ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
מישהו12לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/07/2020 · הודעות: 137 ·

הודעה פורסם: 25/10/2020 - 17:34
נושא ההודעה: עברית בXPubuntu

מדובר בהפצה מבוססת אחת מגרסאות הלובנטו מזמן הLXDE.
דומה עד זהה לוינדוס xp.
מצאתי בarchivos
איך מתקינים שם תמיכה מלאה בעברית?
אם זה עוזר, הנה קישור ההורדה
https://netix.dl.sourceforge.net/project/xpubuntu/XPubuntu_14.04_i386.iso

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2020 - 17:58
נושא ההודעה:

למה זה אמור להיות שונה מכל לובונטו 14?

מגיגול
http://forum.lemaker.org/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=1107&pid=6787

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/10/2020 - 17:59
נושא ההודעה:

Anonymous :

מגיגול
http://forum.lemaker.org/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=1107&pid=6787

אין לי מושג איך מתקינים גם בלובנטו 14...

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2020 - 18:15
נושא ההודעה:

התקנת את המערכת? ניסית להוסיף תמיכה בעברית בדומה למה שעעשית במינט ודומותיה?

בכל מקרה, ההפצה הזו נראית משהו חד פעמי. למרבה הצער המחבר לא השאיר שום תיעוד של איך הוא ביצע את השינויים ולכן לא פשוט לעשות אותם מחדש עם גרסאות מאוחרות יותר. הנה מה שהוא כתב:
https://sourceforge.net/p/xpubuntu/wiki/Home/

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/10/2020 - 18:17
נושא ההודעה:

צפריר :
התקנת את המערכת? ניסית להוסיף תמיכה בעברית בדומה למה שעעשית במינט ודומותיה?

בכל מקרה, ההפצה הזו נראית משהו חד פעמי. למרבה הצער המחבר לא השאיר שום תיעוד של איך הוא ביצע את השינויים ולכן לא פשוט לעשות אותם מחדש עם גרסאות מאוחרות יותר. הנה מה שהוא כתב:
https://sourceforge.net/p/xpubuntu/wiki/Home/

התקנתי את המערכת, ואני מסתבך בה עמוק..מה הפקודות בטרמינל להתקנת חבילת שפה?
אגב, רק אחרי
sudo apt-get update הצלחתי להתקין חבילות מודרניות (כליברה אופיס וכרומיום)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/10/2020 - 18:21
נושא ההודעה:

הערה: הצלחתי להתקין עברית, השאלה היא איך כעת מגדירים אותה כשפת המערכת?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/10/2020 - 18:25
נושא ההודעה:

מישהו12 :
הערה: הצלחתי להתקין עברית, השאלה היא איך כעת מגדירים אותה כשפת המערכת?

רק ב"אלימות"... אחרי הסרת האנגלית זה פתאום עבד

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2020 - 18:40
נושא ההודעה: גם לי אין מושג. האם יש שולחן עבודה? האם דרוש שולחן עבודה?

מישהו12 :
Anonymous :

מגיגול

אין לי מושג איך מתקינים גם בלובנטו 14...

גם לי אין מושג.
בתור התחלה, מציע להוריד ציפיות. כנראה שבהרבה, אולי רוב, הישומים, התפריטים (File, Edit ...) לא יהיו בעברית. כי אין תרגום. ולפני התרגום דרושה בישום תשתית שתדע לקבל אותו. וגם אם יש את הכל, לא בטוח שהתרגום מוצלח. ואותו דבר לגבי העזרה. זה לא נאמר מבדיקה שיטתית. זו היא השערה של מי שרק הדברים החשובים בעברית מענינים אותו, ולא יותר. וחשובים זה ענין יחסי. לא התעסקתי עם עברית בטרמינל. אז, מבחינתי, שני דברים חשובים. בסדר חשיבות יורד:
1. פונטים בעברית בגלישה באינטרנט, PDF-ים ואופיס.
2. מקלדת בעברית, כאשר דרוש. שוב: לגלישה באינטרנט. ולאופיס.
מקוה שלא שכחתי שום דבר שחשוב לי.
נראה לי שאני די מיצג את משתמשי לינוקס בעברית. ואולי יותר מזה. כי יתכן שהרבה משתמשי לינוקס עובדים מול וינדוס. והלינוקס שלהם הוא שרת.
יתכן שלמשתמשי KDE, גנום, ושולחנות העבודה הנפוצים האחרים, אין בעיה. יש ישום שפה לשולחן העבודה. ואם אין ישום, לא יודע אם לא תהיה התנגשות בהגדרות לבד.
נראה לי שהבאתי את עצמי, אולי גם את הקורא, לשאלה: איזה שולחן עבודה, סביבת עבודה, לובונטו, או הוא עצמו, התקין? ואם לא מותקן שולחן עבודה, האם, לפחות לצורך יתר קלות בהתיחסות לשפה, לא כדאי לותר עליו? אם זה לא ברור, שולחן עבודה אינו מנהל חלונות. מנהל חלונות הוא רק חלק משולחן העבודה. הוא אינו כל השולחן.
יתכן גם שיכול להיות שעדיף שמוחמד יבוא אל ההר, שהמשתמשים ילמדו אנגלית, מאשר ההר למוחמד. ולדעתי זה קורה בפועל. וליתר דיוק, מה שקורה הוא שהמשתמשים לומדים על איזה כפתור ללחוץ. כמו שלמדו שמקש ירוק בטלפון, עם קשת מלבנית קטנה שאולי דומה למה שפעם קראו לו שפופרת של טלפון, הוא להתחלת שיחה. ופחות מענין שהיסטורית הרימו את השפופרת ממה שאז נקרא טלפון. ושירוק נחשב למה שמסמן היתר, או התחל, או חצה את הכביש, או חיובי. לא היתה למשתמשים הרבה ברירה בענין המקש בטלפון. כולם התחילו להשתמש בטלפון ניד. אז כולם למדו את השפה של קשת ירוקה שאינה מעוגלת, כולל ילדים וקשישים. סוג של לחץ חברתי. שאינו קשה, כי בטלפון שאינו חכם, דור 1, אין הרבה כפתורים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/10/2020 - 19:07
נושא ההודעה:

אני רוצה לשמור עכשיו את כל השינווים שעשיתי.איך אני מקמפל את המערכת בחזרה לiso?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2020 - 20:57
נושא ההודעה: Are you asking someone to point you to a recent answer?

מישהו12 :

השאלה הזו נשאלה בימים האחרונים. אולי בצורה שונה. למשל איך מיצרים ISO. אולי אפילו נשאלה על ידיך. והיתה תשובה, או תשובות ברבים. לא כתבתי אף אחת מהן. עד כאן אני כותב מהזכרון. תמיד יכול להיות שאני טועה. לא נראה לי סביר שאני טועה בענין הזה. אם אטרח לא מעט אולי אוכל לענות באופן סביר. או למעלה מכך. סביר שהתשובה תהיה הפניות באינטרנט. לחומר באנגלית. איני מאמין שיש הסברים בעברית. אז אני סבור שהדבר האופטימלי שאוכל לעשות הוא להפנות אותך לתשובה, או לתשובות, שכבר נתנו. האם אתה מעונין שאני אחפש, ואכתוב, מתי בדיוק היא נשאלה, ואעתיק את התשובה, או את התשובות? כנראה שאינך מבקש זאת. האם אתה מבקש שמישהו אחר יעשה זאת? האם אתה יכול להתמודד עם חומר באנגלית?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2020 - 21:09
נושא ההודעה: Re: Are you asking someone to point you to a recent answer?

Anonymous :
מישהו12 :

השאלה הזו נשאלה בימים האחרונים. אולי בצורה שונה. למשל איך מיצרים ISO. אולי אפילו נשאלה על ידיך. והיתה תשובה, או תשובות ברבים. לא כתבתי אף אחת מהן. עד כאן אני כותב מהזכרון. תמיד יכול להיות שאני טועה. לא נראה לי סביר שאני טועה בענין הזה. אם אטרח לא מעט אולי אוכל לענות באופן סביר. או למעלה מכך. סביר שהתשובה תהיה הפניות באינטרנט. לחומר באנגלית. איני מאמין שיש הסברים בעברית. אז אני סבור שהדבר האופטימלי שאוכל לעשות הוא להפנות אותך לתשובה, או לתשובות, שכבר נתנו. האם אתה מעונין שאני אחפש, ואכתוב, מתי בדיוק היא נשאלה, ואעתיק את התשובה, או את התשובות? כנראה שאינך מבקש זאת. האם אתה מבקש שמישהו אחר יעשה זאת? האם אתה יכול להתמודד עם חומר באנגלית?

אני יכול, ענו לי בפורום אחר.מסתבר שהשגיאה שלי עד עכשיו מהתשובות הייתה שלא הגדרתי נכון את הdev/sdx ולא הרצתי כsudo...הסתדרתי , תודה רבה

חזרה לתוכן הדיון
קשה תפיסה או ראש קטן?אורח · ·

הודעה פורסם: 26/10/2020 - 02:47
נושא ההודעה: ואולי, פילוסוף? או, לא מסודר?

Anonymous :
Anonymous :
מישהו12 :

אני יכול, ענו לי בפורום אחר.מסתבר שהשגיאה שלי עד עכשיו מהתשובות הייתה שלא הגדרתי נכון את הdev/sdx ולא הרצתי כsudo...הסתדרתי , תודה רבה

לקח לי הרבה זמן להבין ש
Anonymous :
אני יכול, ענו לי בפורום אחר
זה
Anonymous :
אני יכול להתמודד עם חומר באנגלית. ענו לי בפורום אחר.
ועוד יותר זמן מזה לקח לי לקלוט, שיתכן שההודעה של Anonymous לא בהכרח נכתבה על ידי מישהו12. ואולי הם עובדים ביחד. אז אמנם אני מאד מתפלא שמישהו12 הסתדר. אבל מי אני שאכתוב שמישהו12 לא הסתדר, כאשר Anonymous כותב שהוא הסתדר? ואם מדובר בצות, אז בודאי שיש פחות מקום לפליאה. ומי אני שאכתוב שמי שלא יהיה לא הסתדר, כאשר אפילו לחפש בהודעות כאן אני לא מוכן? ומי אני שאתפלא שמישהו 12 הסתדר, כאשר אני מכיר אותו רק לפי כ 10 הודעות כאן בימים האחרונים? וכאשר לי לוקח כל כך הרבה זמן לקלוט דברים פשוטים? ובודאי שאיני יודע מה קרה בפורום האחר. בהצלחה. יופי שמה שהסתדר, הסתדר. ואם הכל הסתדר, אז בודאי שיופי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/11/2020 - 21:22
נושא ההודעה: Re: עברית בXPubuntu

מישהו12 :
דומה עד זהה לוינדוס xp.
מצאתי בarchivos
במקום זה תנסה להתקין את LXDE על אובונטו (יש הפצה כזאת בשם LXLE) ויש מדריך בקישור https://turbofuture.com/computers/How-To-Make-Lubuntu-Look-Like-Windows-XP למראה XP. הפתרון הזה מומלץ יותר מ־XPubuntu בגלל התכנה העדכנית יותר, בניגוד ל־XPubuntu שהתיישנה והיא חשופה לפרצות אבטחה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/11/2020 - 21:48
נושא ההודעה: Re: עברית בXPubuntu

Anonymous :
מישהו12 :
דומה עד זהה לוינדוס xp.
מצאתי בarchivos
במקום זה תנסה להתקין את LXDE על אובונטו (יש הפצה כזאת בשם LXLE) ויש מדריך בקישור https://turbofuture.com/computers/How-To-Make-Lubuntu-Look-Like-Windows-XP למראה XP. הפתרון הזה מומלץ יותר מ־XPubuntu בגלל התכנה העדכנית יותר, בניגוד ל־XPubuntu שהתיישנה והיא חשופה לפרצות אבטחה.

תודה רבה!

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. מישהו12
  2. אורח