ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 17/01/2003 - 21:30
נושא ההודעה:

לפני כשבועיים פורסמה ידיעה על סקירה של הפצת ELX שזכתה לשבחים על דמיונה הרב לחלונות XP

http://whatsup.org.il/article.php?sid=793&mode=thread&order=1&thold=0

החלטתי לבחון את גרסה 1.0. המחשב בו השתמשתי הוא מחשב נישא עליו מותקנת מנדרייק 9.0 וחלונות 98. לאחר boot לקח לתוכנת ההתקנה מספר דקות ארוכות לעלות, כשלעתים לא היה נראה שקורה משהו, אך חיכיתי בסבלנות (התקנת מנדרייק עלתה על מחשב זה כמעט מיידית). בזמן זה מופעות הודעות סטנדרטיות של לינוקס שלמשתמש חסר ניסיון עלולות להיראות לא מובנות, ואין שימוש בצבעים כמו ב-knoppix. מרכיבי המחשב, ובכללם העכבר, המסך והכוננים זוהו כמו מרכיבים אחרים במחשב, ולאחר מכן עלה X ותוכנית ההתקנה.

המסך של תוכנת ההתקנה פשוט אך נאה. המסך הראשון מאפשר בחירת צורת ההתקנה - רגיל, מחשב נייד או מותאם אישית. מצד שמאל מופיעה רשימת שלבי ההתקנה ובחלק התחתון מופיע מסך עזרה. מסך העזרה אינו גדוש ומידע נוסף זמין דרך קישורים Smile

בחרתי בהתקנה מותאמת אישית אך הלחצן להמשיך לא היה מאופשר. לאחר בהיה במסך זיהיתי שיש לסמן בקצה החלון checkbox שמסכימים לתנאי הרישיון. לא ברור לי למה זה לא יותר בולט Sad

בשלב הבא יש לבחור אם רוצים לערוך מחיצות עם fdisk או עם כלי גראפי. בחרתי כמובן באופציה השניה. הכלי אינו אינטואיטיבי מספיק (בהשוואה למקבילה שלו במנדרייק) ומוגבל למדי - אפשר להגדיר את המחיצה עבור / ועבור home/ אבל לא יותר מכך, לא מצאתי אפשרות להקטין מחיצה קיימת ואין אופציה להקצאה אוטומטית. Sad

בשלב הבא בוחרים את רוצים להתקין את ה-boot loader בתחילת הדיסק או במחיצת הלינוקס, להגדיר נתוני רשת, לבחור איזור זמן (בחרתי בירושלים) והגדרת משתמשים וסיסמאות. ההתקנה לא מחייבת הגדרת משתמש בנוסף ל-root וחבל Mad

בהמשך בוחרים עכבר, כרטיס מסך ומסך. לא שיניתי את ברירת המחדל.

מסך בחירת התוכניות מאפשר לבחור התקנה עפ"י נושאים. יש גם אפשרות לבחור התקנת יישומים בודדים, אבל הבחירה אינה אינטואיטיבית והיישומים אינם מחולקים לפי הנושאים הראשיים כך שקל ללכת לאיבוד. Mad

בשלב הבא (אחד לפני האחרון שהוא יצירת דיסקט איתחול) מופיעה הודעה שבשלב זה יותקנו האפליקציות (ואני מניח שיבוצע גם הפירמוט של הדיסק) ושאם רוצים לסגת יש להוציא את ה-CD ולבצע boot. כמובן שמקש ה-CD לא עבד אז לחצתי boot וחזרתי למנדרייק שלי כדי להוציא את ה-CD ולכתוב סיכום זה.

אני עוד אחזור ל-ELX כדי לבדוק האם לאחר התקנה המצב יותר טוב, אבל בשלב זה ההתקנה המפורטת מקבלת ציון נכשל. ניכר ניסיון להקל על המשתמש (מסכי עזרה, כלים גראפיים) אבל יש יותר מדי טלטולים בדרך, וחלק מהשלבים לא אינטואיטיבים ו/או מסורבלים. המשתמש הרגיל עלול להיבהל ממורכבות ההתקנה והמשתמש המנוסה עלול למצוא את ההתקנה המפורטת כחלשה ומוגבלת מדי.

המשך יבוא Mr. Green

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
Elrondלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/08/2002 · הודעות: 491 · מיקום: קיבוץ בצפון

הודעה פורסם: 31/01/2003 - 00:10
נושא ההודעה:

התקנתי את ההפצה הזאת
וניסיתי אותה לכמה ימים
בהתקנה לא היה משהו מיוחד וגם נעזרתי בהערותיו והארותיו של דוביקס לגביה
הרשת נקלטה בצורה סבירה
עדין הייתי צריך לקבוע את הכתובות והDNS באופן ידני לאומת רדהט האוטומטית ודביאן שאין מה לדבר
השימוש בה מתאפיין בלוח בקרה עם כפתורים לבחירה בכלי המתאים
לא התלהבתי במיוחד
בשורה בתחתונה אין בה יותר מידי דברים שאפשר להגיד שהיא יותר נוחה ואחרות
חוץ מזה שהיא רק בדיסק אחד
טוב יותר או פחות מאשר שלושה של רדהט או מנדרייק?
לא חושב
אבל כל אחד והנוחות שלו
אז השורה התחתונה באמת ....
מנדרייק יותר קנתה אותי!!!

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם כתובת AIM מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. דוביקס
  2. Elrond