS, אבל אני מוזיקאי עם שמיעה אבסולוטית נדירה, אני צריך נגן מוזיקה שעושה הכל מהכל שלא בנוי על Qt Smile
- החלפתי את xfce4-taskmanager עם lxtask ... בדרך כלל משתמשים בכלי שכזה כשהמערכת עמוסה, אז כדאי שהוא יהיה כמה שיותר קליל.
- העפתי את Parole (שנמצא כביכול תחת פיתוח, אפילו שאין אף שינוי ב-git מאז ינואר או מרץ, כבר לא זוכר) והחלפתי אותו ב-Totem.
- החלפתי את Claws-Mail ב-Sylpheed, יותר קטן, יותר קליל, יותר דוגל בפילוסופיית היוניקס, כל התוספים של Claws-Mail כבר זולגים הרחק הרחק מהפונקציונליות של תוכנת דואר לדעתי.
- החלפתי את Evince ב-epdfview, הרבה יותר קליל.
- החלפתי את GIMP ב-mtpaint, מסך של 10 אינץ' לא מספיק גדול בשביל להכיל את GIMP או להתעסקות עם גרפיקה מעבר לשינוי ניגודיות או חידוד רנדומלי Smile
- החלפתי את gparted ב-gnome-disk-utility שהוא הרבה יותר ידידותי למשתמש ובא עם עוד פונקציות שימושיות, הוא טוב גם ככלי לצפייה ותחזוקה ולא רק ככלי partitioning.

התוצאה היא livecd ששוקל בסביבות 610 מגה, x86_64. הוא רחוק מלהיות מושלם או מוצר מוגמר, אבל הכוונה הייתה ליצור פדורה רזה שממנה אפשר להמשיך.

העתקתי את ה-ISO ל-disk on key הישן והטוב עם dd והעלתי את המערכת ממנו. הרצתי את ההתקנה ולמרבה הפלא היא הייתה די קרובה לשלמות:
- Totem לא אוהב את הנטבוק שלי, ניסיון העבר הוכיח את זה וניסיתי לתת לו הזדמנות שנייה. הוא הוחלף ב-GNOME-Mplayer, שגם אותו אני אוהב. משום מה Totem מתחיל להאיץ ונתקע אחרי 10 שניות בכל קובץ וידאו שניסיתי עם שגיאות מוזרות. mplayer לא סובל מהבעיה הזאת ומנגן חלק.
- משום מה קבצי תמונה נפתחו בעזרת mtpaint כברירת מחדל, שיניתי את זה.
- הייתי צריך לקבוע את Midori ו-Sylpheed כדפדפן ותוכנת דואר בהגדרות של תוכנות ברירת המחדל. מוזר מאוד, קובץ ה-.ks שכתבתי ל-livecd-creator היה אמור לעשות את זה.
- חלקים קטנים מ-GNOME חדרו למערכת. הבנתי שאיכשהו GDM, ה-network manager וה-bluetooth manager (החלקים היחידים מ-GNOME שלהם נזקקתי ב-Xfce) תלויים איכשהו ב-GNOME settings manager, ב-Metacity וב-Nautilus. משום מה סייר הקבצים ומנהל ההגדרות מותקנים אבל נסתרים, הם לא מופיעים בתפריט. זה לא נורא, הם די קטנים. Blueman ו-Wicd פשוט לא עובדים, הראשון מתלונן ש-bluez לא רץ או שאין התקן Bluetooth בכלל והשני פשוט לא רץ בגלל שה-daemon של wicd לא עולה עם המערכת.
- למרות שניסיתי להעיף אותם, כמה דברים תלויים ב-CUPS ובתלויות שלו, כמו foomatic. ביטלתי את CUPS ועוד תהליכים שאני לא צריך.
- הפעלתי את חוסם הפרסומות המובנה של Midori (מגניב!) והתקנתי לו script שמחקה את FlashBlock הישן והטוב. בנוסף, הפעלתי עוד חסימה דרך /etc/hosts, למקסימום יעילות.
- שיניתי לגמרי את המראה של שולחן העבודה, יש פאנל אחד בצד ימין, למעלה יש תפריט, תפריט places, רשימת חלונות שנגישה דרך כפתור show desktop ו-launcherים לתוכנות שאני משתמש בהן לעתים קרובות. אז יש spacer שמתרחב אוטומטית ואחריו ה-notification area והמה-שמו של ה-workspaces. המסך הוא מסך רחב, אז עדיף לבזבז 28 פיקסלים על חשבון ה-1024 ולא מתוך ה-600.
- התקנתי את Jupiter (יסלח לי האל, הוא תלוי במונו) ותמיכה ב-Eee. אישית אני מתנגד לשימוש במונו ובפעם הראשונה חבילה עברה את הקו הדק בין "צריך" לבין "לא יכול, כואב ודואב" אצלי. 

אז הנה התוצאה!

לפני (התקנה נקייה של פדורה עם כל הבלגן של GNOME ודברים שאני לא צריך עם הנטבוק):

http://i33.tinypic.com/2s68xgn.png

אחרי (עם רמיקס שנבנה ידנית, Xfce, מבחר של תוכנות קלילות יותר והרבה שיפוצים under-the-hood):

http://i37.tinypic.com/feggeh.png

(לאלו שמתעניינים: כן, אפשר להשיג שקיפות בפאנל, אבל ה-compositing של xfwm4 הוא בזבוז משאבים על נטבוק עם מסך שגם ככה אין בו מספיק מקום ליותר מ-2-3 חלונות במקביל)

צריכת הזיכרון די דומה, וזה מתקבל על הדעת, בהתחשב בעובדה שהמערכת הראשונה הייתה i686 ובעובדה שכמה דברים כבדים דווקא נשמרו, כמו הכלי של הרשת ושל ה-Bluetooth. למרות זאת, אני רואה שהפדפן הרבה יותר מהיר, על מצב power save הוא טוען אתרים כבדים כמו Ynet ו-CNN בזריזות, בעוד שהמערכת הקודמת דרשה ממני high performance בשביל זה. גם אפשר לשים לב שוידאו Flash ב-Youtube מנוגן חלק ומבלי לקרטע עם power save, שזה מצויין. חלונות נעים חלק יותר, בזכות xfwm4, אהוב לבי ... הפאנל לא קורץ ורוטט, אין אפקטים גרפיים ובומים על קוליים כשאני מתחבר ... פשוט תענוג. אני ממליץ בחום על פדורה כמערכת הפעלה לנטבוקים, במיוחד כשזה spin עם Xfce (פשרה טובה בין ביצועים לפונקציונליות) או LXDE (מי שרוצה מערכת סופר קלילה ומוכן להתפשר).

אז אם יש פה עוד מעריצי פדורה או משתמשי נטבוקים ... השרשור הזה הוא לדורות הבאים Smile

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/09/2020 - 18:37
נושא ההודעה:

מותר לבקש את הiso?
תודה רבה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/10/2020 - 20:46
נושא ההודעה:

מישהו12 :
מותר לבקש את הiso?
תודה רבה

פשוט יש לי גם טבוק חלשלוש
Intel atom n455
1 ram
asus eepc r101d

אז הייתי שמח לקבל את הiso
@עיגולדר

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2020 - 21:47
נושא ההודעה:

אתה באמת חושב שהנטבוק ההוא מלפני עשר שנים עדיין עובד ובשימוש?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/10/2020 - 21:59
נושא ההודעה:

Anonymous :
אתה באמת חושב שהנטבוק ההוא מלפני עשר שנים עדיין עובד ובשימוש?

א) לא שמתי לב לשנה עכשיו, מתנצל.
ב) זה לא אומר שהוא לא שמר את הiso

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 18/10/2020 - 22:39
נושא ההודעה:

עדיף לך ללמוד איך משתמשים בעצמך בכלים הללו. זה לא מסובך ליצור בעצמך הפצה. ועריכה של ISO קיים אינה הדרך הנכונה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/10/2020 - 22:44
נושא ההודעה:

צפריר :
עדיף לך ללמוד איך משתמשים בעצמך בכלים הללו. זה לא מסובך ליצור בעצמך הפצה. ועריכה של ISO קיים אינה הדרך הנכונה.

אז איך?
יש לך קישורים של הדרכה?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2020 - 08:27
נושא ההודעה:

סתם לדוגמה:

דביאן:
https://live-team.pages.debian.net/live-manual/html/live-manual/index.en.html
דוגמה לשימוש: