ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 04/01/2022 - 11:01
נושא ההודעה: פעילות חברתית למען הסביבה.

בוקר טוב לכל הקהילה המכובדת. ראשית, אני רוצה לציין שבזכות האתר הזה מצאתי עבודה, כי זה בעיני, פורום התמיכה הטוב ביותר בישראל לתוכנה חופשית ובכלל. והסיבה לכך היא המדיניות של הבעלים, המבינים באופן העמוק ביותר את משמעות התוכנה החופשית ועל כן גם מיישמים אותו באתר הזה. כשרוב שאר האתרים בישראל מופעלים על ידי תאגידים ועורכי דין, זה האתר היחיד שמופעל על ידי אנשים.
כשהגעתי לאתר לראשונה, לא ידעתי כלום במחשבים. ז"א, עבדתי בחלונות, אבל זה משהו אחר. גם הידע שלי באנגלית לא היה מספק.התפרנסתי אז ממתן שירותי תמיכה על חלונות, בקושי כיסתי את ההוצאות. כיום, אני מבצע פרויקטים בתוכנה חופשית עבור תאגידי ענק ועוזריהם. יש הרבה דרכים להיכנס לתעשיית ההיטק, האתר הזה הוא בהחלט מדרגה ראשונה ראויה והיצמדות לתוכנה חופשית היא הבחירה הטכנולוגית החכמה ביותר שאדם יכול לעשות. חשבתי את זה אז, כיום זה לגמרי ברור. כשהגעתי, התוכנה החופשית היתה תנועה הזויה וקטנה, כיום, היא הלב הפועם של התעשיה. אנחנו בכל מקום, ואנחנו הבסיס של כמעט כל טכנולוגיה מודרנית. ממכוניות חשמליות ועד תחנת החלל.
אז אחרי ההקדמה המשתפכת, אספר קצת על עצמי, אני בן 50, מתגורר בהוד השרון וכיום עושה שימוש בתוכנה חופשית על מנת לקדם את הקהילה שבה אני חי וגם לצבור כוח פוליטי על מנת להגן על הקהילה בה אני חי.
כרגע, אני בשותפות במיזם עיתונאי חדש, אני משמש בו כלא מו"ל. לא מו"ל כי אני לא עיתונאי ואף אחד לא מכיר באתר ולמו"ל יש השלכות חוקיות שאני לא בהכרח רוצה.
אני בודק בימים אלו חשד למפגע בריאותי הקשור לתופעה פיזקלית, התאבכות גלי קול. הבית שלי ממוקם בקרוב לכביש 40, ביננו לבין כביש 40, יש קיר אקוסטי. גבוה ונאה, עם מלבנים שנועדו לספוג קול ולפזר אותו. אבל בצד שלי, הקיר חלק. אני חושד, שהקיר, יוצר עדשה של צליל המקרינה על כל השכונה בה אני חי. שקיים פגם מהותי באופן שבו הקיר הזה בנוי.
הדברים לא היו נוראים כל כך, לולא הקיר גם היה יוצר התאבכות, ועל כן, משנה את התדירות של הגלים החוזרים ממנו. נוצרים גלים של רעש, מקומות בשכונה בהם הרעש חזק יותר.
אבל גם זה לא היה נורא מדי, אילו העירייה לא היתה מפעילה מנוע של אלף כוחות סוס במרחק של כמה מאות מטרים מהקיר. כך שאם מביטים עזה על , יש נקודה של רעש שעדשת הרעש מרכזת אותה על השכונה. זו התאוריה שלי זה לפחות מהחומר שלמדתי בבית הספר לפני 30 שנים. אני הייתי שמח, אם יש כאן אנשים עם כישורים בתחום, המעוניניים לבדוק את ההיתכנות הזו, כחלק מתרומה לקהילה. אנשים עם ציוד קול ומספיק ידע כדי לבדוק תאוריה מדעית בעלת השפעות סביבתיות.
אתם מוזמנים לקרוא קצת מהאתר הפוליטי שלי, אני יזום תנועה בשם "הירקונים". זו תנועה ירוקה. מהירקון.

[url]
https://hod-hasharon.org/
[/url]

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 04/01/2022 - 11:03
נושא ההודעה: פרטי קשר

המעוניניים, מוזמנים לכתוב לי דרך האתר או במייל agmonr בשירות של גוגל.

חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 04/01/2022 - 14:14
נושא ההודעה: קיר רעש

שאלה טכנית, הקיר הוא קעור בכיוון או שניים? או ישר לחלוטין לכל אורכו?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/01/2022 - 14:41
נושא ההודעה:

חשדות בעלמא על סמך השערות הם עוף טופיק באתר.

לעומת זאת: איך בונים מכשיר מדידה שיאשר או יפריך את החששות?

חזרה לתוכן הדיון
רם אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 04/01/2022 - 15:46
נושא ההודעה: חשבתי יותר לכיוון של מיפוי קול

אלו אינן חשדות בעלמא, לצערי. אני מבצע מדידות כבר שבועות ארוכים, ונמצא בבדיקות מול העייריה. זה החומר שהתחלתי לאסוף. יש שם מפרט של המנוע. רעש לבן בעצמו יכול להיות בלתי נשמע, אבל בגלל היקף האנרגיה שהאוויר נושא, הרי הוא מבליט רעשים אחרים. ומאוד קשה להבחין בתופעה או מהיכן מגיע הרעש.

https://hod-hasharon.org/?paged=2

נגיד, אפליקציה שמבצעת מדידה של עוצמת הרעש ושמה את זה על מפה. אני מדדתי 60 דצבילים ליד המתקן. השאלה היא האם הקיר מבצע התאבכות ובגלל זה אני שומע את הרעש חזק יותר. נניח, אפילו לא שמה את זה על מפה, אלא יוצרת קובץ שאפשר לייצא שכולל נקודות ציון גאוגרפית, תאריך, ועוצמת רעש ממוצעת במשך חצי דקה.

השכונה נמצאת בחלק הפנימי של הקשת, ז"א, הכעור.

אפשר לראות בפוסט את כל המיד שאספתי, את מוקד הרעש ואת כביש 40.

חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 04/01/2022 - 20:23
נושא ההודעה: Re: חשבתי יותר לכיוון של מיפוי קול

רם און :
אלו אינן חשדות בעלמא, לצערי. אני מבצע מדידות כבר שבועות ארוכים, ונמצא בבדיקות מול העייריה. זה החומר שהתחלתי לאסוף. יש שם מפרט של המנוע. רעש לבן בעצמו יכול להיות בלתי נשמע, אבל בגלל היקף האנרגיה שהאוויר נושא, הרי הוא מבליט רעשים אחרים. ומאוד קשה להבחין בתופעה או מהיכן מגיע הרעש.

https://hod-hasharon.org/?paged=2

נגיד, אפליקציה שמבצעת מדידה של עוצמת הרעש ושמה את זה על מפה. אני מדדתי 60 דצבילים ליד המתקן. השאלה היא האם הקיר מבצע התאבכות ובגלל זה אני שומע את הרעש חזק יותר. נניח, אפילו לא שמה את זה על מפה, אלא יוצרת קובץ שאפשר לייצא שכולל נקודות ציון גאוגרפית, תאריך, ועוצמת רעש ממוצעת במשך חצי דקה.

השכונה נמצאת בחלק הפנימי של הקשת, ז"א, הכעור.

אפשר לראות בפוסט את כל המיד שאספתי, את מוקד הרעש ואת כביש 40.

תודה

לפי התיאור שלך אני מבין שאתה נמצא כמעט באמצע ה"משולש הרעש"(כלי נגינה Triangle) שבין A(תחנת רכבת כפר סבא נורדאו, בתוך H.Y 531),B(מכון טיהור שפכים כפר סבא והוד השרון) וC(קשת חומה שלצד כביש 40) רק שאתה ממוקם יותר קרוב לקשת.

לפי הסיור הווירטואלי שארכתי במקום, לי נדמה הרעשים שאתה מרגיש אולי יכולים גם לנבוע מכביש 531+הרכבות + כביש 40. בכביש 40 החומה מצד אלישמע לי נראת גבוה יותר, ובכך יוצרת מעין תיבת תהודה לכיוון שלכם.

ציטוט:
שהקיר, יוצר עדשה של צליל המקרינה

קול\צליל לא מתנהג כמו אור\קרינה-אלקטרומגנטיות, הקבלה יותר מתאימה תהיה הפרשי לחץ בדינמיקת-נוזלים. יכול לשמש כרפלקטור\מפרס ובו זמנית גם כמאין שובר גלים. "עדשות קול\צליל" קימות אך הם לא נראים או עובדים באותה צורה כמו עדשות אופטיות. קיר\חומה במקרה הזה לא יכול לתפקד כעדשה.

יש כל מני טכניקות לאיתור מקורת רעש, כשהרעש מגיע ממקורות רבים נוצר מיסוך שמקשה מעוד לאיתור מקור רעש מסוים. דקה וחצי של הקלטה במקומות שונים לא מספיקה, ולא מספקת כמעת מידע כלל.

בעיקרון צריך מערך שלם של מיקרופונים במרחב שמקליטים בו זמנית בשלל תדרים למשך מספר דקות. או לחפש דרך לנטרל השפעות ממקורת רעש אחרים.

הדרך הכי קלה לבדוק את זה היא לברר מתי הגנרטורים ללא פעילות או מופסקים לצורך תחזוקה במכון הטיהור, ולבצע בזמן הזה מדידת רעש.

אם אין אפשרות לבצע את המדידה כאשר הגנרטורים מושבתים, אני ממליץ שתיסע לישוב המקביל באלישמע ועל כל הרחוב הדקל תבצע מדידות רעש, כי הוא מקביל ל531, הרחוב ללא השפעות הקשת והוא חשוף בחלקו למכון הטיהור.

עם זה אכן הגנרטורים שיוצרים את זיהום הרעש, יש הרבה פתרונות שפתחו בתחום הימאות כדי להפחית דרסטית את הרעש בתדר נמוך(באס) ממנועי הדיזל בספינות.

רק חשוב לי לצין, אני לא מהנדס סאונד או ממוחה לזיהום רעש. פשות במהלך הקורונה נתקעתי בחו"ל כמעת במשך שנה וחצי, וללא תעסוקה ממשית, אז בזמן הזה באופן עצמאי ואינטנסיבי התחלתי ללמוד על טכנולוגיות ומערכות אקולוגיות ירוקות. קצת קשה למצא עבודה בתחום ללא תואר אקדמי.

בהצלחה

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [רם און]
  2. אורח [רם און]