ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/09/2022 - 18:24
נושא ההודעה: 7.4 מתנהג רע עם חלק מהפונטים העבריים. ו locale הופיע מעצמו.

האם רק אצלי 7.4.0.3 libre-office מתנהג רע עם הצגה של קבצים בעברית בפונטים Noto Sans? לא נסיתי הרבה משפחות פונטים אחרות. אך במעט המשפחות האחרות שניסיתי זה לא קורה. לדעתי ההתנהגות הרעה היא החל מגרסאות 7.4. לפני כן היה בסדר.
דבר נוסף שכעת שמתי לב אליו הוא Help -> About LibreOffice מראה
קוד:
 Locale: he-IL (en_US.UTF-8); UI: en-US
אין לי לוקלה עברי. נראה לי שליברה הוסיף את הלוקלה הזה לבד. ולעצמו. ולא ב etc/locale*/. האם באמת הוסיף, או שרק מצפה שיהיה? האם יש לי דרך לבדוק איפה הקובץ שהוא משתמש בו ללוקלה? האם הוסיף זאת בגלל הכיווניות? הפונטים? אולי בגלל התוספת הלא לגמרי נשלטת הזו יש את הבעיה עם התצוגה? לא ברור לי מה קרה עם הלוקלה לפני גרסאות 7.4. לא הסתכלתי לפני כן.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/09/2022 - 16:09
נושא ההודעה: יתכן שענין הפונטים השתפר. האם יש קשר ל libxft? מאיפה he-IL?

יתכן שהבעיה נפתרה באופן חלקי. האם יתכן של libxft יש קשר? libxft התעדכן כאן לאחרונה.
ובענין הלוקלה,
קוד:

Locale: he-IL (en_US.UTF-8); UI: en-US

en_US.UTF-8 הוא הצפוי. האם ליברהאופיס מתיחס למיקום ה IP? האם he-IL אינו מעקב משתמשים? אז שוב, על סמך מה הוא רשם he-IL?

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 08/09/2022 - 16:41
נושא ההודעה:

תראה מה יש לך בקובץ ‎/etc/locale.gen, בפלט של locale -a ובהגדרות האיזוריות של סביבת העבודה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/09/2022 - 17:59
נושא ההודעה: ה he-IL לא במקום

mksoft :
תראה מה יש לך בקובץ ‎/etc/locale.gen, בפלט של locale -a ובהגדרות האיזוריות של סביבת העבודה.

קוד:

$ grep -v ^# /etc/locale.gen
en_US.UTF-8 UTF-8

קוד:

$ locale -a
C
C.UTF-8
en_US.utf8
POSIX

סביבת עבודה? כלומר Desktop environment? מה שאני מסתדר בלי? אז אני מסתדר בלי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/09/2022 - 18:24
נושא ההודעה: האשמת שוא. טעות שלי. יש פריט ב Options -> Language Sett

האשמת שוא. יש פריט ב Options -> Language Sett. שכחתי שרשמתי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/09/2022 - 01:34
נושא ההודעה: דף העזרה של 6.4 הרלבנטי

דף העזרה של 6.4 ב https://help.libreoffice.org/6.4/en-US/text/shared/optionen/01140000.html?&DbPAR=SHARED&System=UNIX

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/09/2022 - 23:32
נושא ההודעה: האם משתמש, או מוכן להתקין פונטים noto sans ולנסות עם 7.4?

יש אצלי בעיה. זה לא הסתדר. עדין לא ברור לי משהו קצר שיראה אותה מדף ריק. נראה שאף אחד אחר כאן לא מאשר שהיא קימת. אולי בגלל שאף אחד אחר כאן לא רואה את זה. האם מישהו עובד עם פונטים noto sans וליברה 7.4? האם מישהו מוכן להתקין את הפונטים האלו, ולנסות עם 7.4? זה לא קרה לפני 7.4. ןאולי אין קשר לפונטים. רק נדמה לי שיש קשר.

חזרה לתוכן הדיון
einpoklum ת.הצטרפות: 17/01/2003 · הודעות: 85 · מיקום: חיפה

הודעה פורסם: 10/10/2022 - 13:58
נושא ההודעה:

שלום לאנונימי עם הבעיה...

אני אחד המשתתפים הפעילים בערוץ LO בעברית בטלגרם (= מדווח ובודק הרבה באגים שקשורים בעברית). אני רוצה לעזור להבהיר את העניין. לשם כך, אבקש ממך הוראות מדויקות יותר לשם שחזור הבאג.

* איזו גרסת LO _בדיוק_? תוכל להעתיק את המידע על הגרסה מדיאלוג ה-Help|About? יש שם כפתור לשם כך.
* האם ממשק המשתמש שלך ב-LO הוא בעברית או באנגלית?
* באילו גופני Noto _בדיוק_ אתה משתמש?
* האם תוכל לצרף או לקשר לקובץ בו ניתן לראות את הבעיה?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/10/2022 - 18:40
נושא ההודעה: היתה בעיה? ו 2 הערות

einpoklum :
שלום לאנונימי עם הבעיה...

שלום.
einpoklum :

אני אחד המשתתפים הפעילים בערוץ LO בעברית בטלגרם (= מדווח ובודק הרבה באגים שקשורים בעברית). אני רוצה לעזור להבהיר את העניין. לשם כך, אבקש ממך הוראות מדויקות יותר לשם שחזור הבאג.

תודה.
כדי להשיב, ניסיתי לשנות את התוכן בקובץ שאני רואה בו בעיה. עם גרסה עדכנית יותר של ליברהאופיס. רק לעבור על האותיות עם משהו אקראי. להפתעתי, הבעיה לא חזרה על עצמה עם התוכן החדש. רואים אותה רק בשורות שלא שיניתי. אך לא עם שורות ששיניתי. האם זה תוקן? אני אעקוב. אולי זה תוקן. תיקון שתקף רק לתוכן חדש. האם להניח לכך? בגלל שאולי כבר לא ניתן לשחזר לתכנים חדשים. אני מקוה שלא נתכתב שוב על הענין הזה גם בגלל קבצים חדשים.
ובכל זאת, 2 הערות:
1.
einpoklum :

* האם ממשק המשתמש שלך ב-LO הוא בעברית או באנגלית?

אנגלי. נראה לי שנתנו לכך את הדעת.
קוד:

Locale: en-US (en_US.UTF-8); UI: en-US

סבור שה UI כאן הוא בדיוק לענין הזה, אך איני יודע בודאות.
זה לקוח מתוך ה Help -> About LibreOffice -> Version Information. האם לא ידעת את זה בלעדי?
2.
אולי שולי, ואולי כן מכון לבעיה. העליתי תמונה ל http://img.net9.ga/C+cRnOBbX/0fiUB1/screenshot.jpg . המעגל האדום הוא סימון שלי. האם מה שמתחתיו, ישור לשמאל, לא מודגש במקור, אולי רק הדגשה חלקית? האם הסימון במקור, אולי חלקי, של הישור לשמאל תקין? הסימון של ישור לימין נראה לי תקין. לדעתי, כל יתר הסימונים שם באחד מ 2 מצבים בלבד.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 17/10/2022 - 21:36
נושא ההודעה: Re: היתה בעיה? ו 2 הערות

Anonymous :
האם להניח לכך? בגלל שאולי כבר לא ניתן לשחזר לתכנים חדשים. אני מקוה שלא נתכתב שוב על הענין הזה גם בגלל קבצים חדשים.

אם זה עובד כרגע, אז בוא נניח לזה. אם אתה רואה בעיה דומה בהמשך/בעתיד - עדיף להגיע לערוץ הטלגרם שלנו (LibreOffice Hebrew) או לדווח ישירות על באג ב-bugs.documentfoundation.org , כי אנחנו (ואני בפרט) לא מסתובבים הרבה כאן בפורום. אפשר גם לנסות לשלוח אליי הודעה אישית, מקווה שזה מגיע לדוא"ל כמו שצריך.

Anonymous :

אולי שולי, ואולי כן מכון לבעיה. העליתי תמונה ל http://img.net9.ga/C+cRnOBbX/0fiUB1/screenshot.jpg . המעגל האדום הוא סימון שלי. האם מה שמתחתיו, ישור לשמאל, לא מודגש במקור, אולי רק הדגשה חלקית? האם הסימון במקור, אולי חלקי, של הישור לשמאל תקין? הסימון של ישור לימין נראה לי תקין. לדעתי, כל יתר הסימונים שם באחד מ 2 מצבים בלבד.

נראה שהכפתור הזה נמצא במצב hover, ז"א שהעכבר נמצא מעליו. על כל פנים, זה לא נשמע קשור לבעיה שתיארת במקור.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/10/2022 - 12:12
נושא ההודעה: האם אתם רואים את הבאג? יש קובץ, עברית/ערבית, להורדה

פתחו באג ב https://bugs.documentfoundation.org/show_bug.cgi?id=151664#add_comment . יש שם קובץ הדגמה, שאפשר להוריד. נא לבדוק איך הוא נפתח אצלכם. נא לדוח, גם אם כן, וגם אם לא, קורה אצלכם. כולל פרטי הגרסה אצלכם. ניתן להעתיק אותה עם Help -> About LibreOffice -> Version Information . קימת אפשרות שבגרסאות ישנות הבאג לא קים. וזה חשוב כדי לנסות לברר מתי הוא התחיל. רצוי לדוח ישירות בקישור. צריך לפתוח שם חשבון.
קובץ ההדגמה כולל גם ערבית. בגלל שגם ערבית נכתבת מימין לשמאל, בניגוד לשפות אירופאיות, זה עוזר כאן. אך אם מישהו רגיש לענין, הודעתי מראש.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/04/2023 - 11:33
נושא ההודעה: Re: האם אתם רואים את הבאג? יש קובץ, עברית/ערבית, להורדה

הבעיה פתורה! ... בגירסה 7.6 שעדיין לא יצאה. אפשר לנסות Nightly Build למי שרוצה:

https://dev-builds.libreoffice.org/daily/master/Linux-rpm_deb-x86_64@tb87-TDF/current/

או לחכות לשחרור הגירסה באתר www.libreoffice.org

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/04/2023 - 19:35
נושא ההודעה: Re: האם אתם רואים את הבאג? יש קובץ, עברית/ערבית, להורדה

einpoklum :
הבעיה פתורה! ... בגירסה 7.6 שעדיין לא יצאה. אפשר לנסות Nightly Build למי שרוצה:
https://dev-builds.libreoffice.org/daily/master/Linux-rpm_deb-x86_64@tb87-TDF/current/
או לחכות לשחרור הגירסה באתר www.libreoffice.org

יש התיחסות ב https://bugs.documentfoundation.org/show_bug.cgi?id=151664#c19 . אך לא לגירסה 7.6.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח
  3. mksoft