ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/02/2022 - 19:25
נושא ההודעה: האם בעיה באתר, או רק אצלי?

מסתכל על עמוד הפתיחה של האתר, בעמודה האמצעית, זו של הפורומים. יש בה, בזמן האחרון, קישור ל https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=64759. הכותרת של הקישור היא: "רק לי יש בעיה עם העברית בlibreoffice?". כמו כל קישור לפורומים בעמודה הזו, יש גם קישורים לתגובות. וגם לעמודים, במידה והתגובות על יותר מעמוד אחד. במקרה של השרשור "רק לי יש בעיה עם העברית בlibreoffice?" הקישורים הם https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=431928#431928 , https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=64759&start=0 , ו https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=64759&start=30 .

הבעיה שאני רואה היא שחלק מהקישורים מראה ש"לא קיימות הודעות לנושא זה". מניתי 4 קישורים. אני אעבור עליהם אחד אחד, ואראה באיזה מהם אני רואה את הבעיה:
1. בקישור שמסתים ב 64579=: לא מראה שלא קימות הודעות. השרשור קים. אבל! מונה, והקישורים להודעות בעמודה השמאלית, מראה רק 26 הודעות בשרשור. ודף הבית מראה 31 הודעות בשרשור. ולדעתי אם אספור אחת אחת אראה שבאמת מוצגות 31 הודעות. לא 26.
2. בקישור שמסתים ב 31928=: יש בעיה. "לא קיימות הודעות לנושא זה".
3. בקישור שמסתים ב 0=: זה מראה את השרשור, וחוזר על עצמי. מונה, והקישורים להודעות בעמודה השמאלית, מראה רק 26 הודעות בשרשור. ודף הבית מראה 31 הודעות בשרשור. ולדעתי אם אספור אחת אחת אראה שבאמת מוצגות 31 הודעות. לא 26.
4. בקישור שמסתים ב 30=: יש בעיה. "לא קיימות הודעות לנושא זה".

אם חושבים על זה, אולי הקישור שמסתים ב 0= הוא לדף הראשון, מספר 0 באינדקס של מערכים שמתחיל ב 0. והקישור שמסתים ב 30= הוא להודעה 30 בשרשור. ואין פלא שעם באג כזה עולה מחשבה לעריכות של מנהלים. ובשרשור היתה התיחסות לעריכות של מנהלים. נדמה לי שחלק מההתיחסות היתה בהודעות האחרונות שלו.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6253 ·

הודעה פורסם: 11/02/2022 - 17:54
נושא ההודעה:

הערך האחרון (ה-30 במיקרה שלך) אומר כמה הודעות קדימה לקרא. פשוט בשירשור ההוא אין 30 הודעות. שנה את המספר שלו ידנית אל משהו אחר - ותמצא מתי זה מפסיק לעבוד.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 12/02/2022 - 14:08
נושא ההודעה:

הייתה עריכה, לא מחיקה.

זה מוזר:
קוד:

mysql> select count(*) from nuke_phpbb_posts where topic_id=64759;
+----------+
| count(*) |
+----------+
|       32 |
+----------+
1 row in set (0.00 sec)

עריכה: אולי טבלת ה-nuke_phpbb_posts_text יצאה מסנכרון עם הטבלה הנ"ל.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 12/02/2022 - 14:46
נושא ההודעה:

אכן. נמצאו שש רשומות הכוללות משום מה ערך NULL אחרי LEFT JOIN (ההודעה שערכתי מופיעה בדיון ולא נמצאת בפלט הנ"ל):

קוד:

mysql> SELECT p.post_id, t.post_text FROM nuke_phpbb_posts p LEFT JOIN nuke_phpbb_posts_text t ON p.post_id = t.post_id WHERE p.topic_id=64759 AND t.post_text IS NULL;
+---------+-----------+
| post_id | post_text |
+---------+-----------+
|  431891 | NULL      |
|  431907 | NULL      |
|  431908 | NULL      |
|  431909 | NULL      |
|  431921 | NULL      |
|  431924 | NULL      |
+---------+-----------+
6 rows in set (0.00 sec)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/02/2022 - 12:06
נושא ההודעה: מבקש כן, או לא:: האם זה רק אצלי? וגם הערות שאולי הן לענין.

mksoft :

mksoft הוא המפעיל, ואחד הבעלים, של האתר. או שלא?
אז שוב. האם זה רק אצלי? אולי מהתשובות שלכם עולה שלא רק אצלי. אבל העובדה שלא קבלתי תשובה נחרצת של כן, או לא, עדין משאירה בי ספקות. גם עם תשובה נחרצת קורה שאני מסוגל לראות מה שאני מעדיף. אז בלי תשובה נחרצת מצבי גרוע יותר.
אז שוב. האם זה רק אצלי? כן, או לא? ונכון שהתשובה הנחרצת לא תהיה נעימה למישהו.
ואגב, יש לי נסיון לא לגמרי מוצלח עם האתר. ומסתבר, גם מהשרשור המדובר, שאיני היחיד שיש לו בקורת. אך יתכן שאני לא מבין משהו בסיסי. והנסיון שלי יותר מוצלח ממה שנראה לי. ותמיד יכול להיות שבעיה, או לא בעיה, אינה עם האתר. אלא ממקום אחר.
אצלי, https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=64759&start=25 מראה את ההודעה האחרונה בשרשור. בלבד. הודעה של אורח. ללא נושא. מ 08/02/2022 - 21:33. אך בעמודה השמאלית, כן רואים את רשימת ההודעות. וקליק על אחד הקישורים ברשימה כן פותח את השרשור המלא. 25= מתאים לכך שבספירה מ 0, בשרשור יש 26 הודעות. כמו ש elcuco כתב בהודעה ללא נושא מ 11/02/2022 - 17:54, https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=64772#431945 . יש לי עוד מעט מלים לומר על זה. אבל נראה לי תמוה שאני יכול להעיר, ולהעיר למפעיל בפרט, הערות בעלות טעם בענין. אפילו שהוא מתלונן שהתוכנה בעיתית. ומצד שני, משנה אותה. ואיני יודע האם ניסה לתרום את השינויים שלו לכלל. נסיון שאולי היה עוזר לטיב אותם. ואולי הוא מומחה מספיק גדול, או שהשינויים מזעריים, או משהו אחר, ואין מה לטיב. או שהתרומה נדחתה. אין לי גישה לתוכנה במכונה המסוימת. לא התעמקתי במה שרץ שם. גם אם אתעמק, או שתהיה לי גישה למכונה המסוימת, לא אבין הרבה.
נושא ההודעה:
mksoft :

אכן. נמצאו שש רשומות הכוללות משום מה ערך NULL אחרי LEFT JOIN (ההודעה שערכתי מופיעה בדיון ולא נמצאת בפלט הנ"ל):

קוד:

mysql> SELECT p.post_id, t.post_text FROM nuke_phpbb_posts p LEFT JOIN nuke_phpbb_posts_text t ON p.post_id = t.post_id WHERE p.topic_id=64759 AND t.post_text IS NULL;
+---------+-----------+
| post_id | post_text |
+---------+-----------+
|  431891 | NULL      |
|  431907 | NULL      |
|  431908 | NULL      |
|  431909 | NULL      |
|  431921 | NULL      |
|  431924 | NULL      |
+---------+-----------+
6 rows in set (0.00 sec)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/02/2022 - 13:18
נושא ההודעה: Re: מבקש כן, או לא: האם זה רק אצלי? הבהרה, אם לא הייתי ברור

בנוסף להודעה הארוכה מלפני זמן קצר. שאני מקוה שתקראו. ומצוטטת בהמשך, עם עריכה שנראית לי, ואני מקוה, שאינה משמעותית.
אולי אני לא מספיק ברור. האם רק אצלי רואים, בעמוד הפותח של האתר,

רק לי יש בעיה עם העברית בlibreoffice?
08.02.22‏ · 31 תגובות‏ · 2 1

יש כאן ספירה של 31, comments, תגובות. ו 2 1 עמודים, pages, בשרשור.

Anonymous :
mksoft :

mksoft הוא המפעיל, ואחד הבעלים, של האתר. או שלא?
אז שוב. האם זה רק אצלי? אולי מהתשובות שלכם עולה שלא רק אצלי. אבל העובדה שלא קבלתי תשובה נחרצת של כן, או לא, עדין משאירה בי ספקות. גם עם תשובה נחרצת קורה שאני מסוגל לראות מה שאני מעדיף. אז בלי תשובה נחרצת מצבי גרוע יותר.
אז שוב. האם זה רק אצלי? כן, או לא? ונכון שהתשובה הנחרצת לא תהיה נעימה למישהו.
ואגב, יש לי נסיון לא לגמרי מוצלח עם האתר. ומסתבר, גם מהשרשור המדובר, שאיני היחיד שיש לו בקורת. אך יתכן שאני לא מבין משהו בסיסי. והנסיון שלי יותר מוצלח ממה שנראה לי. ותמיד יכול להיות שבעיה, או לא בעיה, אינה עם האתר. אלא ממקום אחר.
אצלי, https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=64759&start=25 מראה את ההודעה האחרונה בשרשור. בלבד. הודעה של אורח. ללא נושא. מ 08/02/2022 - 21:33. אך בעמודה השמאלית, כן רואים את רשימת ההודעות. וקליק על אחד הקישורים ברשימה כן פותח את השרשור המלא. 25= מתאים לכך שבספירה מ 0, בשרשור יש 26 הודעות. כמו ש elcuco כתב בהודעה ללא נושא מ 11/02/2022 - 17:54, https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=64772#431945 . יש לי עוד מעט מלים לומר על זה. אבל נראה לי תמוה שאני יכול להעיר, ולהעיר למפעיל בפרט, הערות בעלות טעם בענין. אפילו שהוא מתלונן שהתוכנה בעיתית. ומצד שני, משנה אותה. ואיני יודע האם ניסה לתרום את השינויים שלו לכלל. נסיון שאולי היה עוזר לטיב אותם. ואולי הוא מומחה מספיק גדול, או שהשינויים מזעריים, או משהו אחר, ואין מה לטיב. או שהתרומה נדחתה. אין לי גישה לתוכנה במכונה המסוימת. לא התעמקתי במה שרץ שם. גם אם אתעמק, או שתהיה לי גישה למכונה המסוימת, לא אבין הרבה.
mksoft :

קוד:

+---------+-----------+
| post_id | post_text |
+---------+-----------+
|  431891 | NULL      |
|  431907 | NULL      |
|  431908 | NULL      |
|  431909 | NULL      |
|  431921 | NULL      |
|  431924 | NULL      |
+---------+-----------+
6 rows in set (0.00 sec)

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6253 ·

הודעה פורסם: 16/02/2022 - 12:45
נושא ההודעה:

הופה... בשירשור שי אורייתא, בסוף העמוד הראשון יש קישור לעמוד שני. אם אני לוחץ עליו - אני מקבל שגיאה דומה.

https://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=64778

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/02/2022 - 14:48
נושא ההודעה: נראה שהבעיה בשרשור אורייתא בעלת אותם מאפיינים

elcuco :
הופה... בשירשור שי אורייתא, בסוף העמוד הראשון יש קישור לעמוד שני. אם אני לוחץ עליו - אני מקבל שגיאה דומה.

בזמן הכתיבה אני רואה בעמוד הראשון של אתר:

תוכנה הפסיקה לעבוד רגיל ועובדת רק בהרצה כsudo
11:57‏ · comments 34 תגובות‏ · tags יישומים כללי page 1 2

תוכנה הפסיקה לעבוד רגיל ועובדת רק בהרצה כsudo הוא השרשור של אורייתא. אין שם עכשיו 34 תגובות. יש רק 27.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/02/2022 - 15:01
נושא ההודעה: אחת התוצאות של המצב. בעבר האתר עבד טוב. עדכוני תוכנה?

Anonymous :
elcuco :

בזמן הכתיבה אני רואה בעמוד הראשון של אתר:

11:57‏ · comments 34 תגובות‏ · tags יישומים כללי page 1 2

תוכנה הפסיקה לעבוד רגיל ועובדת רק בהרצה כsudo הוא השרשור של אורייתא. אין שם עכשיו 34 תגובות. יש רק 27.

ואחת התוצאות היא שאם מוסיפים הודעה לשרשור בעיתי, אז ההודעה מתוספת. אבל כאשר הוא מנסה לחזור לשרשור ולהציג את ההודעה, הוא לא מוצא אותה. אולי בגלל שחלק ממוני ההודעות התקדמו לא נכון. מ 34 ל 35, ומ 27 ל 28, במקרה זה.
לדעתי הענין הזה חדש. סבור שבעבר, כלפי חוץ, האתר עבד טוב. האם הסיבה היא עדכוני תוכנה? אולי בעבר עשו יותר תחזוקה מאשר עכשיו.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/02/2022 - 22:48
נושא ההודעה:

כמו שכתבתי, הטבלאות של nuke_phpbb_posts ו־nuke_phpbb_posts_text יוצאות מסנכרון, לא מצליח לאתר מדוע. מקומות בקוד שיסתכלו רק על טבלה אחת יראו את הכמות הגדולה, מקומות שיעשו join, יראו את הכמות הקטנה.

כמו אם נשנה ל-left join, עדיין אלו ה"חסרים" יהיו ללא תוכן בעצם.

קוד:

mysql> select count(post_id) from nuke_phpbb_posts where topic_id = 64778;
+----------------+
| count(post_id) |
+----------------+
|             36 |
+----------------+
1 row in set (0.00 sec)

mysql> select count(post_id) from nuke_phpbb_posts_text where post_id in (select post_id from nuke_phpbb_posts where topic_id = 64778);
+----------------+
| count(post_id) |
+----------------+
|             28 |
+----------------+
1 row in set (0.01 sec)

הרצתי check על הטבלאות, אומר שהן בסדר (איך אני שונא את mysql).

בינתיים ניקיתי את בסיס הנתונים מהרשומות הבעייתיות, נעקוב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/02/2022 - 01:03
נושא ההודעה: אולי זה קשור

בדף הראשון אני כעת רואה

00:44‏ · comments 29 תגובות‏ · tags יישומים כללי

בפועל, אם נכנסים לשרשור, יש 30 הודעות. ובאמת הוספתי 2 הודעות זהות. את הודעה 29, ואת הודעה 30. אולי זה ענין של cache, למרות שניסיתי לרענן. לא יודע. את הוספת ההודעות עשיתי באופן מתוחכם, כביכול. התחלתי להוסיף את הודעה מספר 29. במקביל, לפני שסימתי להוסיף אותה, התחלתי להוסיף את הודעה מספר 30 ב tab אחר. ואם זו לא בעיה של cache של העמוד הראשון, אז אולי הוא לא יודע להתמודד עם זה. והזהות הן במקרה. במחשבה נוספת, הייתי צריך לשנות אחת מהן. הבעיה היא, כנראה, הפתיחה של יותר מתגובה אחת, במקביל, על ידי אותו מגיב. אולי.
כעת עשיתי זאת באופן מכוון, לצורך הבדיקה. נדמה לי שעשיתי זאת גם בעבר. גם עם השרשור של אורייתא, וגם בשרשור השני שאני יודע שזה קרה, עם ה libreoffice. אלא שאז לא הייתי מודע לכך שאולי זה בעיתי. ועשיתי זאת בגלל הסיבה הבאה: אני טורח לכתוב הודעה לא קצרה. לוקח זמן. ומנסה לשלוח. ולא זז. כלומר אני רואה שיש נסיון תקשורת, אבל אין התקדמות. הוא מנסה ומנסה. אז איני יודע. אולי בסוף לא יצליח, אך אני אצטרך לשחזר את ההודעה. אז הפתרון היה לפתוח עוד תגובה, ולהעתיק אליה את מה שכתבתי. כדי שאם הוא יכשל, יהיה לי גיבוי. איני יודע האם זה בגלל הנסיונות שלי. רק מעלה אפשרות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/02/2022 - 01:12
נושא ההודעה: Re: אולי גם זה קשור

Anonymous :
בדף הראשון אני כעת רואה

00:44‏ · comments 29 תגובות‏ · tags יישומים כללי

בפועל, אם נכנסים לשרשור, יש 30 הודעות. ובאמת הוספתי 2 הודעות זהות. את הודעה 29, ואת הודעה 30. אולי זה ענין של cache, למרות שניסיתי לרענן. לא יודע. את הוספת ההודעות עשיתי באופן מתוחכם, כביכול. התחלתי להוסיף את הודעה מספר 29. במקביל, לפני שסימתי להוסיף אותה, התחלתי להוסיף את הודעה מספר 30 ב tab אחר. ואם זו לא בעיה של cache של העמוד הראשון, אז אולי הוא לא יודע להתמודד עם זה. והזהות הן במקרה. במחשבה נוספת, הייתי צריך לשנות אחת מהן. הבעיה היא, כנראה, הפתיחה של יותר מתגובה אחת, במקביל, על ידי אותו מגיב. אולי.
כעת עשיתי זאת באופן מכוון, לצורך הבדיקה. נדמה לי שעשיתי זאת גם בעבר. גם עם השרשור של אורייתא, וגם בשרשור השני שאני יודע שזה קרה, עם ה libreoffice. אלא שאז לא הייתי מודע לכך שאולי זה בעיתי. ועשיתי זאת בגלל הסיבה הבאה: אני טורח לכתוב הודעה לא קצרה. לוקח זמן. ומנסה לשלוח. ולא זז. כלומר אני רואה שיש נסיון תקשורת, אבל אין התקדמות. הוא מנסה ומנסה. אז איני יודע. אולי בסוף לא יצליח, אך אני אצטרך לשחזר את ההודעה. אז הפתרון היה לפתוח עוד תגובה, ולהעתיק אליה את מה שכתבתי. כדי שאם הוא יכשל, יהיה לי גיבוי. איני יודע האם זה בגלל הנסיונות שלי. רק מעלה אפשרות.

ובעיה נוספת, או אולי העיקר: מה קורה אם לא שלחו תגובה אחרי שניסו להגיב, וסגרו את ה tab היחיד שהיה? ואותה שאלה, כאשר היו שני tab-ים. ורק השני מביניהם נסגר בלי לשלוח?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. elcuco
  3. mksoft