ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
sforbesלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/02/2003 · הודעות: 1392 ·

הודעה פורסם: 26/10/2003 - 21:48
17 נושא ההודעה: צריכה רעיונות לסדנת לינוקס בבית הספר

במסגרת "שבוע מדעים" בבית הספר התיכון של אחותי, פנו אלי להעביר סדנה למתחילים בנושא לינוקס.
מדובר בסדנה שתהיה כל יום הלימודים במשך ארבעה ימים, שבה התלמידים שנרשמו (כל אחד מתלמידי בית הספר- חטיבה ותיכון יכול להרשם) יכינו ביחד פרוייקט קבוצתי כלשהו.

לטעמי זוהי הזדמנות נפלאה לתת לתלמידים להכיר את עולם הלינוקס והקוד הפתוח, אבל אני צריכה את עזרתכם:

האם כינרת מספיק יציבה כרגע בשביל שימוש בפרוייקט פשוט למשך השבוע (כשהדיסקים נשארים אצל התלמידים), או שעדיף בשלב זה ללכת על "קזית"

יש לכם במקרה רעיונות/הצעות לפרוייקטים טובים, שיתאימו לתלמידים ברמות שונות של ידע, שלא יהיה קשה מידי, שיהיה מעניין וכיפי, ושהם יוכלו לאמר אח"כ "אני תרמתי לפרוייקט קוד פתוח"

היה לי רעיון מטורף של לתת להם להתנסות קצת בבדיקת תוכנה עם הגירסה עם הממשק העברי של אופן אופיס (שמאוד קל למצוא שם באגים...) - זה מטורף מידי? וכמה קשה יהיה לעדכן את כינרת לגירסה מיוחדת שתכיל את הגירסה עם הממשק העברי?

אני אשמח לסיעור מוחות יצירתי- כל רעיון יבוא מאוד בברכה...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 26/10/2003 - 22:29
נושא ההודעה:

כנרת יציבה אבל נראה לי שלפרוייקט הדגמה שכזה קזית 2 (בטא 2) תתאים יותר, וגם יש פחות סיכויים להפתעות, אלא אם יש בכנרת איזה שהוא יישום שאת רוצה להשתמש בו.

לגבי איתור באגים - את בטוחה שזה יהיה מענין וכיפי? לטעמי טסטים זה דווקא משעמם ומייגע Laughing

את יכולה לערצב מחדש כל הפצה מבוססת קנופיקס, לפרטים ראי כאן:

http://www.linux-kinneret.org/main/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=59

(לא בטוח שכל הקישורים עדיין עובדים).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 26/10/2003 - 22:48
נושא ההודעה:

יציבה? היא לא תקרוס.
אבל מה? כנרת מה זה בשלבי פיתוח. לפי דעתי הלא מקצועית, לא.

חזרה לתוכן הדיון
hypermanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/05/2003 · הודעות: 594 · מיקום: אשדוד

הודעה פורסם: 26/10/2003 - 23:21
נושא ההודעה:

כמובן שכנרת תקרוס אבל קזית גם תקרוס(פחות אבל עדיין)
לפי דעתי כדי לך להציג את כנרת בתור הפצה מאשר את קזית!
תחשבי על זה, התלמידים בטוח מעדיפים הפצה שכולה ישראלית שנבנתה בישראל(ולא כמו קזית שרק תורגמה) ומכילה תוכניות בעברית
בתור התחלה אפשר להציג את המערכת הגרפית KDE כמערכת בעברית
גם במקום להשתמש ב OpenOffice את יכולה פשוט להשתמש בKoffice (בממשק העברי זה נראה הרבה יותר טוב מOO)
לפי דעתי כנרת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם כתובת AIM Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 00:09
נושא ההודעה:

שושנה, עניתי לך בפורומים של כנרת, שם פרסמת את אותה הודעה Laughing כאן.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
Maayanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/10/2003 · הודעות: 136 ·

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 00:29
נושא ההודעה:

בתור צ'ופר למי שיתנהג יפה הייתי נותן תקליטור עם Morphix Games. הפצת Live מלאה משחקים. הם בטוח ייהנו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 00:36
נושא ההודעה:

קודם כל- תודה על התגובות.

השאלה הגדולה היא- איזה פרוייקט לתת לתלמידים? מדובר בבני נוער שלפחות סקרנים לגבי לינוקס (אחרת הם לא ירשמו), חלק לומדים במגמת מחשבים, וחלק לא- כך שצריך למצוא משהו גמיש ומגוון.

אני רוצה להראות להם שלינוקס זה כיף, ושהם יוכלו להגיד בסוף "לא עשינו סתם פרוייקט קטן לבית הספר- מה שעשינו משנה משהו בכלל, לעולם".

יש כאן באתר הרבה בני נוער, נכון? מה לדעתכם יכול למשוך ולעניין את החברים שלכם בכיתה שהם סקרנים לגבי לינוקס, אבל הם לא בהכרח מבינים גדולים במחשבים, וזו הפעם הראשונה שהם רואים את המערכת הזו? איזה מן פרוייקט יוכל להיות מעניין וכיף?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 00:39
נושא ההודעה:

Maayan :
בתור צ'ופר למי שיתנהג יפה הייתי נותן תקליטור עם Morphix Games. הפצת Live מלאה משחקים. הם בטוח ייהנו.

תודה על הקישור . נראה לי שהצורב שלי יעבוד קשה בזמן הקרוב Smile

בנוסף למשחקים, יש לך אולי רעיון לפרוייקט? דרישות מההנהלה, אתם יודעים...

חזרה לתוכן הדיון
Koalaלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 11/08/2003 · הודעות: 2843 · מיקום: רחובות

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 01:34
נושא ההודעה:

אם מדובר בילדים סקרנים אפשר לעיין אותם בחקר החלל Laughing

יש תוכנה חביבה בשם Celestia שמאפשרת ללמוד על החלל, מערכת השמש, הכוכבים. הכל כמובן בתלת מימדת נורא יפה ודינמי.

ממליץ בחום

אתר התוכנה :

http://www.shatters.net/celestia/

וכמה צילומי מסך

http://www.shatters.net/celestia/gallery.html

חזרה לתוכן הדיון
shlomi-lלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/05/2003 · הודעות: 1399 ·

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 01:41
נושא ההודעה:

hyperman :
כמובן שכנרת תקרוס אבל קזית גם תקרוס(פחות אבל עדיין)
לפי דעתי כדי לך להציג את כנרת בתור הפצה מאשר את קזית!
תחשבי על זה, התלמידים בטוח מעדיפים הפצה שכולה ישראלית שנבנתה בישראל(ולא כמו קזית שרק תורגמה) ומכילה תוכניות בעברית
בתור התחלה אפשר להציג את המערכת הגרפית KDE כמערכת בעברית
גם במקום להשתמש ב OpenOffice את יכולה פשוט להשתמש בKoffice (בממשק העברי זה נראה הרבה יותר טוב מOO)
לפי דעתי כנרת

אמממ ... אוקי ... אני אתאפק לא להגיב באופן שמגיע שאני אגיב לגיבוב שטויות שכזה.
אני רק מציין שאני לא רואה שום סיבה שקזית "תקרוס", היא יציבה בדיוק כמו קנופיקס 3.3 . מה בדיוק אמור לקרוס שם? אתה מבסס את זה על בעיות אמיתיות שנתקלת בהן?

טוב, נפסיק עם השטויות.

גם לי יש הרגשה שכנרת יותר מתאימה לבתי ספר, היא נבנתה לצורך המטרה הזו. ובאופן אישי, מנסיוני עם כנרת, לא נתקלתי ב"קריסות" ... ואני חושב שהגרסה האחרונה נחשבת ליציבה, היא עדיין לא RELEASE כי מחכים לאשף האינטרנט (תקנו אותי אם אני טועה).

בקשר לרעיונות לפרוייקטים - הנה רעיון:

אני חושב שבגיל הזה קל מאד לקלוט את כל הנושא של HTML וכו, אז אולי אפשר להעסיק אותם בבנית אתר. אפשר לבנות הרבה אתרים שיכולים להיות מועילים לעולם, למשל, הם אנשים שפוגשים את לינוקס והקוד הפתוח בפעם הראשונה, אז אני חושב שהם הכי מתאימים כדי לכתוב אתר שמציע "עזרה ראשונה" למשתמש המתחיל שמאבד את הידים והרגלים ולא יודע איך מבצעים פעולות בסיסיות. מעין "מדריך למתחיל מאפס".
או אולי משהו יותר הפעלתי - לתת להם להגדיר אלו פעולות בסיסיות הם צריכים לבצע עם המחשב, ואז לתת להם לחפש לבד תחליף חופשי באינטרנט, שילמדו קצת להשתמש בגוגל, לשוטט באתרים של קוד פתוח ויחפשו כל מני פרוייקטים מענייינים.
אולי הם יכולים אפילו לנסות להשתמש בכלים החדשים ולכתוב איזו סקירה בעברית.

חשבתי גם שזה אולי יהיה נחמד אם הם יעשו משהו בסגנון "אמץ פרוייקט" וכל אחד יבחר פרוייקט שהוא רוצה לתרום לו, אבל זה דיי קשה למצוא משהו כזה בגלל מגבלות ידע טכני. וגם QA זה לא תמיד כלכך פשוט.

הנה עוד רעיון שקשור בבנית אתרים: שינסו לבנות אתר לבית הספר שלהם תוך שימוש במערכות פורומים, ניהול חדשות , כל ה nukeים למינהם וכו, כשכל הרכיבים כמובן חופשיים. יכול להיות גם נחמד מאד, כי בסופו של דבר זה גם יכול להיות מסובך מדי...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
IP_אורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 07:08
נושא ההודעה:

כנרת יותר מתאימה, אבל לפי מה שאני זוכר היא עדיין מבוססת על קנופיקס ישן שיש לו בעיות עם על מיני עכברים (אצל חבר שלי (USB) העכבר לא זז לצדדים ולי לא הייתה גלגלת).
גם חבל שבכנרת אין עדיין OO1.1. הוא יותר טוב למסמכי מיקרוסופט וגם יותר יציב מKoffice.

אפשר לשים בכנרת את החבילה של OO לדביאן, היא פשוט מצויינת.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 08:18
נושא ההודעה:

[quote="Koala"]אם מדובר בילדים סקרנים אפשר לעיין אותם בחקר החלל Laughing

יש תוכנה חביבה בשם Celestia שמאפשרת ללמוד על החלל, מערכת השמש, הכוכבים. הכל כמובן בתלת מימדת נורא יפה ודינמי.

הבעייה היא שצריך להציג פרוייקט כלשהו בסוף השבוע- כך ששימוש בתוכנת אסטרונומיה הוא לא בדיוק פרוייקט Sad

ותודה לכל מי שהגיב- אני עדיין מחפשת רעיונות: אתם מוזמנים לזרוק עוד.

חזרה לתוכן הדיון
redbaronלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/06/2003 · הודעות: 682 · מיקום: dev/null/

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 08:38
נושא ההודעה: למה לא מישחקי רשתות???

תנסי ללמד אותם עם הפורטביניות של לינוקס, עד כמה הוא גמיש וחזק...

את יכולה לבנות רשת מחשבים ולהראות להם איך מחשב שעד לפני שניה היה מכונת מישחקים הופך להיות proxy או firewall או router !!!
או איך לינוקס מתקשר עם כל דבר (windows, novel או כל דבר שתמצאי), את יכולה להראות להם את samba, שיתוף קבצים ומדפסות...

אחר-כך את יכולה להראות להם את יכולת הגרפיקה היצירתית של הלינוקס בעזרת GIMP DIA וכו' (אני בטוח שיהיו כמה וכמה שיתרשמו התוכנת ה DIA- ציור דיאגרמות כמו Visio, רק יותר גמיש...)

לדעתי אם הזמן מוגבל אפשר להתקין כמה מחשבים ולשחק ב"מישחק הכיסאות" אתם, ז"א, כל אחד עם התפקיד שלו...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
bombadilלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/10/2002 · הודעות: 470 ·

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 08:51
נושא ההודעה:

sforbes :
Maayan :

תודה על הקישור . נראה לי שהצורב שלי יעבוד קשה בזמן הקרוב Smile

בנוסף למשחקים, יש לך אולי רעיון לפרוייקט? דרישות מההנהלה, אתם יודעים...

תבדקי אפשרות להזמין העתקה, גם בכמויות קטנות של כמה עשרות יכול להיות יותר שווה להזמין העתקה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
dittigas ת.הצטרפות: 19/03/2002 · הודעות: 2049 ·

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 13:33
נושא ההודעה:

המאמר הזה מעניין: http://www.linuxjournal.com/article.php?sid=6349

דרך אגב, פרוייקט יכול להיות גם לא פיתוחי. למה לא לתת להם לסרוק את האינטרנט ואתרים כמו סורספורג' ואחרים במטרה לבנות קטלוג תוכנות שמעניינות אותם.

יש גם את הפרוייקט הזה (Fle3) שלדעתי הוא סביבה מצוינת לניהול פרוייקט כזה בעבודה בקבוצה. אני התחלתי לתרגם את הממשק לעברית בעבר אבל מחוסר זמן וכו'. ראי כאן: http://fle2.uiah.fi/users_manual.html

ראי מידע נוסף בקטלוג ההורדות של ווטסאפ בחינוך: http://whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=viewsdownload&sid=57

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 13:39
נושא ההודעה:

כמה שהבנתי התלמידים עוד לא יכירו לינוקס. אז אלי לתת להם לתעד את תהליך הכרה. כמו למשל: כמה זמן לקח להם למצוא תוכנית מקבילה ל-IE בלינוקס. אם אחר-כך לפרסם כזה סקר - זה יכול לעזור למנהלי IT. לא סוד שהרבה לא מנסים אפילו מחשש שמשתמש הפשוט לא ייסתדר עם מרא שונה וכד'...
------------------------------------------------------------------
או לקחת למשל כל מני מסמכים הכתובים ב-MS-OFFICE ולפתוח ישומים משרדיים שונים ב-לינוקס. לבדוק עד כמה כל אחד מסוגל להראות, לערוך ולשמור בפורמטים מקובלים (DOC,RTF,PDF). לעשות גם מזה סקר השווהתי
האפשר גם להוסיף כן השווה ביכולת של חבילות משרשדיות שונות - כולל MS_OFFICE-97, 2000,XP - להסתדר עם כבצים של "האחרות"...

גריגורי

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 13:50
נושא ההודעה:

תרגום לעברית ממשק של TUTOS(http://www.tutos.org/homepage/index.html) - זה דבר שגם מתבקש וגם לא אמור להיות קשה ו משעממ מדי. החבילה הזו מביאה פתרון לניהול פגישות משוטפות וכדומה - ויכולה להיות תחליף ל-EXCHANGE במקרים מסוימים.

גריגורי

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 14:37
נושא ההודעה:

dittigas :
המאמר הזה מעניין: http://www.linuxjournal.com/article.php?sid=6349

דרך אגב, פרוייקט יכול להיות גם לא פיתוחי. למה לא לתת להם לסרוק את האינטרנט ואתרים כמו סורספורג' ואחרים במטרה לבנות קטלוג תוכנות שמעניינות אותם.

איך בדיוק תציג את הפרוייקט הזה בסוף השבוע? זה צריך להיות משהו שניתן להצגה איכשהו...

חזרה לתוכן הדיון
dittigas ת.הצטרפות: 19/03/2002 · הודעות: 2049 ·

הודעה פורסם: 27/10/2003 - 14:51
נושא ההודעה:

פתיחת פרוייקטון באתר סורספורג' או אחר שיהיה קטלוג מקוון של בית הספר למשל והם ימשיכו אולי לעדכן גם לאחר מכן, או משהו פנימי. שימוש במוזילה לעריכת דפי HTML וכן הלאה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. sforbes
  2. דוביקס