ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
Prognathousלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/05/2003 · הודעות: 27 ·

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 11:17
נושא ההודעה: למי שרוצה גישה מלינוקס לאתרים שעובדים רק באקספלורר...

התיקון לבאג 229877 (מוזילה) יכול לאפשר זאת, אבל הנושא הזה שנוי במחלוקת בין אלה שרוצים דפדפן שמאפשר גישה מלאה לכל אתר ברשת, לבין אלה שחושבים שעדיף לחנך משתמשים ע"י מניעת גישה לכל דבר שלא תואם לתקנים של ה-w3. תחליטו באיזה צד אתם. אם אתם בקבוצה הראשונה, הרשמו ל-bugzilla ולכו להצביע!

Prog.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 12:24
נושא ההודעה:

התלבטות קשה Sad זה בערך כמו לשאול אם מתנגדים לזה שניתן יהיה לשנות את זהות הדפדפן (הרבה יותר גרוע - כי בעלי אתרים לא ידעו שמדובר בדפדפן אלטרנטיבי), שניתן יהיה להריץ IE עם Wine ובני משפחתו הקנייניים (ממש גרוע מהרבה סיבות) או לא להשתמש באתרים לא תואמים (שזה הפיתרון העדיף, כל עוד אפשר, למרות שפה ושם אין ברירה).

בין נבלה לטריפה, נראה לי שזה אחד הפתרונות הפחות גרועים, בתנאי שמפרט ההרחבה שבה מדובר ידוע וניתן להשתמש בו בלי חשש שיתחילו לגבות תמלוגים ו/או דמי חסות (בדומה לכיוון ש MS נוקטים עם מסנג'ר ו FAT) ?

מישהו שמכיר את הנושא יכול להסביר בקצרה במה מדובר והאם החששות הנ"ל רלונטיים ?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 12:37
נושא ההודעה:

האם מישהו מוכן להוסיף הסבר קצר כיצד מיישמים את ה patch הנ"ל?
תודה.

חזרה לתוכן הדיון
COM64לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2003 · הודעות: 1608 · מיקום: ראשל"צ

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 13:17
נושא ההודעה:

בעלי האתרים מעוניינים בכניסות רבות ככל האפשר לאתרים בבעלותם.
אנחנו לא צריכים להתאים את עצמנו לדרך עבודתם השגויה !!

מי שרוצה אותי שיעבוד לפי התקנים .
גם אם רק אחוז אחד מהגולשים משתמש בדפדפנים שאינם IE מדובר על כמות אדירה של בני אדם .אין בעל אתר שבמודע היה מותר עליהם , בעלי האתרים צריכים להיות מודעים לכך שבוני אתרים "מקצועיים" לא תמיד עושים את העבודה כמו שנדרש ולדרוש תמורה מלאה לכספם. תמורה מלאה היא אפשרות לכל בעל דפדפן לצפות בדפי האתר.

אני לא מתכוון לתת את קולי ולהצביע כדי "לעקם" את הדפדפן שלי.
את המאמצים שלי אני מעדיף להשקיע בנסיון להסביר מדוע יש לעבוד לפי התקן .

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 13:36
נושא ההודעה:

COM64 :

ואיזה אתרים בדיוק מאמצי ההסברה שלך שינו? אתה מוזמן להתחיל מ-‏71 האתרים האלה. כולם, אגב, אתרים שבעזרת הפאטצ' הזה יהיו זמינים גם למי שלא משתמש בחלונות עם אקספלורר.

עד שהדפדפנים לא יהיו תואמים לווב (ולא להפך), מוזילה, לינוקס ומקינטוש ישארו עם נתח שוק סמלי. לך זה אולי מתאים, לי ולרבים אחרים לא.

Prog.

חזרה לתוכן הדיון
ChooXלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/07/2003 · הודעות: 119 ·

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 13:51
נושא ההודעה:

אני לא חושב שתאימות הדפדפנים לאינטרנט היא שתקבע את מידת הפופולריות של לינוקס ואחיותיה.

בקשר למאמצי ההסברה, לא חסרים אתרים ששונו כדי לתמוך בתקן.

אם מוזילה תתמוך בDOM לא תקני, לא תהיה שום סיבה ליוצרי אתרים לכתוב לפי התקן - הכל יכתב ל-IE וזהו. זה אף פעם לא נפסק כאן - מיקרוסופט ידועה בגישה העקומה שלה של עיוות התקנים מבלי להתייעץ עם אף אחד (תקנים? מי צריך תקנים?).

האם אפשר לספק את הפונקציונליות בצורה מודולרית, כך שמי שרוצה את זה יתקין את זה ומי שלא - לא?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 13:56
נושא ההודעה:

COM64 :
אני לא מתכוון לתת את קולי ולהצביע כדי "לעקם" את הדפדפן שלי.

מה לגבי תמיכה ב DOC ושות' כדי לשתף קבצים מול אופיס?

מה לגבי WineX כדי להריץ משחקים?

מה לגבי קריאת מחיצות FAT ו NTFS?

חוסר תאימות משחק כרגע נגד הרחבת מעגל המשתמשים של תוכנה חופשית. בגלל זה ציינתי קודם שעדיף להתגמש בנושא זה (דהיינו תוכנה חופשית שתומכת גם בסטנדרטים קניניים) למול האלטרנטיבה שהיא שימוש בתוכנה לא-חופשית (כגון הרצת IE על Wine).

אי אפשר לרוץ אחרי MS לנצח. אבל כן אפשר להגדיל את מעגל משתמשי התוכנה החופשית עד כדי כך, שבפעם הבאה ש MS ישנו סטנדרטים בצורה גורפת (למשל בלונגהורן) כבר יהיו כל כך הרבה משתמשי תוכנה חופשית שאי אפשר יהיה להתעלם מהם.

זה לא מונע את הצורך בהפצת מודעות לנושא ולחימה בעד העקרונות - צריך להלחם בעד סטנדרטים חופשיים כאילו שאין פתרונות עקומים וליישם פתרונות עקומים איפה שצריך כדי שלא להבריח משתמשים פוטנציאליים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 14:07
נושא ההודעה:

ChooX :
האם אפשר לספק את הפונקציונליות בצורה מודולרית, כך שמי שרוצה את זה יתקין את זה ומי שלא - לא?

כנראה של לגמרי הבנת את הרעיון של התיקון. ברירת המחדל היא שמוזילה לא תעבוד באתרים האלה (בדיוק כמו שאתה רוצה Wink), אבל אם תוסיף ידנית את כתובת האתר לרשימה של אתרים שמשתמשים ב-document.all, האתר יהפוך לשמיש. בשביל מי שצריך גישה לאתרים האלה, זה או פתרון כזה או לעבור לחלונות. מה אתה מעדיף?

ציטוט:
בקשר למאמצי ההסברה, לא חסרים אתרים ששונו כדי לתמוך בתקן.

יש הרבה יותר אתרים שפשוט לא טורחים בשביל פחות מ-‏3 אחוז מהמשתמשים. אם אתה מעודכן לגבי תחום ה-Tech Evangelism במוזילה אתה בטח מודע לזה.

אגב, כמה אתרים *אתה* הצלחת לשכנע?

Prog.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 14:26
נושא ההודעה:

ציטוט:
ואיזה אתרים בדיוק מאמצי ההסברה שלך שינו? אתה מוזמן להתחיל מ-‏71 האתרים האלה. כולם, אגב, אתרים שבעזרת הפאטצ' הזה יהיו זמינים גם למי שלא משתמש בחלונות עם אקספלורר.

עד שהדפדפנים לא יהיו תואמים לווב (ולא להפך), מוזילה, לינוקס ומקינטוש ישארו עם נתח שוק סמלי. לך זה אולי מתאים, לי ולרבים אחרים לא.

בנק הפועלים הגיע למסקנה כי יש לתמוך גם בדפדפנים שונים מ-IE , לא בזכותי אבל גם הקול שלי נשמע בפגישה עם סגן מנהל הסניף בו מתנהל חשבון הבנק שלי .
האוניברסיטה הפתוחה מתחילה לבוא לקראתינו.

אני לא צריך עזרה כדי למצא אתרים שאינם נתמכים ושלא כולם מעניינים אותי . אתרים שכן מעניינים אותי בהם אני כן מעוניין שיטפלו וזה אכן קורה .

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 14:38
נושא ההודעה:

COM64 :
אתרים שכן מעניינים אותי בהם אני כן מעוניין שיטפלו וזה אכן קורה .

הנה רשימה חלקית של אתרים ישראלים שלא עובדים במוזילה בגלל document.all, אתה מוזמן לבדוק כמה זמן הם מחכים ללא פתרון. בינתיים משתמשי לינוקס ומק לא יכולים להשתמש באתרים כגון משרד הפנים, מס הכנסה, אתרי מפלגות ואתרים תשלומים באינטרנט כגון mybills.co.il ו-citypay.co.il. אם זאת חווית האינטרנט שאתה מציע למשתמשי חלונות שחושבים לערוק, אל תתפלא אם לא יהיו הרבה קופצים על המציאה.

Prog.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 14:45
נושא ההודעה:

ציטוט:
אגב, כמה אתרים *אתה* הצלחת לשכנע?

יתכן שמאמצי השכנוע מול מתחזקי האתרים לא מועילים יותר מדי, מה שאני עשיתי היה לדאוג לכך שהחברה שמעסיקה אותי תתרום מספר רב של מחשבים למועדוני נוער . על כולם רצה כינרת כך שמספר גדול של ילדים ובני נוער יחשפו למערכת ולדפדפן . ובפרוייקט נוסף העברתי מספר מחשבים שהריצו 98 ( אם אפשר לקרוא לזה הריצו ) לגרסאות קלילות של לינוקס.

מעגל המשתמשים יגדל ! אנחנו צריכים להיות אלו שידאגו לכך שהכיוון שאליו אנחנו הולכים יהיה הכיוון שבגללו הגענו לכאן.

אם הבעיה הינה ב- 71 אתרים ( אני יודע שלא רק באלו ) מצבנו מצויין .

דוביקס,
אני בעד מערכות שידעו לדבר בינהן . הבעיה שמיקרוסופט לא רוצה שנדבר איתה .(ואני אומר זאת לאחר שיחה בת מעל לשעה שערכתי כרגע עם מנהל הלקוח שלי במיקרוסופט שניסה להחזיר אותי לחיקם ).

האם לנצח נחיה עם יין ( בהקשר אחר הייתי מסכים בשימחה Smile ) ? אני מקווה שלא !

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 14:47
נושא ההודעה:

אתרים לא תקניים זה בעיה שלהם, אתם רוצים לטפל בזה ספציפית למשתמשי מוזילה, אבל אני שואל מה עם השאר? אז מוזילה יהיה תירוץ טוב בשביל אתרים לכתוב לא לפי תקן. אני לא משתמש במוזילה לגלישה, קונקי הרבה יותר נוח לי, ונגיד ומוזילה תתמוך בזה אז לי תהיה בעיה, כי אנשים כבר ירצו פחות לכתוב לפי תקן. למזלנו יש אתרים רבים מאוד באינטרנט ולא אתר אחד מכל סוג, כך שמי שנדיר למצוא אתר שתומך אקספלורר ואין לו מתחרה ראוי, פשוט האתרים שלא תומכים יצטרכו להתאמץ יותר, הם אמורים לשרת אותי, הלקוח ולא להיפך. אני אומר משהו מאוד פשוט, אם הם לא תומכים בי אני לא תומך בהם, אני לא יתחיל לעודד עוד אתרים לא לתמוך בגלל זה. כאשר הקמתי את האתר לינוקספאן, אחרי הרבה זמן אנשים התחילו להתלונן שהאתר שלי לא נראה טוב במוזילה ואקספלורר (רק בקונקי), לא אמרתי להם לא אכפת לי, פשוט ישבתי קצת על התחת והתאמתי אותו לכולם, ברוב המקרים זה לא עבודה קשה כמו שאתרים שמתחמקים מאחריות מנסים להגיד לנו, זה בדרך כלל שינויים מינוריים.
קול ספוט... שלא תומך ברעיון הזה, וגם אינו משתמש מוזילה בדרך כלל

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 15:19
נושא ההודעה:

ככל הזכור לי konqueror כבר מיישם את מודל ה-DOM הזה , זה לא עוזר יותר מדי בחלק גדול מהאתרים.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 16:06
נושא ההודעה:

COM64 :

דוביקס,
אני בעד מערכות שידעו לדבר בינהן . הבעיה שמיקרוסופט לא רוצה שנדבר איתה .(ואני אומר זאת לאחר שיחה בת מעל לשעה שערכתי כרגע עם מנהל הלקוח שלי במיקרוסופט שניסה להחזיר אותי לחיקם ).

האם לנצח נחיה עם יין ( בהקשר אחר הייתי מסכים בשימחה Smile ) ? אני מקווה שלא !

השימוש בווין הוא בעדיפות נמוכה - העדיפות הכי גבוהה שלי שיעשה שימוש רק בתקנים פתוחים וחופשיים, בעדיפות שניה להשתמש בתוכנה חופשית שעוקפת את הבעיה, ורק בעדיפות אחרונה להשתמש בווין כשאין שום ברירה אחרת.

אני בהחלט חושב ש MS עושה שימוש בפרוטוקולים קנייניים סגורים כדי לחסום מתחרים (ולדוגמה- השינויים שרצו להכניס לג'אווה, הרחבות ל IE שלא מאושרות ע"י ה W3C, ההחלטה לקדם את ה DirectX על חשבון תקן פתוח ועוד). לאחרונה הם מתחילים ליישם שיטות אחרות כדי לעקוף את פתרונות התוכנה שהקהילה החופשית נותנת, כמו דרישת תמלוגים (ע"ע FAT) או חובת רישום (ע"ע מסנג'ר) וכו'. אין לי ספק שהמצב אף ילך ויחמיר עם הזמן.

בדיוק בגלל זה, אני חושב שנכון היום לעשות הכל כדי להגיע למסה קריטית של משתמשים - כדי שהגבלות כאלו ו/או אחרות בעתיד לא יצליחו, בין אם בגלל שכמות המשתמשים כבר לא תהיה כה זניחה וגם בגלל שיהיה ציבור יותר רחב שלא ירצה לקבל את שיטות העבודה של MS כמובנות מאליהן.

ולכן, בצער רב, אני מצביע בעד התיקון למרות שהלב אומר אחרת.

חזרה לתוכן הדיון
idansofלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/12/2002 · הודעות: 70 ·

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 17:22
נושא ההודעה: Re: למי שרוצה גישה מלינוקס לאתרים שעובדים רק באקספלורר...

Prognathous :
התיקון לבאג 229877 (מוזילה) יכול לאפשר זאת, אבל הנושא הזה שנוי במחלוקת בין אלה שרוצים דפדפן שמאפשר גישה מלאה לכל אתר ברשת, לבין אלה שחושבים שעדיף לחנך משתמשים ע"י מניעת גישה לכל דבר שלא תואם לתקנים של ה-w3. תחליטו באיזה צד אתם. אם אתם בקבוצה הראשונה, הרשמו ל-bugzilla ולכו להצביע!

Prog.

הבעיה שברגע ואתה תומך בממשק DOM לא תקני, אתה מקבע את המצב הקיים.
הרי למה לוובמסטר צר אופקים להשקיע בכתיבה לפי התקן, אם "מוזילה כבר תומכת בממשק של IE"?

פלח השוק של מוזילה אולי קטן, אפילו זניח, אבל גדל בהתמדה, בעיקר בגלל הערך
המוסף שהיא מציעה מבחינה פונקציונלית - ובו בעת, ניכרת השפעתה גם מבחינה
תודעתית - ע"ע ההחלטה להתאים את אתרי הממשלה לשימוש בתקנים(שגם דפדפנים
אחרים ירוויחו ממנה).

חזרה לתוכן הדיון
dittigas ת.הצטרפות: 19/03/2002 · הודעות: 2049 ·

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 18:17
נושא ההודעה:

אני מסכים עם idansof בתגובה לפני. ה"מאבק" בהחלט מתחיל לשאת פרי והדגש לעבודה עם סטנדרטים פתוחים הולך ומעמיק. לדעתי זה אחד הנושאים החשובים ביותר, במיוחד במגזר הציבורי. למרות שיש יתרון מסויים בלהתייחס לעניין מנקודת מבט מעשית, אני חושב שאנחנו "יורים לעצמנו ברגל" אם נתחיל לעודד שימוש לא תקני.

מה הייתם חושבים על הצעה של מיקרוסופט לספק לאופן אופיס בינאריים שיאפשרו פתיחה של מסמכי אופיס ללא תמלוגים וכו'? זה גרוע בדיוק באותה מידה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
עידולא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/11/2003 · הודעות: 1816 · מיקום: dev/null/

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 21:46
נושא ההודעה:

אני מסכים לגמרי עם מה שדוביקס כתב,
לינוקס ואנשי הקוד הפתוח לא נמצאים כיום במצב בו הם יכולים להעמיד תביעות, כאשר הרוב המוחלט של הדפדפנים בשוק הוא IE וכאשר מייקרוסופט הופכת את ההפרה של התקן לכל-כך נוחה, קשה לשכנע את בעלי האתרים לתמוך בתקן וחרם צרכנים של 3% מהאוכלוסיה לא מזיז לאף אחד.

מי שמשתמש בדפדפן שאינו IE לא צריך להיות קדוש מעונה, במיוחד שהתהודה של ההקרבה שלו שואפת לאפס.

ול dittigas - אם מייקרוסופט הייתה מציעה דבר כזה הייתי שמח מאוד, בעיות התאימות היו נעלמות, תוך שנה - שנתיים החבילות היו משתוות מבחינת היכולות ואז לאף אחד לא יהיה תירוץ להישאר עם MS אופיס, ואז - רק אז, כאשר יש בסיס צרכנים מספיק גדול - ניתן להתחיל לדבר על זניחת הפרומטים של מייקרוסופט לחלוטין לטובת פורמטים פתוחים.

חזרה לתוכן הדיון
dittigas ת.הצטרפות: 19/03/2002 · הודעות: 2049 ·

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 22:10
נושא ההודעה:

עידו :
ול dittigas - אם מייקרוסופט הייתה מציעה דבר כזה הייתי שמח מאוד, בעיות התאימות היו נעלמות, תוך שנה - שנתיים החבילות היו משתוות מבחינת היכולות ואז לאף אחד לא יהיה תירוץ להישאר עם MS אופיס, ואז - רק אז, כאשר יש בסיס צרכנים מספיק גדול - ניתן להתחיל לדבר על זניחת הפרומטים של מייקרוסופט לחלוטין לטובת פורמטים פתוחים.

הסיבה היחידה שמיקרוסופט עושה שימוש בסטנדרטים ופורמאטים סגורים הוא כדי להשיג יתרון על המתחרות. השינויים התכופים בפורמאטים בין הגרסאות הם לא רק כתוצאה מ"שיפורים" בפורמט אלא גם כדי להרחיק מתחרות שמתחילות להדביק אותה, בין אם אופן אופיס או אחרות.

עבודה עם בינאריים כמו שתארתי, או עם תקנים שהיא מייצרת כמו במקרה של IE, ינציחו את מצב הנחיתות של התחרות ואת היתרון שיש למיקרוסופט בשוק מאחר והם ישאירו בידיה את היתרון בלהיות זו שקובעת את התקן.

חזרה לתוכן הדיון
WolfSignלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/04/2003 · הודעות: 1685 · מיקום: /usr/portage

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 22:10
נושא ההודעה:

אני מסכים עם עידו.
כל מילה נוספת פשוט מיותרת.

זהו מחיר החופש: כל גרם ,כל טיפת דם מגופך משולמים למפרע.

חזרה לתוכן הדיון
bjesusלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 12/04/2002 · הודעות: 287 · מיקום: נאות הכיכר

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 22:43
נושא ההודעה:

אתם מתעלמים לגמרי מהעובדה שדברים כן משתנים כבר עכשיו. שמשרדי הממשלה עוברים לאט לאט ללינוקס, שבנקים מסדרים את האתרים שלהם וכו'.

זה עניין של כמה שנים, אבל לא רחוק היום בו התמיכה במוזילה יהיה דבר שלא נצטרך להתעסק איתו.
בישראל.

ואם נתחיל לאמץ סטנדרטים לא סטנדרטיים, שום דבר לא ישתנה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\  
חזרה לתוכן הדיון
idansofלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/12/2002 · הודעות: 70 ·

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 23:47
נושא ההודעה:

chipi :
אתם מתעלמים לגמרי מהעובדה שדברים כן משתנים כבר עכשיו. שמשרדי הממשלה עוברים לאט לאט ללינוקס, שבנקים מסדרים את האתרים שלהם וכו'.

זה עניין של כמה שנים, אבל לא רחוק היום בו התמיכה במוזילה יהיה דבר שלא נצטרך להתעסק איתו.
בישראל.

ואם נתחיל לאמץ סטנדרטים לא סטנדרטיים, שום דבר לא ישתנה.

לא רק מוזילה, אלא כל דפדפן שתואם לתקן - כמובן תמיד יכולות להיות פרשנויות שונות למפרט(ביחוד שהדבר נוגע למשל בCSS), אבל העיקרון ברור.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/01/2004 - 23:55
נושא ההודעה:

סתם מתוך עניין: מה מונע ממפתחים (לאו דווקא אלה שקשורים למוזילה) להוציא extension ש"פותר" את הבעיה?

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 16/01/2004 - 00:58
נושא ההודעה:

לא יודע כמה מכם זוכרים או השתמשו ב-OS/2 (אח, איזו מערכת, אני עדיין מתגעגע אליה מדי פעם). המערכת יכלה להריץ בצורה כמעט מושלמת יישומי 16 ביט של windows (המערכת המקבילה של MS הייתה windows 3.1). המערכת הזו עלתה על מקבילתה בכל הפרמטרים, אך היכולת שלה להריץ יישומים אלה הייתה בעוכריה. כמעט אף אחד לא פיתח יישומים טבעיים עבורה, מכיוון שישומי windows רצו עליה, לא טרחו. ברגע שיצאה win95 והיישומים עברו הסבה עבורה, זה הרג את OS/2 שנותרה ללא דורות חדשים של יישומים (טוב, גם לשיווק של IBM הייתה נגיעה לנושא Confused ).

הנקודה החשובה (וקשורה לדיון הזה) היא שהלך הרוח של המפתחים היה בכיס של MS. הם הניחו שהם יכולים להמשיך עם MS, וזה יפעל גם על מערכות האחרות, ברגע שזה קרה, ו-MS שינו כיוון, הם נשארו עימה, מה שהרג את המערכות האחרות. אסור שמפתחי ה-web ישארו עם MS ויניחו שזה יעבוד גם עם האחרים, זה עלול להוביל לתוצאה דומה (נכון שישנם מספר פרמטרים שונים, כמו תקנים וכדו', אך אסור לוותר על המשמר). מסיבה דומה אני לא מתלהב מהמהלך של mono ודומיה, אך זהו כבר נושא לדיון אחר.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/01/2004 - 01:16
נושא ההודעה:

אני בהחלט זוכר את OS/2 (נדמה לי שעוד יש לי את ה CD שמעולם לא הצלחתי להתקין איפושהו), ולדעתי היה דבר אחר שהרג אותה ולאו דווקא החוסר ביישומים, וזהו החוסר בדרייברים. בעוד שמיקרוסופט השכילו לספק ל WIN95 דרייברים לכמעט כל ברזל שהסתובב בשוק, OS/2 עבדה רק על חומרה מאוד ספציפית. חוץ מזה, WIN95 הייתה הרבה פחות תובענית בעוצמת מחשוב (בימים שזה היה מצרך די נדיר) וכמובן מתקפת השיווק האגרסיבי שליוותה את השקתה. בהיעדר מסת שוק מספיקה, גם לא היתה סיבה שיתאמצו לפתח לה יישומי native.

אגב, למי שלא יודע, OS/2 פותחה לפי הזמנה של IBM ע"י מיקרוסופט, שעשתה לה תרגיל ובמקביל פיתחה את WIN95 (ואפשר לנחש שהכרת החולשות של OS/2 ממקור ראשון לא הזיק לה...) ומאוחר יותר את מה שהיה אמור להיות OS/2 גרסה 3 והפך להיות NT. אחרי שמיקרוסופט עזבה את הפרוייקט IBM ניסו להחיות את OS/2 והגיעו לכמה הישגים מרשימים, אבל זה לא הספיק להחייאת הגוססת...

חזרה לתוכן הדיון
Nirroלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/12/2002 · הודעות: 1597 ·

הודעה פורסם: 16/01/2004 - 01:23
נושא ההודעה:

אם תקראו לעומק את הצעת ה-patch הזה, תראו שאין פה לגמרי כניעה לסטנדרטים המיקרוספוטים, אלא יותר כמו מציאת שביל ביניים.
ה-patch הזה מציע להכין "רשימה שחורה" של אתרים לא תקניים, אשר רק להם התיקון הנ"ל ישפיע.
הסיבה היא רצון לא לפגוע באתרים שכן תקניים, גם לאפשר לנו לעבוד בצורה יותר שפויה, ולא לעשות ריבוט כל פעם שצריך להיכנס לאתר של בנק, וגם בצורה כזאת לאסוף מידע יותר אמין על האתרים הלא תקניים. כמובן שמוזילה יידע את המשתמש בכל פעם שהוא נכנס לאתק לא תקין, ויציע לו להכניס את האתר לרשימה.

אני לא רואה כל פסול בזה. להיפך, אולי זה מה שיגדיל את תפוצת מוזילה בשוק בוינדוס, ואולי גם יעזור להפצת בשורת הקוד הפתוח בכלל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/01/2004 - 01:34
נושא ההודעה:

עוד שאלה שעולה היא, אם נכנע לסטנדרטים של מיקרוסופט, מה ימנע מהם להוציא סטנדרטים חדשים?
אז יופי, אז נגיד שכולם יעברו למוזילה שיתמוך בכל האתרים, עוד שנה נגיד מיקרוסופט מוציאה עוד תקנים לא תקניים חדשים (החברה שהמציאה את המושג תקן לא תקני) וכולם חוזרים בריצה לאקספלורר, ככה לא נשיג את שלנו, זה פתרון זמני, ומי שיעבור להשתמש במוזילה רק בגללו יחזור לאקספלורר בריצה בתקן החדש הבא של מיקרוספט. ועוד נקודת מבט חדשה היא הנקודה של המפתחים. ראיתם את המתחים של wine? הם לא מצליחים להדביק את הקצב עם windows ולכן לדוגמא כיום אפליקצית win 95 וwin 3.1 יעבדו חלק, win 98 אולי וwin xp עם סיכוי קטן. האם אנו רוצים אותץו עתיד למפתחי מוזילה שיצטרכו לרדוף עד אחרית ימיהם אחרי תקנים שתמציא מיקרוסופט (מפתחי wine עשו את זה מבחירה אמנם, אבל יכול להיות שלאחרים זה לא יתאים)? יש כאן גם משהו שקצת יכול להעליב את המפתחים של מוזילה שמנסים לעבוד לפי תקנים ואנשים באים ואומרים לא אכפת לנו תקנים, האתרים לא משתמשים בתקנים, אם האתר לא לפי תקן מה אכפת לנו, זה בעיה של מפתחי מוזילה ולא של האתר.

חזרה לתוכן הדיון
faridלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 24/02/2003 · הודעות: 57 ·

הודעה פורסם: 16/01/2004 - 02:17
נושא ההודעה:

יכול להיות שאם עכשיו מוזילה תתמוך בסטנדרטים לא פתוחים ובמקום 3 אחוז ישתמשו בה 10 אחוז או יותר תוך פרק זמן מסויים, ואז "קהילת" הקוד הסגור תחליט לשנות את הסטנדרט יהיה כבר מספיק לחץ על אתרים ואולי אפילו הבנה טבעית שצריך להתאים את האתרים לתקנים הפתוחים. כלומר צריך לדעתי עכשיו להתאים את מוזילה לסטנדרטים אחרים אבל שיהיה ברור שזה ימשך רק עד שיהיו יותר משתמשים ואז אולי אפילו להוריד את התמיכה בסטנדרטים הנ"ל או פשוט לא להמשיך לעקוב אחרי כל "תקן לא תקני"

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/01/2004 - 08:07
נושא ההודעה:

farid :
יכול להיות שאם עכשיו מוזילה תתמוך בסטנדרטים לא פתוחים ובמקום 3 אחוז ישתמשו בה 10 אחוז או יותר תוך פרק זמן מסויים, ואז "קהילת" הקוד הסגור תחליט לשנות את הסטנדרט יהיה כבר מספיק לחץ על אתרים ואולי אפילו הבנה טבעית שצריך להתאים את האתרים לתקנים הפתוחים. כלומר צריך לדעתי עכשיו להתאים את מוזילה לסטנדרטים אחרים אבל שיהיה ברור שזה ימשך רק עד שיהיו יותר משתמשים ואז אולי אפילו להוריד את התמיכה בסטנדרטים הנ"ל או פשוט לא להמשיך לעקוב אחרי כל "תקן לא תקני"

אבל למה לאתרים להפוך עצמם לתקניים אם הם ירוצו תחת מוזילה גם אם הם לא תקניים?

חזרה לתוכן הדיון
WolfSignלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/04/2003 · הודעות: 1685 · מיקום: /usr/portage

הודעה פורסם: 16/01/2004 - 11:39
נושא ההודעה:

תבין דבר אחד. את המשתמש הפשוט לא מעניינים המושגים תקני , w3c ,קוד html וכו'. ולא רק שלא מעניינים ,בחלק גדול מהמקרים זה סינית עבורו.
מה שכן מטריד אותו זה שהוא לא מצליח להכנס למס' אתרים חשובים כמו האתר של הבנק שלו - לצורך ביצוע פעולות.

לפי דעתי בגלל הגישה שאומצה עד כה מערכת ההפעלה לינוקס לא פרצה לנישה של השוק הביתי בהיקף הנדרש ממערכת הפעלה מצויינת כמותה. וממש חבל.
מה שחלק מכם צריך להבין זה שדבר גורר דבר. בגלל שהלינוקס מנסה להישאר תיקני ולא "מיישר קו"
אז הוא מתאים פחות לשימוש ההמונים , ואז באופן ישיר זה גם משפיע על התפוצה שלו. ובגלל שהתפוצה שלו היא 2-3% אז יצרנים לא מוכנים להתאמץ להוציא דריברים ותוכנות עבור השוק הזעום הזה.

תחשבו על זה. לוגיקה פשוטה לחלוטין , משהו כמו 1+1 (אף על פי שלהוכיח שהתוצאה = 2 .. ) Laughing

זהו מחיר החופש: כל גרם ,כל טיפת דם מגופך משולמים למפרע.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/01/2004 - 12:38
נושא ההודעה:

WolfSign :
תבין דבר אחד. את המשתמש הפשוט לא מעניינים המושגים תקני , w3c ,קוד html וכו'. ולא רק שלא מעניינים ,בחלק גדול מהמקרים זה סינית עבורו.
מה שכן מטריד אותו זה שהוא לא מצליח להכנס למס' אתרים חשובים כמו האתר של הבנק שלו - לצורך ביצוע פעולות.

לפי דעתי בגלל הגישה שאומצה עד כה מערכת ההפעלה לינוקס לא פרצה לנישה של השוק הביתי בהיקף הנדרש ממערכת הפעלה מצויינת כמותה. וממש חבל.
מה שחלק מכם צריך להבין זה שדבר גורר דבר. בגלל שהלינוקס מנסה להישאר תיקני ולא "מיישר קו"
אז הוא מתאים פחות לשימוש ההמונים , ואז באופן ישיר זה גם משפיע על התפוצה שלו. ובגלל שהתפוצה שלו היא 2-3% אז יצרנים לא מוכנים להתאמץ להוציא דריברים ותוכנות עבור השוק הזעום הזה.

תחשבו על זה. לוגיקה פשוטה לחלוטין , משהו כמו 1+1 (אף על פי שלהוכיח שהתוצאה = 2 .. ) Laughing

תקרא למעלה מה קרה למערכת שכן יישרה קו

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. Prognathous
  2. דוביקס