ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2022 - 16:27
נושא ההודעה: אין גישה לאתר ביתי לאחר מעבר לסיב אופטי

בשעה טובה עברתי מ ADSL לסיב אופטי וכרגע אין גישה לאתר ביתי. אני מחובר לאותו ראוטר בכניסת WAN עם מתאם.
האתר מוגדר בראוטר עם DYNAMIC DNS של FREE DNS AFRAID וגם הפורטים מוגדרים.
עבד היטב עם ADSL - יש קשר למעבר לסיב? צריך לשנות משהו בהגדרות?

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2022 - 17:39
נושא ההודעה:

אתה בטוח שאתה לא תחת double NAT?
תשווה את ה-IP בהגדרות של הראוטר ול-IP שאתה רואה ברשת באתר כמו זה למשל
https://whatismyipaddress.com/

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2022 - 17:55
נושא ההודעה:

ציטוט:
תה בטוח שאתה לא תחת double NAT?
תשווה את ה-IP בהגדרות של הראוטר ול-IP שאתה רואה ברשת באתר כמו זה למשל

לא יודע.. איפה אני מוצא את IP בראוטר? יש לי ראוטר 256G DLINK ואני רואה תחת לשונית STATUS, כתובת מסוימת ב ROUT INFO בעמודה DESTINATION , והיא שונה מהכתובת שמופיעה באתר. מקווה שלזה התכוונת..

ואם אני תחת double NAT, מה צריך לעשות?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2022 - 18:12
נושא ההודעה:

בנוסף אני רואה בהגדרות של WAN SERVICE בלשונית ETHERNET WAN, שהוא מסוג DHCP, ומסומן להפעיל ENABLE NAT וגם ENABLE FIREWALL

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2022 - 10:11
נושא ההודעה:

כרגע נכנסתי לאתר של FREE DNS AFRAID ושיניתי באופן ידני את הכתובת הנוכחית שלי. עכשיו יש גישה לאתר ויתכן שהיה איזה נתק עקב המעבר לסיב ששיבש את המעקב.. מקווה שהענין הסתדר

מעניין לדעת האם בחיבור לסיב יש כתובת IP קבועה (שאמורה לייתר את השירות של דינמיק DNS)?? לא יודע אם קשור אבל בהתקנה ביקשו ממני לבטל את הסימון של IPV6

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2022 - 16:25
נושא ההודעה: פעם היה IP קבוע. לא יודע מה קורה היום. סבור ש IPv6 לא קשור.

Anonymous :
מעניין לדעת האם בחיבור לסיב יש כתובת IP קבועה (שאמורה לייתר את השירות של דינמיק DNS)??

שאלתי לפני הרבה זמן. היה IP קבוע. בתוספת מחיר לא קטנה. לא יודע מה קורה היום. נדמה לי ששאלתי את התמיכה של התשתית, לא של הספק. אך לא בטוח בכך.
Anonymous :
לא יודע אם קשור אבל בהתקנה ביקשו ממני לבטל את הסימון של IPV6

לא נראה לי שיש קשר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2022 - 10:46
נושא ההודעה:

לאחר שהכנסתי כתובת IP באופן ידני באתר FREE DNS AFRAID כפי שכתבתי בפוסט קודם, האתר הביתי היה נגיש עד שכתובת IP שהספק הקצה השתנתה עקב תקלה אזורית בסיב. לאחר שהתקלה תוקנה הוקצה IP חדש וכעת שוב אין גישה לאתר.

כרגע אני לא רוצה שוב לנסות לשנות את הכתובת באופן ידני - הרי זה התפקיד של DYNAMIC DNS.. ולכן מנסה להבין היכן הבעיה.

ניתן לראות בשרשור כאן איזה ראוטר יש לי, והמצב כרגע בראוטר הוא כפי שהיה מוגדר לפני שעברתי מ ADSL ל סיב - DYNAMIC DNS עבור אתר FREE DNS AFRAID שעבד כשהייתי מחובר דרך ADSL .

לא יודע אם יש קשר, אבל כרגע החיבור של הסיב הוא עם מתאם שמתחבר לכניסת WAN. נכנסתי לראוטר וראיתי שיש אפשרות להגדרה של DNS עבור WAN - קשור לתקלה?

האם יש פקודות שאפשר להריץ כדי לבדוק מדוע אין עקיבה אחרי IP חדש? או משהו באתר FREE DNS AFRAID שצריך לשנות או לבדוק?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2022 - 15:25
נושא ההודעה: כמובן שיש פקודות. הן חובה. יש גם שאלה האם הן טובות לך?

Anonymous :
לאחר שהכנסתי כתובת IP באופן ידני באתר FREE DNS AFRAID כפי שכתבתי בפוסט קודם, האתר הביתי היה נגיש עד שכתובת IP שהספק הקצה השתנתה עקב תקלה אזורית בסיב. לאחר שהתקלה תוקנה הוקצה IP חדש וכעת שוב אין גישה לאתר.

כרגע אני לא רוצה שוב לנסות לשנות את הכתובת באופן ידני - הרי זה התפקיד של DYNAMIC DNS.. ולכן מנסה להבין היכן הבעיה.

ניתן לראות בשרשור כאן איזה ראוטר יש לי, והמצב כרגע בראוטר הוא כפי שהיה מוגדר לפני שעברתי מ ADSL ל סיב - DYNAMIC DNS עבור אתר FREE DNS AFRAID שעבד כשהייתי מחובר דרך ADSL .

לא יודע אם יש קשר, אבל כרגע החיבור של הסיב הוא עם מתאם שמתחבר לכניסת WAN. נכנסתי לראוטר וראיתי שיש אפשרות להגדרה של DNS עבור WAN - קשור לתקלה?

האם יש פקודות שאפשר להריץ כדי לבדוק מדוע אין עקיבה אחרי IP חדש? או משהו באתר FREE DNS AFRAID שצריך לשנות או לבדוק?

דינמיק DND לא מגיע מהאויר. חיבים להריץ תוכנה כדי שיעדכן את ה DNS במקרה של שינויים. ויש גם שאלות מסוג של האם להריץ את התוכנה בראוטר, או במחשב? ואיך התוכנה תדע מה ה IP החדש?
ואולי באמת ה DNS של הראוטר יודע לעדכן לבד. או שיש לו תוכנה, וספק DNS, מתאימים. לא מכיר את הראוטר שלך, ואין לי כעת ענין ללמוד את היכולות שיש, או אין, לו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2022 - 16:16
נושא ההודעה:

ברור שזה לא קורה מעצמו. להבנתי ברגע שמגדירים בראוטר זה אמור להפעיל את מנגנון העדכון במקרה של שינוי IP. יש אפשרות לבחור בראוטר DYNAMIC DNS , ואז מופיעה רשימה של אתרים שנותנים את השירות הזה, ואצלי מופיע בתוך הרשימה גם FREE DNS AFRAID. צריך להוסיף שם קוד שאני מקבל מהשירות לפי הקישור המצורף.

מבין שזה מה שצריך לעשות אבל אולי צריך להגדיר עוד משהו.. כשהייתי מחובר עם ADSL זה עבד..
גם לא יודע איך לדבג? או איך ניתן לראות האם המנגנון עובד?

https://freedns.afraid.org/guide/dd-wrt/

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2022 - 16:21
נושא ההודעה: האם התוכנה ל IP דינמי בראוטר מותאמת ל ADSL?

לא יודע מה השתנה. נראה שאינך מודע שצריך להריץ תוכנה. אז כנראה שהראוטר עשה קודם את העבודה, ועכשיו כבר לא. ניחוש הוא שבסיב יש חיבור איתרנט. אז היכולת של התוכנה בראוטר לזהות שינויים מוגבלת לצורת החיבור של ADSL. כנראה שאלו מנגנונים שונים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2022 - 16:27
נושא ההודעה: Re: האם התוכנה ל IP דינמי בראוטר מותאמת ל ADSL?

Anonymous :
לא יודע מה השתנה. נראה שאינך מודע שצריך להריץ תוכנה. אז כנראה שהראוטר עשה קודם את העבודה, ועכשיו כבר לא. ניחוש הוא שבסיב יש חיבור איתרנט. אז היכולת של התוכנה בראוטר לזהות שינויים מוגבלת לצורת החיבור של ADSL. כנראה שאלו מנגנונים שונים.

דבר נוסף הוא שיש ראוטרים שרושמים לוג. אז אולי עוד יש לוג מימי ה ADSL. ואולי בלוג מאז מוזכר שינוי IP.
אתה צריך ללמוד את הראוטר שלך. ואם יש לך אפשרות, לנסות לחבר ל ADSL של מישהו אחר כדי להשוות לסיב אצלך. ואולי האפשרות הטובה ביותר היא להריץ אצלך במחשב את התוכנה לזיהוי השינוי ב IP ועדכון שרת ה DNS. מה שהראוטר ידע לעשות עם ה ADSL. וכנראה עכשיו אינו יודע. מניח שאין לך ssh לראוטר. ולעשות לו רוט, כמו שעושים לנידים, יהיה קשה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/11/2022 - 16:31
נושא ההודעה: האם תוכנה מקבילה במחשב היא הפתרון הקל ביותר?

Anonymous :
Anonymous :

דבר נוסף הוא שיש ראוטרים שרושמים לוג. אז אולי עוד יש לוג מימי ה ADSL. ואולי בלוג מאז מוזכר שינוי IP.
אתה צריך ללמוד את הראוטר שלך. ואם יש לך אפשרות, לנסות לחבר ל ADSL של מישהו אחר כדי להשוות לסיב אצלך. ואולי האפשרות הטובה ביותר היא להריץ אצלך במחשב את התוכנה לזיהוי השינוי ב IP ועדכון שרת ה DNS. מה שהראוטר ידע לעשות עם ה ADSL. וכנראה עכשיו אינו יודע. מניח שאין לך ssh לראוטר. ולעשות לו רוט, כמו שעושים לנידים, יהיה קשה.

אז אולי צריך להתקין עליו openwrt, או מקביל. נראה לי שאלו אפשרויות לא קלות. סבור שהקל ביותר הוא תוכנה מקבילה במחשב. לפחות התקן שאתה מתחיל עם שליטה טובה עליו. בהצלחה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/11/2022 - 16:33
נושא ההודעה:

ציטוט:
סבור שהקל ביותר הוא תוכנה מקבילה במחשב. לפחות התקן שאתה מתחיל עם שליטה טובה עליו. בהצלחה.

אנסה להתקין משהו כזה על PI שרץ עם רספביאן - יש המלצה על תוכנה כזו?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/11/2022 - 17:52
נושא ההודעה:

אתה לא יכול להשתמש באותה חומרה שמגישה את האתר כדי להריץ את העדכון של ה-IP?
יש באתר שלהם רשימה שלמה של תוכנות https://freedns.afraid.org/scripts/freedns.clients.php
אבל בסופו של דבר סקריפט פשוט עם cron job יעשה את העבודה
https://freedns.afraid.org/scripts/update.sh.txt

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח