ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
hypermanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/05/2003 · הודעות: 594 · מיקום: אשדוד

הודעה פורסם: 24/10/2003 - 23:15
נושא ההודעה: מכתב ממנכ"ל SCO לעולם הקוד הפתוח, מישהו יכול להסביר לי

אני לא ממש נכנסתי לעינין של התביעה של SCO נגד IBM אבל קראתי כאן שמשתמשי לינוקס יצטרכו לשלם על השימוש
מישהו יכול להסביר לי What's the fuzz(או בתרגום חופשי על מה כל הרעש)?

חוץ מזה נכנסתי לאתר הצהוב של SCO וגילתי שבעמוד הראשון יש מכתב ממנכל SCO לעולם הקוד הפתוח
http://www.sco.com/company/openletter/

אוקי עכשיו אני באמת מבולבל
מישהו יכול להסביר מה הולך פה?

ומה זה?
http://www.sco.com/scosource/linuxlicense.html

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם כתובת AIM Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 24/10/2003 - 23:40
נושא ההודעה:

פרק ראשון

הייתה פעם חברת שייצרה הפצת לינוקס בשם CALDERA. מתי שהוא היא התאחדה עם חברה בשם SCO שהיה לה זיכיון למכור רשיונות יוניקס. החברה המאוחדת הלכה מדחי אל דחי והפסידה כסף. המנכ"ל שלה החליט לבדוק אם הוא יכול לגזור קופון מזיכיון היוניקס שיש לו ושכר עו"ד ערמומי לבדוק אם מופרות זכויות הקניין שלהם. העו"ד חקר ומצא (ויש האומרים המציא) שיש כמה שורות בקוד של לינוקס שדומות לשורות בקוד של יוניקס. אז ישבו וחשבו ב SCO ממי אפשר להוציא הכי הרבה כסף והפור נפל על IBM שחוץ מלעודד את לינוקס יש להם הרבה כסף.

פרק שני

SCO הודיעה ל IBM שרכשה ממנה זיכיון ל יוניקס (AIX) שהיא רוצה הרבה (מאוד) כסף בתמורה לנזקים כביכול שהיא גרמה לה. מאחר ו IBM לא התייחסו לייתוש הטורדני הזה SCO הודיעו שהם שוללים להם את זיכיון היוניקס ותבעו אותה בבית המשפט. למרות שהמשפט לא נערך עדיין, רוב הטענות של SCO נחשבות כמופרכות. למשל הם טענו שמערכת קבצים ש IBM פיתחו עבור יוניקס ושילבו אח"כ בלינוקס היא הפרת הזכויות של SCO. מופרך למדי? חוץ מזה הם טענו שיש שורות קוד ש IBM העבירו ללינוקס, אבל הם לא ממש פרסמו את השורות האלו. כמה שורות שדלפו הוכחו כשטויות במיץ עגבניות וגם בדיקה שהורצה לא מזמן הוכיחה דבר דומה.

פרק שלישי

SCO החליטו במסגרת נסיונם לרומם את שווי המניה שלהם ולהגדיל את קופת המזומנים לתבוע תמלוגים ממשתמשי לינוקס למרות שהנושא אפילו לא נדון בביה"מ. יענו, לנצל את הפחד ממה יקרה אם SCO יזכו במשפט ובינתיים לגנוב קצת כסף מהצד ממשתמשי לינוקס מסכנים. בינתיים מיקרוסופט שילמו להם כמה מיליונים טובים (בוא ננחש שזה לא מפחד SCO אלא כדי להחזיק את SCO בחיים שתוכל לגרום נזק ללינוקס).

המשך יבוא...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
hypermanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/05/2003 · הודעות: 594 · מיקום: אשדוד

הודעה פורסם: 24/10/2003 - 23:48
נושא ההודעה:

תן לי להבין
אם המנייאקים יזכו במפשט נגד IBM אז אני יצטרך לשלם על המנדרייק שלי?
Fuck that shit
שילכו לאזעזל מי הם חושבים שאחרי עשור שלם הם יזכרו או ימציאו שיש קוד בלינוקס שהוא מיוניקס בלה בלה בלה
יוניקס קיים מ1969!
לא איכפת לי עם החלק בקוד הוא באמת שלהם, אני ישתמש בלינוקס לא משנה מה!
עם SCO ינצחו אני מארגן את "צבא הגייקים"!
צבא ענק מכל העולם של משתמשי לינוקס שישמידו את SCO ויחזירו את הקוד של יוניקס לחופשי

יוניקס זה כמו רון ארד!
את שניהם חשוב להחזיר לחופש(את רון ארד יותר!)
או כמו שאומרים
לחופש נולד
Peace!

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם כתובת AIM Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 25/10/2003 - 01:12
נושא ההודעה:

לא בדיוק. אם הם יזכו במשפט יכולים לקרות שני דברים:

- שהזכיה תתבסס על דברים שלא בהכרח קשורים ללינוקס, למשל הפרת חוזה מצד IBM או שימוש לא תקין ברישיון השימוש ביוניקס. במקרה כזה IBM ישלמו הרבה ולך זה לא ישנה כלום.

- שהזכיה תתבסס על קוד שביה"מ יחליט שהוא הועבר מיוניקס ללינוקס בידי IBM. במקרה כזה פשוט יעיפו את הקוד הזה ויכתבו קוד חדש וחופשי שעושה את אותו דבר.

הסבירות לדעתי שביהמ"ש יחליט שכל משתמשי לינוקס צריכים לשלם תמלוגים היא אפסית, הרי לא המשתמשים ולא הפצות הלינוקס עומדות כאן למשפט. חוץ מזה המשפט ימשך שנים וכל קוד שיתגלה בדרך שמועתק יוחלף מיידית. בינתיים כל הקוד שנחשף הוא או קוד שמקורו חופשי או קוד שהסבירות שהוא הועתק מיוניקס הוא כמו שתגיד שבהודעה הזו יש קוד שמועתק מהתנך כי יש מילים דומות.

* זו לא פרשנות משפטית אלא דעה אישית שלי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. hyperman
  2. דוביקס