ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/10/2023 - 14:10
נושא ההודעה: SMTP transmission failure

בשרת ביתי אני מנסה להפעיל שירות SMTP שישלח הודעות מכל מיני סוגים (תגובות חדשות באתר, בקשה לעדכוני תוכנה של האתר עצמו). התקנתי באתר מה שצריך כדי לתפעל את משלוח ההודעות ונראה שזה עובד.
הבעיה שאני מקבל את הודעת השגיאה הבאה מג'ימייל - כנראה כתובת האתר שלי לא מוכרת לו וצריך לבצע authentication. ראיתי שיש כל מיני פתרונות כמו: DKIM אבל לא הבנתי מה צריך לעשות? מה הדרך הפשוטה והמהירה לתיקון הבעיה?
קוד:
 Reason: SMTP transmission failure has occurred
  Diagnostic code: smtp;550-5.7.26 This mail has been blocked because the sender is unauthenticated. requires all senders to authenticate with either SPF or DKIM. results: = did not pass [gmail.com] with ip: [80.179.55.184] = did not pass mitigate this issue, please visit Gm
  Remote system: dns;gmail-smtp-in.l.google.com (TCP|172.16.42.132|62436|64.233.167.27|25) (mx.google.com ESMTP j5-20020a056000124500b0032d8183743bsi2903416wrx.568 - gsmtp)

Action: failed
Status: 5.7.26 (SMTP transmission failure has occurred)
Remote-MTA: dns;gmail-smtp-in.l.google.com
 (TCP|172.16.42.132|62436|64.233.167.27|25)
 (mx.google.com ESMTP j5-20020a056000124500b0032d8183743bsi2903416wrx.568 -
 gsmtp)
Diagnostic-code: smtp;550-5.7.26 This mail has been blocked because the sender
 is unauthenticated. requires all senders to authenticate with either SPF or
 DKIM. results: = did not pass [gmail.com] with ip: [80.179.55.184] = did not
 pass mitigate this issue, please visit Gm

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/10/2023 - 19:39
נושא ההודעה:

הרשומות של DKIM ו SPF הן רשומות בDNS מסוג TEXT.
יש להן חוקים מה ואיך לשים.

אם תיכנס לעזרה של גוגל בנושא, תמצא הפניה להרבה מידע שיסייע לך כולל הסברים כיצד ומה להגדיר בדיוק:

https://support.google.com/mail/answer/81126?hl=en

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/10/2023 - 09:26
נושא ההודעה:

אני מנסה לעבוד לפי הקישור של גוגל ולא מבין איך פותחים חשבון administrator account.
הסבר כזה מבולבל מזמן לא ראיתי.
למיטב ידיעתי אין לי חשבון כזה, אז אם מישהו יכול לציין את הקישור המדוייק שבו פותחים חשבון ADMIN זה יעזור..

או שיש דרך יותר פשוטה ליצירת רשומות DKIM או SPF

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/10/2023 - 10:47
נושא ההודעה:

Anonymous :
אני מנסה לעבוד לפי הקישור של גוגל ולא מבין איך פותחים חשבון administrator account.
הסבר כזה מבולבל מזמן לא ראיתי.
למיטב ידיעתי אין לי חשבון כזה, אז אם מישהו יכול לציין את הקישור המדוייק שבו פותחים חשבון ADMIN זה יעזור..

או שיש דרך יותר פשוטה ליצירת רשומות DKIM או SPF

ההסברים שלהם מאוד ברורים בעיני.

חסר לך הרבה רקע אבל לפי מה שאני מבין.

קודם כל, זה רק בשביל מי שמנהל חשבון משתמש בגוגל, ולא רק תיבת אימל. אחרת אין לך admin ואתה לא תצליח לעשות את מה שאתה צריך.

דבר שני, אתה צריך להיות בעלים של רשומת domain שמפנה לגוגל עם רשומות MX.
בניהול ה domain אתה יותר 2 רשומות .TXT אחת היא ל DKIM והשניה היא ל SPF.

בניהול החשבון בגוגל לכלל השירותים (זה משהו בתשלום), אתה מגדיר שאתה הגדר את הרשומות ובעצם שרתי גוגל יבדקו מכל דבר שמגיע מאותו domain את הוולידיות של הרשומות עצמן.

שוב, אם אתה רק בעל חשבון gmail הם לא מאפשרים את זה, וזה לא השירות להשתמש בו לדעתי.

ממליץ לך לקרוא עוד ולחקור קצת איך כל הנושא הזה עובד, כי לפחות מהתגובה (בנוסף לשאלה) נראה כי חסר לך המון רקע עבור מה שאתה מנסה לעשות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/10/2023 - 10:58
נושא ההודעה:

ההסברים לא ברורים ויש שם בלגן רציני.
אם לא היה חסר לי רקע הייתי צריך את עזרתך??
אשמח שמישהו יותר תכליתי יעזור

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/10/2023 - 12:06
נושא ההודעה: על דגים וחכות.

Anonymous :
ההסברים לא ברורים ויש שם בלגן רציני.

לפעמים זה אומר משהו. על שני הצדדים.
Anonymous :
אם לא היה חסר לי רקע הייתי צריך את עזרתך??
האם עזרה אינה חכה?
Anonymous :
אשמח שמישהו יותר תכליתי יעזור

האם תכלית, יעני תכלס, דרך פשוטה ומהירה שהוזכרה קודם, אינה דגים?
דגים או חכה זה כמו שחור ולבן. מדלגים על האפור. ועל גדרות. ושערים. ועוד דברים. סבירות. וגם שיקולי סבירות. שנעשים מתוך סבירות, מידתיות, וכיוצא באלו דגים וחכות. כלומר GNU is not Unix. רקורסיה. ידעתם שבעברית זו נסיגה?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 23/10/2023 - 22:15
נושא ההודעה:

נתחיל מהבסיס: מהו שרת ה־SMTP שאתה מריץ?

יש הבדל גדול בין SPF לבין DKIM.

SPF היא הצהרה במתחם (כלומר: רשומת DNS) מאיפה יכול להגיע דואר וכדומה. צריך להוסיף רשומה כזו ולעמוד בתנאים שלה.

DKIM מחייב חתימה על כל הודעה יוצאת. או ששרת הדואר עושה את זה בשבילך, או שצריך להוסיף רכיב אחרי שרת הדואר שחותם. לכן יש מעבר להגדרות של רשומת DNS, להוסיף גם חתימה בפועל על הודעות. אצלי, עם postfix, הייתי צריך להוסיף שימוש ב־opendkim כדי לחתום והייתי כמובן חייב להגדיר לפוסטפיקס להעביר הודעות יוצאות דרכו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/10/2023 - 10:25
נושא ההודעה:

ציטוט:

בסך הכל התקנתי אתר ביתי ולצורך התראה על כל תגובה חדשה שמופיעה באתר, יש אפשרות להתקין שירות SMTP במערכת ניהול תוכן (CMS, במקרה זה דרופל), שישלח את ההודעות לחשבון דואר שלי.

כשאני מריץ TESTING זה עובד בסדר, אבל משום מה כשיש תגובה חדשה, לא מגיעה אתראה דרך המייל ולאחר כמה זמן מופיעה הודעת שגיאה שציינתי בהתחלה.

המצב כרגע שכתובת המשלוח לאתראות היא ג'ימייל שלי, ויתכן שמכאן נובעת הבעיה ויש צורך להוסיף את הרשומות שציינתם.

לאחר ההסברים כאן, נראה שנכנסתי למקום שלא אמור להיות בו, שמיועד לשרתים ומערכות יותר מורכבות. כרגע אני מנסה לשנות את יעד המשלוח של ההתראות לכתובת אחרת (לא ג'ימייל), אולי לכתובת של הדואר האישי שלי, ונראה אם אוכל ליישם את משלוח ההודעות.

תודה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/10/2023 - 13:42
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

בסך הכל התקנתי אתר ביתי ולצורך התראה על כל תגובה חדשה שמופיעה באתר, יש אפשרות להתקין שירות SMTP במערכת ניהול תוכן (CMS, במקרה זה דרופל), שישלח את ההודעות לחשבון דואר שלי.

כשאני מריץ TESTING זה עובד בסדר, אבל משום מה כשיש תגובה חדשה, לא מגיעה אתראה דרך המייל ולאחר כמה זמן מופיעה הודעת שגיאה שציינתי בהתחלה.

המצב כרגע שכתובת המשלוח לאתראות היא ג'ימייל שלי, ויתכן שמכאן נובעת הבעיה ויש צורך להוסיף את הרשומות שציינתם.

לאחר ההסברים כאן, נראה שנכנסתי למקום שלא אמור להיות בו, שמיועד לשרתים ומערכות יותר מורכבות. כרגע אני מנסה לשנות את יעד המשלוח של ההתראות לכתובת אחרת (לא ג'ימייל), אולי לכתובת של הדואר האישי שלי, ונראה אם אוכל ליישם את משלוח ההודעות.

תודה

במילים אחרות - ניסית להשתמש ב smtp של גוגל ולא שלך.
כאשר אתה רוצה להשתמש בזה של מישהו אחר, יש חוקים שהספק נותן לך.
אם בשרת הביתי תשלח כשרת ולא כ relay ההתנהגות היא מעט שונה, אבל עדיין הטכנולוגיות האלו ידרשו בשביל להקפיד כי לא מדובר ב spam.

בכל מקרה, אם לא תלמד קצת יותר את הנושא יהיה לך מאוד קשה להתמודד עם דברים כאלו ולכן השאלה שלך היתה גנרית כל כך ולא ממוקדת לדברים שאולי לא ברורים ברמה של משהו מסוים בתוך העולם הזה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/10/2023 - 10:45
נושא ההודעה: סבור שבפועל אתה מבקש שאחר יעבוד בשבילך לא מעט, וללא תמורה.

נא הודע כאן מה קורה. הערכה שלי היא שללא השקעה מצידך, זה לא יפתר.
בנוסף לכך, באותה מידה שאתה מתקשה עם הקישור שנתנו לך, גם לי יש קשיים. קודם כל, אולי גם אני לא יודע. ואולי יסתבר בהמשך שגם הרקע שלי לא מספק. ואפילו אם זה לא כך, להסביר לעצמי, ולהסביר לאחר, הם שני דברים שונים. אז גם אני צריך לעבור על הקישור. וגם לי הוא אינו קל. בקיצור, גם אני צריך לעבוד. אין כאן ענין של ללחוץ על מקש 1 ומקש 2, ובטוח שגמרנו והכל עובד. מה שנראה לי שאתה בעצם מבקש, אולי בלי להיות מודע לכך, הוא שאחר יעבוד בשבילך לא מעט. וללא תמורה. ולא. אני לא מנסה להגיע למצב שאעשה עבורך עבודה בתשלום.
ושוב, אולי אני טועה. אולי זה באמת להקיש ככה וככה וככה וגמרנו. פשוט ומהיר. כמו בפוסט הראשון. AI GPT.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח
  3. אורח