ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
CoolDaniFromAshdodלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/04/2003 · הודעות: 831 ·

הודעה פורסם: 30/10/2003 - 22:20
18 נושא ההודעה: מערכת הלינוקס החלומית שלי...

שלום לכולם.

לאחר מס' חודשים של שימוש מסיבי בגנו/לינוקס, אני מאוהב. מעולם לא השתמשתי במערכת הפעלה כה חזקה ופונקציונאלית. כבר כמה חודשים שאני נודד בין הפצה להפצה. מדובר במסע לחיפוש הפצת הלינוקס המושלמת בשבילי. אבל לפחות מבין ההפצות שניסיתי, לא מצאתי הפצה שתתאים לי בדיוק, ותספק לי את הצרכים שאני צריך. שתתאים לי כמו כפפה ליד. אז התחלתי לחשוב בכיוון שונה: האם יש הפצת לינוקס שתאפשר לי לבנות מהבסיס מערכת מותאמת לצרכים שלי? הכוונה שלי היא שאני רוצה לבנות לעצמי מערכת עם הקרנל שאני רוצה, עם החבילות שאני רוצה, עם התוכנות שאני רוצה. בלי שידחפו לי שטויות שאני לא רוצה. אני גם זקוק שבהפצת החלומות שלי יהיה אפשרות לשדרג את כל החבילות במערכת בפקודה אחת/קליק אחד (כמו ב- dist-upgrade בדביאן) אני מחפש גם הפצה עם כלי ניהול מתקדמים, לא משנה אם מדובר בכלים גרפיים או טקסטואליים. למרות שאני מסוג האנשים שתמיד יחפשו את הדרך הכי פשוטה, בשביל לבנות לעצמי את מערכת ההפעלה האולטימטיבית בשבילי, אני מוכן לשבת וללמוד.

יש למישהו הצעה בשבילי? רעיונות יתקבלו בברכה... Smile

בתודה מראש,
דניאל ש.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 30/10/2003 - 22:26
נושא ההודעה:

ג'נטו?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
Decrypterלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/10/2003 · הודעות: 104 · מיקום: Planet Earth

הודעה פורסם: 30/10/2003 - 22:27
נושא ההודעה:

Try Linux From Scratch

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 30/10/2003 - 22:30
נושא ההודעה:

ותנסה גם את זה:

http://cybercfo.gkmweb.com/mandrake_a_la_gentoo-9.2.pdf

חזרה לתוכן הדיון
bjesusלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 12/04/2002 · הודעות: 287 · מיקום: נאות הכיכר

הודעה פורסם: 30/10/2003 - 22:30
נושא ההודעה:

ג'נטו.
אני די חדש בלינוקס, אבל ניסיתי את מנדרייק ואת דביאן, וג'נטו פשוט מקסימה לדעתי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 30/10/2003 - 23:24
נושא ההודעה:

דוביקס :
ותנסה גם את זה:

http://cybercfo.gkmweb.com/mandrake_a_la_gentoo-9.2.pdf

תודה רבה. חומר קריאה מרתק ונשמע מעניין מאוד. אני אבדוק את זה.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 30/10/2003 - 23:53
נושא ההודעה:

המסמך הזה מפספס נקודה חשובה של gentoo, שעבורי היא אחת התכונות החשובות ביותר שבה: ההתאמה האישית של החבילות בהתאם ל-USE flags שלך. למעשה, זה מוביל לתלויות אופציונליות של חבילות בהתאם למה שבחרת. אם אתה בסה"כ בונה את ה-srpm מחדש, אתה עדיין נשאר עם התלויות שלו.

דוגמא: נניח שיש לך חבילה עם תמיכה אופציונלית ב-X וב-directfb (ניקח את mplayer לדוגמא). אתה יכול להחליט שבמערכת שלך אתה לא רוצה X כלל, תוכל לשים -X ב-USE, והחבילה תיבנה ללא תלות ב-X (וכך כל החבילות עם תמיכה אופצינלית ב-X) וללא הפונקצינליות הזו. ה-srpm ישאר עם אותן תלויות שהוגדרו לו (אלא אם תשנה זאת ב-srpm וב-configure שלו לדוגמא, אך זה לא שינוי ברמת מערכת, תצטרך לעשות זאת עבור כל חבילה בנפרד).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/10/2003 - 07:24
נושא ההודעה:

mksoft :
המסמך הזה מפספס נקודה חשובה של gentoo, שעבורי היא אחת התכונות החשובות ביותר שבה: ההתאמה האישית של החבילות בהתאם ל-USE flags שלך. למעשה, זה מוביל לתלויות אופציונליות של חבילות בהתאם למה שבחרת. אם אתה בסה"כ בונה את ה-srpm מחדש, אתה עדיין נשאר עם התלויות שלו.

דוגמא: נניח שיש לך חבילה עם תמיכה אופציונלית ב-X וב-directfb (ניקח את mplayer לדוגמא). אתה יכול להחליט שבמערכת שלך אתה לא רוצה X כלל, תוכל לשים -X ב-USE, והחבילה תיבנה ללא תלות ב-X (וכך כל החבילות עם תמיכה אופצינלית ב-X) וללא הפונקצינליות הזו. ה-srpm ישאר עם אותן תלויות שהוגדרו לו (אלא אם תשנה זאת ב-srpm וב-configure שלו לדוגמא, אך זה לא שינוי ברמת מערכת, תצטרך לעשות זאת עבור כל חבילה בנפרד).

סתם שאלה -
אם אתה צריך להתקין OS על מחשב שלא אמור להיות מחובר קבוע לאינטרנט אלא מחשב לעבודות הדפסה שונות, מסמכים וגליונות אלקטרוניים וכו', גם משחקים.
ג'נטו תתאים?

חזרה לתוכן הדיון
bjesusלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 12/04/2002 · הודעות: 287 · מיקום: נאות הכיכר

הודעה פורסם: 31/10/2003 - 08:01
נושא ההודעה:

זה יותר בעייתי, אבל בעיקרון אפשר להוריד את הקבצים במחשב אחר ולהביא אותם על דיסק למשל, ולהשתמש בהם אופליין.

אבל זה קצת חבל.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 31/10/2003 - 11:29
נושא ההודעה:

Anonymous :
סתם שאלה -
אם אתה צריך להתקין OS על מחשב שלא אמור להיות מחובר קבוע לאינטרנט אלא מחשב לעבודות הדפסה שונות, מסמכים וגליונות אלקטרוניים וכו', גם משחקים.
ג'נטו תתאים?

כן - אתה יכול לבצע את ההתקנה של GRP (חבילות בינאריות) שאינה מחייבת חיבר לאינטרנט ואח"כ לייבא את ה ebuils וקוד המקור ממחשב אחר שיש לו חיבור לאינטרנט.

אין לי מושג איך לבצע את החלק השני (נסה לחפש בפורומים של ג'נטו) אבל זה בטוח אפשרי - ולראיה הגיליון הקודם של Linux Format (שחבר שלא מייבאים אותו לארץ) הכיל על ה DVD כ-2 ג'יגה של חבילות עבור ג'נטו ועץ portage מקומי שמאפשר התקנה מלאה בלי רשת אפילו מ stage 1.

Image

http://www.linuxformat.co.uk

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/10/2003 - 12:26
נושא ההודעה:

לא ברורות לי הדרישות שלך:

אתה לא מרוצה מהקרנל של ההפצה שלך: תבנה תתקין אחר במקומו. זה ממש לא מסובך.

הבעיה שלך היא בחירת חבילות: אל תתעצל ובזמן ההתקנה תשקיע זמן בבחירת חבילות. או שיותר מאוחר תשקיע זמן בהורדת חבילות.

ישנן חבילות שמותקנות אוטומטית עבור חבילות אחרות. אבל לא נראה לי שאתה רוצה לוותר על זה, שהרי אתה מעוניין באפשרות לעדכן את כל המערכת בפקודה אחת.

אתה יכול לתת דוגמאות לבעיות ספציפיות?

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 31/10/2003 - 12:39
נושא ההודעה:

Anonymous :

סתם שאלה -
ג'נטו תתאים?

כמו שכבר ציינו כאן, זה אפשרי.

אך זה לא אמור להוות מטרה בפני עצמה. תמיד כדאי להחזיק מספר הפצות בארסנל שלך (אני מעדיף את debian ואת gentoo).

CoolDaniFromAshdod התקיו את SuSE מ-ftp, כך שלא נראה לי שחוסר חיבור רשת יהווה בעיה במקרה הזה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 31/10/2003 - 14:00
נושא ההודעה:

Anonymous :
לא ברורות לי הדרישות שלך:

אתה לא מרוצה מהקרנל של ההפצה שלך: תבנה תתקין אחר במקומו. זה ממש לא מסובך.

הבעיה שלך היא בחירת חבילות: אל תתעצל ובזמן ההתקנה תשקיע זמן בבחירת חבילות. או שיותר מאוחר תשקיע זמן בהורדת חבילות.

ישנן חבילות שמותקנות אוטומטית עבור חבילות אחרות. אבל לא נראה לי שאתה רוצה לוותר על זה, שהרי אתה מעוניין באפשרות לעדכן את כל המערכת בפקודה אחת.

אתה יכול לתת דוגמאות לבעיות ספציפיות?

אין לי בעיות מיוחדות עם ההפצה שכרגע אני עובד עימה. אני פשוט רוצה לבנות מערכת מותאמת אישית, שאוכל לשלוט על כל הרכיבים בה.

חזרה לתוכן הדיון
TheSorcererלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/05/2003 · הודעות: 85 ·

הודעה פורסם: 31/10/2003 - 14:36
נושא ההודעה:

I think you should try a combination of some of the answers:

You should build a LFS system and build in to it a package-management system(like portage/apt-get). This way you get a full system, plus you have a way to update and get new packeges.

This kind of system may take some time to build, but if you like the idea-you'll love the final system!!!

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 31/10/2003 - 15:15
נושא ההודעה:

ג'נטו נשמעת מאוד מעניינת... מהמעט שקראתי עליה התרשמתי מאוד. בכל מקרה, אני אבדוק את כל ההצעות שניתנו לי בדיון הזה.

תודה רבה לכולכם! Very Happy

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. CoolDaniFromAshdod