ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/01/2022 - 19:27
נושא ההודעה: בענין פגסוס - רק שאלה..

האם חדירת תוכנת פגסוס למכשירים ניידים נובעת מפרצת אבטחה במערכות ההפעלה?
כלומר: האם זה בלתי נמנע או שניתן לסגירה?
בנוסף: פגסוס רלוונטית למערכות הפעלה למחשבים? דרך WIFI?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/01/2022 - 19:29
נושא ההודעה:

כן , תעבןר להשתמש בלינוקס

חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 19/01/2022 - 05:02
נושא ההודעה: Re: בענין פגסוס - רק שאלה.. (ושאלתה 3 לפחות)

אבטחה במכשירים ניידים = הצפנת מידע בתשדורת + מניעת גישה לבילתי מורשים.
Anonymous :

1)האם חדירת תוכנת פגסוס למכשירים ניידים נובעת מפרצת אבטחה במערכות ההפעלה?
2)כלומר: האם זה בלתי נמנע או שניתן לסגירה?
3)בנוסף: פגסוס רלוונטית למערכות הפעלה למחשבים? דרך WIFI?

1) לא, לא בהכרח יש בכלל פרצה(במערכות מסוימות זה פיצ'ר), אבל אם אין תמיד אפשר לתרום איזו דלתות אחוריות או שניים בעדכון הבא:
"University of Minnesota reveled a successful "experiments" in the name of scientific research, in which they deliberately inserted critical security-bugs(backdoors) into the main development tree of Linux kernel under pretenses of fixing trivial bugs. as a result of ​their own disclosure about the success", they been banned from contributing to the main linux kernel"

2) מתוקף החוק "צו הצופן" בימינו לא ממש ניתן לסגירה במכשירי מדף המשמשים לתקשורת אלקטרונית. כבר משנות ה90, טלפנים ניידים שנמכרו בשוק המסחרי\צרכני כללו פונקציות אבטחה שונות כלל הגנה-בסיסמה(מותר רק על המכשיר עצמו) וגם הצפנת ערוצי הקול בשיחות(הפעלת פונקציה זו אסורה ללא היתר ממשרד הביטחון)

בשנים האחרונות רוב המכשירים מכילים הכול על צ'ייפ אחד גם את יחידות העיבוד וגם את יחידת עיבוד-מודם-הרדיו-הסוללורי, בנוסף גם WIFI, GPS ועוד. יחידת עבוד-מודם-הרדיו-הסוללורי היא קופסה שחור עם מערכת הפעלה משלה ויש לה גישה מלאה לRAM של המכשיר. אין אפשרות להחליף מערכת הפעלה זו.

**יש אופציות, אפשר לקנות מכשיר באלפי דולרים, במכשירים הללו הרכיבים ממודרים זה מזה, כמובן יש מעבד עיבוד הראשי עם זיכרון נפרד. ובנוסף מספר מעבדי עזר המפקחים על שאר הרכיבים(רדיו GPS ...) נפרדים לכל מטלה ומטלה.

Anonymous :
כן , תעבןר להשתמש בלינוקס

3) כן, פגסוס עובדת גם על אנדרואיד ו... אנדרואיד משתמש בליבת לינוקס.

לא ממליץ לשחק עם אמצעים להצפנת מידע(ברמה שלא קימת), כי יש שימושים כפולים גם אזרחי וגם צבאי.

לפי החוק בישראל ובדומה לעוד מדינות בעולם, אמצעי הצפנת מידע הם נשק לכל דבר והם נמצאים באותו רף של טילים בלסטים גרעיניים.

(משנת 1998)
ציטוט:
במערכות השלטון בישראל הולכת ומתגבשת ההכרה בדבר הצורך בשינוי החוק. דו"ח ועדת איתן (אז ח"כ, כיום שר המדע) על ישראל בעידן התקשוב, קבע כי יש לאפשר שימוש במוצרי אבטחת מידע המכילים מנגנון הצפנה באורך מפתח של 56 סיביות (זהו אורך המפתח המותר בייצוא בארה"ב. לאחרונה פוצח מפתח בן 56 ביט ב- 39 ימי עבודה של אלפי מחשבים שפעלו במשותף באמצעות האינטרנט. ראה המאמר בשבוע שעבר). עוד קבע הדו"ח הישראלי כי יש לאפשר שימוש ויצוא חופשי של מוצרים המממשים מנגנוני הצפנה כלשהם לצורך זיהוי ואימות, בדיקת מהימנות המידע ומנגנוני אי-הכחשה. ולבסוף המליצה הוועדה להקל על מתן אישורי יצוא למוצרים המכילים מנגנוני הצפנה באורך מפתח גדול מ- 56 סיביות.

מסמך שפורסם לאחרונה באתר של ועדת האינטרנט הממשלתית, ואשר נכתב, בין השאר, על ידי יועצה המשפטי של הוועדה, עו"ד בראיין נייגן, ממליץ גם הוא להתיר באופן גורף שימוש בכל עוצמת הצפנה שהיא לצרכי זיהוי. עם זאת, הוא קובע, יש להבטיח כי לא ניתן יהיה להסב מוצרי זיהוי כאלה למוצרי הצפנת מידע.

"הצפנת המידע עצמו הוא לב העניין" קובע המסמך. "הגורמים המוסמכים צריכים לשקול את שיקולי הבטחון, מול שיקולי קיום מסחר ושימוש אמין ברשת, אל מול חרותו של האדם להגן על צנעתו. ניתן לקבוע אורך תקני למפתח הצפנה, שעבור שימוש בו, יפורסם היתר גורף. את האורך יש לעדכן מפעם לפעם. לחילופין, ניתן לפרסם תקופתית רשימת תוכנות לשימוש ביתי, שההצפנה בהן מותרת."

מכאן ואילך יש לקוות כי השינוי בדין הוא רק עניין של זמן.

ציטוט מתוך:
https://www.law.co.il/articles/1998/04/01/encryption-and-eCommerce-the-Israeli-law/

היום הסטנדרט AES הוא על 256 סיביות בעבודה מול חורות וסוכנויות, ו 128 ביום יום בין אנשים. במקום 56 סיביות כמו שהיה פעם.

והסטנדרט צבאי נשמר בסוד.

אם את/ה חושש משהוא השקיע מספיק משאבים כדי לרגל אחריך עם שירות פגסוס את/ה. כנראה במצב ששום עצה פה לא תעזור.
מצד שני עם לא עשית/ה שום דבר רע אז אין ממה לחשוש.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 19/01/2022 - 09:44
נושא ההודעה:

כן. מדובר על תוכנות שמנצלות פרצות אבטחה (די בהגדרה) כדי לאפשר למשתמשים לא מורשים להריץ קוד שלהם על מחשב שאינו שלהם.

הפעולה הזו היא, למיטב ידיעתי, גם עברה פלילית בארץ.

אנדרואיד כולל ליבת לינוקס אולם כמעט כל שאר הרכיבים מעליה לא משותפים עם מערכת לינוקס רגילה. לכן רוב גדול של הפרצות שיש שם לא קשורות למערכת לינוקס רגילה (זה לא אומר שאנדרואיד יותר או פחות בטוח.

לעבור לשימוש בלינוקס: אתם מוזמנים. אבל בטלפון המערכות הללו עדיין לא בשלות כמו אנדרואיד ו־iphone ולעיתים שמים לב שחסר בהם דבר אחד או שניים (לא דברים מאוד חשובים. לטלפון לינוקס שלי כרגע יש אפשרות להשתמש רק בסיסמה מספרית ובגלל זה זו גם הסיסמה של חשבון המשתמש. אמור להיפתר בקרוב. בעיות קטנות כאלה).

> „חוקרים מאוניברסיטת מינסוטה הצליחו להכניס חורי אבטחה״

לא. חוקרים מהאוניברסיטה שלחו, בזהות בדויה, כל מיני תיקונים, וחלק קטן מהם פגומים בכוונה. חלק מהתיקונים התקינים נכנסו. התיקונים הפגומים נדחו. חוץ מאחד. שהתברר שלא היה באמת פגום.
http://www.kroah.com/linux/umn_lf_presentation.pdf
https://lore.kernel.org/all/202105051005.49BFABCE@keescook/

> צו הצופן

צו הצופן הוא בפועל אות מתה. כל כך קל להשיג תוכנות הצפנה טובה שהפיקוח עליהן לא אפשרי בפועל. תקן GSM, וכל ממשיכיו, הגדירו הצפנה של התקשורת. במקור איכותה לא הייתה משובחת, אבל היא הלכה והשתפרה. שיחות סלולריות מוצפנות (מהטלפון עד לספק. לא כל הדרך).

> *יש אופציות, אפשר לקנות מכשיר באלפי דולרים, במכשירים הללו הרכיבים ממודרים זה מזה, כמובן יש מעבד עיבוד הראשי עם זיכרון נפרד. ובנוסף מספר מעבדי עזר המפקחים על שאר הרכיבים(רדיו GPS ...) נפרדים לכל מטלה ומטלה.

זה אחד היתרונות של כמה מטלפוני הלינוקס החדשים: למעבד התקשורת אין גישה ישירה לזכרון של המעבדים הראשיים. זה נכון ל־librem ול־PinePhone. אני לא יודע כמה זה נכון לאחרים. ב־PinePhone יש גם עבודה על קושחה חופשית למעבד התקשורת. למרבה הצער מסיבות חוקיות אי אפשר להפיץ אותה עם המכשיר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/01/2022 - 09:59
נושא ההודעה:

איפה אפשר להשיג טלפון לינוקס? והאם הוא שמיש, כלומר להוציא ולקבל שיחות ו SMS, ניווט בסיסי וגלישה (לצורך התחברות לרשתות חברתיות), הייתי רוצה מכשיר כזה.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 26/01/2022 - 10:07
נושא ההודעה:

לפרטיות עדיף כאלה עם kill switches אשר מנתקים פיזית רכיבים כמו מצלמה, מיקרופון וכו'. הנה רשימה: Linux Phones: Here are Your Options.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 26/01/2022 - 11:25
נושא ההודעה:

סקירה עדכנית יותר:
https://tuxphones.com/best-linux-phones-buying-guide-2022/

PinePhone: שיחות ו־SMS עובדים, כך גם גלישה. GPS: אצלי לא ממש עובד (אמור לעבוד ולא לגמרי ברור לי למה. עובד מאוד חלקית המיקום לפי תחנות בסיס סלולריות).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/01/2022 - 16:36
נושא ההודעה:

תודה, נראה לי שעדיין אין טלפון שמיש לגמרי, אנסה להשיג fairphone בקפיצה הבאה שלי לאירופה ואולי להזמין pine.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 27/01/2022 - 14:13
נושא ההודעה:

ומכיוון שכבר מדברים על הנושא: רציתי להשוויץ שגם אני בהייטקס:
https://tooot.im/@tzafrir/107694347167152852
(ולא. LunaOS לא ממש שמיש על הטלפון. כמוכן יש מה לשפר את איכות התמונות מהמצלמה. אני חושב שזיהוי עוצמת האור האוטומטית לא עובדת טוב?)

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 28/01/2022 - 14:42
נושא ההודעה:

הפעם האחרונה שהייתי במרכז לבדיקת קורונה - האתר לא עבד בפיירפוקס (מה שנות ה-2000 חזרו? זה כמו אפנת מכנסי פעמון???). ראיתי גם אתרים אחרים שלא עובדים בפיירפוקס.

אני לא יודע איך להטעין רב-קו אלא על ידי שמפליקציית אנדרואיד (במסוף ברקבת? מה זה משנה, גם ככה היא סגורה...).

אני לא מדבר אפילו על גלישה ב-instagram או שימוש ב-whatsapp... כן, יש טלגרם... אני לא בטוח לגבי יוטיוב.

אבל - גם אם תתקין את זה על הסלולרי אתה תקבל חוייה מאוד מסורסת של העולם הדיגיטאלי המודרני.

אמלק: אני בספק שכל מה שצריך זה רק שיחות, סמס וגישה לאינטרנט. יש עוד הרבה עבודה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/01/2022 - 19:14
נושא ההודעה:

elcuco :
הפעם האחרונה שהייתי במרכז לבדיקת קורונה - האתר לא עבד בפיירפוקס (מה שנות ה-2000 חזרו? זה כמו אפנת מכנסי פעמון???). ראיתי גם אתרים אחרים שלא עובדים בפיירפוקס.

אני לא יודע איך להטעין רב-קו אלא על ידי שמפליקציית אנדרואיד (במסוף ברקבת? מה זה משנה, גם ככה היא סגורה...).

אני לא מדבר אפילו על גלישה ב-instagram או שימוש ב-whatsapp... כן, יש טלגרם... אני לא בטוח לגבי יוטיוב.

אבל - גם אם תתקין את זה על הסלולרי אתה תקבל חוייה מאוד מסורסת של העולם הדיגיטאלי המודרני.

אמלק: אני בספק שכל מה שצריך זה רק שיחות, סמס וגישה לאינטרנט. יש עוד הרבה עבודה.

כן, הבנתי שכנראה החלום של טלפון לינוקס שמיש עוד רחוק, מכולם הבנתי ש-Pine כנראה הכי בשל, אבל עדיין בעייתי.
בנוגע לדפדפן יש גם את כרומיום (אם אפשר להתקין אותם על הטלפון הזה) כרומיום הרבה יותר תואם לאתרים.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 28/01/2022 - 21:28
נושא ההודעה:

בדיוק כמו שהיה לנו בשנות ה-90 וה-2000 Embarassed Embarassed Cool Cool Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Cool Cool Cool Confused Confused Confused Shocked Shocked Shocked

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/01/2022 - 06:54
נושא ההודעה:

סקירה של מישהו שמשתמש שנה בpinephone כמכשיר ראשי:
https://news.itsfoss.com/pinephone-review/

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/02/2022 - 21:15
נושא ההודעה:

Anonymous :
סקירה של מישהו שמשתמש שנה בpinephone כמכשיר ראשי:
https://news.itsfoss.com/pinephone-review/

תודה,
לא נראה לי שהשימוש שלו זה שימוש של משתמש רגיל, אני רוצה טלפון פשוט ושמיש, בין המילים שלו הבנתי שלא ככה היה אצלו וגם הביצועים לא מדהימים.

חשבתי לקנות כזה ולשחק איתו קצת, לראות איך זה, אבל כל הסקירות הוציאו לי את החשק, הבנתי כבר למה לצפות.

נישאר בינתיים עם הנוקיה ונקווה לימים יפים יותר בטלפונית לינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/02/2022 - 22:00
נושא ההודעה:

אם רוצים טלפון מאובטח, כנראעה שנוקיה 105 הוא רעיון טוב.
אני מדבר על דגמי ה2G ולא ה4G.
אין אינטרנט בכלל.
חיסרון לא קשה למצוא בו, אבל לכאורה זה אחד הטלפונים הקשים ביותר לפריצה.
טיפ:
לברר שהתת דגם שקונים הוא עם מעבד speedturm ולא MediaTek (MTK) כי MTK פחות מאובטח ואפשר לגשת לאנשי קשר\הודעות שלו דרך המחשב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/02/2022 - 23:01
נושא ההודעה:

Anonymous :
אין אינטרנט בכלל.
טיפ:
לברר שהתת דגם שקונים הוא עם מעבד speedturm ולא MediaTek (MTK) כי MTK פחות מאובטח ואפשר לגשת לאנשי קשר\הודעות שלו דרך המחשב.

רשתות 2g הולכות להיסגר או שכבר נסגרו בישראל, נשארו רק 4g וצפונה, וככה גם בחו״ל.
אני משתמש בנוקיה אבל g20, סמארטפון אנדרויד רגיל לחלוטין, פשוט הוא בא עם אנדרויד 1, והוא נקי מרוכלות (חוץ מגוגל כמובן), הטלפונים הסיניים באים עם ריגול סיני מראש ולכן אני מתרחק מהם, וגם יש לי אייפון לביקורים בארצות הברית, שהפך לדרישה בכניסה לחברות בטחוניות בארצות הברית עם טלפון, יש לי גם נוקיה 800 מוקשח שקניתי עם סים ממדינה אחרת בחול והוא כבוי ומעולם לא הופעל ברשת ישראלית או אמריקאית ומיועד למקרי חירום לאירופה ועוד אייפון קטן וכבוי עם סים (מופרד) אמריקאי שמעולם לא הודלקו או הופעלו ברשת ישראלית או אירופית, מה שמזכיר לי שהגיע הזמן לקנות סים אירופי חדש….

חזרה לתוכן הדיון
אלכס 2004אורח · ·

הודעה פורסם: 01/02/2022 - 23:43
נושא ההודעה: עוד אפשרות 😜

Anonymous :
אני משתמש בנוקיה אבל g20, סמארטפון אנדרויד רגיל לחלוטין, פשוט הוא בא עם אנדרויד 1, והוא נקי מרוכלות (חוץ מגוגל כמובן), הטלפונים הסיניים באים עם ריגול סיני מראש ולכן אני מתרחק מהם, וגם יש לי אייפון לביקורים בארצות הברית, שהפך לדרישה בכניסה לחברות בטחוניות בארצות הברית עם טלפון, יש לי גם נוקיה 800 מוקשח שקניתי עם סים ממדינה אחרת בחול והוא כבוי ומעולם לא הופעל ברשת ישראלית או אמריקאית ומיועד למקרי חירום לאירופה ועוד אייפון קטן וכבוי עם סים (מופרד) אמריקאי שמעולם לא הודלקו או הופעלו ברשת ישראלית או אירופית, מה שמזכיר לי שהגיע הזמן לקנות סים אירופי חדש….

מה אין לך את Nokia intercep-toy
https://www.spycraft.co.uk/shop/spy-detectors/anti-spy-gadgets/nokia-anti-interceptor-phone/
מה איכזבת אותי לא ציפיתי לזה ממך Twisted Evil

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/02/2022 - 12:07
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
אין אינטרנט בכלל.
טיפ:

כמו שאמרתי, לא קשה למצוא בו חסרונות.
אם אתה רוצה נקי מרוגלות, תשים LineageOS.
אבל זה אנדרואיד ויכולים להתקין לך דלתות אחרויות כמו כל אנדרואיד.
כנ"ל אייפון זה iOS שפגעסוס פרצו.
נוקיה 800 tough הוא kaiOS - שגם אליה אפשר לפרוץ יחסית בקלות.
ודי מלא ברוגלות...
תתקין עליו GerdaOS.
אבל עדיין יהיה ניתן לפריצה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/02/2022 - 18:59
נושא ההודעה: Re: עוד אפשרות 😜

אלכס 2004 :
Anonymous :

מה אין לך את Nokia intercep-toy
https://www.spycraft.co.uk/shop/spy-detectors/anti-spy-gadgets/nokia-anti-interceptor-phone/
מה איכזבת אותי לא ציפיתי לזה ממך Twisted Evil

דור שלישי שהולך ונעלם….

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/02/2022 - 19:17
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
Anonymous :
אין אינטרנט בכלל.
טיפ:

כמו שאמרתי, לא קשה למצוא בו חסרונות.
אם אתה רוצה נקי מרוגלות, תשים LineageOS.
אבל זה אנדרואיד ויכולים להתקין לך דלתות אחרויות כמו כל אנדרואיד.
כנ"ל אייפון זה iOS שפגעסוס פרצו.
נוקיה 800 tough הוא kaiOS - שגם אליה אפשר לפרוץ יחסית בקלות.
ודי מלא ברוגלות...
תתקין עליו GerdaOS.
אבל עדיין יהיה ניתן לפריצה.

אין לי בעיה עם פגסוס או כלי ריגול, כל עוד אלו ארגונים מערביים אין לי בעיה, המטרה שלי זאת יכולת להעלם מהרדאר בשעת חירום, אני יודע שסך הכל זה מטופש ואני לא מעניין אפילו את הבנות שלי, אבל זה מרגש אותי והעלויות לא גדולות ותמיד טוב שתהיה האפשרות הזאת, כדי להימנע מפגסוס או סתם מכל מיני רעות שחודרות לטלפון לאורך זמן אני פשוט מחליף מכשיר פעמיים שלוש בשנה, אני קונה תמיד רמת כניסה בזול יחסית ברוסיה או מזרח אירופה (כחמש מאות שח בערך) וככה אין לי בעיה לזרוק אחרי כמה חודשים.

במחשב אני משתמש ב אובונטו, גם ככה כל חצי שנה צריך לפרמט בשביל הגרסה החדשה והאחרונה גרועה במיוחד אני חייב לציין.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/02/2022 - 23:21
נושא ההודעה:

Anonymous :

דור שלישי שהולך ונעלם…
התגובה היתה בדיחה על מכשיר שנוכלים מוכרים באירופה באלפי שקלים לאנשים שלא מבנים.
אבל הבדיחה האמיתית היא על חשבונינו עם:
https://www.gov.il/en/departments/news/27062021_2

כבר עשורים כל דור חדש של תחנות בסיס לסולולר, תמוכים אחורנית בתקניי ורשתות ה 2/3/4/lte, גם 5g יש תמיכה אחורנית מלא לרשתות הללו.

אם לישראלים היו ביצים/בצייות או שטח כמו של קנדה / ארצות הברית(שאצלם כל דור חדש מחליף את האנטנות אזורים אורגניים צפופים והדור הקודם מועבר לאזורים יותר צחיחיים). הדבר הזה לא היה עובר בממשלה. עם בלבול מוח על מחסור בתדרים.

טכנולוגית 5g הסינית מממשות בתחנות בסיס שלהם תכנולגוגיות דו שמושית, כמו אקטיב פאיז אריי אנטנ'ס (תירגום "רדאר אקטיבי" מסוכן מכמה בחינות) במקור טכנולוגיה צבאית, והיא לא משמשת רק לאיתור אוביקטים.

Anonymous :

אין לי בעיה עם פגסוס או כלי ריגול, כל עוד אלו ארגונים מערביים אין לי בעיה, המטרה שלי זאת יכולת להעלם מהרדאר בשעת חירום, אני יודע שסך הכל זה מטופש ואני לא מעניין אפילו את הבנות שלי, אבל זה מרגש אותי והעלויות לא גדולות ותמיד טוב שתהיה האפשרות הזאת, כדי להימנע מפגסוס או סתם מכל מיני רעות שחודרות לטלפון לאורך זמן אני פשוט מחליף מכשיר פעמיים שלוש בשנה, אני קונה תמיד רמת כניסה בזול יחסית ברוסיה או מזרח אירופה (כחמש מאות שח בערך) וככה אין לי בעיה לזרוק אחרי כמה חודשים.

במחשב אני משתמש ב אובונטו, גם ככה כל חצי שנה צריך לפרמט בשביל הגרסה החדשה והאחרונה גרועה במיוחד אני חייב לציין.

עם 5g לא צריך שהייה נייד עליך כדי לבלוש אחריך. אפשר פשות לעקוב אחר חתימת מולקולות מים בגוף שלך עם ראדר אקטיבי/מצלמות רחוב. ועם ירדתה למחתרת אל מתחת לאדמה גם לזה יש שיטות לוא-טק, תשאלו את מוחמד דף.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח
  3. אורח [אלכס 2004]