ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/01/2022 - 16:35
נושא ההודעה: תוכנה לסינון אור כחול במסך

משהו יכול להמליץ על תוכנה לסינון אוט' של אור כחול במסך בהתאם לשעה שעובדת על אובונטו?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 09/01/2022 - 17:29
נושא ההודעה:

זה מובנה בגנום. תמצא את זה בהגדרות התצוגה (Night Light).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/01/2022 - 17:32
נושא ההודעה:

בפלזמה זה תחת Display and Monitor -> Night Color

חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 09/01/2022 - 17:59
נושא ההודעה: Re: תוכנה לסינון אור כחול במסך

Anonymous :
משהו יכול להמליץ על תוכנה לסינון אוט' של אור כחול במסך בהתאם לשעה שעובדת על אובונטו?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Redshift_(software)

התוכנה עובדת אצלי באופן קבוע במחשב ועובדת נפלאה, מעבר הדרגתי בשינוי צבעי המסך עלפי מיקום השמש בשמיים.
ממליץ להגדיר פרופיל קבוע לפי נקודות ציון והעדפות התאורה שלך, במקום הפעלה ידנית או עם סקריפט.

אפשר אפילו להשתמש בספריית geoclue במידה אתה מטיל הרבה בעולם. רדשיפט בעזרת הסיפרייה מאתרת בקירוב את נקודות הציון המיקום הגיאוגרפי ולפי זמן מחשבת את מיקום השמש בצורה אוטומתית בלי להתעסק יותר מידי באיתור נקודות ציון.

חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 09/01/2022 - 20:07
נושא ההודעה: Re: תוכנה לסינון אור כחול במסך

אלכס 2004 :

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Redshift_(software)

הלינק לא עובד כראוי בפורם כנראה נשבר בגלל הסוגריים:
קוד:
https://en.wikipedia.org/wiki/Redshift_(software)

העתק הדבק לשורת כתובות האתר URL

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/01/2022 - 21:29
נושא ההודעה:

תודה לעונים. יש הבדל באיכות בין המובנה של אובונטו לרדשיפט?

חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2022 - 02:30
נושא ההודעה: לא יודע בקשר לאיכות של זה שמובנה באובונטו.

Anonymous :

רדשיפט פחות מעודכן, השינוי בקוד המקור האחרון שבוצע היה ב2020. אבל לעומת אחרים(גנום וקי.די.יי) איתו אפשר להשתמש על כל סביבת-עבודה ומנהלי-חלונות שרצים על שרת X.
התכונה שאני מרוצה ממנה מאוד ברדשיפט היא, גם עם איזו תוכנה אחרת שינתה אתה הגדרות של הטמפרטורה היא ישר מחזירה חזרה לערך הרצוי. קורה בדרך כלל שמפעילים תכנות כמו משחק 3D שמשנה את הגדרות תצוגה.

על wayland רדשיפט לא עובד, ואני עדיין לא מתכנן לעובר לוואי-לאנד בקרוב. ולא משתמש בסביבת-עבודה gnome או kde.

אז לא יכול להגיד לך עם יש הבדל באיכות.

השתמשתי גם ב sct שהוא כלי מאוד מאוד פשות עם טווח טמפרטורות רחב. עדכון ערכי הטמפרטורה בו למסך מתבצע ידנית <sct <temp_value או דרך סקריפט. בדרך כלל סקריפט שרץ בלינוקס על סמארטפון טאבלט או נייד שיש להם ambient color light sensor כל כמה שנייות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2022 - 07:03
נושא ההודעה: Re: לא יודע בקשר לאיכות של זה שמובנה באובונטו.

אלכס 2004 :
Anonymous :

רדשיפט פחות מעודכן, השינוי בקוד המקור האחרון שבוצע היה ב2020. אבל לעומת אחרים(גנום וקי.די.יי) איתו אפשר להשתמש על כל סביבת-עבודה ומנהלי-חלונות שרצים על שרת X.
התכונה שאני מרוצה ממנה מאוד ברדשיפט היא, גם עם איזו תוכנה אחרת שינתה אתה הגדרות של הטמפרטורה היא ישר מחזירה חזרה לערך הרצוי. קורה בדרך כלל שמפעילים תכנות כמו משחק 3D שמשנה את הגדרות תצוגה.

על wayland רדשיפט לא עובד, ואני עדיין לא מתכנן לעובר לוואי-לאנד בקרוב. ולא משתמש בסביבת-עבודה gnome או kde.

אז לא יכול להגיד לך עם יש הבדל באיכות.

השתמשתי גם ב sct שהוא כלי מאוד מאוד פשות עם טווח טמפרטורות רחב. עדכון ערכי הטמפרטורה בו למסך מתבצע ידנית <sct <temp_value או דרך סקריפט. בדרך כלל סקריפט שרץ בלינוקס על סמארטפון טאבלט או נייד שיש להם ambient color light sensor כל כמה שנייות.

תודה רבה על הפירוט, למרות שהרבה מונחים בשבילי סינית. חזרתי לאחרונה להשתמש בלינוקס למטרות ביתיות, פחות בשלב הזה מעוניין לחפור יותר לעומק לעולם הקוד והתכנות כדי למצות יותר את המע'.

חזרה לתוכן הדיון
האורחאורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2022 - 08:57
נושא ההודעה:

בחלונות יש את flux ואכן בלינוקס יש את RedShift
רק שאני לא מוכשר מספיק לגרום ל RS לעבוד אוטומאטית - אז אני עושה את זה משורת הפקודה.

קוד:
redshift -O 4500
redshift -x

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2022 - 14:27
נושא ההודעה:

מה הרעיון בהתאמה למיקום גאוגרפי? אני רוצה יום באורך קבוע ולא לפי הגחמה הנוכחית של השמש.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2022 - 14:58
נושא ההודעה:

צפריר :
מה הרעיון בהתאמה למיקום גאוגרפי? אני רוצה יום באורך קבוע ולא לפי הגחמה הנוכחית של השמש.

בדיוק מה שעשיתי, מקווה שזה אכן עושה את העבודה ולא סתם גימיק.

חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2022 - 17:39
נושא ההודעה: זה לא סתם גימיק.

צפריר :

אהבתי 🤣.

יאלה באו נמצא דרך להאט את קצב סיבוב כדור הארץ מ 23.9344696 שעות ל24 שעות בול. ועם אפשר אז גם על הדרך לשנות את מסלול האורביטלי סביב השמש שהיה קצר יותר, כך גם נבטל את החורף ואת עונות השפעות שמגיע איתו.

בקיצור הרעיון מאחורי שימוש בנקודות ציון של מיקום גאוגרפי, הוא פשות לנסות בצורה אוטומטית לזהות ולהיות בסינכרון עם עוצמות האור הטיבעי בסביבה שבה משתמשים במחשב עד כמה שאפשר ללא שימוש בחיישנים.

מחשבים רבים שולחניים ולפטופים עדיין ברובם הגדול מגיעים ללא חיישני תאורה מובנים.

גם אי אפשר ממש להסתמך על אזור זמן מתוך המדינה שמוגדר ב Local של המחשב כדי לחשוב את כמות האור בסביבת המחשב במהלך 24 שעות. לדוגמה אם תגדיר אזור זמן מסוים נניח UTC+2("ישארלי") שמתפרס מהקוטב הצפוני עד הקוטב הדרומי, נניח מדינה גדולה כמו רוסיה עדין היה לך בה הפרשים בקמות התאורה באותו אזור זמן ומקומות עם לילות לבניים.

בנוסף יש כל מני פוליטיקאים שמשנים בהנף היד את השעות במדינה לפי הגחמות שלהם. כמו שעון קייץ/חורף שמחליפים כל שנה ולא באופן מדורג ושקוף. ואז אתה מוצא את אצמך מתעורר בשש בבוקר ועדין הכל חושך בחוץ.
וכ

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2022 - 18:58
נושא ההודעה: Re: זה לא סתם גימיק.

אלכס 2004 :
צפריר :

אהבתי 🤣.

יאלה באו נמצא דרך להאט את קצב סיבוב כדור הארץ מ 23.9344696 שעות ל24 שעות בול. ועם אפשר אז גם על הדרך לשנות את מסלול האורביטלי סביב השמש שהיה קצר יותר, כך גם נבטל את החורף ואת עונות השפעות שמגיע איתו.

בקיצור הרעיון מאחורי שימוש בנקודות ציון של מיקום גאוגרפי, הוא פשות לנסות בצורה אוטומטית לזהות ולהיות בסינכרון עם עוצמות האור הטיבעי בסביבה שבה משתמשים במחשב עד כמה שאפשר ללא שימוש בחיישנים.

גם אי אפשר ממש להסתמך על אזור זמן מתוך המדינה שמוגדר ב Local של המחשב כדי לחשוב את כמות האור בסביבת המחשב במהלך 24 שעות. לדוגמה אם תגדיר אזור זמן מסוים נניח UTC+2("ישארלי") שמתפרס מהקוטב הצפוני עד הקוטב הדרומי, נניח מדינה גדולה כמו רוסיה עדין היה לך בה הפרשים בקמות התאורה באותו אזור זמן ומקומות עם לילות לבניים.

בנוסף יש כל מני פוליטיקאים שמשנים בהנף היד את השעות במדינה לפי הגחמות שלהם. כמו שעון קייץ/חורף שמחליפים כל שנה ולא באופן מדורג ושקוף. ואז אתה מוצא את אצמך מתעורר בשש בבוקר ועדין הכל חושך בחוץ.
וכ

👍

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 10/01/2022 - 20:25
נושא ההודעה:

יכול להיות שאתה עובד מול חלון לשמש. אם לא, התאורה שלך לא מושפעת בכלל מהאזור הגאוגרפי שלך.

חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2022 - 04:03
נושא ההודעה: ינשוף בוקר

אלכס 2004 :
פשות לנסות בצורה אוטומטית לזהות ולהיות בסינכרון עם עוצמות האור הטיבעי בסביבה שבה משתמשים במחשב עד כמה שאפשר ללא שימוש בחיישנים.

כל המטרה של סינון אור כחול ועמעום המסך היא למנוע מאמץ מיותר לעניים שלנו, ולעזר לנו לשמור על שעון הביולוגי תקין המושפע ממחזור צירקדיאני(זמן הסיבוב כדור הארץ על צירו). כי גם העור שלנו רגיש לאור כחול ולא רק העיניים שלנו.
צפריר :
יכול להיות שאתה עובד מול חלון לשמש. אם לא, התאורה שלך לא מושפעת בכלל מהאזור הגאוגרפי שלך.

נכון, לכול כלל יש יוצא מן הכלל, יש כאלו שהם ינשופי לילה ויש גם וגם, אבל הרוב ברובו ערים מ ~06:00 עד ~21:00.

אבל עוד לא פגשתי משהוא שמבודד משער העולם שחיי בחדר ללא תאורה טבעית / מתקן תת כרקעי סגור (עם או בלי תאורה מלכותית) 24/7, מקווה מאוד גם לא לפגוש אחד.

לא יודע מה איתך, אני אישית בלילה\ערב אני מעדיף שהיה לי אור בעוצמה חלשה בחדר ובמסך המחשב. כי עם אני משתמש בחשב ללא תאורה נוספת בחדר, כשאני נכנס לחדר אחר וחשוך ולא בא לי להדליק את האור לוקח לעיניים שלי מלא זמן להסתגל לחושך ולהירדם.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2022 - 07:04
נושא ההודעה:

זה אולי טבעי בזה שבארצות צפוניות שונות עכשיו כבר מחשיך ב־3 בצהריים או שבקיץ יש אור עד עשר בלילה, אבל מה זה עוזר למחזור השינה שלנו?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2022 - 09:21
נושא ההודעה:

צפריר :
זה אולי טבעי בזה שבארצות צפוניות שונות עכשיו כבר מחשיך ב־3 בצהריים או שבקיץ יש אור עד עשר בלילה, אבל מה זה עוזר למחזור השינה שלנו?

זאת הטענה שאור כחול במסך פוגם ביצור מלוטונין תקין במח וזה גורם לאחת מסיבות שבגלל אנשים סובלים מבעיות שינה.

חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2022 - 09:23

ציבור המעשנים הסתגלו להכיל, את עשן הסיגריות בריאות שלהם. זה לא אומר שזה בריא בשבילם, גם אם הם הסתגלו לכך.

בעבודה מול מחשב אנכנו בעצם משתמשים באופן עקרוני עם פרוג'קטור הממוקם כ50ס"ט +\- ומכוון אל פלג גוף עליון, לפנים ולעיניים שלנו. כן הסתגלנו לכך אבל זה לא עומר שזה בריא לנו.

סנכרון של המסך אל עוצמות האור טבעי שבסביבתינו, בעצם עוזר לנו להפחית את המאמץ על העיניים שלנו ולצמצם את פגיע בשעון הביולוגי שלנו.

צפריר :

אני לא עשיתי דוקטורנט בתחום.
ציטוט:
תפקיד השעון הביולוגי בהפרעות נפשיות
השעון הביולוגי ממוקם בחלק המרכזי של המוח. להפרעות ב'תקתוק' התקין שלו יש השלכות מרחיקות לכת על הבריאות הנפשית והגופנית. תיקון השעון באמצעות כרונותרפיה עשוי להפחית סימפטומים של דיכאון, בולימיה, הפרעת קשב, אלצהיימר ואף בעיות שינה הקשורות לעבודה במשמרות.

השעון הביולוגי (יש כזה) הוא מנגנון המווסת ומתזמן חלק ניכר מהתפקוד היומיומי שלנו, באמצעות הכתבת הקצב של תהליכים ביוכימיים ופיזיולוגיים כמו גם דפוסי התנהגות. הוא מושפע מהשינויים בין האור לחושך, וכאשר המחזור של השעון הביולוגי חופף פחות או יותר את המחזוריות היומית של השמש, מתאפשר לאדם תפקוד מיטבי. השעון האמור מאפשר לנו להתכונן נפשית וגופנית לקראת הפעילויות המצפות לנו במהלך היממה.
.
.
.

הציטוט הוא מתוך:
https://www.maccabi4u.co.il/8606-he/Maccabi.aspx?TabId=8607_8610_8621

המשך קריאה מהנאה.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2022 - 13:26
נושא ההודעה:

ואני מפנה אותך למונח „דכאון חורף״ מאותו העמוד.

חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2022 - 19:27

תודה.
הקישור להרחבה על דיכאון חורף שבור במאמר על השעון הביולוגי.
הינה הקישור מתוקן:
https://www.maccabi4u.co.il/3634-he/Maccabi.aspx?TabId=3636_3637_3640

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 11/01/2022 - 21:11

אלכס 2004 :
צפריר :

אהבתי 🤣.

וכ

אני חושב שיש מודול בפייתון שעושה את זה. אלא אם הריפו ב-github נמחק.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2022 - 22:24

elcuco :
אני חושב שיש מודול בפייתון שעושה את זה. אלא אם הריפו ב-github נמחק.

תודה.
אתה במיקרה זוכר את שם הסיפריה/הריפוזיטורי? מעניין לבדוק.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. mksoft
  3. אורח