ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
itzikbלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/06/2003 · הודעות: 23 · מיקום: אשקלון

הודעה פורסם: 16/02/2004 - 10:32
נושא ההודעה: מחפש מדריכים להקמת שרת לינוקס

אני עובד כטכנאי מחשבים .
החברה של מטפלת בחברה קטנה שיש בה רשת נובל.
אנחנו מעוניינים להחליף את השרת לשרת לינוקס, כל שאר המחשבים ישארו וינדוס.
רציתי לדעת איפה אפשר למצוא חומר על הקמת שרת לינוקס (עדיף בעברית).
בנוסף אשמח לקבל המלצות/הערות. האם זה כדי, האם זה אמין,מהיר, וכו'.

תודה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 16/02/2004 - 11:08
נושא ההודעה:

www.penguin.whatsup.org.il
www.tldp.org

הקמת שרת דורשת ידע וניסיון ולא כדאי להפוך את הלקוח הזה לחיית נסיונות. אם הדבר ייעשה בצורה הנכונה, אין ספק שיבואו עוד לקוחות, כי לינוקס יכולה בהחלט לתת פתרון טוב, איכותי ומשתלם. אם הדבר לא ייעשה בצורה הנכונה זה רק יוציא שם רע, ולא בגלל שלינוקס לא טובה אלא בגלל שהדברים לא נעשו בצורה הנכונה.

אפשר כמובן לחפש במדריכים אבל כדי להבטיח אבטחה נאותה, תאימות עם מערכות אחרות בארגון ושאר מיני ירקות (גיבויים, תחזוקה שוטפת) מומלץ שתפנה לאחת החברות או הבודדים העוסקים בייעוץ בנושא. אני מניח שהתקציב מוגבל ולכן אין מקום לפנות לאחת החברות הגדולות אבל יש לא מעט חברים בקהילה שעוסקים כיועצים פרטיים ואצלם סביר להניח שתקבל פתרונות בתקציב שעומד לרשותכם.

למען הגילוי הנאות, אציין שאני לא עוסק במתן שרותים כאלו ולא קשור עסקית לנותני שרותים כאלו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
yehudaלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 23/02/2002 · הודעות: 798 ·

הודעה פורסם: 16/02/2004 - 13:44
נושא ההודעה:

דבר ראשון מעבר לשרת לינוקס בסביבה הטרוגנית ( שמכילה מערכות הפעלה אחרות ) אינה חוסם ומתבצעת באופן די פשוט.

דבר ראשון עליך להכיר לינוקס ברמה של ניהול שרת כיוון שלמרות שכיום ניתן להקים שרת פונקציונאלי במרבית ההפצות הידועות תוך שימוש בממשקי ניהול אינטואטיביים אשר מספקים את "הסחורה" במידה כזו או אחרת עדיין כאשר מדובר במערכת "פרודקשיין" ("מבצעית" ) מומלץ הבנה מעמיקה יותר מאשר הקלדת שורות קוד ממדריך זה או אחר מבלי להבין את משמעותן.

לפני כשנה וחצי העברתי את החברה בה אני עובד משרת נובל שקרס בשל הזדקנות חומרה ( פעל כמעט ללא דופי למעלה מ 5 שנים ) לשרת לינוקס אשר שימש בתחילה כשרת קבצים ובהמשך המשיך לספק שירותים נוספים כגון דוא"ל לעובדים, בסיס נתונים, ועוד ...

עד היום העלויות הכרוכות בניהולו מצומצמות לבערך החשמל שהוא צורך והשטח ( במונחי ארנונה Laughing ).
ניתן להפוך את מרבית הפעולות לאוטמטיות והשרת לא זקוק מעבר להשגחה ולשידרוגי אבטחה מדי פעם ( כאשר יוצאים כאלו ) לכלום.

עדיין לפני שמתקבלת החלטה לבצע הסבה שכזו מומלץ בחום לעשותה על ידי מישהו שאכן מסוגל לעשות זאת באופן מקצועי ואמין ולא לקחת את הנושא בתור "מגרש ניסויים" כיוון שאז עלול להווצר נזק ללקוח ( מעבר לנזק התדמיתי ללינוקס ) והדבר אינו הולם ביחסי ספק לקוח.

לאחר הקמת השרת כפי שאמרתי נטל התיפעול שלו הינו מינימאלי ואינו דורש משאבים רבים ויכול להתבצע גם על ידי כח אדם פחות מיומן.
Cool

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/02/2004 - 20:49
נושא ההודעה: OK הבנתי כמעט הכל.

אז לבנתיים אני לא אתקין לינוקס אצל הלקוח אבל בכדי ללמוד אולי אני אנסה אצלי בבית. יש לי את המחשב שלי ואם אני לא טועה אני יכול להרכיב עוד שני מחשבי פנטיום 3 מחלקים שיש אצלי.
עכשיו רק כדי ללמוד איך לחבר ולהגדיר רשת, איפה אני יכול למצוא חומר בנושא כך שלבנתיים אני אשחק קצת אצלי בבית עד שאני אגיע לרמה סבירה.

ודבר שני מישהו יודע איפה אפשר לעשות קורס בלינוקס ושרתים באיזור הדרום (אשקלון)?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/02/2004 - 21:00
נושא ההודעה:

למה שלא תעשה קורס הסמכה של רד האט?

נדמה לי שיש דבר כזה בג'ון ברייס אבל בטח יש פה אנשים שיוכלו לתת מידע מדוייק יותר.

שווה לך גם לבדוק עם נובל - אחרי שהם רכשו את הפצת הלינוקס SUSE יש להם תוכניות לבנות את הדור הבא של המערכת שלהם סביב לינוקס + קורסי הסמכה בנושא, כך שזה יכול להוות סיתח מעולה לשדרוג לקוחות עם רשתות נובל לרשתות לינוקס של נובל.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/02/2004 - 22:47
נושא ההודעה: הבעיה שלי שאין סניף של ג'ון ברייס באיזור שלי (אשקלון)

ולהגיע לאיזור ת"א אין לי כל כך זמן, כמו שאמרתי אני עובד וגם לומד. אז חשבתי אולי לקחת קורס באיזור מגוריי.
אם מישהו מכיר מקום זה יהיה מצויין.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/02/2004 - 00:01
נושא ההודעה:

אז תלמד בעצמך. תארגן לך מאיזשהו מקום מחשב מיותר ותתחיל להתלמד. מומלץ לעבוד עם הפצה קשה להתקנה כדי שתהיה מוכרח להבין מה אתה עושה ולא סתם תריץ אשפים.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. itzikb
  2. דוביקס
  3. yehuda