ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
שמוליקאורח · ·

הודעה פורסם: 03/05/2023 - 01:26
נושא ההודעה: לא קשור ללינוקס אלא לרשת קווית. משתף מה אני עשיתי.

גם כי אני מרוגש כולי וגם כי אולי זה יעזור למישהו...
אמ;לק:
הצלחתי לפרוס כבל רשת לבד, כולל השחלה שלו בצינור, וכולל חיבור rj45 בשני צדיו.
אתן פה קישורים של מה קניתי וקצת אספר על התהליך.
קודם כל, כבר שנים שאני מת לעשות את זה, אבל רק לפני יומיים אזרתי אומץ, כשלפני כן קניתי את כל מה שאצטרך בשביל זה, לאורך החודשים האחרונים.
קניתי את כבל הרשת הזה:
https://www.amazon.com/dp/B07QGY3416?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1
הוא לכאורה cat7 אבל לא בטוח.
בכל מקרה, אני מקבל מהירות מרגשת (בהמשך אספר).

מחברים מתאימים, קניתי באלי אקספרס.
אלו מחברים שלא צריך לוחץ בשבילם.
צריך קאטר קטן וזה הכל.
https://www.aliexpress.com/item/1005004939164246.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.117.53ba1802ZbJzhO
קניתי שניים מסוג CAT6A.
למה קניתי CAT6A כאשר הכבל הוא (לכאורה) CAT7?
כי זה מה שהמוכר באלי אקספרס אמר לי לקנות כשאמרתי לו מה העובי של הכבל שלי (עוד פרטים בהמשך, ובכל מקרה ניראה לי שהייתי מקבל את אותה תוצאה עם מחברים של CAT7).

בנוסף קניתי כבל משיכה (שהשתמשתי בו אבל לא באמת הייתי צריך, בסופו של דבר):
https://www.aliexpress.com/item/33015005094.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.106.53ba1802ZbJzhO

קניתי גם קאטר בשביל לקצוץ את קצוות הגידים שאין בהם צורך:
https://www.aliexpress.com/item/1005003162409148.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.96.53ba1802ZbJzhO

קניתי סיב אופטי (25 מטרים) שמתאים בחיבוריו לבזק (בכל מקרה קצצתי לו את אחד הראשים כך שכרגע הוא לא מתאים לכלום):
https://www.amazon.de/-/en/dp/B094YVP259?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1

כמו שאמרתי לא באמת הצטרכתי את כבל המשיכה אבל השתמשתי בו.
הכנסתי אותו לצינור בתוך הקיר בבית ודחפתי פנימה עד שהוא יצא החוצה, ליד הגג.
שם הדבקתי אותו ביחד עם כבל הרשת, בעזרת איזולירבנד (יש במקס/זול/וכו' סטוק Smile).
לא יודע אם שמתם לב, אבל כבל הרשת שקניתי מגיע עם מחברים בשני צדיו.
אכן, חתכתי את שניהם.
אחרי שהדבקתי אותם אחד לצד השני, התחלתי להשחיל פנימה לאט לאט עד שלשמחתי כבל המשיכה נכנס כולו ובעקבותיו גם כבל הרשת.
לא השתמשתי בסבון/שמן/נוזל סיכה אחר עבור ההשחלה (גם לא בהשחלה הנוספת).
ראוי גם לציין שבשתי ההשחלות, אורך ההשחלה הוא בערך 2 מטרים.

לאחר מכן פרסתי את הכבל על הגג ועברתי איתו לצד השני של הבית, שם יש צינור נוסף שנכנס לממ"ד.
בצינור הזה היה כבל טלפון שאין לי בו שימוש כיום וגם חומר סותם (בכניסה למעלה) שהיה צריך לפרק בעזרת מברג ודפיקות בפטיש עליו, עד שלאט לאט הצלחתי להסיר משם מספיק בשביל לפתוח את הצינור להשחלה חדשה.
במקרה הזה השחלתי את כבל הרשת ביחד עם הסיב.
כמו שאמרתי, קצצתי לו את הראש המתאים והשתדלתי להיזהר על הסיב שלא ישבר.
לא באמת יודע כמה הצלחתי (אין לי מושג איך לבדוק דבר כזה) אבל שורה תחתונה הצלחתי להשחיל את שניהם ביחד לתוך הבית.
עכשיו יש פה סיב שממתין למתקין של בזק (שטרם הזמנתי).
בתקווה שלא נשבר, מקווה שאולי בזק יוותרו לי על התשלום עבור ההתקנה (זה 500 ש"ח לבית פרטי).

ועכשיו למחברים.
זה באמת די פשוט.
צריך לפצוע את כבל הרשת בעזרת הדבר הזה:
https://www.amazon.com/Stripper-Crimping-Stripping-Telephone-BUSHIBU/dp/B0768QBNWQ
(אין צורך לקנות באמזון, יש בהרבה יותר זול באלי אקספרס אבל הקישור לאמזון יוצא נורמלי יותר מבחינתי איך שהפוסט הזה יראה).
מכניסים את הכבל שם בתוך ה"צבת" ואז מסובבים את החפיץ הזה סביב הכבל פעם פעמיים או שלוש וזה פוצע את הכבל באופן שהוא לא פוגע בגידים אבל כן מאפשר להוריד את השכבה החיצונית שלו.
אחרי שמורידים אותה, יש עוד שכבה של גידי מתכת דקים מאוד ששומרים על הגידים וגם אותה צריך להסיר.
ואז מגיעים לגידים שמגיעים עטופים בנייר מתכת.
כל זוג גידים עטוף בנייר משלו.
עכשיו צריך לסדר את הגידים במקום המתאים להם בתוך הפלסטיק שמגיע עם המחבר.
על הפלסטיק הזה יש את הצבעים המתאימים שאומרים לאן כל גיד אמור להכנס.
אחרי שהכל במקום מקצצים את הקצוות שלא צריך עם הקאטר שלמעלה.
ואז דוחפים את הפלסטיק הזה לתוך המחבר במקום המתאים, סוגרים את המחבר ומבריגים וזהו:
יש לכם מחבר חדש של rj45.
בצעתי בדיקת iperf3 בשני הכיוונים ובמשך 30 שניות ואני מקבל 940 Mbit לשניה באופן כללי.
לצערי אין לי חיבור רשת של מעל גיגה ולכן לא יכולתי לבדוק אם הוא היה יכול לתת יותר מזה.
כן ראיתי בתגובות לכבל הזה באמזון שיש מספר אנשים (או לפחות אחד) שקיבלו יותר מגיגה בבדיקה שלהם.

דבר מעט מאכזב הוא שהכבל הנ"ל בקוטר (כולל המעטפת החיצונית) של 6.5 מילימטרים וזה די דק.
הבעיה היא שהמחברים שקניתי, הכניסה שלהם היא עבה יותר ועכשיו בצד האחורי של המחבר יש הפרש וזה כזה מדלדל ולא ממש חזק כמו שהייתי רוצה.
אבל כרגע זה עובד ואם לא אגע בזה יותר מדי (ואין הרי צורך לגעת בזה כלל) מקווה שזה יהיה טוב לעוד הרבה זמן.
מקסימום תמיד אפשר לחתוך מחדש קצת כבל ולחשוף גידים חדשים ולחבר את המחברים מחדש (אלו מחברים רב פעמיים).

עכשיו אגב יש שני ראוטרים בבית.
אחד בממ"ד (שתמיד היה) והשני בצד השני של הבית, בדיוק היכן שכבל הרשת החדש נכנס פנימה.
הראוטר השני כמובן מחובר לראשון בעזרת כבל הרשת החדש וכך יש לי חיבור קווי של שני ראוטרים וכיסוי ויפי נהדר באופן כללי בבית.
עכשיו הטלוויזיה (בעצם הסטרימר) מחוברת קווית וסוף סוף אין buferring כשצופים בתכני עידן+ דרך קודי או באופן כללי הבאפרינג כניראה נעלם כמעט לחלוטין (כמעט = מלבד מקרים שלא תלויים בי, אבל מהיומיים האחרונים ניראה שבעיית הבאפרינג מאחורינו).

זהו, לא זוכר יותר.
אם יש לכם שאלות, אשמח לענות על מה שאוכל.
זה אפשרי, זה אפשרי לבד, רק צריך לא לפחד Smile.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/05/2023 - 02:35
נושא ההודעה: Re: תודה רבה על הפרוט הרב. וגם הערות ושאלות.

שמוליק :

גם כי אני מרוגש כולי וגם כי אולי זה יעזור למישהו...

תודה על הפרוט.
שמוליק :
אמ;לק:

אכן, ארוך לפעמים ארוך זה טוב. ולפעמים לא. העיקר שהאמריקאים ידעו לרשום קיצור.
שמוליק :

מחברים מתאימים, קניתי באלי אקספרס.
אלו מחברים שלא צריך לוחץ בשבילם.
צריך קאטר קטן וזה הכל.
https://www.aliexpress.com/item/1005004939164246.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.117.53ba1802ZbJzhO
קניתי שניים מסוג CAT6A.
למה קניתי CAT6A כאשר הכבל הוא (לכאורה) CAT7?
כי זה מה שהמוכר באלי אקספרס אמר לי לקנות כשאמרתי לו מה העובי של הכבל שלי (עוד פרטים בהמשך, ובכל מקרה ניראה לי שהייתי מקבל את אותה תוצאה עם מחברים של CAT7).

מצטט מהמשוב של 3 כוכבים של הפריט שקנית:
ציטוט:

Color: CAT8 Connector Cable length: 2PCS Logistics: AliExpress Standard Shipping

It's the same category, it doesn't change anything, just the cost and the label. 20 Mar 2023 19:49
Helpful? Yes (1) No (0)

Seller’s Reply
Hi friend, the diameters of CAT8 connector and CAT7 are different, and the diameter of CAT8 is larger to pass through the thicker CAT8 cable. And their PCB circuit boards are also different. It is recommended that you purchase connectors that match your cable. Best wishes. Have a nice day. zoerax 20 Mar 2023 19:49

נדמה לי שהקונה המקסיקאי I***o שרשם את המשוב, חזר עליו מספר פעמים. ואולי הוא קנה גם CAT6A וגם CAT7, וגם CAT8. הצלחתי להתבלבל מטקסט שמופיע מספר פעמים ונראה לי כמעט זהה. או שאני תמיד מבולבל, בלי קשר. המשוב המצוטט מזכיר CAT7 ו CAT8. לא יודע האם, ואיזה, קשר יש ל CAT6A ו CAT7. האם הקונה המקסיקאי I***o חזר על המשוב לכל אחד מ 3 הסוגים, אך המוכר העתיק את התגובה שלו לאחד מהשלושה גם ל 2 האחרים?
שמוליק :

קניתי סיב אופטי (25 מטרים) שמתאים בחיבוריו לבזק (בכל מקרה קצצתי לו את אחד הראשים כך שכרגע הוא לא מתאים לכלום):
https://www.amazon.de/-/en/dp/B094YVP259?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1

ואיך ידעת איזה סיב יתאים לבזק?
שמוליק :
לאחר מכן פרסתי את הכבל על הגג ועברתי איתו לצד השני של הבית, שם יש צינור נוסף שנכנס לממ"ד.
בצינור הזה היה כבל טלפון שאין לי בו שימוש כיום וגם חומר סותם (בכניסה למעלה) שהיה צריך לפרק בעזרת מברג ודפיקות בפטיש עליו, עד שלאט לאט הצלחתי להסיר משם מספיק בשביל לפתוח את הצינור להשחלה חדשה.
במקרה הזה השחלתי את כבל הרשת ביחד עם הסיב.
כמו שאמרתי, קצצתי לו את הראש המתאים והשתדלתי להיזהר על הסיב שלא ישבר.

האם בממ"ד יש סיב ללא מחבר, או שעל הגג יש סיב ללא מחבר?
שמוליק :
עכשיו יש פה סיב שממתין למתקין של בזק (שטרם הזמנתי).
בתקווה שלא נשבר

כלומר המתקין של בזק אמור לחבר מחבר לסיב קים. האם זה דבר שהם עושים בכל התקנה, אולי בגלל שאורך הסיב הדרוש משתנה בכל התקנה? ואם עושים זאת בכל התקנה, למה טרחת עם הסיב מלכתחילה? האם הלקוח לא אומר היכן הוא רוצה את הסיב; מקוה, או שלא מקוה, שהטכנאי לא יסביר לו למה הבחירה שלו כן, או לא, מוצלחת, ויחבר את הסיב? ובכל מקרה, האם אינם מחברים את הסיב לשקע בקיר, והלקוח אמור לחבר את הציוד לשקע?
שמוליק :
מקווה שאולי בזק יוותרו לי על התשלום עבור ההתקנה (זה 500 ש"ח לבית פרטי).

האם טרחת עם הסיב מלכתחילה כדי להפחית מהתשלום לבזק? האם בגלל סיבה אחרת?
למה שיותרו? הוא צריך לחבר לסיב מחבר. ובעיקר, לחבר את הסיב לארון שלהם. ובטח יש סכום לא קטן על הזמן של הביקור.
כנראה שהצלחתי לא להבין מה שכתבת בענין בזק.
שמוליק :
זהו, לא זוכר יותר.
אם יש לכם שאלות, אשמח לענות על מה שאוכל.
זה אפשרי, זה אפשרי לבד, רק צריך לא לפחד Very Happy.
את תאוריות הקונסיפרציה אני אשאיר לפרדס.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/05/2023 - 03:34
נושא ההודעה: Re: תודה רבה על הפרוט הרב. וגם הערות ושאלות.

ציטוט:
תודה על הפרוט.

בכייף.
ציטוט:
מצטט מהמשוב של 3 כוכבים של הפריט שקנית:...

לפחות בין cat8 לשאר לדעתי יש הבדל משמעותי מבחינת עובי של הכבל.
אז יכול להיות שאכן המחברים של cat8 שונים מבחינת העובי לפחות.
לגבי הקטגוריות של cat7 ומטה, אכן יכול להיות שאין באמת הבדל, אבל אני לא באמת יודע.
איני מומחה Smile.

ציטוט:
ואיך ידעת איזה סיב יתאים לבזק?

קראתי הרבה באתר htmag.co.il (בפורומים שם).
וגם מחיפושים באינטרנט.
ולפעמים שאילת שאלות...

ציטוט:
האם בממ"ד יש סיב ללא מחבר, או שעל הגג יש סיב ללא מחבר?

על הגג כרגע יש סיב עם מחבר שאמור להגיע לעמוד של בזק.
בתוך הבית יש סיב ללא ראש (שקצצתי כמובן).
אם תסתכל בתמונה:
https://m.media-amazon.com/images/I/713uFQZ-vhS._SL1500_.jpg
אז קצצתי את החלק היותר עבה.
זה החלק שאמור להכנס הבייתה (בהנחה שהבנתי נכון Very Happy) וההנחה היא שכמובן ירכיבו לי ראש חדש לכש...
אגב, התמונה מעט משקרת.
הראשים האלו יחסית דקים (כלומר הופתעתי לטובה כאשר ראיתי את הסיב בפועל. חשבתי שזה הרבה יותר עבה מזה).
הסיב עצמו ממש ממש דקיק (3 מילימטרים).
לדעתי הראש של כבל רשת יותר עבה מהראש העבה שבתמונה.

ציטוט:
כלומר המתקין של בזק אמור לחבר מחבר לסיב קים. האם זה דבר שהם עושים בכל התקנה, אולי בגלל שאורך הסיב הדרוש משתנה בכל התקנה? ואם עושים זאת בכל התקנה, למה טרחת עם הסיב מלכתחילה? האם הלקוח לא אומר היכן הוא רוצה את הסיב; מקוה, או שלא מקוה, שהטכנאי לא יסביר לו למה הבחירה שלו כן, או לא, מוצלחת, ויחבר את הסיב? ובכל מקרה, האם אינם מחברים את הסיב לשקע בקיר, והלקוח אמור לחבר את הציוד לשקע?

אין לי מושג מה הם עושים בכל התקנה...
אני מניח שבכל בית זה משהו אחר.
מהדיבור שלי עם בזק ממש היום, הנציגה לא התרגשה מכך שאמרתי לה שחתכתי את הראש כדי שאוכל להשחיל את הסיב.
היא ציינה שאם הסיב תקין (תקין = לא שברתי אותו בזמן ההשחלה, מה שיכול לקרות לצערי), לא אשלם עבור ההתקנה.
ממה שהיא אמרה הבנתי שמבחינת בזק מספיק שהתשתית מוכנה ותקינה ואז לא משלמים.
אפשר אגב להבין את זה גם מהתקנון של המבצע של בזק:
https://www.bezeq.co.il/media/PDF/Be_Fiber/bfiber_sale.pdf
תחת: "דמי התקנה".
רק לא באמת היה ברור לי מה זה "תשתית סיבים".
זה מעט מעורפל.
אז הנציגה היום אמרה לי את מה שכתבתי פה ואני מקווה שאכן היא צודקת (וכמובן שהסיב שלי תקין).
ובכל מקרה אם הסיב נשבר ויצטרכו להשחיל לי אחר, הצלחתי לקבל התקנה ב249 ש"ח במקום ב499 כך שזה יפה בכל מקרה.
אני מניח שהלקוח אומר היכן הוא רוצה את הסיב.
טרחתי עם הסיב משתי סיבות:
1. אולי אצליח לקבל התקנה חינם.
2. השחלתי גם כבל רשת במקביל לסיב, ואני לא יודע אם המתקין היה עושה לי את זה.
בקיצור רציתי למנוע בלאגן (וחשש שלי), לעשות את זה בזמני החופשי כך שכשהמתקין יגיע, הכל יהיה מוכן עבורו בלי צורך בהשחלות וטובות.
פחות עומס טוב לכל הצדדים Smile.
החיבור של הסיב בתוך הבית, אמור להיות (להבנתי) לתוך איזו קופסה שהמתקין מביא איתו.
אוכל להיות יותר חכם בעוד שבועיים אחרי שהכל יותקן.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/05/2023 - 03:57
נושא ההודעה:

אגב, הרבה זמן התלבטתי איזה cat לקנות.
גם cat6 מספיק להעברת 10 גיגה במרחק שאני צריך (40 מטרים) (לפחות על פי מה שראיתי בחיפושים שלי).
הייתי מאוד מבולבל.
ב reddit יצא לי לקרוא שאין באמת צורך ביותר מ 6a ואף 6.
בחלק מהחיפושים ראיתי שכל ה cat7 שיש באמזון הם פייק cat7.
ובכל זאת, המחיר שם די קרץ לי.
אז בדקתי ספציפית עבור הכבל שקניתי כמעט את כל התגובות שיש שם.
חיפשתי תגובות שמספרות מה קורה עם מהירות.
אחרי שראיתי כמה תגובות שדי מרוצות מהכבל הזה, החלטתי בסוף ללכת עליו גם אם הוא לא באמת cat7.
העיקר הוא נותן לי גיגה וגם זה משהו שכרגע אני לא באמת צריך, אבל רציתי שלפחות זה יהיה.
אה כן וכמובן היה חשוב לי שהוא יהיה טוב בשמש ובגשם מים וסופות.
בכל אופן הכבל הזה די קשיח וניראה עמיד (על פניו... Smile).
גם יכול להיות שזה שהוא דק יותר מאחרים (6.5 מילימטרים), עזר לי להצליח להשחיל ביחד איתו את הסיב.
אני לא בטוח שאם הוא היה בעובי של מילימטר אחד יותר, הייתי מצליח.
גם ככה הרגשתי שזה היה צפוף כשהשחלתי את שניהם.
אבל השמחה מוקדמת.
(אני במתח אם הסיב תקין או לא...)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/05/2023 - 14:58
נושא ההודעה: מניח שהארוע הבא הוא שבזק מגיעים. נא עדכן אחרי.

אני מניח שהדבר הבא שאמור לקרות הוא שבזק יגיעו. נא עדכן אחרי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/05/2023 - 16:04
נושא ההודעה: Re: מניח שהארוע הבא הוא שבזק מגיעים. נא עדכן אחרי.

Anonymous :
אני מניח שהדבר הבא שאמור לקרות הוא שבזק יגיעו. נא עדכן אחרי.

בהחלט.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2023 - 17:22
נושא ההודעה:

טוב אז היום התקינו פה את הסיב (הגיעו שני מתקינים).
אמ;לק:
לא נשבר בהשחלה.
יש לי כמעט 300/100 מלא.
בין 290 ל-300 הורדה ברוב הבדיקות שלי.
בין 90 ל-100 העלאה ברוב הבדיקות.

הסיב שקניתי יקר מדי לדברי המתקין.
הסיב של בזק (הוא הביא איתו) מאוד מאוד קשיח (אבל מאוד!).
הסיב שלהם בצבע צהוב.
הוא אמר שיכולתי לבקש מטכנאי כלשהו בסביבה (לו הייתי פוגש כזה) 20 מטרים והוא היה נותן לי בכייף.
נאמר לי שהסיב שלהם עולה 1 שקל למטר...
באופן כללי הוא באמת יותר מוצא חן בעיניי.
הסיב שאני קניתי ממש גמיש ומסכן ושלהם חזק ועצבני כך שהייתי יכול גם להשחיל אותו בקלות וגם ניראה לי שאולי המעטפת שלו טובה הרבה יותר עבור הימצאות באוויר.
בכל אופן מאיפה אני יכול לדעת את כל זה לפני ההתקנה?
לו היה אפשר ליצור קשר עם טכנאים של בזק לפני שהם בפועל מגיעים להתקין, הייתי עושה את כל זה בכייף.
מהיחס שלהם אל הסיב שלי (הם כן השתמשו בו), לא ניראה לי שהם התרגשו מלהתעסק איתו כמו שאני חששתי כשהשחלתי אותו.
אני השתדלתי להשחיל ממש בעדינות והם מתחו אותו וחיברו אותו באזיקונים לכבל של בזק שעובר פה בין החצרות.
יש בערך 6-7 מטרים שהסיב שלי ממש באוויר ועד שהוא מגיע לעמוד של בזק.
הצד שעל הגג היה עם מחבר מתאים לעמוד של בזק כך שלא היה צריך לעשות איתו משהו מלבד לחברו לקופסה שמחוברת לעמוד שלהם.
הצד שחתכתי בתוך הבית, חובר לראש חדש עם מכונה שהייתה להם.
כמו כן, בזק מביאים איתם קופסה קטנה:
https://imgur.com/4UcpBn7
שאליה מחובר הסיב שהשחלתי (עם הראש החדש שהוא התקין לי).
הכבל שיורד באלכסון מעל הקופסה, הוא כבל הרשת שהשחלתי אי אז, במקביל לסיב.
הכבל עם החיבור הירוק שרואים שיוצא מהקופסה הזו (פתחו את התמונה), מתחבר אל מתאם סיב (או ממיר מדיה, או גם וגם, אני לא בקיא כל כך במינוחים) בשם ZTE F601:
https://imgur.com/rZl7PSG
גרסת התוכנה של המתאם הזה (וזה מאוד חשוב) היא: V6.0.1P1T12
הגרסה חשובה כי זו התוכנה שבזק עובדת איתה במתאם הזה:
https://www.bezeq.co.il/media/PDF/gpon.pdf?WT.isp=menu

את המתאם קניתי פה:
https://www.aliexpress.com/item/1005003977867821.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.77.3b911802XGEL2x

אם הוא קישר היטב אז הוא אמור להביא אתכם לכך שהחיבור שלו הוא UPC, כאשר בזק עובדים עם APC.
בזמנו כשקניתי, לא היה למוכר הזה APC ולכן קניתי UPC, אבל מסתבר שעכשיו יש אז אם מישהו מתכוון לקנות, שיקנה APC.
ובכל מקרה רצוי לוודא זאת עם המוכר (שזה אכן APC ושהגרסת תוכנה היא אכן מה שרשום שם).
בכל אופן במקרה שלי (קניתי UPC) הצטרכתי לקנות מתאם לסיב של בזק.
לכן קניתי בנוסף את זה:
SC/APC (Female) To SC/UPC (Male)
שימו לב שיש בקישור מספר מתאמים וצריך לבחור את הנכון:
https://www.aliexpress.com/item/4000118814427.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.82.3b911802XGEL2x
הדבר הזה נכנס לתוך ה- ZTE F601 וממיר את החיבור מ- UPC אל APC שמתאים לבזק.
אפשר לראות את המתאם בתמונה השניה, כאשר מחבר ירוק מחובר אליו.
את הכבל שמתחבר מצד אחד לקופסה של בזק ומצד שני למתאם שלי (הכבל הצהוב עם שני חיבורים ירוקים), המתקין נתן לי.
אגב הוא קצת הופתע מה- zte.
לא שמע על זה וקצת היה סקפטי שזה יעבוד ושיהיה בסדר.
צריך להוסיף (המתקין עשה את זה דרך הטלפון שלו) את ה- PON serial number שכתוב על המדבקה מתחת למתאם (ה- zte) אל המקום המתאים בהגדרות של בזק.
מהמתאם, כפי שאפשר לראות בתמונה השניה, יוצא גם כבל רשת (אפור) שנכנס בצידו השני אל הראוטר שלי.
אחרי שכל זה בוצע, הכנסתי שם משתמש וסיסמה בראוטר ויש חיבור.

לא יקחו לי כניראה שום דבר על ההתקנה (כך לפחות הבנתי מהבחור של בזק).
את הממיר שקניתי הייתי חייב לקנות, כלומר הייתי יכול לקנות אחר שכניראה עולה יותר בבזק סטור שעושה את אותה עבודה, אז אמרתי לעצמי שנקנה את מה שיחסית זול וגם לא צריך לנסוע לחנות של בזק אלא ללכת לקיוסק הקרוב לפה ולקבל אותו שם.

התכנון לעוד חודשיים הוא לעזוב את בזק ולעבור לגילת טלקום (בשנה הראשונה הם נותנים מהירות של 1000/100 ב69 שקלים לחודש, כשחודש ראשון ב49).
בבזק, החל מהחודש השלישי המחיר קופץ ל- 119 לחודש.

בנוסף, לא נגעו בתשתית DSL שקיימת פה כך שאם יש תקלה בסיבים (או למשל אם נדפק לי המתאם ZTE) אפשר לקפוץ בחזרה לחיבור "הרגיל" עד שהבעיה בסיבים תתוקן (או עד שיגיע ה ZTE החדש).

וזהו, על פניו ניראה שהמצב סביר בשעתיים ומשהו שהסיב החדש מותקן פה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2023 - 17:25
נושא ההודעה:

אה כן, שכחתי לציין שאם תקנו ZTE עם חיבור APC, כמובן לא צריך את המתאם הקטן שקניתי בנוסף.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2023 - 17:39
נושא ההודעה:

אה כן, ה- ZTE הזה לא מתאים לחיבור של יותר מ1 גיגה.
אם אתם מתכננים חיבור מוגזם יותר, אל תקנו אותו.
ובנוסף, החפיץ הזה מתאים לחיבור בזק בלבד באופן רשמי.
אם יש לכם תשתית unlimited, לא בטוח שזה יעבוד.
ראו למשל פה:
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?f=62&t=382357
יש גם "בעיות" עם סלקום או פרטנר על תשתית בזק (אפשר לראות בהמשך השרשור).
בכל אופן, לפי מה שהבנתי בגילת טלקום אפשר להשתמש באותו ציוד שיש לי עכשיו ולא צריך להשאיל או להשכיר שום דבר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2023 - 21:42
נושא ההודעה: שמעתי שהסיב של unlimited מגיע רק עד הקופסא החיצונית שלהם.

Anonymous :
אה כן, ה- ZTE הזה לא מתאים לחיבור של יותר מ1 גיגה.
אם אתם מתכננים חיבור מוגזם יותר, אל תקנו אותו.
ובנוסף, החפיץ הזה מתאים לחיבור בזק בלבד באופן רשמי.
אם יש לכם תשתית unlimited, לא בטוח שזה יעבוד.
ראו למשל פה:
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?f=62&t=382357
יש גם "בעיות" עם סלקום או פרטנר על תשתית בזק (אפשר לראות בהמשך השרשור).
בכל אופן, לפי מה שהבנתי בגילת טלקום אפשר להשתמש באותו ציוד שיש לי עכשיו ולא צריך להשאיל או להשכיר שום דבר.

מה שאני שמעתי הוא ש unlimited מחברים סיב רק עד הקופסא החיצונית שלהם. אין סיב מהקופסא החיצונית שלהם לתוך הדירה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [שמוליק]
  2. אורח
  3. אורח