ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
יוני שטופמןאורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2003 - 12:24
נושא ההודעה: רישוי של Kdevelop

יש משהו שאני לא מבין , kde הוא lgpl ואילו kdevelop הוא gpl (לפי האתר שלו) זאת אומרת שגם אם אני אקנה רשיון מ qt אני לא אוכל של לא לשחרר את הקוד של השינויים שנעשו בkdevelop??

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אוריבלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 30/10/2003 · הודעות: 445 ·

הודעה פורסם: 16/11/2003 - 12:42
נושא ההודעה: נשמע ככה

Kdevelop הוא פריוקט בלתי-תלוי ב- KDE מבחינה משפטית.

אם אתה עושה שינויים ב- Kdevelop עצמו, אז ה- GPL חל עליך, בלי קשר לענייני רישוי של KDE.

אבל חשוב לזכור: אם כתבת משהו בעצמך שאינו הרחבה של Kdevelop, גם אם עשית זאת בעזרת Kdevelop ככלי פיתוח, זכויות היוצרים וכללי הרישוי הם שלך בלבד. כמובן שאם התוכנית שלך מבוססת Qt, אז אתה צריך לעמוד בתנאי הרישיון שלו - שזה GPL או רישיון שקנית מ- TrollTech

סתם שאלה: בהנחה שעשית שינויים ב- Kdevelop, למי אתה מתכנן למכור את זה? ואם לא למכור, מה מפריע לך לשחרר את קוד המקור?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
יוני שטופמןאורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2003 - 14:39
נושא ההודעה:

הבנתי.
גם כתיבת plug-in לKdevelop מחייבת את הplug-in להיות GPL?

הפרויקט שאני עובד עליו כרגע נמצא בשלבי אפיון ראשונים אחת האופציות שנשקלות היא לעשות שימוש בOPEN SOURCE IDE כלשהו. כשהמטרה הסופית היא למכור את plug-in לכל מי שיהיה לו צורך.
ברמה העקונית אני פשוט אוהב את KDE ואת התוצרים של הפרויקט המשובח הזה. אבל בעיות רישוי מטרידות אותנו. למיותר לציין שהאופציה של Ecalipse נבחנה ונמצאה ראויה אבל כאן מגיעה העדפה האישית שלי שהיא סלידה עקרונית מJAVA.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 16/11/2003 - 16:00
נושא ההודעה:

שתי דברים,

אחד ELCIPSE תמוך לפי מה שהבנתי בקוד C ו-CPP, הוא לא רק ל-JAVA.

שנית,
אתה יכול להגיע לקומבינה עם המפתחים של KDEVELOP, הם יתנו לך להפר את ה-GPL היחס לתוכנית שהלהם, ואתה תוסיף איזה פיצ'ר חדש לתוכנה שלהם. (למי ששואל כן, כן, מותר להם לעשות את זה, זאת התוכנית שלהם, הם יכולים לעשות מה שהם רוצים איתה, אפילו לקית אותה לשווק אותה בתור מקור. ואם אי אפשר לבך, אכי GPL מההית מפצלת שאי אפשרל להתחמק מימנה)

חזרה לתוכן הדיון
יוני שטופמןאורח · ·

הודעה פורסם: 16/11/2003 - 16:35
נושא ההודעה:

כוונתי היתה לסביבת הפיתוח עצמה. Ecalipse כתובה ב-JAVA ואילו Kdevelop ב-++C .

השאלה היא יותר עקרונית מזה , כנראה משהו שאני מפספס לגמרי בכל הקשור ל-GPL, אם אני בונה plug-in שמתקשר עם oracle הרי אפ-אחד לא מצפה שאני אביא את הקוד של oracle נכון??
מכאן שאני לא ממש מבין איפה נגמר ה-GPL?!

חזרה לתוכן הדיון
אוריבלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 30/10/2003 · הודעות: 445 ·

הודעה פורסם: 16/11/2003 - 18:02
נושא ההודעה: שאלה טובה

plugin בדרך כלל נמצא בתחום האפור ביחס ל- gpl.

אני לא בקיא בפיתוח פלאגין ל-kdevelop, אבל ככלל אצבע - אם הקוד שלך מבצע link סטטי או דינמי מול קוד GPL, ולא יכול להסתדר בלעדיו, אז אתה צריך לפתוח את הקוד שלך למי שאתה נותן לו binary. אם התוכנית שלך רצה באופן עצמאי (process נפרד), ואינה מכילה אף חתיכת קוד שהיא GPL, אפילו לא בלינק דינמי, אז כנראה שה- gpl לא חל עליך.

בכל מקרה, כנראה שזה לא הפורום המתאים לשאלה - תפנה את השאלה למפתחי kdevelop, ו/או לעורך דין שמתמחה בענייני רישוי (ישנו עורך דין לעמותת המקור, שמתמחה בדברים האלה, אולי כדאי להתייעץ איתו - רק שים לב שאם אתה מצפה להרויח כסף בסופו של דבר, תצפה לשלם כסף על העצה המשפטית).

חזרה לתוכן הדיון
תומראורח · ·

הודעה פורסם: 28/12/2003 - 23:58
נושא ההודעה: סלידה עקרונית משפת תכנות

יוני שטופמן :
למיותר לציין שהאופציה של Ecalipse נבחנה ונמצאה ראויה אבל כאן מגיעה העדפה האישית שלי שהיא סלידה עקרונית מJAVA.

מה זה אמור להביע? אתה סולד ב"אופן עקרוני מג'אווה"? אודה לך אם תסביר.
תומר

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [יוני שטופמן]
  2. אוריב