ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/05/2022 - 18:31
נושא ההודעה: התקנת ארץ' על מערכת UEFI

התקנתי כבר כמה פעמים ארץ' וזה היה די מזמן וגם זו פעם ראשונה עם מערכת UEFI, אז צריך קצת עזרה וטיפים להמנע מבעיות.

גודל הדיסק 500G ואני מגדיר אותו עם FDISK.

האם UEFI אומר שצריך להגדיר את טבלת המחיצות כ GPT, ומחיצה ראשונה בגודל 256M כ ESP?

לאחר מכן צריך להגדיר מחיצת SWAP: איזה גודל מומלץ ביחס לגודל ה RAM? זה קשור למצב שינה של המערכת?

ואז נגדיר מחיצת ROOT 50G והיתר מחיצת HOME

אנא הערותיכם/הארותיכם

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/05/2022 - 20:23
נושא ההודעה: Re: כן, 512M, 300M, ואולי זה מתאים לכל ההפצות הנפוצות

Anonymous :
התקנתי כבר כמה פעמים ארץ' וזה היה די מזמן וגם זו פעם ראשונה עם מערכת UEFI, אז צריך קצת עזרה וטיפים להמנע מבעיות.
גודל הדיסק 500G ואני מגדיר אותו עם FDISK.
האם UEFI אומר שצריך להגדיר את טבלת המחיצות כ GPT,
כן
Anonymous :
ומחיצה ראשונה בגודל 256M כ ESP?
לי מסתובב בראש 300M, או יותר.
Anonymous :
לאחר מכן צריך להגדיר מחיצת SWAP: איזה גודל מומלץ ביחס לגודל ה RAM? זה קשור למצב שינה של המערכת?
לי נראה 512M, ולא ברור לי הקשר של ה 512M לגודל הזכרון.
Anonymous :

ואז נגדיר מחיצת ROOT 50G והיתר מחיצת HOME
אנא הערותיכם/הארותיכם
יתכן שזה טוב לכל ההפצות הנפוצות, כאשר אין דרישות מיוחדות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/05/2022 - 21:31
נושא ההודעה:

ציטוט:
לי מסתובב בראש 300M, או יותר.

גם לי נראה יותר סביר. פשוט ראיתי במדריך של ג'נטו. במדריך של ארץ' זה בכיוון של 300M ויותר..
https://wiki.gentoo.org/wiki/Handbook:AMD64/Installation/Disks
https://wiki.archlinux.org/title/Partitioning

ציטוט:
לי נראה 512M, ולא ברור לי הקשר של ה 512M לגודל הזכרון.

ראיתי במדריך של ג'נטו המלצה שיהיה כפול מגודל ה RAM.. כנראה שהיה נכון לפעם כשהיה RAM קטן. השאלה אם יש לזה קשר לכל ה Power management/Suspend and hibernate??

ציטוט:
יתכן שזה טוב לכל ההפצות הנפוצות, כאשר אין דרישות מיוחדות.

מקווה שמספיק. משום מה לא בא לי לוותר על מחיצת HOME, למקרה שנצטרך להתקין מחדש, למרות שזה לא הכי קרה לי..

תודה

חזרה לתוכן הדיון
עמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 23/05/2022 - 08:06
נושא ההודעה:

לא ציינת מה גודל ה-RAM. ה-swap משמש לשני דברים - בזמן ריצה כאשר ה-
RAM לא מספיק להכיל את הזיכרון של כל מה שרץ, המערכת משתמשת ב-swap כ"הרחבה" של הזיכרון; השימוש השני הוא ל-hibernate, ואז כל מה שנמצא ב-RAM נכתב ל-swap (ונטען משם לזיכרון כאשר המערכת עולה מחדש).
לשימוש הראשון, הגודל של ה-swap תלוי בגודל ה-RAM ובד"כ מומלץ שגודל ה-swap יהיה בין פי-1 לפי-3 מגודל הזיכרון, אם כי כאשר יש מספיק RAM אפשר גם לוותר על ה-swap לגמרי.
לשימוש השני, hibernate, צריך שגודל ה-swap יהיה לפחות כמו גודל ה-RAM, מהסיבה הפשוטה שבמעבר ל-hibernate כל ה-RAM צריך להיכתב ל-swap.

בשורה התחתונה, בהנחה שיש לך RAM בגודל סביר (נניח 8GB ומעלה), ואתה מתכנן גם להשתמש ב-hibernate, אז swap בגודל ה-RAM יספיק.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/05/2022 - 09:14
נושא ההודעה:

ציטוט:
בשורה התחתונה, בהנחה שיש לך RAM בגודל סביר (נניח 8GB ומעלה), ואתה מתכנן גם להשתמש ב-hibernate, אז swap בגודל ה-RAM יספיק.

אכן יש לי RAM 8GB ואגדיר אותו גודל SWAP.
תודה על ההסבר היפה!

חזרה לתוכן הדיון
עמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 23/05/2022 - 09:51
נושא ההודעה:

אולי עוד הערה - הגודל הרצוי של ה-swap תלוי גם ביישומים שאתה מריץ. אם הם צורכים הרבה זיכרון, או שאתה חושש שזה עלול לקרות, אולי תרצה להגדיל את ה-swap, נניח לפי שניים מה-RAM (למרות שאם המצב ה"רגיל" הוא שהיישומים שאתה מריץ צורכים בדרך כלל יותר מגודל ה-RAM, זה כנראה סימן לכך שצריך להגדיל את ה-RAM).

כך שאם יש לך דיסק גדול ואתה יכול להיות "נדיב", אפשר מראש ליצור swap גדול יותר. אבל בכל מקרה אפשר לשנות את גודל ה-swap בעתיד (קל יותר אם משתמשים ב-LVM), או להוסיף swap כקובץ או מחיצה נוספת.

נראה לי שזה כל מה שאפשר להגיד מראש, והשאר תלוי בצריכם ובשיקולים שלך.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/05/2022 - 21:27
נושא ההודעה:

לא נראה שאני הולך להעמיס את המחשב יותר מדי, אבל מעניין מתי צריך SWAP גדול, כלומר על איזה ישומים מדובר: משחקים כבדים? קומפילציות? עריכת וידאו?

אני לא משתמש ב LVM. פעם ניסיתי וזה עבד אבל לא ראיתי צורך בזה וחזרתי למחיצות הרגילות

חזרה לתוכן הדיון
עמיתאורח · ·

הודעה פורסם: 24/05/2022 - 08:08
נושא ההודעה:

אפילו דפדפן יכול לצרוך הרבה זיכרון. אבל כמו שכתבתי, אתה לא רוצה להגיע למצב בו יהיה שימוש ב-swap. אתה יכול להתחיל עם מחיצת swap בגודל של 8 GB, ולראות איך המערכת מתנהגת. יש סיכוי טוב שזה יספיק.
בכל מקרה, כדי לאפשר הגדלה עתידית, צור את מחיצת ה-swap במקום שהוא מיד אחרי מחיצה גדולה שסביר שלא תנצל את כולה - למשל home. כך יהיה אפשר לצמצם את המחיצה הגדולה וליור מחדש swap יותר גדול.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח
  3. אורח