ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
gal_gaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/03/2002 · הודעות: 767 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 07/01/2004 - 14:37
נושא ההודעה: מיקרוסופט נכנסו ללחץ כבד.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2855525,00.html

הלחץ גורם להם לשקר ולעוות את המציאות.
Image

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אופירלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/08/2003 · הודעות: 303 · מיקום: 62.219.252.147

הודעה פורסם: 07/01/2004 - 15:49
נושא ההודעה:

אהבתי שם את הקטע שלינוקס יותר יקרה. פעם עשיתי חישוב וגיליתי כי אם הייתי מחליף במחשבים שלי את כל התוכנה החופשית בקניינית הייתי צריך לשלם משהו כמו חצי מיליון דולר!!!

ראיתי כמה דעות שבכך מיקרוסופט רק מפרסמת את לינוקס - אני מקווה שזה נכון למרות שמנסיוני מי שנוקט בשיטות מלוכלכות הוא זה שמצליח. זו הסיבה לדעתי להצלחת מיקרושיט מלכתחילה.

נקווה לטוב.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 07/01/2004 - 17:03
נושא ההודעה:

אחד הכללים הבסיסיים בשיווק הוא שלא להילחם במתחרה קטן ומסכן ממך במתקפה חזיתית, בגלל שהדבר בעצם גורם לפירסום חינם של אותו מתחרה. העיקרון הוא, שמי שלא שמע עד עכשיו על המתחרה הזה, פתאום שומע עליו, ולא רק זאת אלא שהוא גם יתחיל לבצע השוואות, לשמוע סיפורי הצלחה ועוד. מהבחינה הזו, התחושה שלי שהמסע השיווקי הזה יחזור למיקרוסופט בגדול כבומרנג ושכרם ייצא בהפסדם.

אם לינוקס הייתה כל כך גרועה אולי מסע הפרסום עוד היה מצליח איכשהו. אבל בגלל שהמסע עצמו מגובה במחקרים מוזמנים שכבר הופרכו, ומהצד השני עומדות חברות רבות וחשובות שכן ינצלו את ההזדמנות להראות ללקוחות את המספרים האמיתיים, מישהו במיקרוסופט פישל כאן בגדול.

חזרה לתוכן הדיון
shlomi-lלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/05/2003 · הודעות: 1399 ·

הודעה פורסם: 07/01/2004 - 23:49
נושא ההודעה:

דוביקס :
אחד הכללים הבסיסיים בשיווק הוא שלא להילחם במתחרה קטן ומסכן ממך במתקפה חזיתית, בגלל שהדבר בעצם גורם לפירסום חינם של אותו מתחרה. העיקרון הוא, שמי שלא שמע עד עכשיו על המתחרה הזה, פתאום שומע עליו, ולא רק זאת אלא שהוא גם יתחיל לבצע השוואות, לשמוע סיפורי הצלחה ועוד. מהבחינה הזו, התחושה שלי שהמסע השיווקי הזה יחזור למיקרוסופט בגדול כבומרנג ושכרם ייצא בהפסדם.

יש לי חבר שטוען שהאתר whatsup עושה את אותה טעות ואי אפשר לקרוא בשום מקום אחר כלכך הרבה חדשות שעוסקות במיקרוסופט.

Twisted Evil

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 08/01/2004 - 00:05
נושא ההודעה:

מיקרוסופט לא כל כך קטנה ומסכנה... חוץ מזה, לפחות הידיעות שאני כותב עליהם עושות להם שירות דוב Wink

חזרה לתוכן הדיון
shlomi-lלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/05/2003 · הודעות: 1399 ·

הודעה פורסם: 08/01/2004 - 00:09
נושא ההודעה:

דוביקס :
מיקרוסופט לא כל כך קטנה ומסכנה... חוץ מזה, לפחות הידיעות שאני כותב עליהם עושות להם שירות דוב Wink

הכלל הזה לא תופס רק לחברות קטנות ומסכנות. פרסום זה פרסום.
העניין הוא שאני לא נטפל דווקא לידיעה הזו שיש לה דווקא משמעות חדשותית דיי חזקה אלא לכך שלדעתי ולדעת עוד כמה, יש סיקור נרחב מדי על כל צעד של מיקרוסופט בכל אתרי הלינוקס .

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
dittigas ת.הצטרפות: 19/03/2002 · הודעות: 2049 ·

הודעה פורסם: 08/01/2004 - 00:42
נושא ההודעה:

אני חושב שאחד הדברים החשובים ביותר שווטאספ תרם לקהילה הוא חשיפה של תוכן שהעיתונות המקומית מעדיפה להתעלם ממנו. הרבה מהחומר שנסקר כאן מתחיל לעניין גם אתרים כמו ynet ואחרים ולא רק ידיעות בנושאים פופולריים שמעניינים את קהל הקוראים הטיפוסי שלהם. ראו למשל הידיעות שהתפרסמו שם לאחרונה בנושא התגובה לאריה סקופ "הפינגווין עונה", שחרור GNOME OFFICE, התגובה לגרטנר "שאלה של מתי", כנס WSIS ואחרים. נדמה לי שעד לפני כשנה זה כמעט ולא היה מעניין אף אחד.

אני לפחות, לא מכיר שום במה או פורום אחרים בארץ שעוסקים באופן עקבי ומעמיק בכל ההיבטים של הקוד הפתוח כתופעה, ומה לעשות למיקרוסופט תפקיד מרכזי (בעיקר בתור האיש הרע בדרך כלל). אבל אני לא חושב שיש מקום לאנינות מרוחקת שמתעלמת מידיעות כמו אלו שמופיעות בקישור ולהעמיד פנים שהעיסוק שלנו כקהילה אדיש למה שמיקרוסופט מנסה לעשות.

להיפך. מיקרוסופט משקיעה המון מאמצים כדי לשדר מסר של "עסקים כרגיל" בניסיון לדחוק את העיסוק בקוד הפתוח לשוליים. אני רוצה לקוות שאנחנו תורמים ולו במעט לאזן את התמונה בעברית ובשפה שנגישה גם למשתמשים שלא מכירים את לינוקס או מתעניינים בה כתופעה טכנולוגית. הדבר היחיד שאני מוצא מאכזב הוא שנציגי הקהילה בארץ, עמותת המקור, מעדיפים להצניע את העיסוק הפוליטי בנושא זה ומעדיפים "לפטפט" ב-linux-il על נושאים שצריכים לעניין את כולם ובעברית. נדמה לי שזה המנדט שניתן להם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/01/2004 - 01:00
נושא ההודעה: וזו דעתי

בתור גולש שמדי פעם נכנס לאתרי לינוקס וקוד פתוח כדי לקרוא על התפתחויות ועדכונים,
אני מוכרח לציין שגם אני שמתי לב שזהו המקור הטוב ביותר לקרוא חדשות מתומצתות על כל טכנולוגיה חדשה או הודעה לציבור שמיקרוסופט עושה. ברוב הגדול של המקרים, לא שמעתי משום מקום אחר מלבד אתרים אלו על המעללים האחרונים של מיקרוסופט. זה כמובן, מהסיבה הפשוטה שחדשות על מיקרוסופט פשוט לא מעניינות אותי ואני לא הולך לחפש אחריהן. מה שהרבה אתרים התומכים בלינוקס עושים, זה לדחוף לי בכוח את החדשות הכי עדכניות דווקא על היישות שמולה הם אמורים לספק תחרות.

מה יותר חשוב? שאנשים ישנאו את מיקרוסופט או שאנשים יאהבו את לינוקס ?
אם באפשרות הראשונה בחרתם, אז אתם מבזבזים את כוחם לשווא בעיקר מהסיבה שאנשים כבר שונאים את מיקרוסופט !!, הם לא צריכים שיכנועים. הם צריכים אלטרנטיבה שהם יכולו להתמודד איתה. הרבה מהם גם מודעים לאלטרנטיבה, אבל היא קצת מסובכת מדי בשבילם.
אז אם יש איזשהו מקום שצריך להשקיע בו מאמץ, זה בטח לא ללמד אנשים עוד על מיקרוספוט , ולהסביר להם למה אתם לא מחבבים אותה ולמה הם גם צריכים לחשוב ככה.

חזרה לתוכן הדיון
yehudaלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 23/02/2002 · הודעות: 798 ·

הודעה פורסם: 08/01/2004 - 02:49
נושא ההודעה:

הפולמוס בנושא האם לפרסם באתרים מסוג whatsup שעוסקים בקוד פתוח, מידע על מהלכיהן של חברות קנייניות ובכללן ( לעיתים בראשם ) מיקרוסופט יכול להעלות טיעונים מאלפים בכל אחד מהצדדים.

אני סבור ( וזוהי דעה אישית ), שמידע על מהלכים אשר אינם קשורים בצורה כלשהי או משפיעים על קוד פתוח והקהילה איננו בעל רלוונטיות ואינו אמור להיות מפורסם כאן.
מאידך..
כאשר יש קיים מידע אשר קשור הן באופן ישיר או בעקיפין לקוד פתוח וייתכן ויהיו לו השלכות על דעת קהל בנוגע לעיצוב התפיסה, כן חייב להופיע וכן צריך להיות מפורסם.

השאלה החשובה שאמורה להשאל כאן היא על בסיס איזה קנה מידה ניתן לדרג ידיעות כרלוונטיות לקהל או לאו.

על פי דעתי, קהילת הקוד הפתוח אשר כיום מונה חברים ברמות "אדיקות" שונות, הינה במידה רבה "מיסיונרית" אשר מנסה להציג אפשרות אחרת ופתרונות אחרים לתפיסות חשיבה מקובעות.

הקיבעון המחשבתי נובע בעיקר מטעמי שמרנות אשר מבוססים על "היכרות" ממושכת עם מצב ( סטטוס ) נתון כלשהו והחוסר וודאות מהלא ידוע.

לצערי בעולם בו לא ניתן בשל מגבלות אנושיות, להתמחות בכל התחומים ולדעת לקבל החלטות מבוססות על בסיס בחינה אישית ומדוקדקת של כל דבר, נאלצים אנו להישען על "דעות" וחוות דעת של אחרים אותם אנו מגדירים ברמות שונות כ"מומחים" לעניין.
היות וכך הדבר נושא דעת הקהל לגבי דבר זה או אחר נתון להשפעה והוא איננו מוחלט.

הדעה הרווחת תהיה הדיעה ה"אופנתית" ביותר אשר על מנת לעשותה כזו מנסים אלו המעוניינים בכך ליצור תדמית מתאימה אשר תוביל לכך.

לצורך מהלך כזה נקטה ונוקטת מיקרוסופט בעבר ובהווה ( וכנראה גם בעתיד ) קו פעולה אשר לעיתים קרובות מנצל את חוסר היכולות שלנו כבודדים, לבחון את נכונותו ואו את העומד מאחוריו.

במיקרים כאלו, כאשר ידיעה או מהלך שכזה נחשפים חובה עלינו לעמוד בפרץ ולספק מידע אשר מתבסס על עובדות או מציג את הדברים בפרופורציה הנכונה ולו רק לאפשר למי שמעוניין לקבל תמונה מאוזנת יותר של המציאות.

היות ונכון להיום רבים ממהלכיה של חברת מיקרוסופט נעשים על מנת "להלחם" בתופעת הקוד הפתוח, חייבת להשמר רמת הדריכות המתאימה בכדי למנוע ממנה ליצור תמונת מציאות מעוותת המשרתת את הצרכים שלה בלבד.

בסיכום אומר שיש לבצע סינון איכותי יותר של דברים אשר אינם קשורים לקוד הפתוח ולא להצמד לקמפיין נגטיבי. ולהערכתי המינון שנעשה כאן הינו תקין בהחלט...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. gal_ga
  2. אופיר