ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/06/2021 - 22:28
נושא ההודעה: התקנת פונטים עבריים בubuntu server

יש לי קבצים שיש בהם גם עברית...וכשאני פותח אותם עם Nano הם מוצגים כג'יבריש.
איך להתקין פונטים עבריים?
קולמוס פשוט יעזור?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/06/2021 - 07:51
נושא ההודעה:

האם מדובר בתוכן הקובץ?
אם כן, יכול להיות שה encoding שונה. למשל cp1255 (עברית ווינדוז) בעוד שהטרמינל שלך הוא utf-8.

במידה וזה המצב, לצערי nano פחות יתאים לך, או שתוכל להמיר את הקובץ לencoding אחר.
אבל זה רק אם זו הסיבה.

לגבי גופנים לטרמינל בעברית - אני מאוד אוהב את liberation mono אבל גם miraim mono למשל יכול להיות טוב (לא אוהב איך שהוא נראה בטרמינל).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/06/2021 - 10:27
נושא ההודעה:

Anonymous :
האם מדובר בתוכן הקובץ?
אם כן, יכול להיות שה encoding שונה. למשל cp1255 (עברית ווינדוז) בעוד שהטרמינל שלך הוא utf-8.

במידה וזה המצב, לצערי nano פחות יתאים לך, או שתוכל להמיר את הקובץ לencoding אחר.
אבל זה רק אם זו הסיבה.

לגבי גופנים לטרמינל בעברית - אני מאוד אוהב את liberation mono אבל גם miraim mono למשל יכול להיות טוב (לא אוהב איך שהוא נראה בטרמינל).

הקובץ הוא קובץ lib.json של תוסף נודביבי שנכתב עם הוראות בעברית... אני לא יודע איזה קידוד...איך לבדוק?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/06/2021 - 13:17
נושא ההודעה:

file <file name>

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 20/06/2021 - 16:52
נושא ההודעה:

סביר להניח שהקידוד הוא UTF-8. קצת פחות סביר אבל עדיין קיים: UTF-16.

אפשר לבדוק קידוד באמצעות iconv. לדוגמה, ננסה לקודד מ־UTF-8 לקידוד הנוכחי (הוא במקרה גם UTF-8, אבל מה זה משנה. התוכנית בודקת בהזדמנות שהקידוד תקין. כמוכן הקובץ הזה הוא במקרה גם קובץ ASCII תקין)
קוד:

$ iconv -f UTF-8 /etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
[snip]

כעת ננסה להמיר מקידוד UTF-16:
קוד:

$ $ iconv -f UTF-16 /etc/fstab
‣支捴是瑳扡›瑳瑡捩映汩⁥祳瑳浥椠普牯慭楴湯ਮਣ‣獕⁥戧歬摩‧潴瀠楲瑮琠敨甠楮敶獲污祬甠楮畱⁥摩湥楴楦牥映牯愠⌊搠癥捩㭥琠楨⁳慭⁹敢甠敳楷桴唠䥕㵄愠⁳潭敲爠扯獵⁴慷⁹潴渠浡⁥敤楶散ੳ‣桴瑡眠牯獫攠敶晩搠獩獫愠敲愠摤摥愠摮爠浥癯摥敓⁥獦慴⡢⤵ਮਣ‣昼汩⁥祳瑳浥‾洼畯瑮瀠楯瑮‾†琼灹㹥†漼瑰潩獮‾†††搼浵㹰†瀼獡㹳⼊敤⽶慭灰牥洯污捡祬獰ⵥ瘭ⵧ潲瑯⼠†††††††砠獦††搠晥畡瑬⁳†††〠†††〠⌊⼠潢瑯眠獡漠搯癥猯慤‱畤楲杮椠獮慴汬瑡潩੮唣䥕㵄㠱戴㐹㘷㔭㜱ⵥ㔴づ戭㜴ⴳㅦ㈶〲〰㈷搸⼠iconv: incomplete character or shift sequence at end of buffer

ההמרה נכשלה. אוסף הביטים הזה איכשהו אפילו לא קודד קובץ UTF-16 תקין וגם מה שראשיתו קודדה היה זבל.

במקרה שלך מדובר על קובץ JSON. אם יש לך בעיית גופנים בלבד, כל תווי הפיסוק (פסיקים, סוגרים, נקותתיים) אמורים להראות בצורה ברורה. אם הם לא ברורים, יש בעיה של קידוד ולא של גופנים.

ואז אני חוזר לבעיה המקורית ומנסה להבין מהי סביבת העבודה. יש שרת אובונטו. מהו הלקוח? אובונטו גם הוא? או שאתה מציג את הקבצים על גבי השרת? הגופנים צריכים להיות מותקנים אצל הלקוח.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/06/2021 - 09:42
נושא ההודעה:

צפריר :
סביר להניח שהקידוד הוא UTF-8. קצת פחות סביר אבל עדיין קיים: UTF-16.

אפשר לבדוק קידוד באמצעות iconv. לדוגמה, ננסה לקודד מ־UTF-8 לקידוד הנוכחי (הוא במקרה גם UTF-8, אבל מה זה משנה. התוכנית בודקת בהזדמנות שהקידוד תקין. כמוכן הקובץ הזה הוא במקרה גם קובץ ASCII תקין)
קוד:

$ iconv -f UTF-8 /etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
[snip]

כעת ננסה להמיר מקידוד UTF-16:
קוד:

$ $ iconv -f UTF-16 /etc/fstab
‣支捴是瑳扡›瑳瑡捩映汩⁥祳瑳浥椠普牯慭楴湯ਮਣ‣獕⁥戧歬摩‧潴瀠楲瑮琠敨甠楮敶獲污祬甠楮畱⁥摩湥楴楦牥映牯愠⌊搠癥捩㭥琠楨⁳慭⁹敢甠敳楷桴唠䥕㵄愠⁳潭敲爠扯獵⁴慷⁹潴渠浡⁥敤楶散ੳ‣桴瑡眠牯獫攠敶晩搠獩獫愠敲愠摤摥愠摮爠浥癯摥敓⁥獦慴⡢⤵ਮਣ‣昼汩⁥祳瑳浥‾洼畯瑮瀠楯瑮‾†琼灹㹥†漼瑰潩獮‾†††搼浵㹰†瀼獡㹳⼊敤⽶慭灰牥洯污捡祬獰ⵥ瘭ⵧ潲瑯⼠†††††††砠獦††搠晥畡瑬⁳†††〠†††〠⌊⼠潢瑯眠獡漠搯癥猯慤‱畤楲杮椠獮慴汬瑡潩੮唣䥕㵄㠱戴㐹㘷㔭㜱ⵥ㔴づ戭㜴ⴳㅦ㈶〲〰㈷搸⼠iconv: incomplete character or shift sequence at end of buffer

ההמרה נכשלה. אוסף הביטים הזה איכשהו אפילו לא קודד קובץ UTF-16 תקין וגם מה שראשיתו קודדה היה זבל.

במקרה שלך מדובר על קובץ JSON. אם יש לך בעיית גופנים בלבד, כל תווי הפיסוק (פסיקים, סוגרים, נקותתיים) אמורים להראות בצורה ברורה. אם הם לא ברורים, יש בעיה של קידוד ולא של גופנים.

ואז אני חוזר לבעיה המקורית ומנסה להבין מהי סביבת העבודה. יש שרת אובונטו. מהו הלקוח? אובונטו גם הוא? או שאתה מציג את הקבצים על גבי השרת? הגופנים צריכים להיות מותקנים אצל הלקוח.

הלקוח, לצערי (כי אני לא על המחשב שלי כרגע) הוא וינ10, מתחבר דרך SSH

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/06/2021 - 09:43
נושא ההודעה:

כמו כן, שאר הקובץ-החלקים שבאנגלית מוצגים טוב

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות