ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אובייקטיביאורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 05:06
נושא ההודעה: החלופות של לונגהורן: לינוקס העתידית (מתוך ynet)

החלופות של לונגהורן: לינוקס העתידית
למרות המיסיונרית של מאמיניה, ההתקדמות של לינוקס לקראת מצב בו היא תהווה חלופה מתקבלת על הדעת עבור המשתמש מהשורה, היא איטית ביותר. בניגוד לגרסאות השרת, החזקות והבוגרות של Linux, מערכות Linux השולחניות כמעט ולא מצאו דריסת רגל בקרב המשתמשים.
בכל זאת, אי אפשר להתעלם מההתקדמות המשמעותית שהשיגו קהילת המפתחים וארגונים כמו GNOME Project או KDE Desktop Environment. גורמים כמו Lindows.com, Xandros ו-Lycoris דוחפים כמהלך אסטרטגי את הגרסאות שלהם, בעלות הממשק דמוי-Windows, למערכות מחשב שולחניות קלות, ביתיות בדרך-כלל. הם לא מסתירים את מטרתם: הזרם המרכזי של המשתמשים. הן נוקטים לפיכך, בגישה שחסרה בלינוקס במשך השנים: להפוך את מערכת ההפעלה הזו קלה, ידידותית ותואמת Windows.
ממתינים ללינוקס לא מעט אתגרים בדרכה למערכות השולחניות. עם המכשולים המשמעותיים יותר, נמנים המחסור ביישומים, תמיכה לא מספקת במוצרים היקפיים, והיעדר סטנדרטיזציה של ממשקי המשתמש. ללא מפת דרכים שיכולה לשמש את קהילת ה-Linux בכללותה, ההתמודדות עם האתגרים הללו לא תהיה פשוטה. גרוע מזה: לא נראה באופק שום יישום שניתן לומר עליו שיהיה יישום המחץ של Linux.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 08:24
נושא ההודעה: זה נכון ולא נכון

לינוקס בדרך הנכונה, אבל איטית משהו!
הבעיה הגדולה לדעתי היא חוסר סטנדרציה, ריבוי כפילויות של אפליקציות (שמותקנות בזמן התקנת לינוקס בשם החופש לבחור. אבל חופשי להתבלבל).

נכון יש שאוהבים את GNOME ויש שאוהבים את KDE, אבל צריך לעשות איחוד איך שהוא כדי שהכל יראה וירגיש אותו דבר.
אני לא מסכים שללינוקס צריכה להיות היכולת להפעיל אפליקציות של WINDOWS כי מה הטעם בזה? באגים? ווירוסים? ועוד שאר מחלות? לא תודה!

אבל בכל הנוגע לתלויות באורך הגלות לכל אפליקציה קטנה (URPMI עושה עבודה טובה, אבל זה ממש לא מספיק), ותמיכה טובה יותר בחומרה יש עוד דרך לעבור.

אבל אני אופטימי! אני חושב שעוד שנתיים ש LONGHORN תצא לאוויר לעולם ומיקרוסופט ימציאו דרך חדשה ודרקונית לוודא שמשתמשים אכן משלמים לה כסף היא תהיה פחות נגישה לקהל הרחב ולינוקס תהיה מוכנה לשרת את המהגרים, עם יותר אפליקציות בוגרות, פחות בעיות של תלויות, ואייקונים (כן אייקונים) יפים יותר ממה שמייקרוסופט יוכלו אי פעם לעשות!

חג שמח.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 09:54
נושא ההודעה:

אני יגיד בקצרה:
לינוקס היא לא חלונות
חלונות לא טובה
לינוקס טובה
לינוקס לא טובה מחלונות

זאת הגישה שלדעתי כולנו צריכים לנקוט

חזרה לתוכן הדיון
אובייקטיביאורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 10:09

לכל מי שיש לו קושי בהבנת הנקרא יש לשים לב למה שכתוב כאן:
למרות המיסיונרית של מאמיניה, ההתקדמות של לינוקס לקראת מצב בו היא תהווה חלופה מתקבלת על הדעת עבור המשתמש מהשורה, היא איטית ביותר

לא חלופה עבור חלונות אלא עבור המשתמש מהשורה!!!!!!

חזרה לתוכן הדיון
Elrondלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/08/2002 · הודעות: 491 · מיקום: קיבוץ בצפון

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 10:11
נושא ההודעה:

לינוקס לא צריכה להיות דומה לחלונות
עובדה שמק os x לא בדיוק דומה לחלונות
אולי יותר נכון חלונות מחקה את המק
לינוקס צריכה להיות ידידותית אבל לא דומה לחלונות
ניסיון להיות דומה לחלונות עלול לעצור את העסק באיבו בגלל שכל פעם שעושים משהו מנסים לראות עד כמה זה דומה לחלונות
ידידותיות למשתמש לא שווה לחיקוי חלונות
תכניסו את זה טוב טוב לראש שלכם....

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם כתובת AIM מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
mad_drלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/08/2003 · הודעות: 771 ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 10:12
נושא ההודעה:

אל תשכח שלינוקס היא רק בת עשר שנים וההתקדמות היא מאוד מהירה ועוד שנתיים-שלוש (כשלונגהורן תצא) לינוקס כבר תצליח לעקוף את חלונות.
ריבוי התוכניות הוא רק יתרון, לכל אחד יש יתרונות וחסרונות והם משלימים אחד את השני (כמו השילוב של אנקונדה בדביאן וapt בפדורה)
זה שהפצות לינוקס מנסות להידמות לחלונות זה רק כדי למשוך קהל ולעומת חלונות יש גם אפשרות לשנות

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 10:26
נושא ההודעה: Re: החלופות של לונגהורן: לינוקס העתידית (מתוך ynet)

אובייקטיבי :
החלופות של לונגהורן: לינוקס העתידית

אתה יכול להביא קישור לידיעה שאתה "מצטט" מתוך ynet? מה שאני רואה שם:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2848385,00.html#n

בכלל לא מתייחס ללינוקס וכל מה שמובא שם זו טחינה חוזרת של מידע שכבר ידוע לגבי לונגהורן וכבר התייחסנו אליו כאן באתר:

http://www.whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1941

האם מה שאתה כותב הוא דיעה אישית שלך? כי אם כן, קודם כל לא יפה שאתה מערב בין הצבעה כביכול ל ynet ולדיעה אישית שלך. שנית, הוא לוקה בחוסר הבנה חמורה לגבי המקום של לינוקס והיעדים העתידיים שלה. לינוקס אינה "תחליף" לחלונות, אלא לינוקס מציעה משהו שהוא יותר מזה, שמבוסס על אידיאולוגיה מאוד סדורה שמוכיחה את עצמה כל הזמן מחדש. שלישית, איפה ראית שלינוקס צריכה להשתלט על השוק? לא זכור לי שזה מה שמוביל את התנועה. השתלטות על השוק היא אידיאולוגיה מיקרוסופטית, לא של לינוקס ו/או תנועת התוכנה החופשית ו/או תנועת הקוד הפתוח. אל תבלבל בין מה שמיקרוסופט רוצה לבין מה שלינוקס מייצגת. ולסיום, מיחזור פופוליסטי של טענות שחוקות בפעם המי יודע כמה גם לא מוכיח את רצינות הדברים. מי שמכיר את לינוקס מספיק זמן יכול רק לגחך מקריאת הטקסט הנ"ל.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
IPלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/06/2003 · הודעות: 1023 · מיקום: תל אביב

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 10:51
נושא ההודעה:

תשים לב שבמחסור ביישומים וצמיכה לא מספקת במוצרים הקפיים אין כמעט מה לעשות. עד שהחברות לא יבינו שכדאי להם מבחינה כלכלית לייצר דרייברים או תוכנות ללינוקס, הם לא יעשו את זה. עם כל הכבוד למפתחי הקרנל, הם לא יכולים לפתח דרייבר למוצר שרק לפני שבוע הגיע לשוק.

הדבר השלישי שציינת הוא באמת חשוב, יש כבר היום את
http://freedesktop.org
ונראה שהיום רוב ההפצות החשובות שמיעדות למשתמש העיסקי בחרו להם שולחן עבודה.

אורח-
שונ, לרוב הההפצות יש שולחן עבודה מועדף. כשאתה התקנת מנדרייק אז היית יכול לבחור שלא להתקין את gnome. יש את ההפצה בדרך UserLinux שהיא בחרה ב gnome וככל הנראה לא תספק אף תוכנה המבוססת על QT, כי היא לא תספק את הספרייה הזאת.
אתה מוזמן לראות באתר שלהם שהם בחרו לכל סוג של תוכנה, תוכנה אחת. אני מאמין/מקווה שההפצה הזאת תהיה מצויינת לעסקים, אבל אני לא בטוח אם היא תיהיה טובה בשביל המשתמש הפרטי.
תמיד יהיו תלויות. זה או שיהיה לך את אותה ספרייה 10 פעמים במחשב במקומות שונים וכל תוכנה תשקול לך 50MB, או שאתה תצטרך להסתדר עם תלויות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 11:46
נושא ההודעה:

לפי דעתי הרבה אנשים פה מתייחסים באופן שגוי, וחושבים שלינוקס "תעקוף את חלונות".
המצב האידיאלי הוא ללא ספק שלינוקס תהייה באותה רמה של חלונות. הדבר יגרום כמובן לתחרות ושיפור משמעותי בין שתי המתחרות, וכמובן - הדבר יביא לכך שמיקרוסופט, ברוב טובה, תנעים את הקשר בין מיקרוסופט ולינוקס, ותשחרר דברים כמו NTFS כדי שרשתות משולבות יוכלו לעבוד סוף סוף באופן טוב וההדדי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 11:51
נושא ההודעה:

למה שלינוקס תהיה באותה רמה של חלונות? למה מי מת? לינוקס כבר ברמה יותר גבוהה מחלונות - ביציבות, במגוון, בחופש, בקהילה....

נערך לאחרונה על-ידי דוביקס בתאריך 26/12/2003 - 12:09, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה לתוכן הדיון
אובייקטיביאורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 11:54

הקטע נגזר מהקישור הבא:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2848747,00.html
לדעתי, קשה לכם לקבל עובדות רציניות!
אני בהחלט תומך בשימוש בלינוקס לישומים מסחריים אך למשתמש הביתי אין הרבה מה לעשות איתה והאמינו לי שאני שבע נסיון על מספר התקנות לינוקס.
ושוב,
לכל מי שיש לו קושי בהבנת הנקרא יש לשים לב למה שכתוב כאן:
למרות המיסיונרית של מאמיניה, ההתקדמות של לינוקס לקראת מצב בו היא תהווה חלופה מתקבלת על הדעת עבור המשתמש מהשורה, היא איטית ביותר לא חלופה עבור חלונות אלא עבור המשתמש מהשורה!!!!!!

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 12:06
נושא ההודעה:

כמה פעמים שמענו את זה Question

חכו ש- 2000 תצא, היא תהרוג את לינוקס
חכו ש-XP תצא, אף אחד לא ישתמש בלינוקס
חכו ש-longhorn תצא, היא תהרוג את כל העולם

הבטיחו לנו עם כל גרסה שתצא: היא תהיה מאובטחת יותר (זוכרים את המסכים בהתקנת 98 ? יציבה יותר, מהירה יותר), בגרסה הבא שיוצאת: הגירסה הקודמת היתה זבל מבחינה אבטחה/מהירות/יציבות בלה בלה, בוא תקנה את הגירסה החדשה שלנו...

רק מה:
תקנה מחשב חדש
תהיה החמרהבזכויות שלך
אין לך שום זכויות במחשב
הזכות היחידה שלךהיא להכניס את ה-BSA

הדבר היחיד ש-windows לעולם לא תספק הוא חופש. אתה מוכן לשעבד את עצמך והמחשב שלך ? יופי, אני לא מוכן.

אתה מוכן לתמוך בחברה דורסנית, גונבת קוד (והורשעה בצרפת, שמנצלץ את המונפול של לרעה (והורשעה על כך בארה"ב) ) וכן הלאה Question
אני לא מוכן לממן חברה כזאת.

כל הזמן יוצאות גרסאות חדשות ומשופרות של windows, ולמרבה הפלא התוכנה החופשית ממשיכה להתפתח ולכבוש שווקים, איך אתה מסביר זאת Question ההתקפות עליה רק מתרבות (עוד אינדיקטור להצלחה), ועדיין היא ממשיכה.

למרות מה שאתה רוצה להאמין, התוכנה החופשית(ולא רק לינוקס) מתפתחת ללא תלות במיקרוסופט, רק מהרצון שלנו (הקהילה של המשתמשים והמפתחים) לאלטרנטיבה טובה ככל הניתן עבורנו. ראה את המגון התוכנות החופשיות שזמינות למגוון פלטפורמות, כולל windows.

אז תמשיך למכור את נשמתך, לחפור בכיסך ולוותר על החופש שלך. אנו נמשיך בשלנו, לשפר את המערכת חמען עצמנו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אובייקטיביאורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 12:09
נושא ההודעה:

דוביקס, לינוקס לעולם לא תהיה ברמה של חלונות.
אם רוב הציבור היה חושב כמוך אזי רובם היו משתמשים בלינוקס.
חלונות הולכת ומתקדמת בצעדי ענק ולינוקס תשאר בפיגור אדיר!
אני מודע לרצון להשתמש בתוכנות הקוד הפתוח ובחלקן הן בהחלט מצויינות עבור משתמשים עסקיים. כאן מדובר על משתמש מן השורה.
לינוקס מהווה עבורו סיוט מושלם! אנשים מתקשים להתמודד עם חלונות שהיא ידידותית בצורה מדהימה לעומת לינוקס. מיותר להזכיר דברים פשוטים יותר כמו מכשיר וידאו או דיוידי שאת רוב הפונקציות שלהם אין המשתמש הממוצע מסוגל להפעיל.
נסה קצת להפעיל את ראשך ולראות הדברים מבעד לעיניים של משתמש הדיוט.
לא לכל אחד יש את הידע שלך ואת הרצון לקרוא וללמוד כדי לבצע פעולה פשוטה.
חלונות עם כל מגרעותיה מספקת למשתמש מן השורה פתרון קל ונהדר וכל זאת בתנאי שמעדכנים, מתקינים פיירוול ואנטי וירוס. אני ניסיתי מספר הפצות לינוקס וחזרתי מהר מאוד לחלונות אקספי שהיא ממש מעולה. אצלי היא מתוחזקת נכון ואין לי בעיות כלל וכלל. כך גם אצל אחרים אשר להם התקנתי חלונות. עובדים כבר חודשים ואפילו שנים ללא בעייה ומסכים כחולים.
ושוב:
ההתקדמות של לינוקס לקראת מצב בו היא תהווה חלופה מתקבלת על הדעת עבור המשתמש מהשורה, היא איטית ביותר לא חלופה עבור חלונות אלא עבור המשתמש מהשורה!!!!!!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 12:28
נושא ההודעה:

אם אתה מדבר על חלונות מלפני שנים אתה בטח מדבר על 98 ואם אכן אתה מדבר על 98 אז זה מצחיק אם תגיד את המילים "וינדוס 98" ו"יציבה" באותו משפט Smile יצא משפט לא תקני בשפה העברית.
כפי שנאמר, לינוקס לא מתחרה בחלונות, לינוקס היא לינוקס, ומי שלא מסתדר עם לינוקס מבחינת הגדרות מערכת זה מסיבה ש:
א. אין לו כוח רצון
ב. זה לא דומה מספיק לחלונות
ג. בלינוקס לעומת חלונות כשהמערכת קורסת אתה לא רץ להתקין הכל מחדש אלא צריך למצוא את הבעיה ולתקן אותה וזה אולי לא נשמע הגיוני למשתמשי חלונות שכבר התרגלו להתקנה מאשר לבדוק בעצמם מה הבעיה

ולסיכום: כל משתמש יכול להשתמש במערכת לינוקס מוכנה, אם אתה רוצה להגדיר אחת בעצמך עליך לדעת טוב עם מה אתה מתעסק וכל ה"ידע,, שלך בחלונות לא יועיל כאן, עליך ללמוד איך להתעסק עם ההגדרות, איך להתקין תוכנה ואיך להסיר. עליך למצוא תוכנות שעונות על צרכיך. אם אינך מסוגל לכל זה אז הרמה שלך היא רמה של משתמש פשוט שרוצה להפעיל ולהתקין הכל בקליק בלי להגדיר כלום וסופך שתשאר מאחור בזמן שכולם הולכים קדימה.
אבל בדבר אחד צדקת!!! לינוקס באמת לא תגיע לרמה של חלונות אף פעם, מכיוון שייקח ללינוקס ולחברה הרבה זמן ליצור את כל פירצות האבטחה והבאגים שיש בחלונות. שמע, קשה לאנשים שיצרו תוכנה איכותית לרדת לתת רמה של מיקרוסופט.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 12:29
נושא ההודעה:

עוד נקודה שחשוב לזכור (חוץ מהחופש שהוזכר לעיל). כותבי סדרת המאמרים האלו הם PCMag מבית ZDnet, שהם בגדול הסנג'רים של מיקרוסופט (מיקרוסופט היא המפרסם הכי גדול שלהם), וההיסטוריה שלהם עמוסה בכתבות די (לא יודע איך לקרוא להן אחרת) אומללות במהלך השנים האחרונות (ובכלל). הסיכוי שלהם להישאר רלוונטים בשוק מבחינת תוכן תלוי ביחס ישר בהצלחת מיקרוסופט, הם מעולם לא הצליחו להבין את נפש והלך הרוח של התוכנה החופשית.

זו הסיבה שהפסקתי את המנוי שלי (הייתי מנוי על העיתון האמריקאי), אני לא צריך לשלם על עלון יחסי ציבור של MS.

הם מנסים לשנות את דרכם פה ושם עם כתבה שמנסה להיות אוהדת (ועדיין מצליחים לשתול FUD בתוכה) אך לא מצליחים להתנתק מהתלות המוחלטת שלהם ב-MS.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
alexrait1לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/06/2003 · הודעות: 228 · מיקום: עיר הקודש צפת

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 12:40
נושא ההודעה:

לדעתי הכל ענין של השקעה ובמיוחד חשובה ההתערבות של חברות ענק כדוגמת IBM, ככל שיותר כוחות מסחריים ידחפו את לינוקס אל המשתמש הביתי כך יטב מצבה של לינוקס.
מכיוון שלינוקס אכן גדלה במספר המשתמשים בה יש סיכוי רב שהחברות אכן ירימו את הכפפה וינצלו את ההזדמנות העסקית לנגח את מיקרוסופט.
אני בטוח שהשקעה מתאימה ובהתנתקות מהפילוספיה שכל דבר צריך לעבור דרך הקונסול, יהיה אפשר לפתח שולחן עבודה מלוטש יותר וכן, דומה יותר לחלונות. זה אומר שצריך לתמוך ב
plug and play, זה אומר שצריך להפסיק עם קבצי ה-rpm ולהשתמש יותר בחבילות של
click and run וכו'.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
IPלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/06/2003 · הודעות: 1023 · מיקום: תל אביב

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 13:19
נושא ההודעה:

אובייקטיבי :
לינוקס לעולם לא תהיה ברמה של חלונות.
לינוקס מהווה עבורו סיוט מושלם!

אני אוהב אובייקטיביות... Laughing Laughing

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
yehudaלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 23/02/2002 · הודעות: 798 ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 13:21
נושא ההודעה:

הרוחות מתלהטות....

לינוקס מעולם לא שמה לעצמה מטרה "להכחיד" מערכות הפעלה אחרות ולהיות ה"שליטה" היחידה של המחשב שלך ( כל הפצה המזהה קיום של מערכת אחרת בשלב ההתקנה מוסיפה אותו למנהל ה boot לנוחיות המשמש ולא דורסת מערכות אחרות ).

לינוקס היא פתוחה למשתמשים ונתונה בפיתוח מתמיד המבוסס על עקרונות ופתיחות אשר מקנים לה את האמינות והיציבות אשר לא קיימת במערכות MS לדורותיהן. לא תשמע אף פעם את המושג מערכת לינוקס מושלמת כיוון שאין דבר כזה ( כל מי שאומר לך אחרת מנסה למכור לך משהו ), כן קיימת מערכת שמכילה את מיטב הטכנולוגיה הקיימת עבור פרק זמן מסויים אולם עדיין אין הבטחה שזהו לא יהיו עוד פיתוחים חדשים.

הסיבה שלינוקס לטעמך עדיין לא ממלאת את כל הפונקציות שלדעתך צריכות להיות ממולאות על ידי מערכת הפעלה שולחנית הינה סובייקטיבית ואיננה נכונה על פי השקפות אחרות ( למשל שלי ). אני מוצא שתכונות שמאוד חשובות לי לא קיימות במערכות XP ללא קשר לרמת הידע שלי.

דבר נוסף שלא הובא כאן בחשבון הינה הצורה בה לינוקס מתפתחת.
לינוקס וקוד פתוח בכללו הינו רעיון אשר אנשים נרתמים אליו מתוך בחירה חופשית והיא משקפת את נטיות ליבם ומתפתחת בהתאם לכך. בשלבים הראשונים "התעסקו" בביניין המערכת מפתחים אשר נטו לכיוון מערכת יציבה עבור שרתים בעיקר ולכן לינוקס הפכה בפרק זמן קצר ביותר למערכת המקובלת ביותר כיום בתחום זה.
הכניסה לשולחנות העבודה הינה פונקציה של "מסה קריטית" הן של משתמשים והן של מפתחים אשר "פתחו" את לינוקס לכיוון זה והשיגו המון בפרק זמן קצר ביותר.

אם יורשה לי להעלות את השערותיי לגבי העתיד...
לינוקס תמשיך ותחדור למודעות הציבור ותגרום על ידי כך למספר תהליכים אשר את החשובים אמנה כאן:
1. פתיחות סטנדרטים בין מערכות שונות
2. מעבר מפתחים לפיתוח עבור מערכות לינוקס
3. גידול בפתרונות ובאפשרויות הקיימות בלינוקס למטרות שונות
4. עוד גידול ברמת המודעות של הציבור וחזרה על הסעיפים המוזכרים כאן...

לכן בסיכום אומר שאין אני פוסל את דעתך ( ודעת הציטוט שאתה מביא ) אלא מציג דעה אחרת אשר אני מניח שקיימת אצל עוד מספר גורמים אשר בזכותם לינוקס היא מה שהיא ומה שתהיה בעתיד...

המון אושר Cool

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 13:33
נושא ההודעה:

אובייקטיבי :

אני לא רואה בשטח את ההוכחות לטענה שלך. להיפך - העובדות מוכיחות בדיוק את ההיפך. לחלונות אין מה למכור היום למשתמשים למעט להמציא מחדש את הגלגל, ורק תעיף מבט בקישור שנתתי קודם כדי להבין על מה אני מדבר. מרוב ניסיון למכור לך eXPerience שכולו אורות וצילצולים הם הזניחו את הדברים החשובים באמת - יציבות, אבטחה, אמינות. עובדה היא שהארכיטקטורה של לינוקס (המבוססת על עקרונות דומים של יוניקס) מוכיחה את עצמה לאורך זמן ומצליחה להוכיח שלא משנה איזה המצאות וחידושים טכנולוגיים תביא היא מסוגלת לעכל אותם על גבי התשתית הקיימת - התשתית של חלונות נכתבת לגמרי מחדש מדי כמה שנים (3.0 אח"כ 95 אח"כ NT ש XP היא צאצא שלה ועכשיו לונגהורן).

לגבי "רוב הציבור" - רוב הציבור לא משחק תפקיד בעיני. רוב הציבור משתמש בחלונות כי זה מה שמותקן לו על המחשב כשהוא קונה אותו, או בגלל שזה מה שיש לחברים, או בגלל שזה מה שיש לו בעבודה, או בגלל שזה מה שמוכרים בחנות, או בגלל שטיפת מוח פרסומית, או בגלל אלף ואחת סיבות אחרות - חוץ מלהכיר באמת את לינוקס וא/או את האידיאולוגיה שמאחוריה. אם אתה שואל אותי, רוב הציבור לא מבין כלום בטכנולוגיה ובטח שלא עשה ניתוח מעמיק של כל המערכות בשוק כדי להחליט מה יותר טוב. אם האיכות הייתה קובעת - רוב הציבור אולי היה בכלל משתמש ב OS/2 בזמנו, או במקינטוש, או בלינוקס. אבל זה לא המצב. אבל בניגוד ל OS/2 ולמק - אני חושב שללינוקס יש סיכוי אדיר שלא היה למערכות האחרות - הן בגלל הקהילה והם בגלל השוק העסקי שדוחף את לינוקס.

ציטוט:

לינוקס מהווה עבורו סיוט מושלם! אנשים מתקשים להתמודד עם חלונות שהיא ידידותית בצורה מדהימה לעומת לינוקס. מיותר להזכיר דברים פשוטים יותר כמו מכשיר וידאו או דיוידי שאת רוב הפונקציות שלהם אין המשתמש הממוצע מסוגל להפעיל.

רוב האנשים לא ממש יודעים להפעיל את הוידאו שלהם חוץ אולי מלהכניס ולהוציא קסטה, ללחוץ על ה play ואולי להריץ קדימה ואחורה. הרבה אנשים שאני מכיר לא מקליטים כלום כי הם לא מסתדרים עם כיוון שעות ההקלטה. רוב האנשים גם לא מכירים את רוב הפונקציות של הוידאו שלהם.

באנלוגיה, לרוב האנשים גם חלונות יותר מדי מסובכת. רוב האנשים לא התקינו את חלונות בעצמם אלא קיבלו את המחשב עם חלונות מותקן ו/או מישהו אחר התקין להם. רוב האנשים קוראים לבן של השכנה אחרי שהם קונים מדפסת כי הם לא יודעים להתקין את הדרייבר או איך מכווננים אותה.

רוב האנשים הם תוכים שלימדת אותם לבצע מספר פעולות בסדר מסויים וזה מה שהם יודעים לעשות.

ההכללה שלך לגבי "לינוקס" פשוט מראה על דמגוגיה. לא מזמן פורסמה כאן באתר ידיעה על בדיקה שחברה גרמנית עשתה לגבי אנשים שקיבלו מחשבים עם XP ולינוקס שהותקנו כהלכה - והסקר הראה על שוויון כמעט מוחלט בחווית המשתמש.

חפש עוד קצת אחורה ותמצא מידע על מערכת שקיימת בארה"ב (נדמה לי EOS) שהיא מערכת מבוססת מוזילה שאפילו סבתות יכולות להשתמש בה.

אז אל תפריח טענות לא מבוססות לאוויר. בלינוקס יש מגוון של מערכות - וזה היופי שבה - שכל אחד יכול לבחור את המערכת הכי מתאימה לו.

ןלגבי חלונות - האם אני נחשב בעיניך מתוחכם מספיק? אז איך זה שאני מסתדר עם לינוקס ולא עם חלונות?

http://www.whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=8620

ציטוט:

חלונות עם כל מגרעותיה מספקת למשתמש מן השורה פתרון קל ונהדר וכל זאת בתנאי שמעדכנים, מתקינים פיירוול ואנטי וירוס. אני ניסיתי מספר הפצות לינוקס וחזרתי מהר מאוד לחלונות אקספי שהיא ממש מעולה. אצלי היא מתוחזקת נכון ואין לי בעיות כלל וכלל. כך גם אצל אחרים אשר להם התקנתי חלונות. עובדים כבר חודשים ואפילו שנים ללא בעייה ומסכים כחולים.

כמה אנשים נפגעו מהוירוסים והתולעים של חלונות השנה? כמה אנשים מתחזקים את המערכות שלהם? אתה שם לב שאתה סותר את עצמך? בשורה התחתונה, למשתמש ההדיוט כמו שאתה אוהב להשוות, לינוקס יכולה לתת חווית משתמש הרבה יותר נוחה ובטוחה עם הרבה פחות מאמץ - כבר היום.

ושוב הקישור הנ"ל רלוונטי גם פה...

ציטוט:

ההתקדמות של לינוקס לקראת מצב בו היא תהווה חלופה מתקבלת על הדעת עבור המשתמש מהשורה, היא איטית ביותר לא חלופה עבור חלונות אלא עבור המשתמש מהשורה!!!!!!

שוב, אתה מדבר על לינוקס בהכללה וכמו שכבר הסברתי באריכות אתה טועה לדעתי.

המרחק כבר לא רב - ורובו מתבסס על כך שיצרני חומרה ישתפו פעולה וייצרו ציוד שתואם ועובד בלינוקס. היום יש יותר ויותר יצרנים שעושים זאת - וכשהשאר יבינו שתמיכת לינוקס עבורם הרבה יותר קלה (לרוב יש דרייברים ג'נריים שעושים את העבודה ולא צריך מאמץ מיוחד) הם גם יעשו זאת.

התמיכה של חברות בתחום העסקי גם תעזור בכך - כשאנשים ישתמשו בלינוקס בעבודה ויראו שכל הדעות הקדומות שלהם לא מבוססות - הם יביאו אותה גם הביתה.

לשאר ידאגו מפיצי הלינוקס ומפתחי התוכנה החופשית - והם עושים זאת בצעדי ענק.

חזרה לתוכן הדיון
mad_drלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/08/2003 · הודעות: 771 ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 13:52
נושא ההודעה:

אובייקטיבי :
אני מודע לרצון להשתמש בתוכנות הקוד הפתוח ובחלקן הן בהחלט מצויינות עבור משתמשים עסקיים. כאן מדובר על משתמש מן השורה.
ושוב:

דבר ראשון, אני לא חושב שהמשתמש הממוצא מטומטם (ואני בטוח שגם אתה לא למרות שדי הצגת את זה ככה).
דבר שני, מה זה פעולה פשוטה? להתקין? תתחבר לאינטרנט ותכתוב urpmi program וזה יתקין אותה בלי בעיה של תלויות או כל דבר אחר.להפעיל? מה ההבדל בין חלונות ללינוקס?! אתה נכנס לתפריט ומפעיל. להשתמש בשורת הפקודה? לא הייתי מגדיר את זה כפעולה פשוטה (בטח לא בחלונות) אבל גם זה לא קשה יותר מדי.

לגבי לונגהורן כבר ידוע שהיא תתמוך בחומרה מאוד ספציפית אז אנשים שרוצים להשאיר את המחשב שלהם (ולו רק מבחינה כספית) לא יוכלו לעבור ללונגהורן ואחרי כמה חודשים מיקרוסופט (כרגיל) תסיר את התמיכה מXP ו2000 והם ישארו עם כל הבעיות שלא תוקנו (ותראה כמה זמן לא תיקנו את כל הבעיות אבטחה שפורסמו כאן בIE)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
ronpeלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/12/2003 · הודעות: 54 · מיקום: תל אביב

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 13:53
נושא ההודעה:

אוקייבטי- כאשר דיברת על "משתמש מן השורה" הכוונה היא בהכרח, לרוב, למשתמש במערכת הפעלה ווינדוס... וזאת אך ורק מכיון שרוב העולם מתשמש במערכת הפעלה זאת.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
Nirroלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/12/2002 · הודעות: 1597 ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 14:38
נושא ההודעה:

כמה שאני אוהב את לינוקס, (ואני אוהב, תאמינו לי), אני עדיין חושב שלינוקס *עדיין* לא מתאימה למשתמש הפשוט. אבל אני לא מסכים אם המאמר המקורי שאומר שלינוקס מתקדמת לאט.
בשלוש שנים שאני עוקב אחרי לינוקס אני ראה התפתחות אדירה, בעיקר למה שקשור למחשב השולחני האישי, (רק דוגמא אחת - אופן-אופיס 1.1) ואני מאמין שבעוד שנתיים, כשתצא לונגהורן, כבר לא תהיה סיבה לאנשים לשלם כל-כך הרבה.
אבל עד אז הכל תלוי בקהילה השלנו, שסוחבת על כתפיה את המאבק. אנחנו החלוצים, שיביאו בסופו של דבר את לינוקס לקהל הרחב (כמו שהחלוצים של פעם ייבשו את הביצות).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
shlomi-lלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/05/2003 · הודעות: 1399 ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 17:25
נושא ההודעה: תסלחו לי אבל זה פשוט בולשיט.

ציטוט:

עם המכשולים המשמעותיים יותר, נמנים המחסור ביישומים, תמיכה לא מספקת במוצרים היקפיים

חשבתי שכבר מחצנו ממזמן את הטענה לגבי חוסר אפליקציות בלינוקס. אני אישית לא מבין איזה בסיס יש לטענה כזו. זה רק מראה על חוסר מקצועיות ואובייקטיביות מצד הכותבים. כי אם בודקים לעומק מגלים שעל כל תוכנה שקיימת בוינדוס יש בין 2 ל 10 תחליפים ראויים לשימוש בלינוקס. דוגמאות - לך תחפש גיליון אלקטרוני, יש לך את open office calc ויש את gnumeric ויש kspread. ופעם אחרונה שבדקתי, בוינדוס אין מבחר כזה עשיר. דוגמה נוספת - תוכנות למסרים מידיים - ואני לא אתחיל למנות כי יש לפחות 15 כאלו ללינוקס. יש כלכך הרבה אפליקציות ללינוקס שזה כבר מתחיל להיות חיסרון יותר מאשר יתרון כי כשאתה בא לבחור אפליקציה אתה כבר מתבלבל בגלל המבחר, אבל בכל מקרה, הטענה לחוסר אפליקציות פשוט מגוחכת. אז שלא ינסו למכור לכם את (תסלחו לי על הביטוי) הבולשיט הזה. הטענה הזו כבר לא תקפה.

התוכנות היחידות שחסרות בלינוקס הן משחקים ודריברים לרכיבי חומרה חדשים והסיבה הישירה לכך היא יצרני החומרה והמשחקים שמתייחסים למשתמשי הלינוקס בביטול כי זה לא ריווחי מספיק בשבילם לייצר גרסה ללינוקס. אני מאמין שהתופעה הזו תצטמצם ככל שלינוקס תכנס יותר ויותר לשוק הביתי וכבר היום אני יכול להעיד שיש הרבה יותר משחקים ודריברים ממה שהיה קיים לפני שנה או שנתיים.

לינוקס בשולחן העבודה - זה כבר חזון לא רחוק בכלל ויש הפצות כמו קנופיקס וקזית שיכולות להדגים את הנקודה הזו. אתה מכניס את הדיסק וזה עובד. מי שינסה להתקין מאנדריק יגלה שזה קל בדיוק כמו התקנת וינדוס ואולי אפילו יותר קל. הסיבה היחידה לכך שאנשים מסתבכים עם התקנות של לינוקס היא בגלל שהם בדר"כ רוצים להתקין אותה במקביל להתקנה קיימת של וינדוס. כל הרכיבים לבניית מערכת קלה לשימוש של משתמש מן השורה כבר קיימים. ויש כבר חברות שמנסות ומצליחות לעשות את זה (מאנדריק, לינדוס).

פה בארץ אני מאמין שלינוקס יכולה להשתלט בקלות על פלחים נכבדים של גופים ממשלתיים ומסחריים. אין סיבה לשלם כלכך הרבה כסף בשביל היכולת לערוך מסמכים , להדפיס אותם, לשלוח אימייל ולשחק סוליטייר. כל מה שחסר הוא מישהו עם מספיק כסף וביצים שיעשה את זה.
ציטוט:

למרות המיסיונרית של מאמיניה, ההתקדמות של לינוקס לקראת מצב בו היא תהווה חלופה מתקבלת על הדעת עבור המשתמש מהשורה, היא איטית ביותר

לדעתי לינוקס כבר מהווה חלופה מתקבלת על הדעת. אני אישית נותן לבני משפחתי להשתמש בלינוקס. וזה מדהים, אני לא צריך לשבת בצמוד אליהם ולהסביר - הכל אינטואיטיבי. יש להם דפדפן נוח - firebird, תוכנת דואר kmail ,תוכנת מסרים מידיים של ICQ - sim , אפולון לשיתוף קבצים, צופים ומאזינים לקבצי מולטימדיה בעזרת kplayer ו xmms וכו. והם משתמשי מחשב פשוטים חסרי רקע כלשהו במחשבים וזה כל מה שהם צריכים. הבונוס הוא שאני לא צריך לפחד שהם יכנסו לאיזה אתר באינטרנט ויורידו איזה וירוס למחשב או יתקינו לי spyware כלשהו. אז מי אמר שלינוקס לא מתאימה למשתמש הפשוט ? זה פשוט בולשיט (שוב תסלחו לי על הביטוי).

ציטוט:

ממתינים ללינוקס לא מעט אתגרים בדרכה למערכות השולחניות. עם המכשולים המשמעותיים יותר, נמנים המחסור ביישומים, תמיכה לא מספקת במוצרים היקפיים, והיעדר סטנדרטיזציה של ממשקי המשתמש. ללא מפת דרכים שיכולה לשמש את קהילת ה-Linux בכללותה, ההתמודדות עם האתגרים הללו לא תהיה פשוטה. גרוע מזה: לא נראה באופק שום יישום שניתן לומר עליו שיהיה יישום המחץ של Linux.

לינוקס כבר עברה את רוב המיכשולים שעמדו בדרכה בדרך להפיכתה למערכת שולחנית למשתמש הפשוט מן השורה. המכשול הגדול היחידי שנשאר הוא לדעתי מכשול פסיכולוגי בלבד.
מה זה לכל הרוחות "ישום מחץ"? ולמה לינוקס זקוקה לו? זה פשוט כיף להתפלצן ולהמציא מושגים חסרי משמעות. נכון?
לדעתי "תכונות המחץ" (התכונות שמטות את הכף לטובת לינוקס) של לינוקס הן: חינמיות או מחיר נמוך, יציבות וגמישות. כך שמבחינתי, "ישום המחץ"(מה שזה לא יהיה) של לינוקס הוא ה kernel שלה.

שלומי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
CoolDaniFromAshdodלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/04/2003 · הודעות: 831 ·

הודעה פורסם: 26/12/2003 - 17:39
נושא ההודעה:

לינוקס העתידית?
למה צריך לחכות לעתיד? כבר היום לינוקס מספקת מה שלוגרהורן "תחדש" בשנת 2005 (ע"ע "הבטחות, הבטחות" של דוביקס).

השינוי יבוא כשחנויות מחשבים יתחילו לספק ללקוחות שלהם מחשבים עם לינוקס מותקן מראש, שכל החומרה עובדת, שדרייברים להאצת תלת-מימד מותקנים כבר, ועם חבילת תוכנות חזקה.
זו הסיבה לעובדה שכולם משתמשים היום בחלונות: אתה קונה מחשב חדש וחלונות מותקנת עליו מראש.
לא שום סיבה אחרת.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
HELPERאורח · ·

הודעה פורסם: 27/12/2003 - 12:29
6 נושא ההודעה:

אין לווינדוס אף פעם לא יהיה כמו לינוקס ,לא משנה כמה הוא יתאמץ (ביל) לינוקס טובה יותר בגלל הקהילה של הקוד הפתוח. Very Happy

חזרה לתוכן הדיון
WolfSignלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/04/2003 · הודעות: 1685 · מיקום: /usr/portage

הודעה פורסם: 27/12/2003 - 12:49
נושא ההודעה:

אהבתי מה שיהודה אמר - הלינוקס לא מנסה להכחיד מערכות הפעלה אחרות. ועובדה היא שבאמת הבוטלודר של הלינוקס יזהה לך את הווינדוז. אך האם במצב הפוך הבוט לודר של ווינדוז יזהה את הלינוקס? כן... יזהה וידרוס אותו.... חה חה חה Laughing
כמו כן למה ניתן לראות מחיצות של הווינדוז מתוך לינוקס אך הווינדוז לא מזהה ולא מכירה במחיצות של הלינוקס? אלה שאלות שצריכות לעורר מחשבה בכל משתמש ווינדוז שמתחיל לראשונה לצאת מהקופסא...

רציתי גם להגיד שאין מה לעשות אבל אובייקטיבי קצת צודק בדבריו. המשתמש ההדיוט זה מושג שאני נתקל בו בחיי היום יום הרבה פעמים כיוון שאני איש סיסטם במקצועי ואני נותן תמיכה למשתמשי החברה שאני עובד בה וכמו כן אני מבצע עבודות פרטיות פה ושם. ואני נתקל באנשים שיש להם מחשב כבר שנים ועדיין לא יודעים מה זה מעבד תמלילים או מה זה דפדפן.
אין מה לעשות , המשתמש הווינדוסי הוא הדיוט כי זה מה שמיקרוסופט רצתה שהוא יהיה: טיפש וחסר ידע כדי שלא יהיה לא השכל להבין מה קורה מסביבו...
ובמצב הנוכחי , לינוקס לא תתאים לאותו משתמש הדיוט.
אך אני צופה שבזמן הלא רחוק , כאשר רוב הפצות הלינוקס יתיישרו באותו קו מבחינת תאימות של קרנל , סביבת שולחן עבודה ואפליקציות אז באמת תהיה חלופה אמיתית עבור המערכת של מיקרו$

זהו מחיר החופש: כל גרם ,כל טיפת דם מגופך משולמים למפרע.

חזרה לתוכן הדיון
yehudaלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 23/02/2002 · הודעות: 798 ·

הודעה פורסם: 27/12/2003 - 20:07
נושא ההודעה:

הגדרת משתמש ממוצע וכנגזרת מזה רמת הידע הטכני שלי היא דבר שמאוד קשה להגדיר והדיון הכל לנטות לכיוון זה על פי התרשמותי.

אני מחלק את המשתמשים השונים לכמה רמות ולל רמה אתן את התייחסותי:
רמת משתמש מינימאלית - משתמש אשר יודע להפעיל מספר תוכנות/פונקציות מאוד בסיסיות הממלאות את הצורך שלו מהמערכת. משתמש כזה מעבר לסביבת עבודה יציבה ואמינה אשר יהיה לו קל להתמצא בה ולעבוד בה לא זקוק למאום לכן כל פתרון שיענה לצרכים הנ"ל יהיה טוב. מרבית אוכלוסית המגזר העיסקי נכללים בקטגוריה זו ( פקידים, אנשי מכירות, שיווק, וכו'... ). על פי רוב אותו משתמש איננו יודע כיצד מבצעים התקנות של המערכת וכיצד מטפלים בתקלות.

רמת משתמש בסיסי - משתמש אשר מעבר להפעלת תוכנות/פונקציות בסיסיות גם יודע לבצע התקנות פשוטות של תוכנות משתמש ( ללא קונפיגורציה מורכבת אם בכלל ), לספק הגדרות בסיסיות כגון חיבור לאינטרנט, הגדרות דוא"ל וכו'...
משתמש כזה מחפש מערכת אשר תאפשר לו לערוך את ההתקנות וההגדרות אותן הוא מחפש ותשמור על יציבות ואמינות ותמנע ממנו לגרום נזק אשר עלול לפגוע במשאבים ויציבות המערכת כולה.
משתמש מסוג זה בדרך כלל יתקין את המערכת בעצמו ויעזר במומחים על מנת לפתור תקלות בהן הוא נתקל ואין הוא יודע כיצד להתמודד איתן.

רמת משתמש טכני - משתמש בעל נסיון/רקע/הכשרה בתחום המחשבים אשר מסוגל להגדיר מערכת ולזהות מצבי פעולה שונים בה. משתמש מסוג זה יבצע את התקנת המערכת בעצמו תוך התמודדות עם הגדרות מורכבות בתהליך למידה אשר ירחיבו את ידיעותיו ויאפשרו לו לפתור תקלות/מצבים מורכבים יותר.
משתמש מסוג זה הינו בדרך טכנולוג או בעל משיכה לנושאים טכניים הקשורים במערכות מחשבים ואיננו פוחד מטכנולוגיה והתמודדות איתה.

אלא בגדול שלוש הקטגוריות אשר אני מגדיר כאשר באופן מובן גם בתוכן קיימות תת חלוקות.

לינוקס כמערכת כבר כיום בתצורתה הנוכחית ( אם לשפוט על פי מספר ההפצות שראו אור במהלך השנה האחרונה ), בהחלט יכולות לספק מענה שלם ומספק לקטגוריה הראשונה ( בעיקר עם יציאת OO בעיברית שכבר הוכיח את יכולתו בגירסא האחרונה ). הסביבה שנבחנה כבר בעבר ( על ידי משתמשים מהקבוצה הראשונה ) הצביעו על כל שכמעט ואין הבדל מבחינתם בין סביבות העבודה.

לגבי הקבוצה השניה שציינתי, גם מבחינתם לדעתי לינוקס מספקת מענה טוב יותר לדרישותיהם בעיקר בשל האפשרות לקבל משוב איכותי על תהליכים המתבצעים במערכת ( כמה משמשים windows ניתקלו בהודעת שגיאה סתמית אשר לא ניתן באמצעותה להבין מה הגורם וכיצד לפעול..? ). במערכת בה ניהול ההתקנות נעשה באופן יסודי ונבון אין סכנה של התקנת תוכנות לא רצויות אשר אין מידע מה הן מבצעות ברקע וכיצד ניתן להפטר מהן.

לגבי הקבוצה השלישית אינני רואה צורך להרחיב את הדיבור...
אציין רק שעבורם מערכת "פתוחה" מבטאת חופש מוחלט לעשות בה כרצונם ללא מגבלות שמפעיל יצרן כזה או אחר עליהם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/12/2003 - 20:47
נושא ההודעה:

יש עוד נקודה שאולי הוזכרה פה, אבל אני רוצה להדגיש אותה:
לינוקס ח-י-נ-מ-י-ת !!!

אולי בישראל זה לא כ"כ נפוץ לקנות ווינדוס {אבל זה רק ככה פה}
ומצטער להגיד לכם שברוב העולם קונים,אבל לאנשים מתחיל להימאס להוציא
600 שקל על מערכת הפעלה +2000 ש"ח על אופיס + 500 תוכנות נילוות ...
ברגע שתתחילו לשלם על המערכת, וכל השאר אז תיתסכלו על דברים בצורה אחרת ...

I rest my case

חזרה לתוכן הדיון
WolfSignלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/04/2003 · הודעות: 1685 · מיקום: /usr/portage

הודעה פורסם: 27/12/2003 - 21:38
נושא ההודעה:

ציטוט:
יש עוד נקודה שאולי הוזכרה פה, אבל אני רוצה להדגיש אותה:
לינוקס ח-י-נ-מ-י-ת !!!

לא חמודי , לינוקס לא חינמית , היא חופשית ויש הבדל...
נכון שאת רוב ההפצות אתה יכול להוריד חינם מהאינטרנט , אבל אם תמשיך לעשות כך כמו עוד הרבה אגואיסטים אז אותן הפצות שזקוקות לתרומות כמו אוויר לנשימה יפשטו את הרגל. זה מה שקרה כמעט למנדרייק...

זהו מחיר החופש: כל גרם ,כל טיפת דם מגופך משולמים למפרע.

חזרה לתוכן הדיון
ronpeלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/12/2003 · הודעות: 54 · מיקום: תל אביב

הודעה פורסם: 27/12/2003 - 22:48
נושא ההודעה:

אני אחלוק על דעתך כרגע
לינוקס חופשית וחינמית .... אבל אני מצדיק אותך, WolfSign, שכאשר מתקינים ומתרשמים מהפצת לינוקס מסויימת צריך לחשוב על העבודה שאותם אנשים עשו כדי שלי יהיה יותר קל להתקין את המערכת הפעלה.
ככה לפחות עשיתי עם הסוזה שלי.

בגדול לינוקס חופשית וחינמית מכיוון שתמיד אתה תוכל להוריד את אותן תוכנות מקוד מקור ולבצע את ההתקנה לבד ובאופן ידני.
Smile

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [אובייקטיבי]